Půjčení auta v Andalusii

Napsal Steph 2014-05-09 07:56:08 ve fóru Půjčení auta
11 odpovědí

Ahoj všem,
chtěla bych požádat o radu s půjčením auta, konkrétně ve Španělsku, v září se s přítelem chystáme na dva týdny do Andalusie a chceme si tam projet města. Máte někdo tip na autopůjčovnu, případně nějaká specifika půjčování auta ve Španělsku?

Děkuju moc

Ahoj,

nejlepší zkušenost jsme měli v roce 2012 se společností Sixt. Jsou tam neomezené kilometry a pojištění v základu (i když se spoluúčastí 600 euro/dá se přikoupit i nulová).

Pokud přiletíte do Málagy, tak rozhodně nepůjčovat na letišti ale svést se jednoduše příměstským vlakem Cercanias na železniční stanici Maria Zambrano a půjčit tam. I to nejlevnější auto tam vyjde o 4 eura na den lépe než na letišti. S tím, že na letišti potom to auto můžeš vrátit za stejnou cenu. Auto se klasicky dostalo s plnou nádrží a s plnou se vrátilo. Žádný problém, žádný fígl.

Ahoj cestovatelé! Co se týče půjčení aut v Andalusii, měli jsme z toho poměrně vítr, protože sice všude psali, že ve Španělsku jsou nejlevnější půjčovny aut, ale co jsme pak vyčetli z recenzí, tak vždycky tam byl nějaký problém. Také je třeba si dávat pozor na to, co je ve výsledné částce připočítáno. Často si připočítávají různá pojištění a taxy a ve výsledku není cena tak výhodná. A na co si dát především pozor, tak aby v podmínkách byla uvedená nulová akontace (v případě škody, abyste nemuseli hradit ani korunu) a také jestli můžete vrátit auto s plnou nádrží, ve většině případů lze vrátit jenom s prázdnou a to jsou pak ceny. Nejlepší je půjčit si auto od evropských půjčoven - Hertz, Sixt, atd. Na nás tyto půjčovny byly poměrně drahé a pak jsme našli na stránkách rentalcars.com jednu a to ATESA, která vypadala docela solidně, i recenze dobré a tak jsme si řekli, že to riskneme. Auto jsme si vyzvedávali na vlakovém nádraží v Malaze a opět tam vraceli. Půjčovné na 10 dní nás vyšlo cca na 9tis. Hned druhý den nám někdo auto na parkovišti odřel. Báli jsme se co z toho bude, ale už když jsme si auto půjčovali, pán na přepážce nás ujistil, že cokoliv se s autem stane, tak je v pořádku. Tudíž když jsme auto vraceli, tak jsme ho zaparkovali v garážích, nikdo se na něj ani nepodíval. Nakonec bylo vše OK. Strhnutou zálohu nám pár dní po příjezdu vrátili. Byl tam menší rozdíl, asi 100Kč jelikož nám zálohu strhli v GBP, ale vrátili v EUR (nebo obráceně, teď nevím smiley ) a byl tam nejspíš kurzový rozdíl.

Hodně štěstí na cestách. smiley

Martina

Ahoj,

chci si půjčit auto v Malaze a má někdo pro mě nějaký aktuální doporučení nebo zkušenosti?

Díval jsem se na Centauro a tam chtějí poplatek za natankování paliva při převzetí.((

Díky Pavel

V Malage jedine Malagacar :)

dobře tedy)

nl12345 napsal(a):

V Malage jedine Malagacar :)

Fakt?A co http://www.allincarhire.com/?gcl...oCR6Pw_wcB

nebo https://www.marbesol.com/

Já doporučuji Del Paso, ceny skvělé v porovnání s konkurencí, svoz z letiště (dá se i pěšky), půjčoval jsem od nich třikrát, je to menší lokální půjčovna. Musíš to samozřejmě brát s full pojištěním, ve Španělsku se to vyplatí. Nám jednou auto od nich vykradli (rozbité okénko), nebyl jediný problém, na místě nám ho vyměnili.

Pravidelně objednávám auta přes https://goo.gl/ZrKu7x zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace.

A půjčení auta přes ryanair? Vychází mi to na 6 dní za 8 stovek + stejně tak k tomu pojistka, ale nejsem si jistá, jak moc full to pojištění je :( Jinak půjčujeme v Malaze a pokud neklapne půjčení přes ryan, vezmeme asi Del Paso, je to fakt dobrá cena...

emmaeg4y1671 napsal(a):

Pravidelně objednávám auta přes ...

Je to len affiliate link na rentalcars.com ... choď s tým niekam. 3 príspevky celkom a všetky tri rovnaký spam. Toto by mala byť diskusia, kde sa dozvieš nejaké nové informácie, nie miesto na zháňanie klikov.

Snáď ti to admin zmaže.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!