Dobrý den,chtěl bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s nějakou mezinárodní SIM kartou a případně jestli byste mi věděli nějakou doporučit na prozkoumání.Pro úvod začnu se sebou:Před mojí poslední cestou, na které jsem plánoval navšívit vícero států, jsem si pořídil SIM od Surfroam. SIM dorazila rychle, byla zdarma (resp. za 15€, ale tato částka mi zůstala v podobě kreditu na SIM).Jednalo se však jen o datovou SIM, a tak se mi nikdo nemohl dovolat, což byl občas (u Ubru, Lyftu) problém. Já jsem telefonoval přes mobilní data - koupil jsem si 5€ kreditu na Skype, což mi postačilo.  Nebylo to ideální, ale fungovalo to. Podpora zemí je super, rovněž tak cena za data (až na výjimky). Ve výsledku se mi to tedy vyplatilo víc, než kupovat v každém státu sim zvlásť.Jaké máte zkušenosti s intl. SIM vy? Víte o něčem lepším a cenově srovnatelně dostupném?  Předem díky za názory a přeji hezký den.  .

Mezinárodní SIM karta

Založil ve fóru Co se nevešlo

Máte někdo zkušenost se SIM bez dat v New Yorku? Jedeme na týden celá rodina, děti chceme mít jenom na příjmu a dospělí si koupíme SIM s datama. Máte někdo prosím tip? Díky.

0 Citovat

https://esims.io/countries/united-states

 

0 Citovat

Hlásí se úplná lama, tak mě prosím nebijte :-)

Pořídil jsem si fyzickou kartu esim.me a mám ji v telefonu (mám Android).

Koupil jsem data pro Turecko přes esims.io, je to BNESIM, 3 giga za asi euro a půl (s automatickým obnovením po měsíci).

Nainstaloval jsem si aplikaci BNESIM,  v nastavení telefonu jsem podle pokynu zadal název přístup. bodu BNESIM, APN globaldata.

Mám QR kód i SM-DP adresu + aktivační kód pro ruční zadání.

Snažím se přidat profil v aplikaci esim.me, ale nejde mi to. QR kód se načte a nic dál. Po ručním zadání to napsalo, že se profil stahuje, ale pak se nestalo nic.

1. Jsem úplnej blb a bude mi to fungovat až v Turecku?

2. EDIT: na druhou otázku jsem si už odpověděl.

Omlouvám se za debilní dotazy, je to můj první pokus o esim.

0 Citovat

@ Kajman77

1. ano, esim pro Turecko ti bude opravdu fungovat až v Turecku

2. BNESIM ti několik dní před vypršením paušálu zašle SMS (i hlášení v aplikaci) o prodloužení, bude tam i link na zrušení prodloužení

0 Citovat

Díky moc. Připadal jsem si jako debil a vidím, že jsem si tak připadal správně :-)

0 Citovat

@Kajman77

Mám esim.me asi dva roky a měl jsem nainstalovaných již x profilů, loni v prosinci zrovna BNESIM v Turecku. Vždycky po zakoupení si hned pomocí QR kódu (někdy mi ho to ani za nic nechce načíst a tak zadám ručně) stáhnu profil a před odjezdem taky aktivuji, po přistání ještě v letadle zapnu telefon a jsem online. Je divné že Ti po načtení QR kódu nejde stáhnout profil, musíš mít něco špatně. Mimochodem ty přístupové body se nastavují až po aktivaci profilu. Pokud by jsi toto všechno chtěl dělat až v Turecku, musíš být někde na WiFi online, bez připojení to nedokážeš aktivovat. 

0 Citovat

No to jsem si právě myslel, že půjde stáhnout a aktivovat už tady a v Turecku chytí signál. Tak něco dělám blbě :-( Jenom nevím co.

Přišel mi QR kód, načtu ho v esim.me, zeptá se, jestli chci stáhnout, nabízí stažení nebo zrušení, dám stažení a nestane se nic.

EDIT: chyba byla zřejmě v tom, že jsem měl zapnutá mobilní data. Když jsem je vypnul a měl zapnutou jen wifi, tak se profil nainstaloval.

