Nějaký tip na půjčovnu... nejlépe kde berou debetní karty jako zálohu případně dražší bez zálohy.. kde se nebudou snažit Vás natáhnout? Děkuji .

Půjčení auta Ponta Delgada Azory

Založil ve fóru Půjčení auta

Prvně jsme měli také cenu kolem 300 euro od stejné autopůjčovny přes billiger- mietwagen na týden, pak jsme kontrolovali cenu a cca 3 týdny před odletem cenu snížili, tak jsme původní objednávku bezplatně zrušili a nově objednali:). Přímo na jejich stránkách je to dražší než přes www.billeger- mietwagen.com.

0 Citovat

Ahoj, chci se zeptat, zda máte někdo zkušenosti se Sunny cars? Také plánuji v červnu navštívit Sao Miguel. A přes BM jsem našla toto https://m.billiger-mietwagen.de/...35/station V podmínka neni uvedena výše zálohy. Ale na stránkách půjčovny je dost vysoká, i když máme pojištění. Případně poprosím o zkušenosti s půjčovnu Flor do Norte.  auto si půjčujeme poprvé. Děkuju. 

0 Citovat

Tak se zase klasicky míchají jablka s hruškami. Sunny Cars je hlavně broker, auto půjčuje přes lokálního partnera Flor do Norte. Pokud máte auto přes b-m a máte jejich pojištění bez spoluúčasti, je toto realizováno pojištěním třetí strany, tedy Sunny Cars, kteří vám zpětně uhradí spoluúčast, kterou zaplatíte půjčovně. V "Mietbedinungen" máte vždy uvedenu kauci (Kaution), kde je napsáno zpravidla, že kauce je ve výši spoluúčasti a také, jaké karty akceptují atd. A pak tam někde bude spoluúčast (Selbstbeteiligung) a tam bude uvedená obvykle podle kategorie vozu, třeba 1000,-EUR. Alles klar? 

0 Citovat

Technická poznámka: Informace typu "Za dva a pol dňa sme za auto minulý rok zaplatili 66e" (neberte to prosím osobně, je to uvedeno jen pro příklad) nemá téměř žádnou informační hodnotu, pokud zároveň neuvedete v jakém termínu a za jaké auto. Je veliký rozdíl půjčit si mini auto pro 2 lidi v listopadu nebo pro 4-5 lidí v letní sezóně. Důležité je také to, s jakým pojištěním to bylo a s jakým předstihem bylo rezervováno.

Bez znalostí různých důležitých informací se pak bohužel často porovnává neporovnatelné.

 

 

 

 

 

 

 

1 Citovat

cali napsal(a):

Tak se zase klasicky míchají jablka s hruškami. Sunny Cars je hlavně broker, auto půjčuje přes lokálního partnera Flor do Norte. Pokud máte auto přes b-m a máte jejich pojištění bez spoluúčasti, je toto realizováno pojištěním třetí strany, tedy Sunny Cars, kteří vám zpětně uhradí spoluúčast, kterou zaplatíte půjčovně. V "Mietbedinungen" máte vždy uvedenu kauci (Kaution), kde je napsáno zpravidla, že kauce je ve výši spoluúčasti a také, jaké karty akceptují atd. A pak tam někde bude spoluúčast (Selbstbeteiligung) a tam bude uvedená obvykle podle kategorie vozu, třeba 1000,-EUR. Alle  klar? 


Jo, dekuju. 

0 Citovat

Pravidelně objednávám auta přes http://hespac.com/rentalcz.htm zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace. 

0 Citovat

Zdravím, měl bych prosím dotaz. V neděli letíme na Azory, bydlet budeme v Ponda Delgada. Chceme na pár dní půjčit auto. Prošel jsem už asi 50 autopůjčoven a nic na přístí týden nemají. Je to možné, že už se nedá na příští týden nikde půjčit? Jediné kde mi to něco vyhodilo je Flor do Norte, ale tam mi to přijde dost drahé. Díky moc za jakoukoliv informaci a mějte se hezky. :)

0 Citovat

jo bylo i na netu azorskym ted, ze neni ani jedno auto v pujcovnach :)  tak prubezne zkousej lokalni nebo velky znamy, kdyby nekdo neco rusil

0 Citovat

Řeším půjčení auta na 7 dní v září (Ponta Delgada). Cestujeme 4, takže cca střední kategorie. Budu to brát včetně pojištění kvůli depozitu. Zatím jsem našel Focus za 12k a CLA 200 za 15k. Má někdo nějaký tip na rozumnou půjčovnu, kde bych se vešel do 10k? Podmínkou je nulový depozit.

0 Citovat

nulový depozit budeš mít vždycky strašně drahý.

doporučuju vzít standardní tarif u nějaké normální slušné půjčovny, smířit se s depozitem a k tomu si sjednat pojištění spoluúčasti, které případně pokryje veškeré výdaje navíc (takže ve výsledku jako nulová spoluúčast, k tomu většinou i nějaké krytí v případě různých dalších problémů) a cena určitě nižší.
Akorát je tu nevýhoda určité administrativní náročnosti, pokud byste měli pojistnou událost.

