Ahoj, chceme s přítelkyní letět do Thajska na dva týdny někdy v rozmezí poloviny listopadu až poloviny prosince. Teď se dají zpáteční letenky z Prahy sehnat okolo 15 tisíc na osobu. Myslíte, že za tuhle cenu se budou dát sehnat i nějak těsně před tou cestou, nebo už potom budou dražší? Jde mi o to, že bych rád počkal, jestli nebude nějaká speciální akce za ještě nižší cenu.. Jestli je tohle totiž normální cena tak bych počkal a kdyby nebyla akce tak je ta 15 tisíc koupil třeba až za měsíc a půl. Kdyby pak měly být dražší tak by asi bylo lepší koupit je teď za tuhle cenu. Díky Martin .

Thajsko

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Teď v září jsme hodně využívali Malaysia Airlines a jejich bornejskou dceru Masswings. Opravdu není nač si ztěžova

0 Citovat

V letech 2017 a 2018 jsem většinu z nich využil, AirAsia asi 14x a nemůžu si na nic stěžovat. Větší zpoždění (asi 3 h.) bylo jen z Bangkoku do KL (zrovna u mého spoje, ale jiné bez něj, létalo to asi každou hodinu) a jen tak tak jsem stihl návazný separátně koupený let do Perthu, taky s AirAsia. Dostal jsem i voucher na občerstvení. Na Jetstar tu byly popisovány stížnosti u posledního cestopisu z Austrálie, ale já s ním mám dobré zkušenosti.

Jako business to není, ale spíš jako dobře fungující nízkonákladovka. U Malaysia Airlines jsem měl ale takové business zacházení, když asi hodinu před odletem zrušili odpoledni let Miri - KL a dali mi nejrychlejší možnost do KL s nocí v Kuchingu (a taky voucher na letišti). Od letadla do taxíku jsem měl doprovod, noc ve 4* hotelu v centru města a ráno odvoz na letiště (a to stála letenka pár stovek korun).

0 Citovat

Jinak pozor, u asijských lowcostů se většinou zavazadla i váží! Dole v kleci na bágl je váha. Typická je tím např. Air Asia na DMK.

1 Citovat

Ano váží, ale když to před nimi vyházíte pak zváží a naházíte zpět, nic neřešili

1 Citovat

Ďakujem všetkým za informácie.

0 Citovat

Budu na Songrkran festival 2023 v Chiang Mai, co nepropasnout?:) 

0 Citovat

My letíme Thajsko v březnu na 14 dní a máme naplánovanou trasu Bangkok-Koh Phi Phi-Phuket-Bangkok.

0 Citovat

Ahoj, mohl byste mi prosím někdo poradit, jak je to ohledně (opakovaného) vstupu do Thajska, jestli to chápu dobře? 
"Při opakovaném vstupu do země platí, že součet všech pobytů v 6-ti kalendářních měsících nesmí přesáhnout 90 dnů."
Přiletím do Thajska, dva týdny tam budu. Mám 14 dnů z 30 povolených vyplácané. Pak poletím do Vietnamu, tam taky dva týdny budu, pak se vrátím a budu chtít být ještě další tři týdny v Thajsku a z Thajska pak poletím domů. (příklad) Jde o ten opakovaný vstup, nebo by byl problém, že jsem přešvihla těch 30 dnů? Trochu mi ta terminologie není jasná. 

0 Citovat

Ahoj, je to opakovaný vstup, při kterém ti znovu běží těch povolených 30 dnů od nuly. Takže v pohodě, takhle se to běžně praktikuje.

1 Citovat

Zdravím! 

Měla bych jednu otázku. Letíme do Thajska s Tur. Air. - je tu někdo kdo má zkušenosti nebo ví, zda je nějaký problém ► Dýchací maska ? Máme strach aby nám jí nevyhodili v Thajsku na letišti nebo mezi přestupama? Budou to Thajci nějak řešit? Je to poměrně nákladná věc a neradi bychom o ni přišli. 

Moc děkuji za odpověď! :)

0 Citovat

ahoj všem, zeptám se, plánuju thajsko nebo bali, prostě Asii, ale chci si koupit zpáteční letenku, třeba prg-bkk-prg s návratem za 5-6 měsíců...

hodlám využít 30 dní víz, pak se zase přesounout a takhle cestovat po Asii, abych nikde nepřesahla, a pak bych se normálně vrátila zpáteční letenkou, nebude to vadit hned na příletu, že mám návrat za 5-6 měsíců úředníkum v Thajsku nebo na bali? díky moc

0 Citovat

Úředníci v Thajsku nebo na Bali nejspíš letenku nebudou chtít vidět (nebo jen výjimečně, když jim někdo přijde podezřelý). Je ale dost pravděpodobné, že už v Evropě na letišti budou chtít vidět nějakou letenku ze země příletu v termínu, do kdy platí vízum nebo bezvízový styk. Stejně tak to může být i při dalších letech po JV Asii na 1směrnou letenku (zvlášť na Filipíny) nebo i jinde na světě.

Toto se řeší buď nákupem návazné letenky jinam před odletem do země nebo lze i nákupem fake letenky, což asi většinou projde, ale úplná jistota to není. Při plánu odjet z Thajska po zemi je to jedna z možností. Na fake letenky je asi nejlepší koupit si letenku nedlouho před odletem s platbou převodem, který se pak už neprovede, ale letenka (nevím, v jakém je stádiu) na mail přijde a bez zaplacení do termínu bude stornovaná. Nebo je možnost koupit si 1směrnou letenku (ze země příletu někam do sousední země) s možností bezplatného storna a po příletu ji stornovat.

0 Citovat

Měli jsme ow do bkk a nikdo nic neresil. Jen se zeptali jak dlouho budeme. Měli jsme další letenku do SYD na další den odpoledne ale nikdo nic nechtěl vidět. Záleží taky na emigracnim pracovníkovi. 

0 Citovat

Já toto zažil před rokem na letu z Hanoje do Bangkoku s Vietnam Airlines. Chtěli vidět letenku ven z Thajska, bez ní by nepustili do letadla. Mnoho cestujících bylo překvapených, že to nikdy přeci vidět nechtěli, a narychlo sháněli letenku... V Thajsku na imigračním se mě taky nikdo nikdy na nic neptal, ale náhoda je blbec, že... takže je lepší něco mít v ruce (varianty jak je napsáno výše) a být připravený :)

1 Citovat

Zdravím, chtěla bych se zeptat, víte někdo, zda bude problém s dýchací maskou na spaní? Mohou ji zabavit? Je k tomu něco potřeba vést? :) 
Děkuji za odpověď! 

0 Citovat

Apnoe-dýchací maska-medicínské zařízení-schváleno pro přepravu letadlem.Pro jistotu potvrzení v angličtině ze spánkové laboratoře se jménem uživatele a schvalovací certifikát,který byl přiložen u masky a nepočítá se jako příruční zavazadlo.

0