Ahoj, chci se prosím zeptat zda máte někdo zkušenost s pokutou ze Španělska.  Po naší úžasné dovolené na Gran Canaria nám teď přišel dopis, že jsme někde překročili rychlost o 11 km/hod.  Chtějí zaplatit 100 € pokutu :(. Jenže celý dopis je španělsky. Našli nás samozřejmě přes půjčovnu aut. Díky  .

Pokuta Kanárské ostrovy

Založila ve fóru Půjčení auta

eremi napsal(a):

Tak se na tu směrnici koukni, má asi jen 6 článků, zbytek je jen preambule.

"Pokud se  členský stát  deliktu rozhodne zahájit v  souvislosti s  dopravními delikty v  oblasti bezpečnosti silničního provozu uvedenými v  článku 2  následné řízení, zašle s  ohledem na  zajištění dodržování  základních  práv informační dopis v  jazyce  dokladů o  registraci vozidla, jsou-li k  dispozici, nebo v  jednom z  úředních  jazyků členského  státu registrace"

Neboj, když si na to vzpomenu, kouknu na to, až budu u PC. Z výše zmíněných řádků vyplývá, že v jazyce autopůjčovny. Eurobyrokrat opět něco nedomyslel zrovna do detailu. Stejně jako se zrušením roamingu, když vyjedu za kopečky, mám volání po celé EU za domácí ceny, ale když volám z ČR do Německa, tak klidně za 15 Kč.

0 Citovat

Michal: nejak som sa o to nezaujimal, pretoze firemny telefon a pausal, ale pozrel som sa teda len tak pre zaujimavost napr na slovensky pomaranc a tam mas v ramci predplatenych pausalov XY minut, resp neobmedzene volania v ramci celej eu+je tam usa a kanada. V pripade pausalov "platis co prevolas" je suma 0,09-0,12 eur za minutu v ramci EU (ale rozdiel nie je podla krajin, ale podla trvania hovoru) a USA+Kanada je fixnych 0,12 eur za minutu. V pripade kreditu su ceny rovnake ako v predoslom priklade.  Cize to su v CR fakt tak rozdielne podmienky ze platis z CR do Nemecka za minutu hovoru 0,6 eur? a kolko v ramci CR?


inak teda sorry za OT

0 Citovat

Kilecko: U volani se rozlisuje "roaming" (volani ze zahranici kamkoliv) a "volani do zahranici" (z CR kamkoliv jinam). EU resila jen roaming, takze k paradoxnim situacim dochazet muze - ale ne vinou EU.

Problem je u uradu v CR, ktere dlouhodobe neresi situaci s operatory. Posledni takovy pripad je natlaceni Pilneho misto Maleho pred par dny.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Neboj, když si na to vzpomenu, kouknu na to, až budu u PC. Z výše zmíněných řádků vyplývá, že v jazyce autopůjčovny. Eurobyrokrat opět něco nedomyslel zrovna do detailu. Stejně jako se zrušením roamingu, když vyjedu za kopečky, mám volání po celé EU za domácí ceny, ale když volám z ČR do Německa, tak klidně za 15 Kč.

Ta směrnice není ale určena pro řešení pokut aut z autopůjčoven, které to mají navíc ošetřeno jinak a naopak je zcela logický požadavek na zaslání dopisu v jazyce registrace, tedy tomu, kdo ho vlastní, takže eurobyrokrat to vymyslel zcela správně, stejně jako ten roaming a stejně jako např. mnoho další legislativy k ochraně spotřebitele. Je fakt vtipný poslouchat tyhle zkratky, jak vše, co je špatně, za to může EU a vše co je dobře bereme automaticky.
0 Citovat

Honzy napsal(a):

Kilecko: U volani se rozlisuje "roaming" (volani ze zahranici kamkoliv) a "volani do zahranici" (z CR kamkoliv jinam). 


v tom mojom poste som toto nerozlisoval, pretoze ani operator to nerozlisuje... "neobmedzene volania v ramci celej eu" znamena, ze je jedno ci volas zo SR do Nemecka, alebo z Nemecka do SR, alebo z CR do Rakuska. Preto mi prislo divne, ze by v CR operatori riesili toto nejak vyrazne inak

0 Citovat

eremi napsal(a):

Ta směrnice není ale určena pro řešení pokut aut z autopůjčoven, které to mají navíc ošetřeno jinak a naopak je zcela logický požadavek na zaslání dopisu v jazyce registrace, tedy tomu, kdo ho vlastní, takže eurobyrokrat to vymyslel zcela správně, stejně jako ten roaming a stejně jako např. mnoho další legislativy k ochraně spotřebitele. Je fakt vtipný poslouchat tyhle zkratky, jak vše, co je špatně, za to může EU a vše co je dobře bereme automaticky.
ale já neříkám, že tu základní situaci eurobyrokrat vyřešil špatně, ale že nepomyslel na ni navázané situace. 

