Dobrý denMá prosím někdo tip na cenově výhodnou dopravu z Amedu na ostrovy Gili? Konkrétně na Gili Air a následně po pár nocích z Gili Air do Sanuru.Koupit lístky přes net dopředu, na místě u nich v kanclu a nebo poprosit ubytovatele? Ještě případně usmlouvat cenu lístku u kluků co se poflakují po plážích? Jen u těch bych měl trošku obavu jestli to nebude nějaká levota a my pak neuvízli na souši... Dá se cena srazit i v jejich místních kancelářích a nebo je pevně daná a nehnu s ni?Plánujeme pobýt na Gili Air asi 4 noci, v období květen 2020. Následně potom přesun lodí do Sanuru a pak dále směr Bukit. Narazil jsem na pár lodních společnosti, které tam nabízejí své služby. Jízdenka pro dva jedna cesta  900 000 - 1000 000 i víc. Nic levnějšího jsem nenašel. Nevím jestli to jsou normální ceny lístku, ale z Amedu na Gili mi to přijde jako nejkratší vzdálenost a  ceny teda celkem pálka!!Jedeme tam prvně, tak jsem trošku z těch věcí co jsou kolem ztracen...Děkuji všem .

Z Amedu na ostrovy Gili

Založil ve fóru Vodní doprava

14 reakcí

Dobrý den

Má prosím někdo tip na cenově výhodnou dopravu z Amedu na ostrovy Gili? Konkrétně na Gili Air a následně po pár nocích z Gili Air do Sanuru.

Koupit lístky přes net dopředu, na místě u nich v kanclu a nebo poprosit ubytovatele? Ještě případně usmlouvat cenu lístku u kluků co se poflakují po plážích? Jen u těch bych měl trošku obavu jestli to nebude nějaká levota a my pak neuvízli na souši... Dá se cena srazit i v jejich místních kancelářích a nebo je pevně daná a nehnu s ni?

Plánujeme pobýt na Gili Air asi 4 noci, v období květen 2020. Následně potom přesun lodí do Sanuru a pak dále směr Bukit. Narazil jsem na pár lodních společnosti, které tam nabízejí své služby. Jízdenka pro dva jedna cesta  900 000 - 1000 000 i víc. Nic levnějšího jsem nenašel. Nevím jestli to jsou normální ceny lístku, ale z Amedu na Gili mi to přijde jako nejkratší vzdálenost a  ceny teda celkem pálka!!

Jedeme tam prvně, tak jsem trošku z těch věcí co jsou kolem ztracen...

Děkuji všem


0

Nejlevněj asi u společností v kanclu, kdokoliv jiný si na tom bere něco navíc. Ale dá se to usmlouvat. Já měla přes známého myslím 400.000 IRD zpáteční z Amedu na Trawangan. V těch kancelářích mají ceníky, tak těžko říct jestli to jde usmlouvat, to jsem nezkoušela.

Pak jsem jela ještě z Padang Bai  jednu cestu na Trawangan a chtěl 300.000 za ten jeden směr, to jsem řešila přes řidiče z busu, a neměla jsem energii shánět levnější. V přístavu pak byly myslím o 50.000 levnější. Ale ten 900-1000k za jeden směr je fakt hodně.

Nebo je ještě možnost jet z Padang Bai trajektem za pár kaček na Lombok (já platila asi 120.000 i s motorkou za jeden směr), a z tama by to mohlo být levnější na Gili, když je to blíž. Akorát ten trajekt jede fakt dlouho a je to celkem mor, ale pokud chcete dobrodrůžo, jde i tak :D

0 Citovat

Michaela napsal(a):

Nejlevněj asi u společností v kanclu, kdokoliv jiný si na tom bere něco navíc.V těch kancelářích mají ceníky, tak těžko říct jestli to jde usmlouvat, to jsem nezkoušela.

