Pujčení v LA

Napsal mareneca 2019-03-12T11:24:18+01:00 ve fóru Půjčení auta

AVIS nebyl naprimo, ale pres BA. Jeep Renegade 4WD na 11 dni vysel na 281 USD, vcetne pojisteni. Pres stranky pujcovny by to bylo samozrejme drazsi. 

Ono záleží na typu auta. Klasické kategorie obvykle vychází lépe přes brokera. Convertibles a především různé speciální kategorie už pak přímo přes web půjčovny, jelikož tyhle auta ve vyhledávačích většinou nejsou a nebo jenom omezená nabídka (Challenger, Camaro, Corvette...). Hlavně teda je potřeba brát do úvahy, že přes web půjčovny jsou minimálně v Californii v ceně všechna pojištění s nulovou spoluúčastí a nulovým depozitem. Což ve výsledku může vyjít lépe než přes brokera + dokup pojištění spoluúčasti.

Prakticky všichni brokeri mi odepsali, že auta jsou v USA v Kalifornii standardně s 0 Usd spoluúčastí při havarii a krádeži. Economy má pojištěné i kola, skla a podvozek... Dle jejich vyjádření stačí dokoupit asistenční službu, jde máš odtah, kola, skla, podvozek atd. Nevyhoda je, že to musíš zaplatit, a pak s nimi vyřídit. U autopůjčovny to neřešíš.

Rentalcover píše, že dorovna konkurenci, tak jim pošlu tu Axu a uvidím.

Marek napsal(a):

Jediné co nechápu, že Vám vyšlo, třeba ten AVIS, půjčení přímo přes ně stejně nebo lépe. Já se přes výše zmíněné poskytovatele dostanu na 500-600Usd  za auto dle kategorie a přes stránky půjčoven na 1200Usd.... Je jedno zda Avis, Alamo nebo Thirfly.


 Na stránke požičovne si zadal Residency ČR, alebo si tam nechal prednastavené USA?

 

hugonovak napsal(a):


 Na stránke požičovne si zadal Residency ČR, alebo si tam nechal prednastavené USA?

 

Musi se dat rezidency CR, protoze jinak je to bez pojisteni a hlavne za jinou cenu.

Na pc mi to nějak nešlo asi jsem to blbě zadal, ale přes telefon jsem se teď dostal na 550€ ford escape. Ale nevidím kompletní podminky, jen LDW s 0 spoluúčastí. Zkusim to u pc až budu, zda v tom jsou skla, odtah atd...

Jinak tedy ještě malý travelhack: Pokud rezervujete u Hertzu tak je celkem velký cenový rozdíl mezi tím, jakou zemi EU na webu nastavíte. Plné pojištění mají v ceně všechny země EU, ale nejčastěji vychází cenově nejlépe pokud rezervujete přes britskou mutaci (už se mi ale také stalo, že nejlevnější byla francouzská nebo polská). Rozdíl proti CZ mutaci je klidně i 20%. Při vyplňování údajů pak můžete vybrat, že jste rezident ČR, ale cena už zůstane stejná.

Jj, podobné to je i u rentalcars, kdy přes SAE mutaci jsou ceny nižší u některých půjčoven o cca 12%, pak stačí přepnout do cz. Je to spojeno s různými akcemi, tady to je přes Visu myslím....

Diky vsem za nazory a doporuceni.

Dival jsem se na stranky rentalcars a budget, oboje vychazi na 20 dnu o prazdninach kolem 1 000 usd. Jeste nevim, jestli to bylo vcetne pojisteni nebo ne. Predpokladam, ze na nizsi cenu se v tomto obdobi asi nedostanu.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!