Ahoj lidi, s narůstající cestovní horečkou jsem těsně před odletem narazila na informaci, že na Martinik potřebuju mít mezinárodní řidičák. Já až do teď vycházela z premisy, že je to EU, čili ho nepotřebuju. Máte s tím někdo zkušenosti, že ho chtěli při půjčení auta, při kontrole policajti. Předem díky  .

Mezinárodní řidičák - Martinique

Založila ve fóru Půjčení auta

9 reakcí

Ahoj lidi,

s narůstající cestovní horečkou jsem těsně před odletem narazila na informaci, že na Martinik potřebuju mít mezinárodní řidičák. Já až do teď vycházela z premisy, že je to EU, čili ho nepotřebuju. Máte s tím někdo zkušenosti, že ho chtěli při půjčení auta, při kontrole policajti.

Předem díky

0

Tesne pred odletom znamená čo? :)

Keďže medzinárodný aspoň u nás je na počkanie

0 Citovat

Kde jste na to narazila?  Před měsícem na Guadeloupe žádný problém s CZ řidičákem.

0 Citovat

Loni na jaře Marinik i Guadelopue normální český řidičák bez problémů v půjčovně. Policajti mě nestavěli:)

0 Citovat

Pokud si necháš vystavit mezinárodní řidičák, tak pozor, jsou dva typy. Některé země uznávají jen jeden z nich. (Jak je to na Martiniku a jestli ho opravdu potřebuješ, to nevím) 

0 Citovat

Stačí běžný řidičák. Jen u pobytů cca nad 3 týdny doporučují mezinárodní. 

0 Citovat

V ramci EU je prece uplny nesmysl, aby byl potreba mezinarodni ridicak. Tipuji, ze na tu informaci jste narazila nekde, kde to prelozili napr. z nejakeho textu urceneho pro Ameriku resp. obecne pro ne-EU ne-francouzsky mluvici zeme, tak aby proste na miste tomu dokladu rozumeli. Ale nas ridicak urcite plati ve Francii a Martinik = Francie.

0 Citovat

Řidičák postačí klasický český, jenom je třeba si dát pozor na mobilního operátora.

Tmobile nemá žádnou smlouvu na Martiniku, a proto tam nejdou žádné data - duben 2019

Volání funguje v rámci EU a SMS jsou taky problém, pokud budete potřebovat potvrzující kódy pro platby, 

můžou přijít až za jeden den, nebo vůbec.

Pozor klidně vám budou lhát, že to tam mají funkční.

0 Citovat

Petr Soukup napsal(a):

Kde jste na to narazila?  Před měsícem na Guadeloupe žádný problém s CZ řidičákem.

No právě že jsem na to narazila i tady na cestuj levně v průvodci, což je mi dost divný. No letíme ve středu ráno, tak mám teoreticky ještě pár hodin na rozhodnutí.


0 Citovat

Stojí to 50 Kč a 10 minut času...

0
9 reakcí