Pojištění spoluúčasti

Napsal Vlastimil B. 2019-03-03T16:56:51+01:00 ve fóru Půjčení auta
4 odpovědí

Pravděpodobně každý řešil eliminování spoluúčasti při půjčení auta - od samotné půjčovny předražené, v Česku to pojišťovny měly ve výjimkách, proto bylo vždy nejvýhodnější používat zahraniční společnosti typu icarhireinsurenance.com, worldwideinsure.com.  Teď mě při uzavírání běžného sportovně-cestovního pojištění u Allianz (a alternativního Directu) zarazila nabídka pojištění spoluúčasti (cca 1 000 EUR) při půjčení auta za pár desetikorun na týden. Máte někdo nějaké zkušenosti? Kde je ten háček (ve všeobecných podmínkách nic divného není).?

Podmínky Allianz jsem nečetl ale cena asi vychází z toho relativně nízkého plnění a taky možná počítají s tím, že to lidi budou mít koupené na celou dobu ale auto budou mít jen část. V půjčovnách bývá z pojištění spousta výluk - skla, pneumatiky... Je pak otázka, zda se na to tohle pojištění bude vztahovat (když půjčovna nechce spoluúčast ale uhradit škodu která nebyla krytá pojistkou). worldwideinsurance.com je v podstatě taky za pár desetikaček. 

OK, to máš asi pravdu, že se to nebude vztahovat na skla, pneu apod. Takže asi lepší zůstat u prověřených worldwidinsurancee.com. Ale znělo to celkemé zajímavě;-)

Direct to nabízí dlouho, něco podobného nabízí Generali, kde se to vztahuje i na lodě, jachty, karavany apod.  Allianz nevím, myslím, že to nenabízí, nebo to musí být úplná novinka.

To pojištění od Directu a Generali je relativně levné, ale to je proto, že pravděpodobnost vzniku pojistné události a tedy povinnost pojišťovny vyplatit pojistné plnění je citelně omezena pojistnými podmínkami oproti třeba icarhireinsurance.com.

icarhireinsurance.com  v podstatě nezajímá vznik a původ pojistné události, netrvají na šetření policie atd. Zajímá je jen kopie smlouvy o půjčení + doklad, že vozidlo bylo pojištěné a výše spoluúčasti a pak už jen popis události a doklad o zaplacení spoluúčasti půjčovně.  A to mám osobní kladnou zkušenost.

Direct a Generali budou chtít každopádně doklad od policie, což může být už problém, Direct má ve VPP, že nahradí škodu vzniklou dopravní nehodou, odcizením nebo vandalismem. Tedy dle toho nehradí škody vzniklé živelní událostí??? Když mně spadne v noci na zaparkované auto větev nebo kokosový ořech, není to dle VPP pojistná událost.  Generali zase má ve VPP, že hradí škody vzniklé z důvodu neúmyslného poškození půjčené věci... Co to je? Byl úmysl, že jsem nepozorností vjel do jednosměrky a naboural tam? Myslím, že tady prostě platí za málo peněz, málo muziky. Na druhou stranu si spousta lidí půjčuje auta jen se základním pojištěním a spoluúčastí. Takže, ať si každý vybere.

Resim ted pujceni aut ve Vietnamu. Presto, ze uz tam nekolik let plati mezinarodni ridicske prukazy, pujcoven, ktere pujci auto bez ridice, je tam stale velmi malo, klasicke mezinarodni site skoro vubec, krome Avisu, ktery ale komunikuje dost neflexibilne. Nakonec jsem se domluvil na celkem rozumnych podminkach s nejakou mistni firmou https://carforrenthanoi.jimdo.com/

Vypada celkem solidne a komunikuje pruzne. Nechce ale k autum dat pojisteni. Nasel jsem https://www.rentalcover.com/

Jestli to dobre chapu, tak na rozdil od vetsiny tech pripojisteni spoluucasti, toto je skutecne kompletni nahradu za pojistku pujcovny, v podminkach jsem nikde zadny hacek, proc bych to nemohl pouzit, nenasel. Mate nekdo s touto nebo podobnou sluzbou realnou zkusenost?

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!