Dost často se tu diskutuje pojištění v rámci autopůjčovny, přes brokera nebo externí. Popíšu trochu obšírněji svojí čerstvou zkušenost s icarhireinsurance.com a také půjčením auta v Oděse.V rámci levných tarifů na Ukrajinu jsme zakoupili na červenec letenky do Kyjeva a dále do Oděsy. V plánu bylo půjčení auta v Oděse. Tady mě bohužel vypekl Rentalcars. Auto bylo objednané, peníze stržené z karty, ale pořád nebylo potvrzené.  Dva dny před vypůjčením v Oděse jsem psal do místní půjčovny, zda objednávka platí, ale odpověděli, že nic od Rentalcars nemají. Tedy jsem objednávku zrušil. Paradoxně mně po 2 dnech, když už jsem měl mít 1 den auto půjčené přišel e-mail, že si mám auto vyzvednout. Za mě tedy Rentalcars velké mínus…Lokálních půjčoven je v Oděse dost, problém byl, že buď měli malá auta nebo luxusní. Nakonec jsme sehnali půjčovnu VRC a Octávii Combi na 4 dny za ca. 200,- USD, což na místní poměry je dost peněz.Ještě v letadle z Kyjeva do Oděsy jsem přemýšlel, že se na to vykašleme a objedeme to taxíky a maršrutkami. Ale poté, kdy při odvozu z letiště to s námi Uber na prázdné silnici napral na světelné křižovatce do stojícího auta před námi jsem usoudil, že bude lepší řídit osud svýma rukama… Ještě večer před půjčením jsem přes mobilní app  zakoupil pojištění spoluúčasti na 4 dny za 15,95 £ u icarhiresinsurance.com.V půjčovně po standardní proceduře je nám zablokován depozit ve výši spoluúčasti ca. 600,-USD. Jinak vše fajn, kromě ruštiny oba zaměstnanci mluvili dobře anglicky, auto bylo v dobrém stavu, čistě vypulírované.Bohužel hned po asi 30 minutách jízdy směrem z Oděsy na Tiraspol jsme na silnici dostali kamenem do čelního skla.Píšu záměrně kamenem, protože to byla fakt morda, že jsme všichni instinktivně trhli hlavou a na čelním skle nebyl klasický pavouček, ale prasklina velikosti sevřené pěsti.Ještě jedna zajímavost. Nechtěli jsme autem samozřejmě jet až do Tiraspolu, ale nechali jsme ho na hranicích v Kuchurganu a dál jeli taxíkem. Při večeři v Maffia mně přes WhattsApp volal manažer z půjčovny, zda jsme ok, že jim GPS lokátor hlásil, že auto je v Moldávii a že už takto o nějaké auto přišli. Uklidnil jsem ho, že auto je na hranicích a jsme ok. Evidentně si oddechl:-)Až do konce půjčení už nebyl naštěstí žádný problém a nadešel čas vrátit auto.  Půjčovna se zachovala vcelku korektně, ukázali mi, že nové sklo v autorizovaném servisu stojí ca.9.000,-Kč, ale že no name servis to zvládne za 6.000,-Kč. S tím jsem souhlasil, ale předeslal, že pro pojišťovnu budeme potřebovat fakturu. Ještě ten den mně poslali takovou nějakou nabídku-proforma fakturu na částku 5496,50 Kč a tuto částku si i strhli z karty, zbytek depozitu odblokovali/vrátili.Hned po příjezdu do ČR jsem přes web icarhireinsurance.com zadal žádost o likvidaci a poslal příslušné podklady, kopii výpůjční smlouvy, fotku poškození, kopii dokladu o platbě kartou a doklad o stržení části depozitu ve výši ceny. To bylo 2.8. Následují den jsem dostal e-mail s požadavkem dalších dokladů, resp. s vysvětlením těch zaslaných, protože zřejmě z ukrajinštiny jim to nebylo úplně jasné. Problém byla ta faktura, protože to, co jsem dostal bylo takové trochu šmé, byla to nějaká faktura na sklo na Octávii, byla tam i jiná motorizace, ale naštěstí seděla registrační značka. Navíc to bylo jen ofocené mobilem z monitoru, tedy už na první pohled velící ostražitost.14.8. jsem dostal e-mail, že mají všechny podklady a že prozkoumají můj nárok. 30.8. přišel e-mail, že uznávají nárok a že peníze budou vyplacené v nejbližších dnech převodem na účet  a tedy ať pošlu IBAN a BIC.10.8. peníze přišly v CZK přesně ve výši, kterou si strhla půjčovna.Tedy z mé zkušenosti, pojištění spoluúčasti u icarhireinsurance.com  opravdu funguje. Dokonce až ex post jsem zjistil, že v částce stržené autopůjčovnou bylo i 150,-UAH za mytí vozidla, které jsme měli provést dle smlouvy a neudělali a pojišťovnou bylo v celkové částce proplacené, ač by správně nemělo být. Celková doba likvidace 5 týdnů není nijak oslnivá, ale kdo si počká, ten se dočká.Oceňuji i přístup půjčovny, jednak měli sami zájem minimalizovat cenu opravy a šetřit naší kapsu, tak hlavně v okamžiku, kdy už měli své/naše peníze, nevykašlali se na nás, ale komunikovali a téměř obratem posílali potřebné doklady. V tomto ohledu za mě velký palec nahoru a mnohé pobočky světových půjčoven by se mohly učit v přístupu k zákazníkovi.Takže case closed, snad zkušenost někomu pomůže… .

Půjčení auta v Oděse/ claim icarhireinsurance.com

Založil ve fóru Půjčení auta

1 reakce

Dost často se tu diskutuje pojištění v rámci autopůjčovny, přes brokera nebo externí. Popíšu trochu obšírněji svojí čerstvou zkušenost s icarhireinsurance.com a také půjčením auta v Oděse.

