Změnili jsme vzhled stránek - co vše se změnilo?

Napsal

Téměř jeden a půl roku uplynulo od poslední významné změny vzhledu tohoto portálu. A téměř po 3 měsících práce jsem docílil kýženého výsledku, díky kterému vám mohu představit novou podobu Cestujlevne.com. Změnilo se toho podstatně hodně. Více než grafické změny, která znovu plně respektuje jednoduchost a přehlednost, jsem přidal několik zajímavých zlepšení - máme rádi telefony a umíme filtrovat nabídky.

Pokud jste si v uplynulých týdnech mysleli, že jsme usnuli na vavřínech, nebylo to proto, že jsme neměli co psát, ale proto, že jsme si nechávali obsah do nového kabátu. Měníme totiž nejen design, ale také obsahovou strukturu. Největší novinkou v obsahu bude kompletní změna menu Před cestou. To se své slávy dočká v následujících týdnech, kdy vám postupně nasypeme tolik informací pro začínající i pokročilé cestovatele, že vám ani prodloužené víkendy a dovolená v tomto roce stačit nebudou. Nyní něco málo k naší proměně.

Mobilní verze je tu!

Po příliš ne úspěšném představení mobilní aplikace jsme se rozhodli jít cestou jinou, ekonomicky šetrnější a uživatelsky přívětivější. Nejedná se přímo o mobilní verzi webu, nýbrž o plně responzivní rozhraní. Podporujeme šest hlavních rozlišení mobilních telefonů, tabletů a klasických monitorů. Od teď vždy přehledně.

Co je dále nového?

1) Hlavní novinkou je rozdělení hlavního obsahu. Vyslechli jsme vaše prosby a přidali přehledný způsob k filtrování akčních nabídek, který naleznete ihned na domovské stránce.

2) Zajímají vás nabídky pro konkrétní zemi? Jednoduše klikněte na název u každého náhledu.

3) Nyní ihned víte, kam jsme příspěvek zařadili. Nad každým nadpisem naleznete tzv. drobečkovou navigaci.

4) Pod každým příspěvkem najdete 3 nejnovější akce - už nemusíte překlikávat na hlavní stránku.

5) A nakonec to nejdůležitější - notifikace k nově vydaným příspěvkům. Je pravdou, že již nějaký ten pátek emailové upozornění zasíláme, avšak doposud byla funkce na webu fikaně schována. Nyní se můžete kdykoliv přihlásit pomocí panelu ve spodní části webu. Notifikace odesíláme ihned po zveřejnění příspěvku a změnu preferovaných oblastí či plné odhlášení provedete taktéž kdykoliv v průběhu času.

A co ty reklamy?

Možná se vám bude zdát, že jsou reklamy umístěné na více viditelných místech, zejména na mobilních zařízení. A ano, je to tak. Reklamní plochy neodmyslitelně patří k jakémukoliv projektu, který funguje na bázi bezplatného přístupu. Chceme i nadále zachovat zdarma dostupný obsah a proto hledáme příjmy jinde, které nebolí žádnou ze zúčastněných stran. Reklamní plochy jsou dostatečně oddělené od hlavního obsahu tak, aby nemátly. Pokud chcete vědět více o tom, jak vyděláváme a jak nás můžete podpořit, přečtěte si tento odstavec.

Váš názor je důležitý - jsme tu pro vás

Jen díky vám jsme se mohli dostat do této fáze a poskytovat plnohodnotné informace k levnému cestování. Proto budeme rádi za vaše další podněty, které nemusíte psát ihned, ale kdykoliv si na ně vzpomenete. Jsme otevřeni všem nápadům ve všech směrech fungování.

Narazili jste na některé chyby či nedostatky webu? Sdělte nám je prosím. Zároveň doufáme, že se vám nový vzhled líbí.

Avatar uživatele tercann
tercann

Ahoj, jak je to s aplikací do mobilu pro Android? kdysi jsem ji měla, ale už ji nemůžu najít Android marketu. Je smazaná?

Ahoj, bohužel sám netuším. Firma, která to dělala nereaguje / neexistuje, takže appka není.

Avatar uživatele Email
Email

Moc hezke! Jeste doporucuju najmout korektora, at se zbavite hrubek, preklepu a dalsich jazyk. prohresku.

