Ahoj, máte někdo zkušenosti s půjčovnou aut OK Rent a Car https://okrentacar.es/)? Hledám na půjčení auto v jižním Španělsku (Sevilla) a rád bych s nulovou spoluúčastí. Aktuálně máme objednané od Sixt, ale OK Rent nabízí podobné auto skoro o půlku levněji. Hodnocení na rentalcars.com je v pohodě, ale po vygůglení vyjedou o dost horší recenze. Na druhou stranu si říkám, že většina lidí se takhle bokem vyjádří spíš jen s negativní zkušeností....Předem díky za případné odpovědi :)  .

Půjčovna OK Rent a Car

Založil ve fóru Půjčení auta

13 reakcí

Ahoj, máte někdo zkušenosti s půjčovnou aut OK Rent a Car https://okrentacar.es/)?
Hledám na půjčení auto v jižním Španělsku (Sevilla) a rád bych s nulovou spoluúčastí. Aktuálně máme objednané od Sixt, ale OK Rent nabízí podobné auto skoro o půlku levněji. Hodnocení na rentalcars.com je v pohodě, ale po vygůglení vyjedou o dost horší recenze. Na druhou stranu si říkám, že většina lidí se takhle bokem vyjádří spíš jen s negativní zkušeností....
Předem díky za případné odpovědi :) 

0

Minulý rok na Mallorce úplně bez problému s nulovou spoluúčastí.

0 Citovat

Minulý týden jsme vrátili auto OK mobility v Španělsku.  Auto jsem vrátil trochu zaprasené, protože jsme jeli v dešti, ale zatím si nic nestrhli navíc za úklid. Můžu doporučit.

0 Citovat

Celý byznys autopůjčoven ve Španělsku je postavený na platbě pojištění spoluúčasti.

Vezmeš plné pojištění od půjčovny a nebudeš mít žádný problém.

Vezmeš základ bez spoluúčasti a můžeš čekat cokoliv - běžně smýšlený problém (poškození, znečištění, nedostatečné doplnění paliva atd.),aby mohly krátit deposit.

Je to jenom o tom nenechat se obrat, ale to je na sepsání knihy.

 

0 Citovat

Přidám se k Auditovi: bez informace o druhu pojištění nemají příspěvky o chování autopůjčoven velký smysl.

0 Citovat

Za špinavý auto z venku si snad nikde žádný poplatek neberou, vždyť to umyjou vapkou jak nic. A už vůbec ne za běžný znečištění jízdou v dešti, leda byste jeli někde až po kola v bahnu. 

0 Citovat

@matej15: Já se s tím nesetkal, ale myslím, že info, že v některých zemích takový poplatek byl vyžadovaný, už tu proběhlo víckrát. Auto s bahnem na bocích za koly bych nevracel už jen z toho důvodu, že by se mohli oprávněně domnívat, že se s ním jezdilo na nezpevněných cestách, za což jsou v některých zemích dle podmínek půjčoven pokuty.

0 Citovat

Audit napsal(a):

Celý byznys autopůjčoven ve Španělsku je postavený na platbě pojištění spoluúčasti.

Vezmeš plné pojištění od půjčovny a nebudeš mít žádný problém.

S tím souhlasím. Měli jsme plné pojištění od půjčovny. 

Letos v Řecku jsem  ale měli taky plné pojištění od půjčovny,  poplatek za vyčištění si naúčtovali cca. 20EUR.

0 Citovat

Vyčištění může být:

-písek na podlaze

-znečištěné sedačky od mořské soli

-znečištěné potahy sedaček od různých potravin ....

Hlavně je to od toho co si půjčovna- zaměstnanci pod tímto pojmem určí.

Proto dělám celou fotodokumentaci o stavu vozidla před a po zapůjčení.

Například Goldcar mi naúčtoval roušku údajně zapomenutou v autě za 30,- eur.

Vyřešil to chargeback u banky.

Ostatně při sporu s půjčovnou za použití fotodokumentace jsem vždy vyhrál chargeback.

Momentálně řeším další s nesprávně zaúčtovaným palivem - same to same.

0 Citovat

[citace="Audit "]

Vyčištění může být:

-písek na podlaze

-znečištěné sedačky od mořské soli

-znečištěné potahy sedaček od různých potravin ....

 

To souhlasí .V Řecku to byl písek z pláže.

0 Citovat

Ala pisek…. ten je na podlaze vzdycky, asi zalezi kolik, ale problem s tim nikdy nebyl…. Spis asi jde o to nepredat auto uplne total spinavy, polity sedacky, bez “odpadku”.

0 Citovat

Krátce před vrácením je při full to full fuel policy nutné natankovat. Při té příležitosti většinou hodím do vysavače 1 €, vysaju písek, sedadla, ...

A samozřejmě důkladná foto/video dokumentace je víc než vhodná, zlepšuje pozici při řešení případných sporů.

0 Citovat

Mandre napsal(a):

Ala pisek…. ten je na podlaze vzdycky, asi zalezi kolik, ale problem s tim nikdy nebyl…. Spis asi jde o to nepredat auto uplne total spinavy, polity sedacky, bez “odpadku”.

V tom autě nebyl nepořádek, kromě toho písku na podlaze, protože vše ostatní vždy vyhodím, ale tady využili situace. Ani jsem to neřešil.

0 Citovat

Ahoj v 10/21 půjčení v Portugalsku s plným pojištěním a vše v pořádku, auto jsme vraceli mírně zabordelene a nic si nenaučtovali. Za mě spokojenost. V 7/2017 jsme měli půjčené na Mallorce bez pojištění a také OK.

0
13 reakcí