MEXIKO 2018-2019

Napsal slaninaz 2018-10-12T08:45:13+02:00 ve fóru Půjčení auta
5 odpovědí

Dobrý den.

Máme v plánu vyrazit do Mexika, ale není moc lidí co by poskytlo nějaké informace nebo jsou cestopisy hodně staré. Našel by se někdo, kdo má s cestování do Mexika a po Mexiku zkušenosti a podělil by se o ně? Plánujeme cestovat půjčeným autem, zvažujeme návštěvu Mexiko city, Yucatánu a chceme se podívat i do Belize, kde máme známé.

Za jakékoliv informace budu vděčný. Děkuji moc Zdeněk S.

Auto nepůjčuji, nicméně jedu tam na přelomu října a listopadu. Podobnou trasu, jen autobusem. Auto mi lidé spíš rozmlouvali kvůli špatně osvětleným cestám, prahům, fiktivním policejním kontrolám apod. 

Před čtyřmi lety jsme projeli půjčeným autem Yucatán, postřehy a fotky zde:

https://domexikaazasezpatky.wordpress.com

Nevím, jak je to jinde v Mexiku, ale Yucatán byl docela v klidu.Mexiko je plné přátelských chlapců, kteří se sdružují do zájmových skupin jako je např. u nás skaut. Na cestách vždy rádi poradí a pomůžou....


cartel-boys.jpg

Dopravní síť je v Mexiku překvapivě velmi dobrá, téměř všude jezdí velmi kvalitní autobusy společnosti ADO (doporučuji kupovat jízdenky aspoň 24h v předstihu, buď přes internet nebo v kiosku, kterých je plno. Častokrát tak ušetříte až 50% ceny). Případně na nějaké delší vzdálenosti zvolit přelety s místními nízkonákladovkami, OW letenky se dají ulovit za 300-1000 Kč.

Ahoj, v Mexiku jsem rok bydlela, opakovaně jsem tam jezdila i pracovně a mám ho procestované od severu na jih a od východu na západ. Upřímně řečeno bych se tam do půjčení auta nepouštěla. Autobusová síť je dost rozsáhlá, pohodlná a spolehlivá, plus jak je zmíněno výše, vnitrostátní lety se dají sehnat za fajn ceny (Viva Aerobus, Volaris nebo Interjet). Taky záleží, kde se budete pohybovat, Yucatán bych ještě považovala za celkem ok oblast, kde byste jako "běloši" mohli autem jezdit, ale jinak to moc nedoporučuju. Nejde asi úplně tak o provoz, co tam je, nebo styl řízení Mexičanů; to je možná třeba Neapol na stejné úrovni. :) Musím říct, že Mexiko miluju, ale policie je neskutečně zkorumpovaná a pokud byste s nimi měli mít co do činění (není neobvyklé, že vás jako cizince zastaví a vymyslí si na vás nějaký přestupek) a navíc třeba nemluvíte moc španělsky, není to úplně příjemná záležitost. Pokud byste si auto půjčili, rozhodně bych nejezdila v noci.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!