Dobrý den,mám takový dotaz. Dorazila nám pokuta za překročenou rychlost v Austrálii (btw. překročili jsme jen o 11km/h) a není to úplně malá částka. Nevíte co se může stát, pokud pokutu prostě nezaplatíme? Díky .

Pokuta za rychlost v Austrálii

Založila ve fóru Půjčení auta

Dobrý den,

mám takový dotaz. Dorazila nám pokuta za překročenou rychlost v Austrálii (btw. překročili jsme jen o 11km/h) a není to úplně malá částka. Nevíte co se může stát, pokud pokutu prostě nezaplatíme? Díky

0

Já bych jim to poslal zpět s tím, že se zásilku nepodařilo doručit adresátovi.

0 Citovat

Pravděpodobně si to strhne půjčovna z karty a ještě si přidá administrativní poplatek. Aspoň tak to má v podmínkách půjčovna, u které jsem si půjčoval v Austrálii, a je to běžné i jinde (já ale pokutu nedostal).

0 Citovat

padrino jsi mimo nebo co? Když zásilku převzala (což předpokládám, když zná její obsah), tak jak to asi pošle zpátky s tím, že se nepodařilo doručit adresátovi? Nebo Ty snad provozuješ nejakou svou soukromé poštovní služby?

Jinak mě fakt baví tyhle dotazy dokolo, jak s něčím/někým vyjebat... Co na to chce tazatel/tazatelka slyšet? Udělala jsi přestupek, tak bys to měla zaplatit. Když to nezaplatíš, tak se stane houby, pokud někdy zase nepojedeš do Austrálie, případně pokud jsi tam neměl kreditku, ze které to strhne půjčovna, jak psal Libor_S.
0 Citovat

Já předpokládám, že hledá způsob jak to neplatit a tohle je řešení, které může vyjít, resp. je tady jistá šance na úspěch (zabalit do té samé obálky, škrtnout adresu, napsat adresát nenalezen a odnést na poštu a nechat poslat zpět.

Další možností je nahlásit kartu použitou v půjčovně jako ztracenou, popřípadě zrušit účet.

Pokud chce platit, nic jí nebrání a může tak učinit.

0 Citovat

Aha takže kouzlem zcelí roztrženou obálku a stejným kouzlem přesvědčí poštu aby převzala zásilku zpět a poslala jako nedoručenou, tvl tak teď jsi mě pobavil, běž to zkusit zrealizovat a pak posdílej zkušenosti.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Další možností je nahlásit kartu použitou v půjčovně jako ztracenou, popřípadě zrušit účet.


Tohle bude nějak podchycený. Zkusil jsem zablokovat kreditku, když jsem věděl, že mi budou za pár dnů něco strhávat z půjčovny. Samozřejmě se to strhlo i ze zablokované karty.


0 Citovat

Nevím jak je to dnes, ale před 3 lety mi nejdřív dorazila  3x oznámení o stržení manipulačního poplatku za ztotožnění z půjčovny. Zároveň byl 3x tento poplatek stržen. A bylo to kolem 1600 Kč za kus. Pak dorazila  postupně 3x  oznámení o uložení pokuty. Protože jsem ve lhůtě nezaplatil, v 1 případě došlo k dalšímu oznámení  a pokuta byla  ještě navýšena.  Protože jsem se  již zaplacením administrativního poplatku ve výši  cca 4.800 ,- Kč cítil dostatečně potrestán a  napraven, zrušil jsem preventivně příslušnou kartu. Tím to skončilo a v Austrálii jsem od té doby nebyl.

Pokuty byly uděleny ve dvou státech, proto ten rozdílný postup.  Navíc jsme měli smůlu, že nám začala blbnout navi a tím jsme projeli 2x místo s tím radarem v průběhu 8 minut. 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Aha takže kouzlem zcelí roztrženou obálku a stejným kouzlem přesvědčí poštu aby převzala zásilku zpět a poslala jako nedoručenou, tvl tak teď jsi mě pobavil, běž to zkusit zrealizovat a pak posdílej zkušenosti.

eremi, nepoznáš padrina aj s jeho háremom :-) ? Odpoveď dal adekvátnu otázke.
0 Citovat

Diky vsem za odpovědi ( i ty, kde mě eremi nařkl, že chci s nekym vyjebavat, i kdyz nevim co se divim, vsechny jeho prispevky na cestujlevne.com jsou vzdycky neprinosny a uplne na hov.., dobry leda do diskuzich na novinky.cz..;-)) pokutu jsem zaplatila primo pres odkaz co byl v dopise, nic se automaticky nestrhne krome poplatku od autopujcovny. Prave proto jsem se ptala. Vzdyt je normalni, ze se dopisy od ČP ztraci,  kdyz nebyl doporucene. Takze kdyby nam nedosel, tak je to totez, jak kdybych ho nezaplatila. A co by se stalo, az pojedu do AUS znova a meli bysme tam zaznam- to me zajimalo. Takze diky a cestovani zdar!

0 Citovat

Ak by si mala záznam, pravdepodobne by si nedostala e-visa.

0 Citovat

Samozřejmě, že se to dá poslat zpět v původní obálce, stačí to jen znova zalepit a škrtnout svojí adresu. Jde to i přes schránku, pokud nalepíš známky, v tomto případě je lepší použít poštu, která ofrankuje strojem co není tak nápadné jako české známky na obálce. Úředník v Austrálii pak založí do spisu a do počítače dá poznámku nepodařilo se doručit. Při případné další návštěvě je to pořád lepší než když tam bude svítit že jsi nezaplatil, protože když jsi nic neobdržel, nemohl jsi ani zaplatit. 

