Ahoj, nema nekdo aktualni zkusenost s pujcenim auta v USA? Je mi jasne, ze zatim spise teoretickou, kdyz cestovani neni zatim uvolneno... Zacinam planovat roadtrip na podzim a ceny u pujcoven pres Rental cars stouply 2-3x, proti minulemu roku...napr. pujceni na 12 dni u alamo pres rental cars stouplo u nejnizsi tridy auta z cca 10 tis. na 36 tis....mate nekdo nejakou teorii? (Krome toho, ze diky covidu podrazilo, ale nejak se mi to nezda, ze by to bylo jen tim, vzhledem k tomu, o kolik to je)....Diky za nazory, prip. tipy, jak na to jinak...  .

Půjčení auta USA

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Ahoj, nema nekdo aktualni zkusenost s pujcenim auta v USA? Je mi jasne, ze zatim spise teoretickou, kdyz cestovani neni zatim uvolneno... Zacinam planovat roadtrip na podzim a ceny u pujcoven pres Rental cars stouply 2-3x, proti minulemu roku...napr. pujceni na 12 dni u alamo pres rental cars stouplo u nejnizsi tridy auta z cca 10 tis. na 36 tis....mate nekdo nejakou teorii? (Krome toho, ze diky covidu podrazilo, ale nejak se mi to nezda, ze by to bylo jen tim, vzhledem k tomu, o kolik to je)....Diky za nazory, prip. tipy, jak na to jinak...

0

https://www.seznamzpravy.cz/clan...ich-152489

0 Citovat

Aha...dekuju. Tak to nevypada moc slibne....

 

0 Citovat

Autopůjčovny kupují auta na splátky, které hradí z tržeb za pronájmy. Když došlo k uzavření hranic poklesly jim tržby a aby přežily, musely se části aut zbavit. Pokud se poptávka obnoví, bude nějakou dobu trvat, než navýší vozový park. Do té doby budou ceny vyšší.

0 Citovat

Já taky hledal přes Rental a taky najednou vyskočili ceny asi 3x vyšší. Ale když se podívám přes billiger-mietwagen nebo i přímo na budget.com například září LA nebo SF tak mi našlo běžné ceny, tak nevím kde je háček.

0 Citovat

Nemyslím, že by ses za ty běžné ceny dostal k potvrzené rezervaci.

0 Citovat

Na tohle se prosím taky připnu. Co je normální cena v autopůjčovně USA (stačí mi něco velikosti fabie - Golf- Polo)? Potřeboval bych tak asi 5-6 dní, půjčení v Seattlu, vrácení ve Friscu a našel jsem okolo 12 tisíc, když jsem na to koukal. Jestli zdražili, shit happens, zaplatím to :) 2019 jsem platil ve Skotsku asi 5 tisíc za 5-6 dní za Passata.

0 Citovat

petr.necesany napsal(a):

Na tohle se prosím taky připnu. Co je normální cena v autopůjčovně USA (stačí mi něco velikosti fabie - Golf- Polo)? Potřeboval bych tak asi 5-6 dní, půjčení v Seattlu, vrácení ve Friscu a našel jsem okolo 12 tisíc, když jsem na to koukal. Jestli zdražili, shit happens, zaplatím to :) 2019 jsem platil ve Skotsku asi 5 tisíc za 5-6 dní za Passata.

 

Asi zalezi, jak kde, jak ktery, ale ja kdyz hledala loni, bylo to cca do 1000 kc na den, SUV, s veskerym pojistenim....pres rental cars....chtela jsem Alamo, na ktery jsou dibry recenze, narozdil od Dollar, Thrifty atd. ... Ale tohle co je ted je fakt sila, se obavam, ze kvuli tomu nam to neklapne, ptz 30 na to nemam, s drazsima letenkama i hotelama se nam to zdvojnasobi proti tomu, za kolik to melo bejt loni...fuck...diky za odpovedi!

0 Citovat

Asi myslíš vrácení v San Franciscu a tam bude nejspíš příplatek za one-way rental, pokud si nenajdeš půjčení bez něj. Běžný vyhledávač to nemusí najít. Já jsem platil za týden z Portlandu do San Francisca asi 300 USD, ale to už je 12 let. Našel jsem tehdy na specializovaném webu půjčovnu, kde nepožadovali příplatek, protože tam měli auto s kalifornskou značkou, které chtěli vrátit do kalifornské pobočky. Hledal jsem to pár dní před půjčením (v Seattlu měli tehdy mnohem vyšší ceny i při vrácení tam, přejel jsem busem).

0 Citovat

Ty ceny teď jsou fakt šílené, zkusmo Florida (ne že bych se tam chystal) na týden 18000. Já před pár lety platil tak 4000 (Elantra). Nepamatuju, že bych za měsíční výpůjčku s plnou pojistkou ve státech platil víc než 13000-15000 (kategorie Toyota Corolla), větší jsem nikdy nepotřeboval.

