Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat někoho na aktuálnější zkušenosti s půjčením auta na letišti na Mallorce, aby mě nepřekvapili nepříjemným chováním a poplatky, neustále na všechny půjčovny čtu jen špatné recenze, že z portálů jako rentalcars.com posleze neni vubec komplexní pojištění akceptováno, je nuceno nové a nebo se nesmyslně na všem možném strhává kauce.Nemáte prosím někdo pozitivní zkušenost s nějakou půjčovnou na Mallorce s komplexním pojištěním, aby to bylo bez problému? Děkuji.  .

pujceni auta Palma de Mallorca bez prekvapeni

Založil ve fóru Půjčení auta

I po slevě 110% je GOLDCAR moc drahý...

0 Citovat

Kdyby to někoho ještě zajímalo, mám teď velmi pozitivní zkušenost se společností Hiper rent a car.  Objednával jsem přímo přes jejich stránky, jejich pojištění, neplatil jsem kauci. Auto jsme dostali perfektně připravené, čisté, dostali jsme papír, kde byly vyznačeny poškození (škrábance). Nemám si na co stěžovat. 

0 Citovat

tak to jsi popsal standardní průběh půjčení auta. Pokud máš plnou pojistku, většinou depozit nechtějí. že ti dají předávací protokol s existujícím poškozením auta (většinou kosmetika) je naprosto normální, jako by jsi na konci měl dostat protokol o vrácení auta bez zjištěných nových závad. asi moc auta nepůjčuješ, co?

0 Citovat

No, standartní bych řekl, že to není, aspoň takovou zkušenost nemám. Většinou jsem dostal klíče a nazdar :-) Nicméně, chtěl jsem jen přidat osobní pozitivní zkušenost s půjčovnou, většinou tady jsou ty negativní, nic víc. 

0 Citovat

no asi mas recht. ja si vetsinou beru enterprise nebo hertz, mam i roky kdy mam najezd z pujcenych aut vetsi nez najezd svym autem. predavaci protokoly vzdy, auta teda nefotim, ale nikdy zadny problem. tuky tuk. hertz je asi drazsi, ale tak v 50%pripadu dostanu upgrade zdarma. u enterprise je to podstatne horsi stran free upgrade.

0 Citovat

Nejaky zoznam miestnych autopozicovni? Potrebujem na 2-dni 9-miestne auto

0 Citovat

Rozhodně bych každému doporučila si auto na Mallorce půjčit. Pokud nechcete strávit celou dovolenou na pláži u hotelu nebo v hlavním městě. Jeli jsme v červenci (navíc během českých státních svátků) a zácpy jsme nezažili. V autě jsme i přespávali, případně venku ve spacáku. 

Půjčovali jsme s Wiber Rent a Car. Na internetu jsem četla, že je to nějaká nová půjčovna, nikde moc recenzí, ale nakonec vše bylo v pohodě. I přes rozhodnutí půjčit si jen s basic insurance, nás na letiště přesvědčili (že si nikdo nepůjčuje auto bez all-in pojištění) a zaplatili jsme si full insurance. Po pravdě, ve finále jsme za to byli rádi. Když jsme projížděli serpentinami do Torrent de Pareis nebo třeba na Cap de Formentor, všude uzoučké silnice, proti vám autobus atd. S pojištěním, jsme byli v klidu a nemuseli se nervovat.


Auto jako nové, mělo asi 7000 najeto. Celkově spokojenost.

0 Citovat

Zdravím chcel sa opýtať ohľadom požičovne wiber rent mollorca aká je tam záloha alebo je to bez nej ,,, ďakujem 

0 Citovat

wilkira napsal(a):

Zdravím chcel sa opýtať ohľadom požičovne wiber rent mollorca aká je tam záloha alebo je to bez nej ,,, ďakujem 

My jsme si přes ně půjčovali auto na začátku srpna, platila jsem předem kreditkou ( debetkou), na místě nechtěli ani kartu vidět.
0 Citovat

Pri plnom poisteni nechcu nic :)

0 Citovat

Anna napsal(a):

Rozhodně bych každému doporučila si auto na Mallorce půjčit. Pokud nechcete strávit celou dovolenou na pláži u hotelu nebo v hlavním městě. Jely jsme v červenci (navíc během českých státních svátků) a zácpy jsme nezažily. V autě jsme i přespávali, případně venku ve spacáku. 

Půjčovali jsme s Wiber Rent a Car. Na internetu jsem četla, že je to nějaká nová půjčovna, nikde moc recenzí, ale nakonec vše bylo v pohodě. I přes rozhodnutí půjčit si jen s basic insurance, nás na letiště přesvědčili (že si nikdo nepůjčuje auto bez all-in pojištění) a zaplatili jsme si full insurance. Po pravdě, ve finále jsme za to byli rádi. Když jsme projížděli serpentinami do Torrent de Pareis nebo třeba na Cap de Formentor, všude uzoučké silnice, proti vám autobus atd. S pojištěním, jsme byli v klidu a nemuseli se nervovat.