Kartu nestačí zablokovat v internetbankingu, ale je nutné ji nahlásit jako ztracenou/odcizenou.

Rušení účtu také trvá minimálně měsíc. 

A pokud si z účtu něco strhnou, lze použít chargeback, kde je pořád šance, že nebudou včas reagovat a banka pošle platbu zpět (jednou se mi to už u autopůjčovny povedlo).

0 Citovat

evinka napsal(a):

Diky vsem za odpovědi ( i ty, kde mě eremi nařkl, že chci s nekym vyjebavat, i kdyz nevim co se divim, vsechny jeho prispevky na cestujlevne.com jsou vzdycky neprinosny a uplne na hov.., dobry leda do diskuzich na novinky.cz..;-)) pokutu jsem zaplatila primo pres odkaz co byl v dopise, nic se automaticky nestrhne krome poplatku od autopujcovny. Prave proto jsem se ptala. Vzdyt je normalni, ze se dopisy od ČP ztraci,  kdyz nebyl doporucene. Takze kdyby nam nedosel, tak je to totez, jak kdybych ho nezaplatila. A co by se stalo, az pojedu do AUS znova a meli bysme tam zaznam- to me zajimalo. Takze diky a cestovani zdar!

Ještě, že Ty to tady svými příspěvky zachraňuješ... :)
0 Citovat

evinka napsal(a):

Vzdyt je normalni, ze se dopisy od ČP ztraci,  kdyz nebyl doporucene. 

Pokud nebyl doporučeně, tak jste žádnej nikdy nedostala a není potřeba nic řešit ;)

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Pokud nebyl doporučeně, tak jste žádnej nikdy nedostala a není potřeba nic řešit ;)


a na to jste prisel jak? Ve finale to zaplati pujcovna a ta si to strhnout bude umet.

0 Citovat

Půjčovna si strhne administrativní poplatek. Tomu se vyhnout nedá. Nevím o tom, že by si někdy stáhla i pokutu samotnou. To by neměla už z toho důvodu, že ji vždy můžeš rozporovat.

0 Citovat

evinka napsal(a):

Nevíte co se může stát, pokud pokutu prostě nezaplatíme?

Nelži, slečinko. Z tvého úvodního příspěvku je zcela zřejmé, že jsi uvažovala na tím, jak Australany ojebat. 

0 Citovat

Češi cestují... Blbý no, tak jsi dostala pokutu, tak ji zaplať. Co je na tom těžkýho? Pokud něco porušíš, tak platíš. A výmluvy - blbý ale jsou k ničemu. Bohužel mě tihle lidé vytáčejí. Dělají ostudu v zahraničí nám všem. Jsme národ ojebávačů. Už jen že nad tím přemýšlí hodím sem otázku "Nevíte co se může stát, pokud pokutu prostě nezaplatíme?" je fakt ostuda!

0 Citovat

Ešte by som rad vedel výšku tej pokuty. Neviem aká musí byť vysoká, keď trápi niekoho kto má na cestu do Austrálie:))

0 Citovat

odhaduju 200+

0 Citovat

CZK :)))

0 Citovat

Michal K. napsal(a):

Češi cestují... Blbý no, tak jsi dostala pokutu, tak ji zaplať. Co je na tom těžkýho? Pokud něco porušíš, tak platíš. A výmluvy - blbý ale jsou k ničemu. Bohužel mě tihle lidé vytáčejí. Dělají ostudu v zahraničí nám všem. Jsme národ ojebávačů. Už jen že nad tím přemýšlí hodím sem otázku "Nevíte co se může stát, pokud pokutu prostě nezaplatíme?" je fakt ostuda!


Tohle je s odpuštěním strašná kupa sraček... To si fakt myslíš, že takovej průměrnej Němec / Španěl / Ital / Brit / Američan (dosaď si co chceš) se nepokusí s něčím vymrdat když má tu možnost ? Ostuda v zahraničí... Australská lůza a chátra na Bali taky nedělá zrovna dobrý jméno své zemi... Kanaďani na Kubě to samý... Nebo Britové v Řecku...

0 Citovat

Michal K. napsal(a):

Češi cestují... Blbý no, tak jsi dostala pokutu, tak ji zaplať. Co je na tom těžkýho? Pokud něco porušíš, tak platíš. A výmluvy - blbý ale jsou k ničemu. Bohužel mě tihle lidé vytáčejí. Dělají ostudu v zahraničí nám všem. Jsme národ ojebávačů. Už jen že nad tím přemýšlí hodím sem otázku "Nevíte co se může stát, pokud pokutu prostě nezaplatíme?" je fakt ostuda!

Nechci se tu slečny/paní zastávat a neznám ani ten konkrétní případ. V ČR je ale spousta případů, kdy vás změří neoprávněně/na místě, který porušuje podmínky měření (a že jich je)/nebo vám policie vyloženě lže. To může vyústit až v to, že naměří vyšší rychlost než si reálně jel. Pak je zajímavá otázka, jestli platit pokutu, která je sice za vyšší rychlost, ale udělena neoprávněně, protože porušuje podmínky měření stanoveny zákonem nebo i návodem k obsluze radaru. A to nemluvím o případech, kde se ukáže, že špatný postup byl důvodem špatně zobrazené rychlosti. U nás to má od pomáhat a chránit hodně daleko. 

0 Citovat

Jestli to bylo v NSW, tak za překročení o 11 do 20 km/h by to mělo být 472 AUD (7800 Kč):

https://www.rms.nsw.gov.au/docum...eeding.pdf

V Queenslandu by to do 12 km/h mělo být 174 AUD:

https://www.tmr.qld.gov.au/Safet...oints.aspx

0 Citovat

Ukažte mi někoho, komu se chce platit pokuty a ještě z ciziny.

0