Většinou s plnou pojistkou mám psychickou hranici 600 az 700 na den, v exponovaných termínech nebo destinacích do 1000. Tak prostě půjčení auta o rok odložím. 

Přece i na té Havaji to nemůže být tak horké, že by nešlo spát v autě, v jejich rezidenčních zónách, pochybuju, že praskají třeba tak jako Chorvati. Třeba i v Dubaji me nějaké 🐷 napraskalo, a přijeli cajti a domluvili jsme se na přijatelném kompromisu.. hřiště o dva bloky dál. To samé Omán.

0 Citovat

Tak zrovna na Havaji, kde stojí vše minimálně 2 x tolik co v kontinentalnich USA mají i kempy otevřený jen některé dny, aby se jim tam bezdomovci nehromadili. Tam se to fakt dost hlídá a nějak mi uniká smysl tam vůbec jezdit, když tam pak budeš žít jako homelesak. Když nemáš na Havaj, můžeš za zlomek ceny do JV Asie. A Havaj si nech až zbohatneš.

Jinak já před pár lety lety Corolla na měsíc v Kalifornii za 12 tis.

0 Citovat

@Miguelas: Už jsem ti podrobně psal, jak je to na Havaji s kempy a že je tam spaní v autě nezákonné. Nevím, proč bys chtěl riskovat pokutu. Myslím, že turistům by netolerovali to, co někdy místním bezdomovcům: https://www.hawaiinewsnow.com/st...s-in-cars/

Když tam s tím mají dlouhodobě problém, asi budou lidi všímavější a budou volat policajty, aby se jim v okolí bydliště bezdomovci neusadili na déle. V jedné rezidenční části na okraji Honolulu, odkud začíná trek na hřeben, byla i strážní budka, kde se žádalo o povolení pro vjezd.

Omán je se svou malou hustotou zalidnění něco jiného. Nechápu, proč jsi tam spal v autě ve městě, kde ti asi svítily lampy do auta a riskuješ zájem zvědavců. Mimo města je spaní v Ománu v autě nebo ve stanu bez problémů.

0 Citovat

Já už asi nezbohatnu, Azie jsem přesycený, i když nevylucuju. Ale nevěřím, že by se na Havaji v autě nedalo zasit. Čím může být tak exkluzivní, takových "rájů" je na planetě plná prdel. Nebo klidně ho tam zaparkuju a lehnu si opodál. Je přece absurdní, aby někdo koukal dovnitř, jestli tam někdo hnipe.

Libore, pamatuju si, že si mi to psal a vlastně jsi mi otevřel oči, protože o těch restrikcich jsem nevěděl. Ale už jen z povahy věci a určite osobní svobody takové hraní na lovce lebek se mi příčí, až  zas budou letenky za 7 a auta v rozumných relacích, tak to vyzkouším. Rekord nám ve státech 5 týdnů spaní v autě a zrovna včera jsem vracel auto na Madeiře po 8 dnech spaní v autě. Jasně, nedá se to srovnávat... A s tou všímavosti lidí... Já na nikoho nikdy cajty nevolal.

0 Citovat

Prase jsi jen ty,pokud porušujes zákony dane země a spis v autě tam, kde je to zakázáno. A to, ze nekdo nechce, aby se mu v sousedství povalovala socka v autě je zcela pochopitelne a žádné "praskani".

0 Citovat

Eremi, ale jsme na cestuj levně. V mých očích se nejedná o nějaké extra velké porušení zákonů, proč bych se tam měl nechat podojit jako krava. Mi každodenní vraceni se na hotel nevyhovuje, samozřejmě nepopiram finanční stránku věci.

Taky v Česku bydlím na dobré adrese a parkuji nám pod barákem socky a jine ne socky chodí do vykřičeného domu načerno naproti, nikoho jsem nikdy neudal, pár labilních sousedů dává za sklo lístek s upozorněním. 

0 Citovat

Ale ne na cestujnezakonne. Já zcela chápu,že to lidem vadí a pokud ty jsi k něčemu lhostejný neznamená, že jiní lidé a v jiných národech to nemají jinak.

Třeba na Madeire,kde aktuálně je ubytování ultralevne, je spaní v autě po celou dobu pobytu pro mě zcela nepochopitelne, i když tam to není nelegalni. Navic,kdyz se na druhý konec ostrova dostaneš do 2 hodin,takže "argument" že ti nevyhovuje vracet se na hotel :))) je taky úplně mimo.

0 Citovat

@eremi: Co chceš od člověka, který závidí doktorům a sestrám příplatky za boj s covidem.

