Ahoj, muze mi nekdo poradit nejlepsi (nejlevnejsi) trajekt z Tallinnu do Helsinek? Cestujeme po Pobalti na konci zari a chteli bychom se na 1 den podivat do Helsinek (bud s prespanim v Helsinkach, ale klidne jen na otocku). Ma s tim nekdo zkusenosti? Diky, Honza .

Trajekt Tallinn - Helsinki a zpet

Založil(a) ve fóru Vodní doprava

Ahoj,

muze mi nekdo poradit nejlepsi (nejlevnejsi) trajekt z Tallinnu do Helsinek?

Cestujeme po Pobalti na konci zari a chteli bychom se na 1 den podivat do Helsinek (bud s prespanim v Helsinkach, ale klidne jen na otocku).

Ma s tim nekdo zkusenosti?

Diky, Honza

0

Tallin - Helsinki operuji 3 spolecnosti (o kterych vim): Eckerö Line, Viking Line, Tallink Silja line... ja jsem to jel pred 4 lety se Silja Line a tehdy jsem platil 22Eur/os + 22Eur/auto one way... ted jsou ceny podobny, ale zalezi na case kdy chces jet, podle toho se lisi taky ceny...

0 Citovat

Diky moc... jen nechapu, proc si musit vybirat kajutu za xx eur, kdyz to jede jen 2 hodiny?!? Da se ten listek koupit na miste? Nebo to bude levnejsi dopredu pres net?
Omlouvam se, ale nemam s tim zadne zkusenosti
Diky

0 Citovat

ahoj,
taky jedem v červenci z tallinu do helsinek. Místní u kterého jsme ubytováni nam poradil tuto stránku http://www.sales.vikingline.com/en/inte ... y-cruise-/
No a já to chápu tak, že pokud kajutu nechceš tak ji mít nemusíš. stačí ji nevybrat. a pak jedeš za těch původních 28 euro. já to tak aspoň udělám.

0 Citovat

Ahoj Petr22,

diky moc.. das mi pak vedet, jestli to bylo opravdu za tech 28 E za osobu? Ted jsem se tim proklikal a vypada to fakt na 56 E za dva lidi.. super

Diky, H

0 Citovat

Zdravicko... Jizdenky se daji koupit na miste bez vetsich problemu a kajuta neni nutna. Je to klasicka divocina, kdo driv prijde, ten sedi na kresilkach gaucich atp. smiley

0 Citovat

Na miste je to drazsi / levnejsi / stejne?

0 Citovat

vetsinou jsou drazsi... a pokud jedes autem, tak se muze stat, ze tam budes i dele cekat, protoze koupis az na pozdejsi trajekt (vetsinou byvaji dost vyuzite)...

0 Citovat

Tady je odkaz na stránky přístavu v Tallinnu, pokud je zbytek v estonštině, dá se to přeložit v google.translator....

http://www.ts.ee/passenger_ship_schedule.php

tady ještě přímo společnost viking line:
http://www.sales.vikingline.com/en/inte ... -helsinki/

tak třeba to pomůže smiley

0 Citovat

Ahoj,

obnovím téma. Chystáme se v červenci do Helsinek a Tallinnu s přejezdem do Tallinnu trajektem. Zaujala mne nabídka za 32€ - 63€ pro 2 dle typu kajuty přes noc od společnosti tallinksilja, odjezd 18:30 a v Tallinnu v 8:00. Má někdo zkušenost? Neplatí se ještě něco na lodi, nějaké "povinné spropitné" atd.? Přijde mi to dost levné:)

Díky

0 Citovat

Byl jsem večerním. Plavba trvala 2 hodiny. Žádné spropitné se neplatilo. Ale celá loď je jeden velký bar a restaurace. Není si tam, kam jinam sednout, ale s objednávkami neprudili. Vzhledem k času tvé plavby si k tomu připočti ještě večeři, případně alkohol. Ceny jsou o trošičku nižší než v Helsinkách.

0 Citovat

To jako potřebuješ na ty 2 hodiny kajutu? Hlídej ceny, dá se jet za pár euro když chytíš nějaké promo a cestu v pohodě přežiješ na sedačce nebo v restauraci, případně jako mnozí Finové konzumací chlastu z duty free na otevřené palubě:-)


dsc-0119.jpg

0 Citovat

Je to přes noc právě.  Večer odjezd z Helsinek a ráno v Tallinnu. Ale je to asi konečná cena, vydělávají na  jídle a pití v restauracích a kasína. Už jsem právě našel nějaké blogy, jak v DF koupit pivka a na palubě si to užít:)

0 Citovat

Tak Finové si objednají chlast předem přes web a hned po nalodění si v DF nafasují krabice a tašky s chlastem a jedou na plech...