Nebo je ještě možnost jet z Padang Bai trajektem za pár kaček na Lombok (já platila asi 120.000 i s motorkou za jeden směr), a z tama by to mohlo být levnější na Gili, když je to blíž. Akorát ten trajekt jede fakt dlouho a je to celkem mor, ale pokud chcete dobrodrůžo, jde i tak :D

No chtít smlouvat u lodní společnosti cenu transportu je husarský kousek.

Jinak samozrejme jinde se smlouvat dá. Když si někdo prirazi polovinu ceny a to v lepším případě, v horším násobky,  tak pak muže něco taky slevit :-) Ať je turista spokojený ;-)

Trajekt z Padang Bai na Lombok je mor, jede dlouho a je to dobrodruzo? !! Co tím proboha myslis?


0 Citovat

V Amedu jsem nebyl (byl zavřený kvůli sopce), ale vidím, že Sea Express na Gili má nejhorší hodnocení na tripadvisoru, co jsem kdy viděl: https://www.tripadvisor.com/Attr..._Bali.html

Pokud tam není jiná společnost s dobrými cenami (wikitravel o jiné nepíše, ale nebývá moc aktuální), doporučuju jet přes Padang Bai. Nejspíš je možné koupit kombinovaný lístek v ubytování a určitě v místní CK. Od poflakujícího se kluka na pláži by lístky kupoval jen blázen, ani ty CK nemusí být vždy spolehlivé. Třeba výlety na Rinjani koupené v Padang Bai bývaly někdy rovnou podvod.

Trajektem na Lombok nejezděte. Ten dorazí na jihozápad ostrova, odkud je to ještě daleko do přístavu pro lodě na Gili. Proč jsi, Michaelo, tahala motorku? Na Gili to asi nebylo. Na Lomboku nešla půjčit? Majitel motorky povolil jet s ní na Lombok? Nebo jsi tam cestovala dlouhodobě a motorku sis koupila?

0 Citovat

19.8 jsme jeli z Padang Bai na Trawangan (Air stejná cena) za 450 000 IDR pro dva (jeden směr). Agentura měla na ceníku 650 000 IDR za jednoho, takže smlouvat šlo. Níž už jít nechtěl a myslím, že už to ani nešlo a pokud jo, tak určitě ne o moc. Společnost si nepamatuju, ale co jsem se díval v přístavu, tak lodě vypadaly všechny podobně. Společnost by mi byla jedno. Teda pokud budeš kupovat přímo v přístavu.


Vybrali jsme si Meno kvůli tomu, že tam nejezdila loď přímo a měl tam být relativně klid. Obrovský zklamání a místo plánovaných 2-3 nocí jsme to po první zabalili a jeli na Lombok. Konkrétně je to ostrov vyloženě pro turisty. Západní resorty a minimum warungů. A to si nedokážu představit Trawangan, kde jsme vystupovali. To byl ultra Václavák. Ale to je moje subjektivní hodnocení na základě mých preferencí.


Tip na závěr. Zeptej se v Amedu místních, hotelů atd, protože jsem si všiml, že dost často šly koupit lístky na Gili včetně dopravy do Padang Bai. Ta měla být zdarma. My jsme jeli po vlastní ose do přístavu.

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Vybrali jsme si Meno kvůli tomu, že tam nejezdila loď přímo a měl tam být relativně klid. Obrovský zklamání a místo plánovaných 2-3 nocí jsme to po první zabalili a jeli na Lombok. Konkrétně je to ostrov vyloženě pro turisty. Západní resorty a minimum warungů. A to si nedokážu představit Trawangan, kde jsme vystupovali. To byl ultra Václavák. Ale to je moje subjektivní hodnocení na základě mých preferencí.

Tyto ostrovy jsou samozřejmě jen pro turisty. Místní jim říkají Byznys Islands. Jestli jsi čekal něco jiného, špatně ses připravoval. Byli jste tam navíc v nejvyšší sezóně. Na Menu jsem nebyl, ale překvapuje mě, že by tam byly velké "západní" resorty. Ani na Trawanganu jsem si nevšiml žádného velkého betonového resortu s mnoha patry, i když jsem ho obešel dokola. Na JV ostrova byl moc pěkný resort postavený hlavně z bambusu a jiných přírodních materiálů. Byl asi největší z ostrova ale nic příliš velkého.

