Roadtrip po Černé Hoře

Moře i hory v malé balkánské zemi

Cestopis z roku 2022 napsal Dominic

Zážitky pro tebe sepsal Dominic
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-12-12T22:18:50+01:00

Dominic procestoval 24 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne.com se přidal před 7 lety a napsal pro tebe 1 úžasný cestopis.

Krasne fotky zejmena z Budvy a Boky Kotorske!

Tak jsi mi pripomel lonskou prvni cestu do Cerne Hory take zacatkem zari. Bohuzel tenkrat na Ulcinj, Podgoricu, Ostrog a hory na Severu jiz nezbyl cas. Nicmene jsem rad, ze jsem mel poznat okouzlujici Stari Bar a take puvabny Herceg Novi se tremi pevnostmi. Co se tyce pevnosti Svateho Jana v Kotoru, zminil jsi, ze se vam naskytnul krasny pohled na osvetleny zaliv. Ovsem nebyl byl jeste krasnejsi za denniho svetla s optimalnim pocasim?! (Docela podobny jako predchozi fotce z auta). K tomu je ovsem nejlepsi bud vyjit po zick-zack-stezce vlevo od pevnosti a pak doufat, ze tam bude stale Slavny zebrik kotorsky. Nebo jeste lepe vyrazit za svitani jednim z dvou vchodu do pevnosti primo z mesta. (za usetrenych 8 euro pak mozno poridit dalsi denni davku pljeskavice nebo cevapi).

JardaM

Vyrážel jsem před 2 roky za svítání, určitě víc jak hodinu a půl před oficiální otevíračkou a pán už tam byl připravený = 8 eur pryč :D

Jinak cestopis super, připomenul jsem si vlastní cestu, viděli jsme v podstatě totožné věcí a jsem rád, že nejenom mně přišel výstup na Bobotov Kuk trochu těžší :D a koukám, že paradox otřesných řidičů a policajtů všude se stále nezměnil.

Dominic

Jsem rád, že se cestopis líbil. Na vyhlídku nad Kotorem jsme se kvůli času dostali až večer, jinak jsem měl připravenou cestu po tý pěšině označený na mapy.cz červeně, ale určitě panoramata jsou lepší ve dne. Co se týče Bobotova Kuku, tak po výšlapu na něj jsem si řekl, že na kopce minimálně měsíc nelezu :D