Hertz

Napsal Eva_B 2014-05-18T21:38:41+02:00 ve fóru Půjčení auta
6 odpovědí

Ahoj, po návratu z Belgie (mimochodem - levné letenky z cestujlevne.cz - díky!) teď řeším problém s platbou za půjčené auto u Hertz a ráda bych se zeptala na radu, nebo zda někdo nemáte podobné zkušenosti.

Auto jsme půjčovali přímo na letišti v Charleoi, byla nám stanovena cena 290 euro, slečna u přepážky si vzala řidičák, občanku a kreditní kartu a peníze převedla sama - čili nemuseli jsme částku kontrolovat a zadávat PIN. Dostali jsme však účtenku s částkou 290 euro, takže jsme byli docela klidní. Při vracení auta jsme měli docela dost naspěch - jinými slovy, šlo o minuty, zda nám uletí letadlo, či nikoli. Auto jsme proto ve spěchu vrátili, z kanceláře nedostali řádný doklad (všechno si tam nechali) a my jsme to v ten moment ve stresu jen doufali, že bude vše v pořádku. Doma po zkontrolování výpisu z účtu jsme však zjistili, že nám v den půjčení auta bylo z účtu strhnuto naráz 419 euro, což nám úplně nepasuje. Do Hertz budu samozřejmě volat a na záležitost se poptám, jsem si však dost nejistá kvůli tomu, že nemám v ruce žádnou účtenku. A proto se ptám zde - zažili jste někdo něco podobného? Co můžu v této situaci dělat?

Předem díky moc, Eva

Z mých zkušeností je třeba porovnat částku s rental agreementem který podpíšete na začátku výpůjčky - to je zásadní, může se stát, že tam dají upgrade do vyšší třídy, nebo třeba předplacenou plnou nádrž - tak mne napadá zda jste vrátili auto s plnou nádrží, nebo třeba přidají další pojištění, které není součástí rezervace. Někdy pokud nemáte cenu včetně neomezených KM tak to pak zkásnou zpětně - oprávněně. A pak také drží jako každá jiná půjčovna deposit na kartě, který by měli uvolnit po vrácení auta, tak třeba ta částka byla jen blokovaná. Jak říkám, je potřeba porovnat strženou částku s rental agreementem, a pak případně reklamovat.

Záleží co jste podepsali, ideální je nejdříve začít komunikovat s pobočkou Hertzu, pokud nebudete úspěšní, je možné platbu kartou u vaší banky reklamovat jako neoprávěnou.

Hertz při rezervaci uvádí, že v sazbě půjčovného nejsou obsaženy místní daně a poplatky. To by mohlo být vysvětlení rozdílu. Každopádně jsem vyúčtování těchto daní a poplatků dostal již při převzetí vozidla.

Podobně se nám toto stalo v Dominikánské republice s Hertzem. Vrátili jsme auto na letišti a neměli jsme uplně plnou nádrž (na ostrově v tu chvíli nebyl žádný benzín smiley ). Celkově jsme vrátili asi o 7litrů méně a zato si naučtovali 1000kč. Vratná kauce bylo asi 10tis, půjčení mělo stát asi 7tis a vrátili nám na účet jen 2tis....

Ahoj,
dívala jsem se na stránky expedia.com, vyhledala si možnosti půjčení auta v Norsku. Vyjelo mi to tohle http://www.expedia.com/carsearch?date1=10%2F12%2F2014&time1=1030AM&date2=10%2F16%2F2014&time2=630AM&styp=1&locn=Sandefjord%2C+Norway+(TRF-Torp)&showOnlyCarsWithAC=false&showOnlyCarsWithAutomatic=false&showOnlyCarsWithUnlimitedMileage=false&kind=0&rdus=10&sesr=false&seis=false&sets=false&sesc=false&selh=false&serh=false&sens=false&loc2=&vend= .
Nějak jsme ovšem nepochopila, že daily stojí nejlevnější auto 45dolarů, ovšem "total" je za 5 dní 307 a ne 240, jak napovídá matematika.. Můžete mi to někdo osvětlit smiley ? Díky

Ve skutečnosti platíš jen 4 dny; peníze navíc jsou za "taxes and fees". Půjčovny se jednoduše snaží nalákat na papírově nízkou cenu bez poplatků, tzn. podobná praxe, kterou používaly aerolinky, než jim to zákonem zatrhli.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!