Ahoj, nema nekdo aktualni zkusenost s pujcenim auta v USA? Je mi jasne, ze zatim spise teoretickou, kdyz cestovani neni zatim uvolneno... Zacinam planovat roadtrip na podzim a ceny u pujcoven pres Rental cars stouply 2-3x, proti minulemu roku...napr. pujceni na 12 dni u alamo pres rental cars stouplo u nejnizsi tridy auta z cca 10 tis. na 36 tis....mate nekdo nejakou teorii? (Krome toho, ze diky covidu podrazilo, ale nejak se mi to nezda, ze by to bylo jen tim, vzhledem k tomu, o kolik to je)....Diky za nazory, prip. tipy, jak na to jinak...  .

Půjčení auta USA

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Caute,

o mesiac sa chystam do USA (Los Angeles) a cez rentalcars mam zajednane auto z Thrifty.

Ak to dobre chapem, tak to poistenie nepokryva situacie, kedy budu na aute skrabance, nejake ohnute plechy, ked najdem tuknute auto na parkovisku apod?

Konkretne sa tam pise:

"

Finanční krytí pro případ nehody

Tento pronájem zahrnuje finanční krytí pro případ nehody s nulovou spoluúčastí. Toto krytí je platné pouze pokud jsou dodrženy podmínky smlouvy o pronájmu. Vztahuje se pouze na karoserii vozu. Krytí se nevztahuje na poplatky (např. za odtažení auta nebo za dobu, kdy nelze auto používat), další předměty ve vozidle (např. dětské autosedačky, GPS navigace nebo osobní věci), ani na škody způsobené nedbalostí řidiče.

"

Pytam sa preto, ci si mam zajednat dalsie poistenie pre tieto situacie (worldinsurance.com aspol.) alebo je to zbytocne. Dakujem

 

0 Citovat

V USA jsou nabízeny dost nízké limity - jen milion dolarů, u nás 3x-4x tolik. Zároveň zdravotnictví je tam dost drahé, takže operace a trvalé následky mohou vyjít dráže. A to nemluvím o soudním odškodnění. To může být další faktor, proč si pořídit jiné pojištění.

1 Citovat

eleroxx napsal(a):

Caute,

o mesiac sa chystam do USA (Los Angeles) a cez rentalcars mam zajednane auto z Thrifty.

Ak to dobre chapem, tak to poistenie nepokryva situacie, kedy budu na aute skrabance, nejake ohnute plechy, ked najdem tuknute auto na parkovisku apod?

Konkretne sa tam pise:

"

Finanční krytí pro případ nehody

Tento pronájem zahrnuje finanční krytí pro případ nehody s nulovou spoluúčastí. Toto krytí je platné pouze pokud jsou dodrženy podmínky smlouvy o pronájmu. Vztahuje se pouze na karoserii vozu. Krytí se nevztahuje na poplatky (např. za odtažení auta nebo za dobu, kdy nelze auto používat), další předměty ve vozidle (např. dětské autosedačky, GPS navigace nebo osobní věci), ani na škody způsobené nedbalostí řidiče.

"

Bohužel, nevýhoda rezervace přes přeprodejce. Nedozvíte se, jaký pojištění konkrétně tam máte, jenom více-méně generickou hlášku o pojištění, tkerá může být kdovíjak přesná.

Podíval bych se třeba rovnou na thrifty.com, tam si našel podobný auto - jako doplněk nákupu je pak možný za ne sice uplně malý, ale ani ne uplně velký poplatek dokoupit LDW (loss damage waiver), což je vlastně 100% krytí prakticky všeho, včetně chyby řidiče 

Benefits of the Loss Damage Waiver: • Covers all vehicle damage to Thrifty rental car, regardless of fault, provided the renter is not in violation of the Rental Agreement. • No need to file a claim with your personal auto insurance. • $0 deductible in the US. Deductibles may apply at locations outside of the US. • Theft protection is included at no additional cost at US locations. Outside of the US, Theft Protection may not be included in LDW, but offered as a separate optional product. Additional charges would apply to add Theft Protection to the rental.

Sice někteří nebudou souhlasit, ale LDW přímo od půjčovny bych v USA bral jako samozřejmost.

2 Citovat

dakujem pekne, pozeram na tu cenu, $40 na den, to bude za $1200 na moj pobyt. Uf necakal som taku raketu.

Na porovnanie, cez worldwideinsure to je $100 a platne na rok. Rozumiem, ze to je menej pohodlne a ma to iste rizika, ale ten cenovy rozdiel je teda znacny

0 Citovat

Ve státech beru vždycky Alamo s plnou pojistkou. Většinou přes zprostředkovatele. Mrkni na ně.

3 Citovat

Pokud se to kupuje jako balíček přes někoho, tak ty podmínky mohou být taky jiné, než pro standardní walk in zákazníky. Takže bych se spíš obrátil na přeprodejce.

0 Citovat

Mě vždycky fascinuje, jak někdo doufá, že objeví Ameriku a nejde léty prověřenou, fungující cestou. Notabene to vypadá při první cestě...

1 Citovat

a ta preverena cesta je nepouzit kombinaciu rentalcars + 3rdparty poistenie (moja rokmi preverena kombinacia) ale radsej nieco ako Alamo a priamo u nich kupit komplet poistku? Diky

0 Citovat

Jde o cenu a užitek, klidně rentalcars nebo jiného evropského brokera, který má to pojištění nastavené na evropské zákazníky. A klidně Alamo přes brokera. V LAX bude self-service kiosk a choice line, což vše zjedodušuje. Napřímo to z mojí zkušenosti bylo vždy dražší, ale třeba zkoušet...

1 Citovat

puketapu napsal(a):

Ve státech beru vždycky Alamo s plnou pojistkou. Většinou přes zprostředkovatele. Mrkni na ně.

a mas prosim aj nejake odporucanie na brokera?

0 Citovat

Já bral tedy Alamo několikrát napřímo a nikdy žádny problém nebyl. 

0 Citovat

V Kalifornii som vždy objednával cez https://www.billiger-mietwagen.de alebo https://www.drive-usa.de/ a vždy to bolo za dobru cenu a všetky poistenia zahrnuté v cene....

2 Citovat

Pokud mám v autopůjčovně vybrané konkrétní auto, které chci a moc se mi nezdá jejich pojistka, tak si to vždy pojistím přes worldinsurance. Za ten klid mi to upřímně stojí...

0