Mne se běžně daří dostat na poloviční ceny, a to může na září ještě klesnout.

0 Citovat

Nulový deposit mě dělá navýšení o 70EUR. Kvůli tomu si externí pojistku dělat nebudu, navíc v případě pojistné události je to opruz. Já se na termín 5.-12.9 nedostanu pod 380 EUR (Ford Focus, spoluúčast 1.500,-)

0 Citovat

Mame odlet 6.30h, coz znamena odevzdat auto mimo otviraci dobu cca v 4.30 nebo posledni noc spat v blizkosti letiste a auto odevzdat vecer ….a rano se nejak dopravit na letiste. Jak toto resite? Date cas na rano v otviraci dobe a pak doplatite na miste priplate za off??Protoze, kdyz dam skutecny cas, zobrazi se taky priplatek, ale jeste i vyssi cena (stejna pujcovna, stejne auto)😂. Nebo se na tuhle magorinu vykaslat a vratit to vecer….

To je tak blby cas odletu, kteremu se normalne vyhybam, ale tady to neslo.

0 Citovat

měl jsem odlet stejně - Rentalcars mi vybral půjčovnu Alamo a bylo to v pohodě - místo Pandy jsem dostal Clio v kombiku a vrácení o půl páté ráno bylo hození klíčků do kastlíku půjčovny na letišti... 

0 Citovat

To me taky, ale zrovna Alamo je drazsi o min. 100€. A taky pokud mate nekdo nejaky referencni ceny z lonska za den pronajmu mimo letni prazdniny, budu rada.

0 Citovat

75 eur na 7 dní, konec září 2021, půjčovna Ilha Verde. Cena včetně pojištění spoluúčasti přes Billiger Mietwagen. 

0 Citovat

U těch cen by to asi chtělo napsat, jak dlouho dopředu to bylo rezervované. Aspoň na La Palmě to byl byl v září dost rozdíl (až po téměř žádné volné auto v dané půjčovně týden dopředu).

0 Citovat

to alamo 16-22.11 bylo za 2134,- kč..:) rezervace asi měsíc a půl předem, v červenci 25 - 1.8 jsem měl smarta u Autatlantis za 3.600,- kč a taky to bylo v pohodě.. s tím smartem pro dva se mi tam jezdilo parádně..:) rezervace byla taky asi měsíc a půl předem...

0 Citovat

No ja treba ted zacala koukat na zari a to je cca od 26€/den, coz prave je hodne, doufam, ze to pujde dolu jeste….ale treba loni jsme Madeiru rezervovali 5 mesicu predem a pak uz to jen rostlo, taky na zari, takze nevim.

0 Citovat

Na letišti fakt kontrolovali, kdo má ten poplatek zaplacený. Objednáno přes carrentals u 2rent a přepážka byla Hertz.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

75 eur na 7 dní, konec září 2021, půjčovna Ilha Verde. Cena včetně pojištění spoluúčasti přes Billiger Mietwagen. 

Rezervováno 3 měsíce předem, pak už to bylo jen dražší, když jsem to průběžně kontroloval. 

0 Citovat

úplně mi není jasné proč to řešíš... jestli to chceš až na září, tak si to přece objednej hned teď a když to půjde dolů, tak rezervaci zdarma zrušíš (rentalcars můžeš dva dny před půjčením) a objednáš novou, levnější... a to můžeš v klidu do září i několikrát... když jsme byli poprvé loni v červenci, tak ti co objednávali na poslední chvíli říkali, že ceny šílené a hlavně už nebylo co si půjčit.. jistě za to mohl covid a nebyl to jen problém azorů ale i třeba sardinie, ale kdo ví jestli se to nebude opakovat.. takže objednej a pak sleduj ceny...

4 Citovat

Příklad z loňského podzimu - Mallorka: po koupi letenek jsem hned objednal auto. Týden před odletem stálo půjčení o 40 % míň, tak jsem původní rezervaci zrušil a hned vytvořil novou. Jediná drobná nevýhoda byla, že peníze vrátili za několik týdnů po zrušení, navíc když si s půjčením auta zaplatíš i pojištění, tak peníze přijdou na 2x.

0 Citovat

Daniel _1 napsal(a):

úplně mi není jasné proč to řešíš... jestli to chceš až na září, tak si to přece objednej hned teď a když to půjde dolů, tak rezervaci zdarma zrušíš (rentalcars můžeš dva dny před půjčením) a objednáš novou, levnější... a to můžeš v klidu do září i několikrát... když jsme byli poprvé loni v červenci, tak ti co objednávali na poslední chvíli říkali, že ceny šílené a hlavně už nebylo co si půjčit.. jistě za to mohl covid a nebyl to jen problém azorů ale i třeba sardinie, ale kdo ví jestli se to nebude opakovat.. takže objednej a pak sleduj ceny...

Tak  nechtelo se mi placnout desitku do rentalcars a pak znova a tamto zase zadat zpet, nekolikrat, jedem na 14 dni. Jinak tuhle metodu zname samozrejme.

0 Citovat

Ahoj, nějaký aktuální tip na půjčovnu SUV či combi auta (3 dospělí a 2 děti.)?

Děkuji

0 Citovat

A co tam s ním?

0