0 Citovat

eremi napsal(a):


Myslíš, že auto z půjčovny na Kanárech je registrované v ČR? Takže možná spíš Ty nejdřív začni přemýšlet než začneš vykládat hovadiny a o tom kdo je mimo. Abys ten papír pak zase nemusel z toho záchoda tahat. Jinak tuhle směrnici jsem tady zmiňoval už asi týden zpět a je to  mimochodem 2015/413.  A i když je pravda, že Tě  zatím nebude nahánět český úřad, tak radit někomu, aby ignoroval pokutu v rámci EU s tím, že do dané země nepojede je opravdu totální kravina, navíc v případě auta z půjčovny tuplovaná. A přesně jak říká Katka, ať už to funguje, protože z toho zatím těží jen takoví, kteří házejí podobnýma radama jako Ty.

Ano samozrejme auto u pujcovny je logicky registrovane na Kanarech. Tam ti strhne pokutu pujcovna pokud mas na karte prachy a ty ta nechavaji slusnaci. Kdyz me nameri na dalnici misto 100km/h 150km/h tak zaplatim uznam chybu.Kdyz rozdil v rychlosti bude napr. 3km/h tak jak chodi pokuty, v principu nezaplatim. Protoze nejsem ovce a podle soucasneho vymahani pokut te nahanet nebudou urady. Jeste bych dodal, ze u jednolivych statu je rozdil kdy za vozidlo odpovida vlastnik napr. Rakousko. Tam se vyplati zaplatit uz jen kvuli tomu, ze je to nas soused nebo stat, kde je odpovedny opravdovy ridic a tam muzes nahlasit kohokoliv v krajnim priapde. S kym se dohodnes. U nas v obci je mraky lidi co za pivo klidne pokutu prevezmou. Maji kazdej 10exekuci . Co se tyka pujcovnu soused ji ma v Praze. Funguje je to tak, ze v podminkach pujcovny je zakotveno, ze kdyz udelas dopravni prestupek, musis zaplatit. Tedy, jako provozovatel. Co mi rikal, tak za kazdeho tretiho turistu pokutu plati sam, protoze klienti na karte logicky prachy nemaji. Takze neni z ceho strhnout. Asi tak. Plati to co jsem psal vyse, ze ZATIM zadny stat EU nevymahava pokuty v exekucnim rizeni v CR . Znam osobne x exekutoru, jsem s nima v kazdedenim kontaktu da se rici. Cim samozrejme netvrdim, ze casem se situace nezmeni.

Jinak jse procestoval 80zemi celeho sveta jen  v Eu me vyfotili me tak 100krat a nikdy nic pro tvou predstavu, auta firemni. Zadny problem, tak hezky platte pokuty.
0 Citovat

Sorry, ty jsi fakt lojza...

0 Citovat

U nas v obci je mraky lidi co za pivo klidne pokutu prevezmou. Maji kazdej 10exekuci .

to ako keby som cital http://svetneuspechu.eu/ :D

0 Citovat

Takovej chytráku jako ty v naší zemi více a to se tu bude krásně žít.... S tím kolik znáš exekutorů jsi mě opravdu ohromil! :)))) Prachy na kartě nechávají jen slušňáci (kreditka ti asi nic neříká), nahlásit cizího člověka jako přestupce, pokuty podle tebe platí taky asi jen "hlupák", jsi fakt borec! Tak cestuj a možná radší zůstaň někde jinde obšťastňovat obyvatele jiné země než té naší lojzo.

0 Citovat

Před pár dny jsem se vrátil z Madeiry,kde mi v půjčovně říkali(Bravacar),že jsou proti pokutám pojištěni.Tak nevím.Já sice žádnou neměl,ale ani po mě nechtěli kartu a  půjčení jsem platil hotově...

0