Poprvé budu vracet auto na jiném místě, než bylo zapůjčeno.Konkrétně Alc / Vlc.Objednáno pres Ryanair. Mohl jsem zaplatit pouze cca 70% částky . Zbytek mám platit na místě v kanceláři (dle informace Ryanair)1. Je to běžná praxe?2. Není určeno ve které kanceláři - zda v míste odběru, nebo vrácení. Máte někdo zkušenost - kde se to bude platit. Podle mně je to poplatek za převoz.edit. 70% .

Vrácení do jiného místa.

Založil ve fóru Půjčení auta

15 reakcí

Poprvé budu vracet auto na jiném místě, než bylo zapůjčeno.

Konkrétně Alc / Vlc.

Objednáno pres Ryanair. Mohl jsem zaplatit pouze cca 70% částky . Zbytek mám platit na místě v kanceláři (dle informace Ryanair)

1. Je to běžná praxe?

2. Není určeno ve které kanceláři - zda v míste odběru, nebo vrácení. Máte někdo zkušenost - kde se to bude platit. Podle mně je to poplatek za převoz.


edit. 70%

0

Rozhodně není běžnou praxí platit 670% částky :-D

0 Citovat

Tak to rezervuj jinde, ne?

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Tak to rezervuj jinde, ne?


např. Rentalcars má také - One way fee 65,00 € splatné na místě

0 Citovat

Já myslel, že je problém v těch 670%... 

0 Citovat

Ac mam Ryanair rad ,pujcit si pres ne auto jsem jeste nezkousel  , zdaji se mi ty jejich ceny podezrele nizke  a neco jineho je litat jejich letadly a neco jineho je,  kdyz to u kohosi zprostredkovavaji , parkrat jsem uz  taky  pujcoval auto jinde nez pak vracel a platba byla vzdycky v te pujcovne, co jsem pujcoval , mel jsem  treba pujcene auto v Dublinu a vracel ho v Corku na 1 den  a platil jsem na letisti v Dublinu a  v Corku uz nic  , jen zkontrolovali stav paliva , Totez bylo kdyz jsem, pujcoval auto v Ostrave  na letisti a vracel ho v Praze na letisti ,vetsinou se plati  poplatek za prevoz  ,ale nekdy to je i bez nej  . V Omanu v Muscatu jsem mel auto  pres hotel  a dopredu jsem neplatil nic az  po vraceni auta   s tim jsem se setkal  poprve  ze by autopujcovna nechtela zadne penize ani zalohu dopredu 

Jinak nejcasteji  jsem pujcoval u Economy  car , ale stvou me ze dopredu nevim od koho to bude , v Recku od  mistnich  bez depozitu , na Kanarech Cicar rovenez bez  depozitu jen,  obsah nadrze  

Overil bych si u Ryanairu jak to vlastne  probiha  a  co to je za poplatek
0 Citovat

Platili jsme to dopredu. Milan pujceni, Rim vraceni. Rentalcars.

0 Citovat

Je to tak důležité, kde se to bude doplácet? Asi stejně záleží na konkrétní půjčovně a konkrétní zemi. Někdy se půjčovné platí hned při rezervaci, někdy v den půjčení a někdy až v den vrácení auta.

Ve Španělsku bych se staral hlavně o recenze dané půjčovny, pokud není zaplacené plné pojištění bez spoluúčasti přímo u té půjčovny (tj. raději ne jen externí u těch notoricky známých půjčoven, kde většina recenzí je negativních).

0 Citovat

Přesně... Se bude divit, až dostane Goldcar nebo Rhodium:-)

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Je to tak důležité, kde se to bude doplácet? Asi stejně záleží na konkrétní půjčovně a konkrétní zemi. Někdy se půjčovné platí hned při rezervaci, někdy v den půjčení a někdy až v den vrácení auta.

Ve Španělsku bych se staral hlavně o recenze dané půjčovny, pokud není zaplacené plné pojištění bez spoluúčasti přímo u té půjčovny (tj. raději ne jen externí u těch notoricky známých půjčoven, kde většina recenzí je negativních).