V rámci levných tarifů na Ukrajinu jsme zakoupili na červenec letenky do Kyjeva a dále do Oděsy. V plánu bylo půjčení auta v Oděse. Tady mě bohužel vypekl Rentalcars. Auto bylo objednané, peníze stržené z karty, ale pořád nebylo potvrzené.  Dva dny před vypůjčením v Oděse jsem psal do místní půjčovny, zda objednávka platí, ale odpověděli, že nic od Rentalcars nemají. Tedy jsem objednávku zrušil. Paradoxně mně po 2 dnech, když už jsem měl mít 1 den auto půjčené přišel e-mail, že si mám auto vyzvednout. Za mě tedy Rentalcars velké mínus…

Lokálních půjčoven je v Oděse dost, problém byl, že buď měli malá auta nebo luxusní. Nakonec jsme sehnali půjčovnu VRC a Octávii Combi na 4 dny za ca. 200,- USD, což na místní poměry je dost peněz.

Ještě v letadle z Kyjeva do Oděsy jsem přemýšlel, že se na to vykašleme a objedeme to taxíky a maršrutkami. Ale poté, kdy při odvozu z letiště to s námi Uber na prázdné silnici napral na světelné křižovatce do stojícího auta před námi jsem usoudil, že bude lepší řídit osud svýma rukama…

Ještě večer před půjčením jsem přes mobilní app  zakoupil pojištění spoluúčasti na 4 dny za 15,95 £ u icarhiresinsurance.com.

V půjčovně po standardní proceduře je nám zablokován depozit ve výši spoluúčasti ca. 600,-USD. Jinak vše fajn, kromě ruštiny oba zaměstnanci mluvili dobře anglicky, auto bylo v dobrém stavu, čistě vypulírované.

Bohužel hned po asi 30 minutách jízdy směrem z Oděsy na Tiraspol jsme na silnici dostali kamenem do čelního skla.Píšu záměrně kamenem, protože to byla fakt morda, že jsme všichni instinktivně trhli hlavou a na čelním skle nebyl klasický pavouček, ale prasklina velikosti sevřené pěsti.

Ještě jedna zajímavost. Nechtěli jsme autem samozřejmě jet až do Tiraspolu, ale nechali jsme ho na hranicích v Kuchurganu a dál jeli taxíkem. Při večeři v Maffia mně přes WhattsApp volal manažer z půjčovny, zda jsme ok, že jim GPS lokátor hlásil, že auto je v Moldávii a že už takto o nějaké auto přišli. Uklidnil jsem ho, že auto je na hranicích a jsme ok. Evidentně si oddechl:-)
Až do konce půjčení už nebyl naštěstí žádný problém a nadešel čas vrátit auto.  Půjčovna se zachovala vcelku korektně, ukázali mi, že nové sklo v autorizovaném servisu stojí ca.9.000,-Kč, ale že no name servis to zvládne za 6.000,-Kč. S tím jsem souhlasil, ale předeslal, že pro pojišťovnu budeme potřebovat fakturu. Ještě ten den mně poslali takovou nějakou nabídku-proforma fakturu na částku 5496,50 Kč a tuto částku si i strhli z karty, zbytek depozitu odblokovali/vrátili.
Hned po příjezdu do ČR jsem přes web icarhireinsurance.com zadal žádost o likvidaci a poslal příslušné podklady, kopii výpůjční smlouvy, fotku poškození, kopii dokladu o platbě kartou a doklad o stržení části depozitu ve výši ceny. To bylo 2.8. Následují den jsem dostal e-mail s požadavkem dalších dokladů, resp. s vysvětlením těch zaslaných, protože zřejmě z ukrajinštiny jim to nebylo úplně jasné. Problém byla ta faktura, protože to, co jsem dostal bylo takové trochu šmé, byla to nějaká faktura na sklo na Octávii, byla tam i jiná motorizace, ale naštěstí seděla registrační značka. Navíc to bylo jen ofocené mobilem z monitoru, tedy už na první pohled velící ostražitost.

14.8. jsem dostal e-mail, že mají všechny podklady a že prozkoumají můj nárok.
30.8. přišel e-mail, že uznávají nárok a že peníze budou vyplacené v nejbližších dnech převodem na účet  a tedy ať pošlu IBAN a BIC.
10.8. peníze přišly v CZK přesně ve výši, kterou si strhla půjčovna.
Tedy z mé zkušenosti, pojištění spoluúčasti u icarhireinsurance.com  opravdu funguje. Dokonce až ex post jsem zjistil, že v částce stržené autopůjčovnou bylo i 150,-UAH za mytí vozidla, které jsme měli provést dle smlouvy a neudělali a pojišťovnou bylo v celkové částce proplacené, ač by správně nemělo být. Celková doba likvidace 5 týdnů není nijak oslnivá, ale kdo si počká, ten se dočká.

Oceňuji i přístup půjčovny, jednak měli sami zájem minimalizovat cenu opravy a šetřit naší kapsu, tak hlavně v okamžiku, kdy už měli své/naše peníze, nevykašlali se na nás, ale komunikovali a téměř obratem posílali potřebné doklady. V tomto ohledu za mě velký palec nahoru a mnohé pobočky světových půjčoven by se mohly učit v přístupu k zákazníkovi.

Takže case closed, snad zkušenost někomu pomůže…



20180724-203754-resized.jpg
20180728-143001-hdr-resized.jpg
img-20180806-wa0006.jpg
screen-shot-09-12-18-at-11-38-pm.jpg

0

Díky za podrobnej popis :) snad to pojištění nikdy nebudu muset využít :D (mám celoroční)

0
1 reakce