Avatar uživatele lukas
lukas

Naše příspěvky neprochází jazykovými korekturami, na to nemáme čas ani prostředky. Pokud si všimneš nějaké "velké" hrubky a jazykového prohřešku, klidně nás můžeš upozornit v komentáři, rádi text opravíme. Děkujeme

Avatar uživatele pisqle
pisqle

Je to asi 3,14íčovina, ale bolo by fajn přidat ikony pro vyšší pixel-density. Není to tolik práce a CL by vypadalo lépe :-)

Ahoj Pavle, můžeš mě prosím trochu nasměrovat? Jedná se pouze o kvalitnější obrázky/ikonky?

Avatar uživatele denystar
denystar

Dobrý den, chválím za změny. Mám jedinou výhradu, spíše dotaz. Emailové notifikace mi chodí na Gmail do Promo akcí, nikoliv do složky Primární. Tím pádem se mi nezobrazuje, že mi od Vás přišel email a akce si tedy nevšimnu. Nevíte, jak zařídit, aby mi to chodilo do složky Primární emaily, nebo aby se mi zobrazilo, že mi přišel mail od Vás? Děkuji

Avatar uživatele svarcova.karolina
svarcova.karolina

Ve vaší schránce jeden z těchto mailů přetáhněte myší na nadpis "primární" a nahoře se objeví věta, jestli všechny maily od tohoto odesílatele chcete dostávat do primární složky, tak dejte Ano.

Avatar uživatele denystar
denystar

děkuji, snad to bude fungovat

Avatar uživatele kaina
kaina

Jen poznámka - nevidím u sebe jedinou reklamu, a to žádný adblock nemám! :D

Reklamy má na starost Google, pokud vyhodnotí, že je váš PC neadekvátní, nezobrazí žádnou ;) To by se však dít nemělo..

Avatar uživatele echci
echci

Chybí mi tam jak u konkurenčních serverů, které jsou zaměřeny na vyhledávání výhodných letenek. Kam : KAMKOLIV :)

Ahoj, kamkoliv najdeš na http://airixo.com (pouze lowcost) a ani zadávat kamkoliv nemusíš ;) U nás se jedná o trochu komplikovanější postup, proto v aktuální situaci nic takového u klasických aerolinek neexistuje a ještě pár let ani nebude :/

Opravena funkce záložek pro kontinenty - dynamicky se mění. ;) https://www.cestujlevne.com/akcni/evropa

Avatar uživatele czech.smejd
czech.smejd

Nové stránky jsou super :) Píšete, že stránky jsou zdarma a jejich běh se splácí přes reklamy a affiliate. Neuvažovali jste například i o nějakém tlačítku ve formě poděkovat, přispět autorovi atd. Mám na mysli, že sepisování článků, shánění informací a odpovídání v poradně je určitě kolikrát náročné a já bych třeba i rád za dobrou radu daného člověka ohodnotil nějakou korunkou, protože mi to ušetří čas, nervy apod. Díky, že stránky pořád vylepšujete.

Ahoj Karle, nejsi první, kdo se na podobnou otázku ptá. Nějak se s tím popereme a třeba něco vymyslíme ;)

Avatar uživatele tesarek.jan
tesarek.jan

Ahoj, měl bych jen pár poznatků. Na homepage se mi někdy nenaloaduje obsah záložky "Letenky", objeví se až po kliku (Google Chrome). Pak by bylo fajn sjednotit vzhled toho nového boxu se záložkami - jsou tam různá písma, velikosti a vzhled inputů. Ve fóru máš starou hlavičku. A nakonec šířku patičky by to chtělo sjednotit s šířkou zbytku webu. Jinak to máš dobrý a oceňuji to "razítko" pro neaktuálnost nabídky.

Avatar uživatele okotpetr
okotpetr

Zadne velke zmeny nevidim. Filtry jsou v poho, odkaz na notifikace mel byt davno viditelny. Reklamy - bez Adblocku uz nedam ani ranu. Uvidim, jak se ukaze "Pre cestou ", minule to byl docela chaoz. Nejlepsi vychytavku vidim v razitku o neaktualnosti akce (kopie z FF), to uz tu mohlo byt davno! Pripadalo mi totiz, ze spousta navstevniku neumi cist.