Mám dům ve Španělsku, cestuji hodně. V poslední době (od té doby co Ryanair dělá autopůjčovny) nejlepší ceny (z agregátoru)přes Ryanair, např. Martinik za 25,- eur na den právě teď.

Recenze jsou většinou o hloupých lidech co si stěžují na vlastní hloupost (nejenom češi).

Minulý rok jsem měl ve Španělsku od Record go na 10 dnů Range rover za 110,- eur. Půjčuji si od nich několikrát ročně a jejich rezenze na google 2,1. Všichni si na ně stěžují (většinou neví co je to kreditka, nebo si nečtou pravidla pro řidiče a pod.)

Tentokrát musím vracet na jiném  místě a to Record go nedělá.

0 Citovat

Já jsem si v poslední době přečetl hodně recenzí na tyto půjčovny (kromě Goldcar, s tou jsem ani neztrácel čas) a většina stížností byla o škrábancích (často téměř neviditelných), které tam byly už před tím a za které si půjčovny naúčtovaly 80-250 EUR. Hodně stížností je i na hrubý až sprostý nátlak, aby si lidi koupili pojištění, i když mají plné pojištění třeba od rentalcars (že to do nich hustili třeba 45 minut). Když půjčují i za necelé euro denně včetně základního pojištění, na něčem si musí vydělat. Často přesvědčí lidi na plné pojištění a část z těch, kteří si ho u nich nepřiplatí (nevím, jestli většinu nebo menšinu, ty jsi měl zrovna štěstí), zkásnou za škrábance. Něco si přivydělají i za různé administrativní příplatky, které jsou vyšší než u běžných půjčoven.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Ac mam Ryanair rad ,pujcit si pres ne auto jsem jeste nezkousel  , zdaji se mi ty jejich ceny podezrele nizke ....

Žádnou extra záludnost bych v tom nehledal. Aktuálně už si auta jinak než přes Ryan nepůjčuju, protože mi vždycky nabídli nejlepší cenu. A přitom nezáleží na lokalitě, měl jsem od nich auta v Malajsii, na Slovensku, v Kanadě... pokaždé nejlepší cena. Na úroveň pojištění nekoukám, to beztak řeším externí pojistkou. :-)

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Já jsem si v poslední době přečetl hodně recenzí na tyto půjčovny (kromě Goldcar, s tou jsem ani neztrácel čas) a většina stížností byla o škrábancích (často téměř neviditelných), které tam byly už před tím a za které si půjčovny naúčtovaly 80-250 EUR. Hodně stížností je i na hrubý až sprostý nátlak, aby si lidi koupili pojištění, i když mají plné pojištění třeba od rentalcars (že to do nich hustili třeba 45 minut). Když půjčují i za necelé euro denně včetně základního pojištění, na něčem si musí vydělat. Často přesvědčí lidi na plné pojištění a část z těch, kteří si ho u nich nepřiplatí (nevím, jestli většinu nebo menšinu, ty jsi měl zrovna štěstí), zkásnou za škrábance. Něco si přivydělají i za různé administrativní příplatky, které jsou vyšší než u běžných půjčoven.


Pokud lidé chtějí ušetřit 50,- eur za icarhireinsurance, které dnes najdeš na všech možných stránkách, tak ať platí.

Mimochodem i vlk si vybírá tu nejslabší ovci.

Takže je třeba nebýt hloupou ovcí.

Místo Ulice a růžovky tu hodinu věnovat webu a mít klidnou dovolenou, jinak doporučuji cestovku ta vás krouhne hned na začátku o balík a možná budete mít hezkou dovolenou.

0 Citovat

Ty stížnosti byly často i od lidí, kteří měli externí pojistku od icarhireinsurance, rentalcars nebo jinou. Sám si ji pro Španělsko taky udělám. Takovéto jednání ale lidi otráví, s vyřizováním škody je práce navíc s možná ne vždy jistým výsledkem a sám to taky nechci podstupovat (nehledě na tu psychologickou masáž, abych si koupil pojištění). Proto jsem věnoval dost času recenzím a rozhodl se pro Wiber, který je jen o trochu dražší než Goldcar a spol., ale má většinu recenzí pozitivních (mám za 156 Kč na den Auris, obvykle u nich stojí víc, ale průběžně hýbou s cenou).