Auto jako nové, mělo asi 7000 najeto. Celkově spokojenost.

0 Citovat

My jsme meli minuly rok půjčené oh společnosti Hiper, hned na letisti jsme si pujcili a vraceli v Alcudii, ale slo to na nekolika místech. Cena s plnym pojistenim byla o dost lepsi nez jinde a vse bez problémů. http://www.hiperrentacar.com/en

0 Citovat

Já mám čerstvou zkušenost s "Rent a Car Vanrell". Sídlí ve 4. patře parkovište, který je přimo před Terminálem. Slovo sídlo je možná trochu přepálený. Je to takový pultík v průchodu u kterýho stojí slečna se spoustou papírů a klíčů. Žádný směrovky, prostě to musíš najít. Chvíli to práci zabralo ale OK. Žádná fronta, liduprázdno. Slečna k mému překvapení byla češka. Dostali jsme zdarma upgrade z Fiat Panda na Audi A1. Neodmítl jsem. Palivo funguje v systému "kolik tam je, tolik tam nechej". Člověk ještě musí zaplatit parkoviště (Web půjčovny udává max 10 EUR.) Já platil asi 3,8 EUR. Deposit se nedává. Vše proběhlo v pořádku, auto jsme vrátili asi o 30 minut později a nikdo se neozval. Ale ve 4 ráno a možná proto to tolik nepospíchalo. Vrácení funguje stylem "nech škvíru v okně a hoď do ní klíče". Jediný zadrhel byla samotná platba ještě 2 dny před půjčením. Chtěli si vzít celou částku 116 EUR, nicméně po poskynutí detailů mé karty, si nějakým nedopatřením vzali EUR 397. V emailové komunikaci se mě snažili přesvědčit, že žádná platba k mé rezervaci ještě neproběhla, později se zjistilo, že někdo v kanclu udělal chybu a mojí kartu přiřadil k jiné rezervaci. Peníze zpět do dvou dnů. Chyby dělá každý...

0 Citovat

Moje zkušenost z letošního července a srpna. V obou případech wiber s plným pojištěním. Vše bez problémů, nikdo nic neřeší, dá se platit debetní kartou. Když si pohlídáte ceny na netu, tak lze dost ušetřit, mění je poměrně často a rádi 😀. V srpnu poměrně hustý provoz, bez pojištění bych byla dost nervózní. Chytli jsme i pořádný liják, včetně ledových pinpongáčů a auta jezdila z kopce sama 😉  za mě doporučuju!

0 Citovat

El Zorro napsal(a):

Ahoj, mohu doporučit půjčovnu Wiber rent a car. S jejich programem "allinclusive" nemusíte nic řešit, auto je kompletně pojištěné, nebudou si tedy ani blokovat depozit na kartě.  Při vrácení slečna jen zkontroluje stav benzínu a auto ani neobchází. 

Ceny jsou v průměru okolo 30 € na den, zajímavostí je, že rozdíl mezi třídami jednotlivých aut je ve výsledné ceně mizivý. Můžete si půjčit Toyotu Aygo, Nissan Micra aj.  nebo si připlatit 3 -4 € za BMW serie 1 nebo Mini Cooper nebo naopak nějaké SUV. Zde si jen dovolím podotknout, jste na ostrově => uličky jsou zde opravdu malé, kdo se vydá do pohoří, brzy zjistí že i okresky a serpentiny jsou velice úzké, proto doporučuji menší typ auta... ;-) 


Jedinou nevýhodu vidím v nutnosti auto vyzvednout a vrátit na jejich centrále viz google. Mají sice shuttle bus ale jen na letiště. 

Po pročtení všech možných zkušeností dám na tebe 🙂 Zrovna maji dnes na Qashqaie akci s full cover za 23€ na den.

0 Citovat

Ivan napsal(a):

Po pročtení všech možných zkušeností dám na tebe 🙂 Zrovna maji dnes na Qashqaie akci s full cover za 22€ na den.


Měli jsme a mohu potvrdit, že je to luxus.. V plné palbě s automatem + full cover, takže je vůbec nezajímá stav.. Jediné, co mi pak vadilo bylo tankování plné nádrže za 68 EUR 😱 Nevýhoda toho, že to byl benzín. 

0 Citovat

Dle meho nazoru je takovyhle auto na Malorce spis otrava. Čím menší,tím lepší.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Dle meho nazoru je takovyhle auto na Malorce spis otrava. Čím menší,tím lepší.


