Dobrý den,mám takový dotaz. Dorazila nám pokuta za překročenou rychlost v Austrálii (btw. překročili jsme jen o 11km/h) a není to úplně malá částka. Nevíte co se může stát, pokud pokutu prostě nezaplatíme? Díky .

Pokuta za rychlost v Austrálii

Založila ve fóru Půjčení auta

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Tady každej jenom hejtuje a přemejšlí jak koho ojebat.

Nemáš tak úplně pravdu - tady každej jenom hejtuje a přemejšlí, jak druhý koho chce ojebat.

0 Citovat

No ono to neni tak cernobily. Kazdymu kdo si casteji pujcuje auta se tohle driv nebo pozdeji stane. Problem je v tom, ze kolikrat ani neni moznost se proti pokute rozumne branit. Procesni poplatky pujcovne jsou jasny, tam je to bez sance, ale to same plati i pro pokuty, protoze mnoho pujcoven ma VP nastaveny tak, ze pokuty za vas zaplati, ale pak ji vymahaji primo od vas. A jak se v tu chvili chcete branit, ze radar nebyl spravne kalibrovany? Nijak. Takze bych hned kazdyho neodsuzoval. Za mne je jako hranicni varianta chargebacku, protoze ve vetsine pripadu se na to pujcovna vykasle a nepujde do korespondence s bankou. To to radeji odepise a hodi do nakladu. Navic pro komunikaci s bankou v zahranici je potreba vzdelanejsi zamestnanec a to stoji taky penize. 

0 Citovat

Nám loni odtáhli auto těsně pred Gibraltarem. Pred nama, kdyz jsme jen odskocili do obchodu. Nenechali se premluvit, chovali se jako... tydyti. 

Zaplatili jsme docela mastnou pokutu, asi tyden po navratu nam prisel email od pujcovny, ze maji v pravidlech, ze pokutuji zakazniky za to, kdyz dostanou pokutu. Pujcovali jsme to na debitku, ktera zrovna po navratu byla uplne vyluxovana, snazili se nam to stahnout a transakce jim neprosla. Nic jsme jim nedoposilali a hle! Zadne balvany na me z nebe zatim naspadly, a spatne se kvuli tomu urcite necitim. 

0 Citovat

pokuta klienta za pokutu, to je dobre :)

ja poziciavam casto, ae prvu pokutu som dostal az pred par mesiacmi v Abu Dhabi. 80 euro za speeding a tiez neviem presne kde, ale teda strhli si to a nic som neriesil.

Teraz cakam po vikende v Bulharsku..ma pocit, ze niekde blikli infra diody :D

0 Citovat

Napíšeš,že si snědl tarator a spěchal na hajzl...

0 Citovat

Nebo https://zlinsky.denik.cz/zpravy_...20818.html Určitě v Bulharsku mají něco podobného.

0 Citovat

no to je problem tych dobrych aut, tam ta 60ka vyznieva ako 30ka :))

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Nám loni odtáhli auto těsně pred Gibraltarem. Pred nama, kdyz jsme jen odskocili do obchodu. Nenechali se premluvit, chovali se jako... tydyti. 

Zaplatili jsme docela mastnou pokutu, asi tyden po navratu nam prisel email od pujcovny, ze maji v pravidlech, ze pokutuji zakazniky za to, kdyz dostanou pokutu. Pujcovali jsme to na debitku, ktera zrovna po navratu byla uplne vyluxovana, snazili se nam to stahnout a transakce jim neprosla. Nic jsme jim nedoposilali a hle! Zadne balvany na me z nebe zatim naspadly, a spatne se kvuli tomu urcite necitim. 

Opravdu, že pokutují za pokutu? Není to poplatek za jejich administrativu spojenou s přeúčtováním pokuty? Ať tak nebo tak, maximálně jsi "ojebala" "ojebávače", protože žádnou administrativu s už zaplacenou pokutou neměli nebo mají neférová pravidla. I když pokud byla platba pokuty v půjčovně, nějaká účetní operace proběhla, ale ne tak náročná, že by měli účtovat třeba 1600 Kč.
0 Citovat

evinka napsal(a):

. Takže mě jenom zajímali odpovědi typu co by se všechno mohlo stát, kdybych to nezaplatila ( ZAPLATILA JSEM JI) - nedostaneš znova víza,  strhnou ti stejně prachy z kreditky a podobně.  A ne že to skončí tím, že jsme vlastně národ ojebávačů.


Pokuty udělené  2014 jsem nezaplatil. Vízum jsem dostal, ale ještě jsem  tam znova nebyl.

0 Citovat

Prave! Pokuta za pokutu nas nastvala tolik, ze jsme o nejakem doplaceni ani neuvazovali. Myslim, ze chteli okolo 50€. 

Platili jsme primo na odtahovem parkovisti, oni s tim nemeli ani zadnou praci, ani starosti. Darebaci :) 

Chtela jsem tim jen poukazat na to, ze jsou pokuty a “pokuty.” No, a ve Spanelsku zrejme i pokuty za pokuty. :)

0 Citovat

Rudá Marta napsal(a):

Kdybys jezdila jen s MDH, tak se ti to nestane, ale každý si chce vozit zadek v autě a pak to takhle dopadá.

Kdybys chodila více pěšky, tak nemáš tak velkej zadek.

Fakt jezdíš Rudá Marto s MDH (mezinárodním dělnickým hnutím)? S ROH (revolučním či spíše rekreačním odborovým hnutím) ses ale najezdila dost.
0 Citovat

Tak Kabrhelová tady ještě chyběla.Stranické příspěvky máš zaplacené?

0 Citovat

Michal K. napsal(a):


Na to je přeci jednoduché řešení. Když jsi sem tak jistý najmu si v AUS zástupce a ten to za mě vyřeší. :-) Je to právní stát, takže hájit se můžeš. Stejně jako v EU, nebo v USA. Ano stojí to více, to je riziko. Stejně jako u nás. Když odmítneš pokutu na místě jde to do správního řízení a tam jsou pokuty vyšší, ale máš možnost zkoumat. Ale s rizikem. Stejně jako když ti přijde obálka... stejný postup.

To máš pravdu. V ČR si nechávám dávat do správního řízení naprosto vše a pak to aktivně řeším a nestačím se divit. V zahraničí je to daleko těžší, nemáš tolik možností a stojí to daleko víc času. Policie může navíc požadovat kauci na místě, takže si nepomůžeš. Zatím jsem řešil akorát Rakousko a to mi poslali v NJ, takže jsem jim odepsal v ČJ, že nerozumím co mi nabízejí a chtějí prodat, ale že nemám zájem a ať mi když tak napíšou v ČJ (v EU je jejich povinností poslat to tvým rodným jazykem) a už se neozvali.

Jinak možnost zkoumat máš i když zaplatíš pokutu na místě. V rámci vzdělávání doporučuji zažádat o kopii spisu (je to zdarma) :) na 99% tam budou mít nějakou chybu. Akorát s tím už těžko zpětně (po zaplacení) něco uděláš.

Co se týká té Austrálie. Pokud to došlo nedoporučeně, tak nedošlo nic. Samozřejmě pokud tam pojedeš znovu a policie tě stopne, tak to mohou vymáhat, ale taky nemusí. Tady zase záleží na jejich systému, kterej má každej stát jinej (jak je co s čím propojený). Jestli doporučeně a vím, že tam nejbližších X let nepojedu, tak to ignoruju. Max se podívám na podmínky prekluze v Austrálii.

0