1 Citovat

Mate nekdo realnou zkusenost s https://esim.5ber.com/?language=en-US ?

Zarazi me par veci:

-nikde se prakticky neda dohledat co je to za firmu

-neda se dohledat odkud kartu posilaji, jak dlouho trva doruceni

-kdyz se povede registrace nutna k vlozeni do kosiku (podari se dorucit kod na email), a ve formulari vyberu Czech Republic, stale se to tvari ze postovne je zdarma..take se mi nezda

Na  druhou stranu, na email mi odpovedeli celkem svizne a nabizeji dalsi komuniakci pres WeChat, coz me -spolecne s predmetem mailu 你有新的商务合作邮件 -   vede k domence, ze o bude Cina a posilat se asi bude z Ciny?

0 Citovat

objednal som pred par dnami za tych 12USD, uvidime :D
uz som s nimi aj komunikoval, vsimol som si, ze pri objednavke som zle zadal telefonne cislo a do par hodin odpisali, ze to opravili.
tato firma by mala byt v pozadi

https://www.ifreegroup.com/

0 Citovat

A propos, Revolut začal nově nabízet datové tarify pro esim. Ceny při letmém náhodném výběru zemí (Švýcarsko, Turecko) srovnatelné s Airalo. Globální esim potom 3 GB za 525 Kč u Revolut, 565 Kč u Airalo. 

0 Citovat

Zkoušel jsem najít v appce, ale nemám to tam. Zřejmě si očuchává, zda mobil umí eSim, ale už ignoruje adaptéry jako esim.me.

0 Citovat

Jsem stahoval jak Airlo, tak Eskimo a další. Jen vždycky bylo výhodnější koupit SIM kartu už na místě, klidně i na letišti. Předpokládám, že i s Revolutem to bude stejné.

A hlavně nerozumím, kdo v roce 2024 ještě používá Revolut, poté co jsem po výběru peněz v Polsku zjistil, že to bylo zpoplatněné, a pak jsem v podmínkách objevil, že "výběr peněz ve zlotých o víkendu je zpoplatněn" . Toto nedorozumění ihned odstraním.

1 Citovat

Tady musím podotknout, že Revolut již pár dni víkendové příplatky nemá. Ale jinak souhlas, že místní sim vyjde levněji, nicméně jako alternativa se to může hodit.

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Zkoušel jsem najít v appce, ale nemám to tam. Zřejmě si očuchává, zda mobil umí eSim, ale už ignoruje adaptéry jako esim.me.

Je to pod "Lifestyle", ceny bych řekl takové běžné. Rychlejší řešení než strávit půlhodiny u znaveného kšeftaře, který pak stejně prodá něco jinýho.

Ale zda to je aktivní i na non-esim founech netuším.

0 Citovat

romancient napsal(a):

Jsem stahoval jak Airlo, tak Eskimo a další. Jen vždycky bylo výhodnější koupit SIM kartu už na místě, klidně i na letišti. Předpokládám, že i s Revolutem to bude stejné.

A hlavně nerozumím, kdo v roce 2024 ještě používá Revolut, poté co jsem po výběru peněz v Polsku zjistil, že to bylo zpoplatněné, a pak jsem v podmínkách objevil, že "výběr peněz ve zlotých o víkendu je zpoplatněn" . Toto nedorozumění ihned odstraním.



Na revolut nedám dopustit. I díky snadno vytvořeným jednorázovým platebním kartám. Jednoduché, rychlé levné. I když byl o víkendu poplatek, tak to bylo 1%, takže žádná újma na zdraví

0 Citovat

Zato teď si to vemou na kurzech. Není to žádná tragédie, ale ani tak výhodné jako bývalo.

0 Citovat

ja som teraz vyuzil Revolut ako som ani necakal. Zabudol som nechat peniaze na ubytku v Nisi, Paypal nemali, tak ze poslem na ucet. poslali nejaku divocinu s uctom cez Francuzsko, no nakoniec som zistil, ze sa da za mierny poplatok poslat aj RSD priamo na srbsky IBAN. Namiesto 63 euro som sice zaplatil 65 ale preslo to rychlo.

0