Trochu mi to připomíná, když se zavedlo 100% pojištění vkladů i u kampeliček. Lidi (hlavně důchodci) začali dávat své úspory do mnohdy podvodných kampeliček a z pojištění pak ty ukradené miliardy zaplatili a zaplatí všichni vkladatelé přes pojištění vkladů. Nazývá se to morální hazard, ale u mnoha z těch lokálních španělských půjčoven bych to už spíš nazval pojišťovacími podvody. Jsem zvědavý, jak dlouho tyto pojišťovací podvody, kterými si některé půjčovny zajišťují dofinancování svých extrémně nízkých cen, kterými se dostanou na přední místa vyhledávačů, budou tolerovat ty externí pojišťovny. Buď je dají časem do výluk nebo budou muset zvednou pojistné. Já sám se nechci účastnit takového systému, abych měl levnou dovolenou. Na Novu se nedívám, ale jinak přeju hezkou dovolenou v Range Roveru za 11 eur denně.

0 Citovat

No nevim , me osobne vadi kdyz dopredu nevim od koho pujcuju  naposledy jsem mel auto  na Mauritiu ,pojisteni jsem si sjednal bylo to asi o 100 euro vic nez bez nej  ( 15 dnu )  a z protijedouciho nakladaku odletel kus cukrove trtiny ,neco tam asi jeste bylo  , nebo mozna na parkovisti neco , proste tam byl skabanec  , ktery pri prebirani nebyl , meli to  hodne vse prohlidnute  oznacene skrabance na protokolu  , proste to neproslo a chteli 90 euro .. dostal jsem je pak zpet  od economy car ktery to zprosredkoval ,bylo to poprve co jsem neco takoveho resil , radeji dam o 50 euro na tyden vic  a mam klid  a neresim nic a vyuzivam auto  pak naplno

Treba si od Ryanairu taky nedy auto pujcim , ale zatim jsem k tomu nemel uplne duveru
0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Ty stížnosti byly často i od lidí, kteří měli externí pojistku od icarhireinsurance, rentalcars nebo jinou. Sám si ji pro Španělsko taky udělám. Takovéto jednání ale lidi otráví, s vyřizováním škody je práce navíc s možná ne vždy jistým výsledkem a sám to taky nechci podstupovat (nehledě na tu psychologickou masáž, abych si koupil pojištění). Proto jsem věnoval dost času recenzím a rozhodl se pro Wiber, který je jen o trochu dražší než Goldcar a spol., ale má většinu recenzí pozitivních (mám za 156 Kč na den Auris, obvykle u nich stojí víc, ale průběžně hýbou s cenou).

Trochu mi to připomíná, když se zavedlo 100% pojištění vkladů i u kampeliček. Lidi (hlavně důchodci) začali dávat své úspory do mnohdy podvodných kampeliček a z pojištění pak ty ukradené miliardy zaplatili a zaplatí všichni vkladatelé přes pojištění vkladů. Nazývá se to morální hazard, ale u mnoha z těch lokálních španělských půjčoven bych to už spíš nazval pojišťovacími podvody. Jsem zvědavý, jak dlouho tyto pojišťovací podvody, kterými si některé půjčovny zajišťují dofinancování svých extrémně nízkých cen, kterými se dostanou na přední místa vyhledávačů, budou tolerovat ty externí pojišťovny. Buď je dají časem do výluk nebo budou muset zvednou pojistné. Já sám se nechci účastnit takového systému, abych měl levnou dovolenou. Na Novu se nedívám, ale jinak přeju hezkou dovolenou v Range Roveru za 11 eur denně.



Ten Range Rover jsem měl minulý rok, deposit 2 500,- eur.

Vše v pohodě, depozit uvolněn v den vráceni.

0
15 reakcí