Vrácení automobilu z půjčovny – musí být čisté a umyté?

Napsal mmksvestky 2018-08-13T05:06:18+02:00 ve fóru Půjčení auta
7 odpovědí

Musí být při vrácení auto umyté a vysaté. Někde jsem četl, že pojišťovny umí připočítat položku za čištění auta, ale nevím, jestli se to týká i běžného úklidu. Přece jen auto po užívání na prasnych cestách a po návštěvě pláži potřebuje jak umýt, tak vysát, ale nevím, do jaké míry se s tím drbat.

Děkuju 

Záleží od podmienok požičovne. Naposledy mi strhli 10 euro v Skopje (Europcar myslím) a rovnako cca 5 euro aj v Jerevane (miestna). Obe to mali v zmluve jasne napísané a nejak som neprotestoval, aj Logan aj Niva boli slušne špinavé a nestíhal som nikde aspoň trochu interiér dať dokopy.

Tak tak, záleží co máte ve smlouvě.

My jsme posledně zaplatili full insurance a o úklid jsme se nemuseli starat.

Jen jsme ze slušnosti vyklepali koberečky od písku a prohledali auto jestli jsme tam nenechali nějaký "poklady". :-)

S full insurance to opravdu nemá nic společného. V naprosté většině případů je běžně znečištění v pohodě,ve smlouvách bývá uvedeno,že poplatek se účtuje v případě nadměrného znečištění.

Normálne požičovne neriešia "bežné" znečistenie auta. Ak by auto bolo extrémne zasvinené (plno piesku, blata v interiéri a pod.), potom by som to asi dal povysávať, ale trochu piesku a trochu špiny neriešim.

Minulé leto som po letnej dovolenke vrátil auto tiež pomerne (v rámci normy) zaprášené zvonka aj z vnútra (navyše, cestou na letisko sme chytili nejakú prehánku s asi 10 kvapkami, ktoré na zaprášenom čiernom laku vytvorili doslova "khaki vzorku"). Nikto to neriešil.

Mimochodom, full insurance znamená, že nemáte spoluúčasť pri spôsobenej škode (krádež, nehoda, poškodenie), ale dosť pochybujem, či sa vzťahuje aj na veci s tým nesúvisiace (zašpinený interiér, nedotankovaná nádrž a podobne).

Vždycky je důležité, co je v rental agreement. Zpravidla tam je něco ve smyslu, že auto musí být předáno ve stavu, v jaké bylo ve stavu předání, případně čisté bez nějaké specifikace.

Ale mohou to tam mít výslovně uvedené. Také se mně to teď stalo, strhli si z blokované částky a nazdar... Ale měli pravdu, protože to tam bylo uvedené.

screen-shot-08-13-18-at-10.jpg

Když vracíš špinavé auto, tak vždy riskuješ, že na něm dodatečně najdou nějaké poškození až ho umyjí a budou argumentovat, že to přes tu špínu nebylo vidět...

Děkuji, nechal jsem si ho v placené garáži umýt. Frajer mě sice trochu natáhl, ale nic hrozného a auto umyté pěkně. Ve smlouvě jsem to bohužel nedohledal (ale asi to tam někde je).

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!