Avatar uživatele andycor
andycor

Souhlasim. Hodnotim to shakespearovsky: Mnoho povyku pro (skoro) nic. :-)

I pouhé dohnání aktuálních trendů hodnotím jako úspěšný krok kupředu :D kord, pokud se bavíme o tématu cestování.

Avatar uživatele andycor
andycor

OK, ja jen ze leader udavajici smer nedohani... Co to znamena kord - mimo zbrane?

Hlavička ve fóru změněna.

Avatar uživatele Dan1928
Dan1928

Je to opravdu pěkné, web má teď takový "odlehčený" a přehledný styl (ten byl ale pro mě i docela předtím), líbí se mi to ;) Psal jsem pochvalu i z tabletu Nexus 7, na kterém se vše zobrazovalo korektně...akorát to po odeslání zahlásilo něco ve smyslu, že příspěvek se zobrazí až po schválení avataru (dal jsem tam ikonu "palec nahoru" ;) )

Medvěde, avatar se nahrává k e-mailu na https://cs.gravatar.com/ :)) zde se neschvaluje.

Avatar uživatele Dan1928
Dan1928

Parada

Avatar uživatele petra.vorackova
petra.vorackova

Pisu z telefonu (blackberry yeaaa) a jsem velice spokojena :) fakt diky za vsechnu vasi snahu a praci, delate skvelou vec.

Avatar uživatele kaina
kaina

Zdravím, děkuji za nové stránky, hned jsem vyzkoušela vyhledávač letenek, a mám k tomu připomínku. Já sice zadám datum +-3 dny, ale ve výsledku mi vyjede nabídka letů bez data, jen někde v řádku je v poznámce např. -2 dny, což je nepřehledné, víte v jaké rychlosti musí člověk reagovat na levné letenky, a když přitom musí ještě vypočítávat datum, tak prosím, k hodině přidejte i datum, at je to přehledné. Díky

Ahoj Kaino, díky za tip. Určitě jej předám dál a snad bude co nejdřív zapracován, smysl opravdu má! Aktuálně to lze řešit rozkliknutím detailu, což uznávám, není co chceme :-)

Avatar uživatele smokecz
smokecz

Pěkný, kvůli tomuhle vypínám ADBLOCK a klikám na tomto webu na reklamy :) At se to pořádně rozjede.

Avatar uživatele karolina.sefcikova
karolina.sefcikova

Taky mi to pripada jako supr zmena, jednoduche, ucelne, prehledne! Chtela bych vam podekovat za vasi praci. Diky vam, jsem se podivala do new yorku, rima, lisabonu, na madeiru a budu s vami pokracovat! Dekuji za vasi skvelou praci!!

Avatar uživatele wambyw
wambyw

Super, s vámi jsem měla tu možnost levně cestovat. Díky vám za to. Nemám žádné výhrady. Vše přijímám, a ještě jednou děkuji. Zároveň děkuji za ochotu odpovídat na naše dotazy, to se děje laskavě, ochotně, vlídně. Bezvadný jste.

haxs

Mně osobně to přijde dost takové sterilní, bez šťávy. Možná je to nezvykem, ale spíše tou fotografií v headeru - to tam nebylo nic lepšího? :-) jinak vesměs dobrá práce, určitě krok kupředu. Ať se daří.

Ahoj Tome, tak koukám, že účel jsem splnil :-) ano, čím více sterilní tím lépe pro tebe až si přivykneš. Plán je takový, že aktivní čtenáři se na hlavní stránku už nedostanou - po přečtení příspěvku, který je první stránkou příchozích, budeš pokračovat díky 3 nejnovějším příspěvkům dále a vyhneš se tak homepage ;) Jinak obrázky v záhlaví se určitě budou měnit a střídat.

Andrea

Mne sa to páči. Elegantné a prehľadné. Klobúk dolu :)

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
napsal David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
napsal Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 25 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 4 komentáře

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…

Ryanair začne létat na Ukrajinu. I z Bratislavy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-21T17:19:00+01:00 6 komentářů

Po loňském neúspěšném pokusu o spuštění letů na Ukrajinu, který ztroskotal na nedohodě mezi Ryanairem a ukrajinskými úřady, se zdá, že letos je na řadě pokus číslo dva. Zatím jen v mobilní aplikaci…