Krásný den přeji všem,Nemá někdo zkušenosti a hlavně radu ohledně půjčení auta v Portugalsku od místního. Bohužel půjčovny mají přehnané ceny ( vím teď v červenci se to dalo čekat ) a rád bych zkusil tuhle alternativu. Jedná se o 11 dní na pevnině konkrétně Faro   .

Auto Portugalsko

Založil ve fóru Půjčení auta

8 reakcí

Krásný den přeji všem,

Nemá někdo zkušenosti a hlavně radu ohledně půjčení auta v Portugalsku od místního. Bohužel půjčovny mají přehnané ceny ( vím teď v červenci se to dalo čekat ) a rád bych zkusil tuhle alternativu. Jedná se o 11 dní na pevnině konkrétně Faro  

0

Vcelku velmi dobrá zkušenost teď v Lisabonu. Prostřednictvím b-mwg.de přes Auto Escape půjčeno u Rent a Star. Jak název napovídá, společnost půjčuje jen MB (a Smarty).  Na 4 dny jsme za 36,70 EUR měli 3 měsíce staré A180 diesel, včetně plného pojištění od Auto Escape. Pár bodíků ubírám za to, že jsem si musel aktivně telefonicky zavolat odvoz z letiště, kde na nás měli čekat a také  18" kola nebyla pro toto auto to pravé. Na místě blokován depozit 1950,- EUR, ale po vrácení na místě blokace hned zrušená.

0 Citovat

Zdravím, nemá někdo nějaké další doporučení co se týče autopujčovny v portugalsku? 

0 Citovat

Rent a star Porto sú tiež super. Aj keď nie na priamo na letisku, tak treba si dať rezervu pri návrate na shuttle. Cez billieger Smart na 3 dni za 24 euro, externá poistka ok, blokaciu zrušili hneď po odovzdaní. jediný príplatok mýtna krabička za cca 1,5 euro na deň. Bez nej by som v Portugalsku ani z garáže nevyliezol :))

0 Citovat

Ale daaa sa aj bez tej krabicky Tonic, zalezi asi kde sa pohybujes. Dole na juhu od Fara po Cabo to bola pohoda, resp. ziadny diskomfort  a usetrenych par desiatok eur za 5 dni. Auto sme mali z Centaura a tiez sa nemozem nejak stazovat na pristup zamestnancov (ziadne prehnane vnucovanie dopoistenia alebo tak) alebo auto (mali sme maly opel, myslim ze corsu, stav uplne ok), na to ze bola sezona tak aj cena normal. Jedine co si pamatam ze bolo trochu negativne bola cakacka pri preberani auta, stravili sme tam myslim skoro hodinu kym sme dosli na rad ale tak to je zavisle aj od okolnosti

0 Citovat

My jsme si teď půjčovali přes Sixt a to hlavně proto, že jako jedni z mála měli neomezené kilometry bez příplatku a taktéž vrácení na jiném místě. Takže takhle nám Sixt vyšel nejlevněji... Potřebovali jsme dojet z Porta do Fara totiž a ty poplatky za dálnice jsou celkem rakety, takže vracet se zpátky nemělo úplně smysl :) Také jsme půjčovali tu krabičku na poplatky, bylo to celkem asi 10 € na týden, což bylo fajn než se stresovat, kde člověk může nebo nemůže projet, co kde zaplatit apod. Každopádně hodila bych si to do srovnávače a vzájemně to porovnala podle vašich konkrétních požadavků... https://www.rentalcars.com/?affi...reflang=cs

0 Citovat

No ohľadom krabičky, neplatil som nič, ale na navigácii cez Google Maps som mal nastavené vyhnúť sa spoplatneným úsekom. Častokrát ma to aj tak naviedlo na bezplatné úseky diaľnic, čo ma najprv trochu zneistilo. No a keby som posledný deň prestrelil výjazd a nabehol na spoplatnený úsek, tak bez krabičky by som bol hotový. Na pošte sa dá zaplatiť až v deň nasledujúci.

0 Citovat

Včera jsem se vrátil z Algarve. Projeli jsme prakticky celé jižní pobřeží od Taviry až po maják na západě. Auto jsem měl od Centauro. Přišlo mi, že cena byla slušná, ale jak vidím ty Vaše ceny, tak asi moc ne :-D 5 dní s plným pojištěním za 136 Euro. Bez depozitu. Přístup zaměstnanců taky v pohodě.


Dostali jsme prakticky novou Micru (najeto 3500 km). Dálnice a tedy ani krabičku jsem původně neplánoval, ale nakonec jsem se nechal přesvědčit, jednak kvůli časové úspoře a jednak, když mi v půjčovně řekli, že pokud ji nebudu mít a vjedu na placený úsek, zaplatím 40 Euro, takhle to bylo 1,8 Euro na den. Každopádně z toho člověk mít strach asi nemusí - nájezdy jsou dobře značené a i když se člověk splete je možnost ještě sjet před mýtnou bránou. 


Každopádně jsem nakonec rád, že jsme nakonec dálnice využili. Po národní silnici jsme jeli první den Faro -> Albufeira a je to neskutečný opruz. Relativně hustý provoz, samý kruháč a je to opravdu pomalé. 


Naproti tomu na dálnici pohoda. Prakticky pak už vždy jsme se přesouvali po dálnici. Za těch 5 dní jsme najeli přes 600 km a za mýto jsme nakonec platili 18,6 Euro. Jako oproti klasické dálniční známce je to ranec, ale i tak ušetřený čas a pohodlí stálo za to. 



0 Citovat

cali napsal(a):

Vcelku velmi dobrá zkušenost teď v Lisabonu. Prostřednictvím b-mwg.de přes Auto Escape půjčeno u Rent a Star. Jak název napovídá, společnost půjčuje jen MB (a Smarty).  Na 4 dny jsme za 36,70 EUR měli 3 měsíce staré A180 diesel, včetně plného pojištění od Auto Escape. Pár bodíků ubírám za to, že jsem si musel aktivně telefonicky zavolat odvoz z letiště, kde na nás měli čekat a také  18" kola nebyla pro toto auto to pravé. Na místě blokován depozit 1950,- EUR, ale po vrácení na místě blokace hned zrušená.


Sdílel jsem tu  pozitivní zkušenost s Rent a Star. Ale v říjnu 2019 mně zmizelo z karty ca. 18 EUR a protistrana byla společnost Margem Eliptica, což jsem vygooglil jako zrovna ta pobočka Rent a Star, kde jsme si auto půjčili, zřejmě tedy franšíza. Ok, několikrát jsem platil pokutu, která byla zúčtovaná až po x měsících, tak jsem jim napsal, za co to je. 2 týdny se nic nedělo a tak jsem na pobočce RB tu platbu reklamoval. Tam mně  kartu zablokovali, resp. zřídili jinou, obnos poukázali zpátky na kartu a sepsali reklamační protokol. 2.12. pak přišel email z RB, že reklamace je uznaná jako oprávněná. Prostě to jen zkusili... A já jim tu přitom napsal takové pěkné hodnocení:-)

0
8 reakcí