Ahoj, nema nekdo aktualni zkusenost s pujcenim auta v USA? Je mi jasne, ze zatim spise teoretickou, kdyz cestovani neni zatim uvolneno... Zacinam planovat roadtrip na podzim a ceny u pujcoven pres Rental cars stouply 2-3x, proti minulemu roku...napr. pujceni na 12 dni u alamo pres rental cars stouplo u nejnizsi tridy auta z cca 10 tis. na 36 tis....mate nekdo nejakou teorii? (Krome toho, ze diky covidu podrazilo, ale nejak se mi to nezda, ze by to bylo jen tim, vzhledem k tomu, o kolik to je)....Diky za nazory, prip. tipy, jak na to jinak...  .

Půjčení auta USA

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Rezervace se zpravidla dělá u půjčovny, ale je vhodnější použít nějaký cenový srovnávač než navštívit přímo stránky půjčovny. Třeba ten co je na skyscanneru funguje celkem dobře. 

 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Třeba to bylo myšleno na tu letenku, kterou teoreticky za tu cenu z Evropy sežene. Jinak na Hawaii jsou to tak náklady na jeden den pobytu (ubytování, jídlo, auto, benzín). Představa, že se celý pobyt dá prospat v autě, je naprosto mimo. Američani jsou neuvěřitelný bonzáci, stačí zaparkovat obráceně a ráno už je za sklem upozornění. Ale když si někdo nedá říct.....

Fakt jde dostat pokutu za obráceně zaparkované auto jo? Jako že všichni jsou zajetí po čumáku, já tam zacouvám a je problém? To jsem snad ještě nikdy neslyšel..velkej bizár 😂

0 Citovat

Tak za tohle správně můžeš dostat pokutu i v Česku, jen se to většinou neřeší. Jen to není o tom, že zaparkuješ příčně couváním, ale že podélně stojíš obráceně, tj. v protisměru.

0 Citovat

Protože Hawaii. Ono to samozřejmě má i svoji logiku. Viz např. tady:

https://www.huffpost.com/entry/r..._n_6887760

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Tak za tohle správně můžeš dostat pokutu i v Česku, jen se to většinou neřeší. Jen to není o tom, že zaparkuješ příčně couváním, ale že podélně stojíš obráceně, tj. v protisměru.

Na Hawaii je to ale tak, že nesmíš příčně zaparkovat popředu, musíš tam zacouvat. Logika je jasná, aby jsi při výjezdu měl výhled. 

0 Citovat

Jo takhle, tak to vidím poprvé. Myslel jsem právě, že mluvíš o podélném stání předkem auta do protisměru, což je nelegální snad téměř všude.

0 Citovat

Jinak jak přesně to mají v zákoně netuším, já se s tím setkal na soukromém parkovišti v rámci apartmánového ubytování. Původně jsem si myslel, že to mají proto, aby jim výfuk nesměřoval pod okna, ale pak jsem zjistil, že je to kvůli bezpečnosti. Jinak měli to tam v pravidlech ubytování a parkování obráceně fakt bylo za nějakou pokutu. 

0 Citovat

Renča napsal(a):

Rezervaci dělám přímo u půjčovny, jsou vždy levnější než Rentalcars. Je dobré to průběžně sledovat, ceny se různě mění podle dne a hodiny.  Např. večer je tam cena 500 a ráno 350 USD.  Chce to asi čas a tpělivost.  My máme na 10 dní v září premium v SFO za 389 USD.

Renčo a u jake pujcovny prosim? A v cene je i pojisteni? 380 za 10 dni je dobra cena, ale nikde co jsem nasla, se to ani zdaleka neblizilo....

0 Citovat

Na Priceline mi to najde SFO na 10 dni v září, Premium (Passat), za 349 USD. Je to od Budgetu.

EDIT: Stejnou cenu to dává i přímo přes budget.com


budget.jpg

0 Citovat

A zkusenosti s Budgetem? Na rovinu, ja nemam zkusenosti s zadnou půjčovnou, ale ze vsech stran slysim, ze treba Thrifty, Dollar, spatny....v podstate jediny doporučení, co jsem mela, bylo na Alamo nebo National, jinak ze jsou vecne nejaky problemy (nabizeni kravin navic, i pres odmítnuto to tam stejne luply, problemy s vracenim kauci apod.)...proto jsem hledala primárně tyhle dve a ty ceny u Alamo byly loni uplne v pohode....

0 Citovat

rezakralova napsal(a):

[citace="Renča"]

Rezervaci dělám přímo u půjčovny, jsou vždy levnější než Rentalcars. Je dobré to průběžně sledovat, ceny se různě mění podle dne a hodiny.  Např. večer je tam cena 500 a ráno 350 USD.  Chce to asi čas a tpělivost.  My máme na 10 dní v září premium v SFO za 389 USD.