@Miguelas: Jsme na cestujlevne kvůli akčním letenkám, ale hodně cestopisů není low-cost. Já třeba chápu, že někteří lidé nechápou a nerespektují cizí kultury, protože necestují a nikdy nic pořádně neviděli. Ale vždycky mě dostane zcestovalý člověk, který nemá absolutně žádný respekt nejenom ze zvyklostí dané země, ale dokonce i ze zákonů. Neskutečná ignorace a pocit privilegovanosti, který schováváš za to, že se nechceš nechat podojit. Tak když nemáš na banány, tak nekupuj opici.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Asi myslíš vrácení v San Franciscu a tam bude nejspíš příplatek za one-way rental, pokud si nenajdeš půjčení bez něj. Běžný vyhledávač to nemusí najít. 

V době před covidem byly jednosměrné pronájmy kdekoli po CA, CA-AZ, CA-NV a CA-Seattle za rozumnou cenu zcela běžné (billiger-mietwagen + obvykle Alamo).

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a): Když došlo k uzavření hranic poklesly jim tržby a aby přežily, musely se části aut zbavit. 

Zbavit. Doslova. Nešťastnou náhodou, samozřejmě...

https://www.autoblog.com/2020/04...port-fire/

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

[citace="Libor_S"]

Asi myslíš vrácení v San Franciscu a tam bude nejspíš příplatek za one-way rental, pokud si nenajdeš půjčení bez něj. Běžný vyhledávač to nemusí najít. 

V době před covidem byly jednosměrné pronájmy kdekoli po CA, CA-AZ, CA-NV a CA-Seattle za rozumnou cenu zcela běžné (billiger-mietwagen + obvykle Alamo).

[/citace]

Běžné a za rozumnou cenu ale asi neznamená, že u většiny půjčoven byly v tomto případě bez příplatku, ne? Než se vrátí zahraniční turismus do normálu, bude asi tento jednosměrný pronájem složitější najít a lze očekávat vyšší příplatek.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

[citace="Libor_S"]

Asi myslíš vrácení v San Franciscu a tam bude nejspíš příplatek za one-way rental, pokud si nenajdeš půjčení bez něj. Běžný vyhledávač to nemusí najít. 

V době před covidem byly jednosměrné pronájmy kdekoli po CA, CA-AZ, CA-NV a CA-Seattle za rozumnou cenu zcela běžné (billiger-mietwagen + obvykle Alamo).

[/citace]

 

Našel jsem na 6 dní okolo 500 dolarů (od Ayga přes Corrolu až SUV), je to sice víc, rozumná cena by byla pro mě tak 300, ale kvůli tomu to neodpískám. Čekám, že Biden oznámí v červnu na summitu G7 aspoň plán na otevření hranic. Už mě to každodenní psaní do googlu "US to ease travel restrictions" a hledání zpráv fakt nebaví. Pak snad koupím letenky :)

0 Citovat

Eremi, nepatří to sem do vlákna, ale když už jsi reagoval, že nechápeš jak si někdo může na Madeiře nevzít ultralevny hotel... Počty jsou jednoduché 8 x 30e (za hotel s příslušenstvím), nebudeme si hrát na kulturu hostelu, to máme více než 200e úsporu a další úspora je čas a i benzin, jako je fakt, že kamkoli po ostrově se dostaneš do dvou hodin, úplně všude asi ne, když pojedeš na dvojku a jedničku a auto (i mini tříválec) ti bude žrát 20 na sto. Takže připočteme 20e úsporu za benzin, když nebude třeba se vracet každý den do ubytka. Taková KO tam dala za naftu 100e a najela 1000km, já dal ďábelských 66e a najel km jen asi 600, právě díky tomu, že jsem se nemusel vracet, a určitě jsem nevynechal nic z Top30, západy, východy slunce....

Tudíž v podstatě tímto mám na tu budoucí hypotetickou Havaj vyděláno. Asi kazdy z nás má jiny způsob života a náhled na hodnotu peněz.

0 Citovat

260 euro pobyt na Havaji? Tak určitě... Libor_S, který také umí cestovat hodně low cost a který takto Havaj procestoval, se tě už pokoušel uvést opakovane do reality s náklady na Havaji, zjevně bezuspesne.

0 Citovat

Třeba to bylo myšleno na tu letenku, kterou teoreticky za tu cenu z Evropy sežene. Jinak na Hawaii jsou to tak náklady na jeden den pobytu (ubytování, jídlo, auto, benzín). Představa, že se celý pobyt dá prospat v autě, je naprosto mimo. Američani jsou neuvěřitelný bonzáci, stačí zaparkovat obráceně a ráno už je za sklem upozornění. Ale když si někdo nedá říct.....

0 Citovat

Rezervaci dělám přímo u půjčovny, jsou vždy levnější než Rentalcars. Je dobré to průběžně sledovat, ceny se různě mění podle dne a hodiny.  Např. večer je tam cena 500 a ráno 350 USD.  Chce to asi čas a tpělivost.  My máme na 10 dní v září premium v SFO za 389 USD.

0