Jinak v tom nočním trajektu nevidím žádnou výhodu, za stejné peníze máš denní přejezd a noc v Tallinu v hotelu u centra. Leda pokud honíte čas...





20160929-124700.jpg

0 Citovat

Nikdy jsme takto na trajektu nebyli, tak to chceme zkusit. No s tou cenou nevím, za 32€ jízda trajektem a ubytování ?! Když koukám na hotely, tak se nedostanu pod 900 pokoj s koupelnou. Vidím to spíš na Airbnb za 2k/2noci za soukromý byt.  

0 Citovat

Před pár dny jsem kupoval lístky na minicruise Stockholm-Tallin-Stockholm se společností Tallink/Silja. Pokud nakoupíte přes estonskou mutaci webu na adrese http://www.tallink.ee jsou ceny někdy až o polovinu levnější než přes web http://www.tallinksilja.com

V příloze je srovnání cen na říjen 2019 (ze dne 21.9.2019) výše zmíněných stránek. 


screenshot-20190921-221950.png
screenshot-20190921-221905.png

0 Citovat

Já bych se teda nenechal odradit a jel trajektem. Postele jsou pohodlné (já měl kajutu pro 4, vy máte soukromou pro dva? ), pivečko se dá dát na palubě a koupit na lodi v supermarketu kolem 2€, a zážitek je to příjemný, pokud ještě k tomu vyjde dobrý počasí. Moc rád na to vzpomínám. 

0 Citovat

My letime do Tallinnu 2.10 a 7.10 zpatky.  Ceka nas trip lodi, vybral jsem Tallink. Kupovano 5/2019, cena za dva (zpatecni) 54€. Lod: Silja Europa. Vytvoril jsem si i “lodni clenstvi”, byla tam vyhodnejsi cena. 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Před pár dny jsem kupoval lístky na minicruise Stockholm-Tallin-Stockholm se společností Tallink/Silja. Pokud nakoupíte přes estonskou mutaci webu na adrese http://www.tallink.ee jsou ceny někdy až o polovinu levnější než přes web http://www.tallinksilja.com

V příloze je srovnání cen na říjen 2019 (ze dne 21.9.2019) výše zmíněných stránek. 

Super tip, díky. Vzhledem k tomu, že Lauda má od dubna lítat denně Helsinky a 3 x týdně Tallinn, tak se to bude určitě hodit :-)

0 Citovat

Jak souvisí Lauda s cenou trajektu?

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Jak souvisí Lauda s cenou trajektu?

Nijak, ale vzhledem k té frekvenci, už plánuji cestu a ten tvůj odkaz na levnější trajekt se mi hodí. 

0 Citovat

Jojo měli jsme pro 2, sám si vybereš jakou chceš. Já bral tu nejlevnější za 32€. Bylo to dobré, v kajutě byly vouchery na cubalibre za 6€, takže to byl povedený večer v baru:) Pivo je dobré, když vás jede víc, 24 plechovek bych nedal, navíc je to teplé... Jeli jsme Silja Europa. Když jsem to kupoval, tak obě mutace ukazovali stejnou cenu...

0 Citovat

Ahoj a co web: www.directferries.cz ? Přišlo mi, že tam jsou levnější ceny než přímo u dopravců, což se mi zda divny 🤔 Mate s tím někdo zkusenosti? 

Či aferry.cz 😉

0 Citovat

Ahoj. Necestoval teď někdo trajektem Tallinn - Helsinki a zpět s Tallink Silja? Jde mi o to, zda po mě nebudou chtít negativní test, i když jsem očkovaná. Na webu to nikde dohledat nemohu, všude jen obecné informace, že se mám informovat o podmínkách cílové destinace, ale zároveň tam pak je, že někdy jen očkování nestačí a i tak chtějí i test. Ale není upřesněno při jakých cestách/destinacích.

0 Citovat

Nikki napsal(a):

Ahoj. Necestoval teď někdo trajektem Tallinn - Helsinki a zpět s Tallink Silja? Jde mi o to, zda po mě nebudou chtít negativní test, i když jsem očkovaná. Na webu to nikde dohledat nemohu, všude jen obecné informace, že se mám informovat o podmínkách cílové destinace, ale zároveň tam pak je, že někdy jen očkování nestačí a i tak chtějí i test. Ale není upřesněno při jakých cestách/destinacích.

Skúsil by som im napísať mail...

0