Východ Trawanganu, kde se přistává, je Václavák na silnici (ale úzké písčité a bez motorových vozidel až na pár elektroskútrů) a na pláži u přístavu v době, kdy tam přistávají lodě, ale jinde je to celkem v pohodě. Warungy na Trawanganu jsou a hlavně je tam night market s levným a výborným jídlem (asi nejlepší, co jsem kde zažil). Přidávám fotku pláže z 2.10.2017 v 15 h. na severovýchodě Trawanganu, kde je nejlepší přístup do vody a možnost šnorchlování třeba s karetami  obrovskými. Nevypadá moc přeplněně a trochu tomu tehdy pomohl i neklidný Agung (ale lidí bylo na Trawanganu dost a má levná ubytování byla dost obsazená až plná).



dsc01228.jpg

0 Citovat

Vysoký hotely tam vyloženě nebyly, ale rozhodně to byly hodně moderní ubytovací zařízení od pohledu již zvenku. Neříkám, že tam nebyly i bambusový. Volných ploch je tam minimum a na většině těch volných se staví další zařízení. Lidí na Menu bylo akorát. Já už prostě Bali, Gili i Lombok musel pořád porovnávat s Jávou, která byla autentická a líbila se mi nejvíc ze všech míst. Na ostatních ostrovech jsem vždy našel aspoň nějaký místo bez turistů, což tady prostě nešlo a navíc jsme za 2 hod měli projitej celej ostrov, takže zdržovat se tam dýl nám přišlo zbytečný.

Moře krásný a šnorchlování super i na Meno :) vlastně šnorchlování u soch je můj druhej největší zážitek z tohoto tripu. Ani nelituji, že jsme tam byli. Jen jsem nečekal, že Gili jsou až tak turistický :)

0 Citovat

Mně se na Trawanganu líbilo, i když jinak se takovým místům vyhýbám a vyhledávám hlavně místa bez lidí vůbec. Zrovna Jáva ale můj oblíbený ostrov není a nebude, protože má jednu z nejvyšších hustot zalidnění na světě, i když z vlaku mezi Bandungem a Probolinggem to tak nevypadalo. Horší už byly jízdy busem po úzkých přeplněných hlavních silnicích na východě Jávy. Několik míst za návštěvu určitě stojí, ale tam je koncentrace turistů podobná jako na Gili.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

No chtít smlouvat u lodní společnosti cenu transportu je husarský kousek.

Jinak samozrejme jinde se smlouvat dá. Když si někdo prirazi polovinu ceny a to v lepším případě, v horším násobky,  tak pak muže něco taky slevit :-) Ať je turista spokojený ;-)

Trajekt z Padang Bai na Lombok je mor, jede dlouho a je to dobrodruzo? !! Co tím proboha myslis?



S tím trajektem to myslím uplně stejně jak to píšu. Jela jsem to 6 hodin, nebylo ani kam sednout, takže spíš válečka po zemi s místňákáma, turista žádný. Takhle to myslím. Pro někoho by to bylo dost odrazující, takže proto.

Jinak jsem byla v Amedu 2 měsíce a měla jsem tam na celou dobu motorku půjčenou a chtěla jsem si projet Lombok, takže proto jsem se tam trmácela i s motorkou trajektem. Majitel o tom samozřejmě věděl, a kupodivu měl k tomu i platné papíry :) Dostala jsem jediné upozornění: "hlavně tam nenechávej klíče v zapalování, Lombok není Amed" :D

Za ten můj 2 měsíční pobyt v Amedu Agung bouchl 2x, tedy podle zpráv na netu víckrát, ale to jsem z terasy s výhledem na Agung nějak nepostřehla :D 

kdyby to někoho zajímalo, jaká to byla podívaná, tak přikládám foto. Ta druhá fotka byla večer před mým odletem, naštěstí ten prach šel mimo letiště, tak celkem haluz.


