Ahoj,mám již za sebou několik +- úspěšných půjčení aut, zejména ve Španělsku, další půjčení bude rovněž zde.Mám v plánu vybrat auto skrze Ryanair (mám vysledováno že se dostanu na nižší ceny než přímo na webu půjčovny) a se základním pojištěním. Počítám samozřejmě s depositem na kreditce a pro svůj klid chci vzít nyní poprvé pojištění 3. stranou, konkrétně to vypadá na worldwideinsure.com (WWI)V podmínkách WWI jsem narazil na "4 named drivers aged between 21 and 84 allowed on policy with no extra charge" a k tomu směřuje můj dotaz, znamená to, že aniž bych si přikoupil během rezervace vozu dalšího řidiče, budou na tomto základě moci vozidlo řídit až 4 osoby viz výše?Někde jsem četl, že přikoupením dalšího řidiče v rezervaci se defacto kupuje "jen" pojistka pro něj (a samozřejmě tučná odměna půjčovně...). Zároveň mám však pochybnosti, kdyby přišlo na škodnou událost, ve které bude figurovat řidič nenahlášený půjčovně (ale pojištěný 3. stranou), jak se k situaci půjčovna postaví.Možná se můj dotaz nezakládá vůbec na realitě a pojištěné osoby jsou jen další nahlášení řidiči během rezervace vozu - to by znamenalo, že obejít přikoupení dalšího "drahého" řidiče v rezervaci vozu tímto způsobem přes pojistku nejde.Díky moc za vnesení trochu světla k této věci :))) .

Plné pojištění 3. stranou a další řidiči

Založil ve fóru Půjčení auta

5 reakcí

Ahoj,


mám již za sebou několik +- úspěšných půjčení aut, zejména ve Španělsku, další půjčení bude rovněž zde.


Mám v plánu vybrat auto skrze Ryanair (mám vysledováno že se dostanu na nižší ceny než přímo na webu půjčovny) a se základním pojištěním. Počítám samozřejmě s depositem na kreditce a pro svůj klid chci vzít nyní poprvé pojištění 3. stranou, konkrétně to vypadá na worldwideinsure.com (WWI)


V podmínkách WWI jsem narazil na "4 named drivers aged between 21 and 84 allowed on policy with no extra charge" a k tomu směřuje můj dotaz, znamená to, že aniž bych si přikoupil během rezervace vozu dalšího řidiče, budou na tomto základě moci vozidlo řídit až 4 osoby viz výše?


Někde jsem četl, že přikoupením dalšího řidiče v rezervaci se defacto kupuje "jen" pojistka pro něj (a samozřejmě tučná odměna půjčovně...). Zároveň mám však pochybnosti, kdyby přišlo na škodnou událost, ve které bude figurovat řidič nenahlášený půjčovně (ale pojištěný 3. stranou), jak se k situaci půjčovna postaví.


Možná se můj dotaz nezakládá vůbec na realitě a pojištěné osoby jsou jen další nahlášení řidiči během rezervace vozu - to by znamenalo, že obejít přikoupení dalšího "drahého" řidiče v rezervaci vozu tímto způsobem přes pojistku nejde.


Díky moc za vnesení trochu světla k této věci :)))

0

Stačí si uvědomit, že auto vám půjčuje půjčovna, ne pojišťovna.

0 Citovat

Přesně jak píše Petr76... Od tazatele to je nepochopení principu fungování pojištění třetí strany. Tam je základní pravidlo, že nesmí být porušené podmínky zápůjčky, tedy v případě WWI  "any claim where you have not met the terms of your car rental agreement". Pokud je ve smlouvě s autopůjčovnou 1 řidič, WWI pojištění (stejně jako každé pojištění třetí strany) se vztahuje jen na toho jednoho řidiče. Jinak u těch 4 řidičů platí také "provided you all live at the same address". 

0 Citovat

cali napsal(a):

Přesně jak píše Petr76... Od tazatele to je nepochopení principu fungování pojištění třetí strany. Tam je základní pravidlo, že nesmí být porušené podmínky zápůjčky, tedy v případě WWI  "any claim where you have not met the terms of your car rental agreement". Pokud je ve smlouvě s autopůjčovnou 1 řidič, WWI pojištění (stejně jako každé pojištění třetí strany) se vztahuje jen na toho jednoho řidiče. Jinak u těch 4 řidičů platí také "provided you all live at the same address". 


Skvělé, díky za potvrzení mé domněnky, senzace se tedy nekoná. :))

0 Citovat

Pavel Mik napsal(a): Mám v plánu vybrat auto skrze Ryanair (mám vysledováno že se dostanu na nižší ceny než přímo na webu půjčovny


nepodělil by ses o praktiky, jak to děláš...někde jsem slyšel takové story, že booknu u rentalu třeba, a pak vidím o chlup dražší nabídku u Ryanu, napíšu jim a oni nabídnou o -15% lepší cenu, počkám ještě týden/dva a oni na jejich webu upraví cenu ještě o trochu níž.


Díky za případný tip ;)

0 Citovat

doonio napsal(a):


nepodělil by ses o praktiky, jak to děláš...někde jsem slyšel takové story, že booknu u rentalu třeba, a pak vidím o chlup dražší nabídku u Ryanu, napíšu jim a oni nabídnou o -15% lepší cenu, počkám ještě týden/dva a oni na jejich webu upraví cenu ještě o trochu níž.


Díky za případný tip ;)


v tomto směru jsme na tom stejně, podobné tríčky jsem vždy jen četl, ale nikdy jsem je nezkoušel. Při výběru auta porovnávám situaci třeba týden, koukám na ceny přímo u zamýšlené autopůjčovny a u zprostředkovatele. Také je zajímavé zkusit po čase zobrazit nabídku z jiné IP, jednou se mi stalo, že jsem se dostal na lehce nižší cenu, ale nic zásadního. :)

0
5 reakcí