Včera jsem se při hledání spojů na březen poněkud vyděsil výsledky svého snažení, ale protože jsem dnes naštěstí zjistil, kde jsem dělal chybu, podělím se o info, aby se nikdo další zbytečně nestresoval.  😊Rezervační systém Běloruských drah je poněkud matoucí v tom, že u různých typů spojů jsou různá období, kdy lze v předstihu koupit jízdenky. Maximální počet dní je 60 a když v tomto intervalu dáte vyhledat spoje z bodu A do B na konkrétní den, nemusí se vám objevit všechny spoje, které mezi nimi skutečně jedou. Když dole na stránce kliknete na "Show train schedule between the specified stations for the chosen date ", tak je sice uvidíte, ale po kliknutí na spoje, na něž ještě nejdou jízdenky koupit, se neobjeví něco jako "Not available yet", nýbrž "No seats", což malinko nas...e. Informace o různých rezervačních obdobích jsou navíc trochu zašité (a nepříliš přehledně popsané) pod Information for passengers -Rules and peculiarities of ordering tickets via Internet -  1. Rules for making an order for buying electronic tickets via the Internet. Přitom mimo rezervační systém mají na toto téma popsanou celou stránku, a to velmi přehlednou: https://www.rw.by/en/passengers_...your_trip/ Aneb proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že. 🤦‍♂️(Musím jim aspoň přičíst k dobru, že použili slovo "peculiarities", protože toto je fakt sovětský svéráz. 🤣)Jinak Běloruské dráhy opravdu nemají žádnou mobilní aplikaci (možná jsou rádi, že mají vůbec ten online rezervační systém....), ale nějaký dobrodinec se to rozhodl aspoň částečně napravit a vyrobil docela schopnou vlastní appku: https://play.google.com/store/ap...s.chugunkaSice nejde přepnout do angličtiny (což mi nevadí), ale názvy stanic jdou psát do vyhledávání i latinkou a ukazuje i počet volných míst (jízdenky v ní ale pochopitelně kupovat nejdou).Když už jsem se tak rozepsal, přidám pár postřehů, protože cestopis už asi nejspíš nehrozí: noční vlaky jsou super, akorát na lůžkách, aspoň ve třídě "kupé", se člověk nad 180 cm výšky dost dobře nenatáhne a širší než hubené osoby nebudou příliš nadšeny ze sice tlusté, ale úzké přikrývky. V některých vlacích jsou zásuvky (jen dole), v jiných ne, ale v těch si zase lze za poplatek nechat dobít přístroj u průvodčího (každý vagón má vlastního, jak je na východ od slovenských hranic zvykem). Za pár rublů si lze vypůjčit povlečení a v nabídce jsou i kudrnaté polévky (zvané "rollton" podle populární ruské značky), nápoje, chalva apod. .

Běloruské dráhy

Založil ve fóru Železniční doprava

0 reakcí

Včera jsem se při hledání spojů na březen poněkud vyděsil výsledky svého snažení, ale protože jsem dnes naštěstí zjistil, kde jsem dělal chybu, podělím se o info, aby se nikdo další zbytečně nestresoval.  😊

Rezervační systém Běloruských drah je poněkud matoucí v tom, že u různých typů spojů jsou různá období, kdy lze v předstihu koupit jízdenky. Maximální počet dní je 60 a když v tomto intervalu dáte vyhledat spoje z bodu A do B na konkrétní den, nemusí se vám objevit všechny spoje, které mezi nimi skutečně jedou. Když dole na stránce kliknete na "Show train schedule between the specified stations for the chosen date ", tak je sice uvidíte, ale po kliknutí na spoje, na něž ještě nejdou jízdenky koupit, se neobjeví něco jako "Not available yet", nýbrž "No seats", což malinko nas...e. Informace o různých rezervačních obdobích jsou navíc trochu zašité (a nepříliš přehledně popsané) pod Information for passengers -Rules and peculiarities of ordering tickets via Internet -  1. Rules for making an order for buying electronic tickets via the Internet. Přitom mimo rezervační systém mají na toto téma popsanou celou stránku, a to velmi přehlednou: https://www.rw.by/en/passengers_...your_trip/ Aneb proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že. 🤦‍♂️
(Musím jim aspoň přičíst k dobru, že použili slovo "peculiarities", protože toto je fakt sovětský svéráz. 🤣)
Jinak Běloruské dráhy opravdu nemají žádnou mobilní aplikaci (možná jsou rádi, že mají vůbec ten online rezervační systém....), ale nějaký dobrodinec se to rozhodl aspoň částečně napravit a vyrobil docela schopnou vlastní appku: https://play.google.com/store/ap...s.chugunka
Sice nejde přepnout do angličtiny (což mi nevadí), ale názvy stanic jdou psát do vyhledávání i latinkou a ukazuje i počet volných míst (jízdenky v ní ale pochopitelně kupovat nejdou).
Když už jsem se tak rozepsal, přidám pár postřehů, protože cestopis už asi nejspíš nehrozí: noční vlaky jsou super, akorát na lůžkách, aspoň ve třídě "kupé", se člověk nad 180 cm výšky dost dobře nenatáhne a širší než hubené osoby nebudou příliš nadšeny ze sice tlusté, ale úzké přikrývky. V některých vlacích jsou zásuvky (jen dole), v jiných ne, ale v těch si zase lze za poplatek nechat dobít přístroj u průvodčího (každý vagón má vlastního, jak je na východ od slovenských hranic zvykem). Za pár rublů si lze vypůjčit povlečení a v nabídce jsou i kudrnaté polévky (zvané "rollton" podle populární ruské značky), nápoje, chalva apod.

0
0 reakcí