Renčo a u jake pujcovny prosim? A v cene je i pojisteni? 380 za 10 dni je dobra cena, ale nikde co jsem nasla, se to ani zdaleka neblizilo....

[/citace]

je to s Budget, pojisteni asi to zakladni, ja to vetsinou neresim, jelikoz mi to mam zahrnute na kreditce.  Zkousej take Fox, ti byvaji nejlevnejsi, ale letos zatim nic moc.

 

0 Citovat

Mate pravdu, ze s Budget se ty ceny pohybují uplne jinde, nez zbytek...az podezrele :D kdyby mel nekdo s Budget osobni zkusenost, budu ráda :)

 

 

 

 

0 Citovat

Vic jak 10 let pouzivam bud Dollar nebo Thrifty, byvaly nejlevnejsi a vzdy jsem byla spokojena urcite vic nez s Budget ale i ten jsem nekdy pouzila.  Foxrentacar je low budget pujcovna a obcas maji hodne dobre deals na par dni nebo one way. 

U Dollar a Thrifty je take rozdil v cene podle zadaneho mista rezidence, rozdil napr. 300 mezi US a CZ, ale ted to s CZ mistem rezidence nefunguje.  Dollar ale ano.

 

0 Citovat

Ok,diky za zkusenost.

Tak ted uz jen, at nas tam z CR uz pusti :D

0 Citovat

Budget patří pod Avis. Ta cena je pro non US residents, takže by mělo být vše v ceně.

0 Citovat

rezakralova napsal(a):

Ok,diky za zkusenost.

Tak ted uz jen, at nas tam z CR uz pusti :D

to take doufam, letenky uz mam :)

 

0 Citovat

@rezakralova: S Budgetom aj Avisom mám v USA dobré skúsenosti. Budget aj Avis majú  zvyčajne pre cudzincov plné poistenie v cene. Niekedy je treba zvlášť pripoistiť pneumatiky a čelné sklo. Oplatiť sa môže aj priplatiť si za road assistence. Ak si požičiavaš prvýkrát, rezervuj priamo na stránke požičovne. Po každom kroku si rob printscreen. A vytlač si plné znenie Podmienok, nevieš na koho v požičovni natrafíš. V mojom prípade jednanie zamestnancov až na dve výnimky bolo seriózne. V tých dvoch prípadoch bolo potrebné vytiahnuť printscreeny, všeobecné obchodné podmienky a tvrdo trvať na svojom.

0 Citovat

Jinak samotná pobočka může mít odlišné všeobecné podmínky, takže pro jistotu projít oboje. Výhodnější podmínky bývají na letištních pobočkách.

0 Citovat

Díky všem :)

0 Citovat

Ahoj oživuju tohle téma, potřeboval poradit. Taky jsem jeden z bláznů, co už koupili na přelom září a října letenky do USA (možná poprvé a naposledy...), je ve hvězdách, zda to vyjde. Teď jsem koukal na autopůjčovny, našel jsem si auto na 6 dní asi za 470 dolarů přes rentalcars od Sixtu (na originálních stránkách to vycházelo stejně) a chtěli po mě kreditku, s tím že je do 48 hodin před převzetím je vrácení peněz zdarma... akorát že se mi na kreditce hned objevilo -10 tisíc... nechápu, to už si to strhli nebo jen blokují? Je to normální postup...? myslím, že v Anglii jsem to platil až při převzetí na pobočce a myslel jsem, že to bude stejně. Znám, že booking.com funguje tak, že se platí na místě, ale kdyžtak si část strhnou, když člověk nedorazí, ale až s tím datem ubytování. Moc se mi nelíbí, že bych to měl platit hned ve vyúčtování, ale jestli to je normální, tak o.k.

0 Citovat

Tohle je vcelku normální - přečti si podmínky. 

470 USD/6 dní to bude Mustang...

0 Citovat

pri súčasných cenách nie Mustang, ale malý compact...

0 Citovat

Renča napsal(a):

Rezervaci dělám přímo u půjčovny, jsou vždy levnější než Rentalcars. Je dobré to průběžně sledovat, ceny se různě mění podle dne a hodiny.  Např. večer je tam cena 500 a ráno 350 USD.  Chce to asi čas a tpělivost.  My máme na 10 dní v září premium v SFO za 389 USD.

Jak se tam dostanete? Máte nějaký viza ktery umoznuji NIE?

0 Citovat

ved das sa, ked 2 tyzdne mimo schengenu ... inak funguje ten trik s chorvatskom/rumunskom a pasom? :D

0 Citovat

Je fakt, že když byla v lednu akce na SFO z Prahy za 10k i se zavazadlem, tak jsem měl chvíli cukání to na podzim koupit. Tak snad příští rok.

 

0