Záleží na preferencích. Osobně nejezdím na dovolenou, abych se mačkal někde v Pandě nebo Smartu, to si raději připlatím za lepší výhled, bezpečnost a výbavu ;)


Mimochodem, s Qashqiem jsme to v klidu projeli i do Sa Calobra (ale nepotkali jsme žádný bus, jinak všechno pohodka) nebo nahoru k majáku Cala Figuera. Jediný problém byla jedna odbočka v centru nějaké vesničky, kam nás do centra zavedla navigace, která ještě nebyla schopna vstřebat, že je tam obchvat :D

dsc-1084.jpg

0 Citovat

Já taky nejezdím na dovolenou,abych se mačkal v Pande,ale nepujcim si na Malorce,kde jsou úzký horský cesty a kde v některých místech mají problém vyhnout se dva osobaky SUV jen abych si mohl říct že jsem ho měl,prostě tohle auto je v této destinací dle mého názoru fakt zbytečný,ale dle vkusu každého jednotlivého soudruha jak říká klasik.

0 Citovat

Kedze nas isla skupina 8ks a s 9 miestnym Mercedes Vito som nemal problem ani na Torrente de Pareis. Je pravda ze som odchovany na balkanskych cestach kde som jazdil aj s privesom plnych raftov ;)

0 Citovat

jarkn napsal(a):

Kedze nas isla skupina 8ks a s 9 miestnym Mercedes Vito som nemal problem ani na Torrente de Pareis. Je pravda ze som odchovany na balkanskych cestach kde som jazdil aj s privesom plnych raftov ;)


Otázka velkého nebo malého auta je podle mě jasná. V tuto chvíli, když jsme sami s přítelkyní volím vzhelem k infrastrukture ostrova menší auto. Kdyby nás bylo více nebo měli dítě volím spíše větší, bezpečnější variantu.

Co se týká torrent de pareis, tak tam jsou cesty úzké ale ještě se dají. Při cestě do Port Valdemossa jsem některé zatáčky téměř nevybral s Cliem. 😀 Ale v konečném důsledku ano, dá se téměř se vším ale je to na úkor pohodlnosti. Člověk musí i s autem velikosti Octavie řešit šířku, větší najíždění, méně parkovacích míst apod. 

0 Citovat

Ahoj, přidám aktuální zkušenost. Na Mallorce jsem využil půjčovnu Centauro, bookoval jsem napřímo přes jejich stránku pár dní před odletem. Auto kategorie B (Micra, Polo, Corsa, apod.). Cena na 5 dní byla 127 Eur (včetně plné pojistky), placeno předem debetkou. Nádrž full-full.

Půjčovna je mimo letiště, dopraví Vás tam shuttle bus. Vyzvednutí naprosto v pohodě, zaplatil jsem debetkou nádrž (56 Eur) a dostal klíče. Otázka pěti minut a paní byla velmi milá. Auto jsem vyfasoval parádní Audi A1 (najeto 6.500 km) v top stavu. Navrácení auta také bezproblémové, pan si obešel auto, opsal km, dal jsem jeden podpis a hotovo. Záloha na benzín byla druhý den nazpět na účtu.

Za mé tedy mohu tuto půjčovnu doporučit. A také se spíše přikláním k půjčení menšího auta. Zvažoval jsem ještě variantu Wiber a Qashqai, ale jsem rád, že jsem zvolil menší auto. Ne, že by se ty cesty nedaly projet – dají se, obzvlášť když je tam projíždějí i s velkými autobusy. Ale menší auto bylo přeci jen pohodlnější. A lepší možnosti parkování samozřejmě.


0 Citovat

Tak po návratu z Mallorcy můžu jen doporučit Wiber rent car. Vše, co se tady píše, je pravda - slušné jednání bez záludnosti, žádné skryté platby, při full cover nechtějí žádnou blokaci a lze uhradit debetní kartou. Velmi zánovní Quasqai s navi za 23 € / den. Velká spokojenost.

0 Citovat

My nedávno využili Hiper rent car.  Jsou mimo letiště, shuttle je přistavenej na parkovišti u letiště a kancelář je pár minut jízdy.

Vyzvednutí rychlé a v pohodě. Všechno jasný, jednoduchý a žádná záludnost. Benzín klasicky full full.

Opel Corsa na 5 dní včetně plného pojištění a poplatkem 30Eur za vrácení ještě před otevírací dobou kanceláře
2 700kč. Vrácení mimo otevírací dobu probíhá tak, že vjedete do parkovacího domu přímo na letišti, otevřete kufr, auto zamknete a klíčky a parkovací lístek dáte do kufru a zabouchnete. O nic víc se nestaráte.
Pokud se na Mallorcu vrátim, určitě využiju znovu.

0 Citovat

my jsme měli s půjčením auta jen ty nejlepší zkušenosti - brali jsme přes Drivalia a  super (nejlevnější a férové jednání), dokonce nám půjčili i lepší auto než jsme měli zaplacené :) ostrov jsme si v klidu celý objeli, zastavovali jsme si kde se nám zachtělo apod...což si nějakou místní dopravou nedokážu vůbec představit...zácpy vůbec žádné. Každopádně ostrov skvělý a určitě doporučuji :) spoustu informací mám pak tady :)

https://www.nebudvorvan.cz/2018/...lorca.html

0