Zdravim, chtela jsem se zeptat, abych si ulechcila cestu i s detma. Vzhledem cen letenek letime do Vidne a pak vlakem do Breclav- Hodonin. Jizdenky si budu kupovat na miste, k vuli zpozdeni atd. Jizdni rad jsem si hledala. Spis by me zajimalo jak se zorientovat z letiste na hlavni vlakove nadrazi, myslim, ze druha zastavka z letiste je Hauptbahnhof. A potom, jaky problem bude pro nas zakoupit jizdenky a najit nastupiste. Domluvime se jenom anglicky a ve Vidni mame pristat 15:50. Kazda rada dobra, diky.  .

Vlakem z Vidne do Breclavy

Založil(a) ve fóru Železniční doprava

7 reakcí

Zdravim, chtela jsem se zeptat, abych si ulechcila cestu i s detma. Vzhledem cen letenek letime do Vidne a pak vlakem do Breclav- Hodonin. Jizdenky si budu kupovat na miste, k vuli zpozdeni atd. Jizdni rad jsem si hledala. Spis by me zajimalo jak se zorientovat z letiste na hlavni vlakove nadrazi, myslim, ze druha zastavka z letiste je Hauptbahnhof. A potom, jaky problem bude pro nas zakoupit jizdenky a najit nastupiste. Domluvime se jenom anglicky a ve Vidni mame pristat 15:50. Kazda rada dobra, diky. 

0

Neměl by to být problém. U východu (arrivals) z letiště, ještě v hale na pravém konci, je příchod k vlakům (dolů, viz směrovky). Přímo u tohoto příchodu jsou i automaty na jízdenky, anglicky, hotově i kartou. Vše je srozumitelně značeno. Na hbf obdobně.

0 Citovat

Potvrzuji, jen upozorňuji - na letišti není žádná pokladna, vše bez zaměstnanců, lístky pouze v automatu - bez problémů s tím jde komunikovat. Na Hauptbahnhof ve Vídni pak klasické pokladny s anglicky mluvícím personálem. Podle mé zkušenosti se musí skutečně koupit lístky odděleně, resp. ten prodejní automat na letišti neumožní vydat jízdenku do ČR (tzn. koupit jednorázovou jízdenku na S-bahn na Hbf), u kasy na Hbf pak dokoupit zbytek. Mě se podařilo sehnat Vídeň - Praha za 9 Euro 2 hodiny před odjezdem v prac. den odpoledne v zimě..chce to se zeptat na aktuální cenu, nebo si jí předem vyhledat on-line.

0 Citovat

@Milan V

Nic ve zlem, ale plácáš hlouposti. Na letišti samozrejme prodej jízdenek na vlak je. Když jdeš na tu pravou stranu ke schodum dolu k vlakům tak na prave straně ještě v hale je vedle sebe prodej jízdenek na ten turicky vlak do centra Vídně bez zastávek a hned vedle prodej rakouskych drah OBB. Automaty jsou až dole.

Jinak spoj do Hodonina je naprosto v pohode. Zrovna včera jsem to jel. 10,33 hod rychlíkem na hlavní nádraží. Je to hned první zastávka. Za 20 min jel rychlik do Breclavi a tam přestup 8 min na rychlik směr Hodonín. Za 2 hod jsem byl ve Starém Městě.

A lístek si kup dopředu. Urcite bude levnější než pak na místě. Když se opozdi letadlo, tak muzes vyuzit jiným spoj. Jen nekdy je nejlevnější cena vázána na nějaký pevný spoj, tak si na to dej při nákupu pozor. Ja jsem měl pevne daný ten rychlik do Breclavi.

0 Citovat

Cau

nedavno jsem resil to same... z letiste jsem si koupil jízdenku za 4.2E na HauptBanhof / v automatu, v eng , platba klidne kartou bezdotykove/ a na z Hauptbahofu jsem uz mel zakoupenou s rezervou cca 2,5h po priletu od Regiojetu /da se stornovat 15min před odjezdem kdyby něco/

0 Citovat

Není potřeba "myslet, že Hauptbahnhof je druhá zastávka". Stačí se podívat na jízdní řád a hned víš. 😁 
Vyhledávač na https://www.oebb.at/en/ nebo androidí aplikace https://play.google.com/store/ap...droid.oebb ukazují i čísla nástupišť. Cesta z terminálu už zde byla dobře popsaná, na nádraží to taky není moc složité, po výstupu z nástupiště do haly uvidíš šipky k jednotlivým nástupištím. Tam vždycky ztratím směr a hledám cestu k nástupišti č. 1. 😂 Najít automaty/pokladny na hlaváku taky není problém.

Jízdenka obvykle stojí 4,2E na osobu, ale skupiny mají ve vlacích nižší třídy slevu, třeba skupinová na S7/S3 s přestupem na stanici Rennweg stojí 4,6E, Rky s přestupem tamtéž to stojí 5E...
Taky bych doporučoval koupit jízdenku v předstihu něčím, co se dá před odjezdem stornovat.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@Milan V

Nic ve zlem, ale plácáš hlouposti. Na letišti samozrejme prodej jízdenek na vlak je. Když jdeš na tu pravou stranu ke schodum dolu k vlakům tak na prave straně ještě v hale je vedle sebe prodej jízdenek na ten turicky vlak do centra Vídně bez zastávek a hned vedle prodej rakouskych drah OBB. Automaty jsou až dole.

Jinak spoj do Hodonina je naprosto v pohode. Zrovna včera jsem to jel. 10,33 hod rychlíkem na hlavní nádraží. Je to hned první zastávka. Za 20 min jel rychlik do Breclavi a tam přestup 8 min na rychlik směr Hodonín. Za 2 hod jsem byl ve Starém Městě.

A lístek si kup dopředu. Urcite bude levnější než pak na místě. Když se opozdi letadlo, tak muzes vyuzit jiným spoj. Jen nekdy je nejlevnější cena vázána na nějaký pevný spoj, tak si na to dej při nákupu pozor. Ja jsem měl pevne daný ten rychlik do Breclavi.

V tom případě mea culpa, touto trasou jsem k vlakům nešel, octl jsem se při příletu po šipkách dole u těch automatů a to jsem tam tu kasu okolo chvíli hledal..

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@Milan V

Nic ve zlem, ale plácáš hlouposti. Na letišti samozrejme prodej jízdenek na vlak je. Když jdeš na tu pravou stranu ke schodum dolu k vlakům tak na prave straně ještě v hale je vedle sebe prodej jízdenek na ten turicky vlak do centra Vídně bez zastávek a hned vedle prodej rakouskych drah OBB. Automaty jsou až dole.


Přesně tak. Zrovna v neděli jsem tam kupoval jízdenku na Hlavák. Než bych dlouze hledal, který z těch X vlaků jede na hlavák, tak jsem se tam zašel zeptat a rovnou koupil lístek za již zmiňovaných 4.2 Euro. Angličtina v pohodě, německy taky nemluvím.


Z hlaváku do ČR jsem měl lístek již koupený dopředu. Přitom se mi osvědčilo cestu rozdělit na dvě. Kupoval jsem zvlášť Vídeň - Břeclav a potom Břeclav - Ostrava. Bylo to cca o 200 - 300 Kč levnější, než kdybych to koupil jako jeden lístek. Přitom to byl stále stejný vlak - nikde nebylo potřeba přestupovat. :-) 

0
7 reakcí