Ahoj, chtěla bych poprosit o pomoc při shánění letenky do USA. V termínu: odlet srpen 2013, s návratem v září 2013. Co nejlevnější, ideálně do 15 tis. Odlet ideálně z Prahy, Vídně. S přestupy kdekoliv. Přílet do: New york nebo Los Angeles nebo Miami nebo Chicago,...chceme jet "okružní jízdu" kolem USA, takže v podstatě je mi jedno, kde okruh započneme. Předem díky moc všem za pomoc. .

Letenka do USA

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

google flights a pak primo aerolinka. v pripade vetsiny us aerolinek (a i rady evropskych) se z google flights proklikem dostanete uz primo na vybrany let a staci vyplnit cestujici a zaplatit.

0 Citovat

Z Berlína léta Finnair mimo sezonu kolem 9k, z Mnichova o trochu dráž létají mimo léto United, z Franfurtu zase British Airways... asi bude záležet na termínech, ale jak je psáno výše, google flights vám v tomto dost usnadní práci :-)

0 Citovat

Díky všem. To tak nějak znám, kromě toho flightor.cz @floodland. Myslela jsem, jestli někdo nemáte nějaký super hack :D Zatím mi vychází nejlépe MUC-SEA s BA, přestup LHR (záměrně se vyhýbám přestupu v AMS a CDG) a zpáteční let, nedoletět poslední segment do MUC (blbý časy) ... necelých 10k na duben-květen. 

0 Citovat

Za trojku do Seattle fakt asi nedoletíte....

 

2 Citovat

Dobrý den, prosím o radu. V červenci poletíme celkem 3 osoby do USA. Lze v rámci jedné rezervace pro všechny 3 osoby koupit 2 letenky s odbaveným zavazadlem a jednu letenku jen s příručním? Nebo musí být všechny letenky pro všechny 3 osoby na jedné společné rezervaci stejné? Moc díky.

0 Citovat

Lze, ale je potřeba to kupovat jako 3 letenky v tarifu bez zavazadla a potom k rezervaci přikoupit 2 odbavený zavazadla. V rezervaci nejde kombinovat dva různé tarify.

0 Citovat

No, asi bych být vámi uvedl u jaké aerolinky (pro jistotu, treba by se nasla i taková, kde to nelze), ale ano, jsou aerolinky, kde to možné je. a prakticky vzdy to jde tak, ze rezervaci udelas bez kufru, a pak v ramci dokupu tam ten jeden kufr dokoupis.

0 Citovat

Moc díky oběma. Čili chápu to tak, že na stránkách letecké společnosti (velmi pravděpodobně to bude BA) dám "do košíku" všechny 3 letenky pouze s příručním a pak v dalším kroku přidám jen potřebná 2 odbavená zavazadla? 

0 Citovat

Ano.

A potřebujete zavazadla už na let tam?

Pokud je máte na nákupy, tak je lepší si je koupit jen na let zpět a na místě si na nákupy koupit kufr, nebo tašku, vyjde to levněji.

1 Citovat

Ano, ale nekdy muze vyjit lepe koupit zvlast dve letenky v tarifu, ktery zavazadla obsahuje a pak jednu v nejnizsim tarifu bez zavazadla - nebo to vyjde skoro stejne, ale je tam nejaka vyhoda navic, treba volba sedadla. Vyplati se s tim chvili hrat.

0 Citovat

U dvou separátních letenek je riziko, že v případě zrušení letu nemusíte pak letět stejným letadlem.

1 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

Za trojku do Seattle fakt asi nedoletíte....

Díky za přínosný komentář a radu ... to jsem fakt nevěděla 

 

1 Citovat

hankaa napsal(a):

Díky všem. To tak nějak znám, kromě toho flightor.cz @floodland. Myslela jsem, jestli někdo nemáte nějaký super hack :D Zatím mi vychází nejlépe MUC-SEA s BA, přestup LHR (záměrně se vyhýbám přestupu v AMS a CDG) a zpáteční let, nedoletět poslední segment do MUC (blbý časy) ... necelých 10k na duben-květen. 

Tak ale má v zásadě pravdu :-D 10K za letenku je objektivně reálné minimum, co u klasického dopravce dáte za let na východní pobřeží. pro západní pobřeží je to za hubičku.

0