Trawangan se mi kupodivu líbil, ač taky nejsem na oblasti kde je mega lidí, ale tam je akční akorát ulice u přístavu, a jinak se tam dají najít fakt hezké místa s klidem, a když se člověk chce najíst tak má aspoň nějaký výběr doleze na "hlavní". A ten night market jak píše Libor byl fakt pecka.


dscf6978-2.jpg
dscf7257.jpg

0 Citovat

Pěkné výbuchy Agungu. Kdy to bylo? V roce 2017 byli ještě opatrní a oblast uzavřeli, ale po prvních erupcích to asi zase otevřeli.

0 Citovat

Tak ty fotky jsou pecka. Snad se mi poštěstí za pár týdnů na Stromboli

0 Citovat

Ty Jo ty fotky Agungu fakt super.!!! Vždy si přeji něco takovýho na dovolené zažít a vidět na vlastní oči. Být ale přitom někde poblíž, nedej bože nahoře bych rozhodně nechtěl...

Tady jedna ze solidních společností v Amedu FreeBird Express cena meloun za dva lidi jedna cesta!!

http://freebird-express.com/routes/

Recenze výborná

https://www.tripadvisor.cz/Attra..._Bali.html

0 Citovat

Fotka po výbuchu parádní! Já si pamatuji Gili jako relax po nočním výšlapu na Agung, kdy se na ně jinak než trajektem z Padang nebylo možné dostat. Kdy jsme na prašné cestě na Trawanganu od pána, kterému bylo snad 90 koupili krásnou keramiku, kterou šlo vidět, že tvoří sám a měl jen rozloženou na dece u cesty. Kdy jsme užívali na pláži západ slunce bez turistů a krom pár bambusových chatek a mushroom barů tam nic nebylo jen vesnice uvnitř ostrova.

Loni jsme se vraceli na Bali kvůli Ubudu ( nutně jsme tam potřebovala :-D) a zajeli se podívat do Padang na oběd a to co se tam děje je vážně mazec. Už při příjezdu do Padang, kdy nás naháněči nenechali skoro vjet do přístavu a museli jsme jim docela ostře vysvětlit, že o nic zájem nemáme....kdy z krásné tržnice vzniklo obrovské parkoviště pro autobusy a místo pár lidí s krosnami byl přístav plný přismahlých divných lidí s kufry na kolečkách.... 

Jsem ráda, že si Gili pamatuji jako oázu klidu s tím dědečkem. Teď bych to tam ani vidět nechtěla :-(

0 Citovat

My jeli z Gili Air do Amedu v roce 2017 s Freebird Express, cena byla 50 USD za 2, platil jsem pres PayPal online. Zazitek super, nikdy nezapomenu jak uprostred rozbourenyho more, nikde nic, vzadu uz par lidi zvracelo, vypadnul motor a kapitan si s tim jejich typickym usmevem a sepjatyma rukama stoupl dopredu a hlasi "now we need to remain calm..." :-D Vlny jako prase, ale jestli si dobre vzpominam tak tvrdili ze to je jeste pohoda a v opacnem smeru je to horsi. 

0 Citovat

Pavline minibull podle slov jak to popisuješ, tak ta návštěva Bali musela být teda hodně dávno. Nevím jestli jsem neudělal chybu a měl raději zvolit jinou destinaci. Bohužel nelze letenky již mám koupeny. Na tom  Gili  chceme taky jen relax na pár nocí... Možná snad pouvažuji i o Penidě, tam je to prý relativně klidné. Koukám ještě např. na gili gede u Lomboku, ale nevím jak pravidelné jsou tam linky a jestli bychom se tam nezasekali při cestě zpět. U lomboku jsou nádherné Gili ostrůvky a na některých třeba je jeden resort. Parádní ostrůvky, ale asi dost obtížné na dopravu?  Jsme oba začátečníci a nerad bych to překombinoval tak, aby s toho ve výsledku nebyl jen jeden stress

0
14 reakcí