ahoj všem, nedávno jsme díky akci koupili levné letenky do Indie, chtěla bych se zeptat zkušených - jaé máte zkušenosti s cestování vlakem? máte nějaké rady a tipy? narazila jsem na to, že vlaky nejde rezervovat online? nebo jde? díky za reakce .

Vlaky v Indii

Založil(a) ve fóru Železniční doprava

Jen hlasim svou zkusenost a asi to teda neni tak hrozne, jak se vsude lici. Taky jsem to cetl a pak jsem malem serval zamestnance drah, ktery mi v dobre vire rikal, ze brzo rano, kdy jsem tam sel, maji jeste zavreno. Z webu jsem vedel, ze na drazsi vlaky jizdenky jsou, nebo bych jel busem, takze agentura by mi stejne nic nevnutila. 

Snaha Indu zavest me nekam do prodejny, kde by meli provizi i bez meho nakupu, byla v Jaipuru uz docela protivna, byt mi to prineslo od techto lidi jen posezeni u caje nebo svezeni zdarma a nikam jsem nesel. Andamany, SV a sever Indie je ale v tomto smeru v pohode a lidi prijemni a napomocni jako napr. v JV Asii (mimo nektere na Bali atd.)

0 Citovat

ado napsal(a):

Tak to každopádne - obavy sú na mieste. ;).  Ak by si nezohnal niekoho s kontom na IRCTC tak sa ozvi.

Proč shánět někoho s kontem na IRCTC, když si ho může založit sám i bez indické SIMky? (Osobně bych teda bez ní nedal ani ránu, i když kupovat ji může být pěkný vopruz.)

0 Citovat

J0x napsal(a):

2Libor_S: Už je to nějaký pátek, co jsem tam byl, fakt bych nedal ruku do ohně za to, jestli tam bylo okýnko nebo pult nebo coa myslím, že na tom zas až tak nezáleží. Prostě jsem si vystál frontu na nějakého zaměstnance a ten mi neporadil, byl mi ochoten pouze prodat konkrétní jízdenku, tak jsme museli za jiným a pak znova do fronty.

Jasne nezalezi, jen jsem chtel napsat, ze za me spokojenost. Navic prijemna klimatizace v tom vedru v te dobe.

Mozna to byl ten Tatkal a ne Tourist quota.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Jen hlasim svou zkusenost a asi to teda neni tak hrozne, jak se vsude lici. Taky jsem to cetl a pak jsem malem serval zamestnance drah, ktery mi v dobre vire rikal, ze brzo rano, kdy jsem tam sel, maji jeste zavreno. Z webu jsem vedel, ze na drazsi vlaky jizdenky jsou, nebo bych jel busem, takze agentura by mi stejne nic nevnutila. 

Snaha Indu zavest me nekam do prodejny, kde by meli provizi i bez meho nakupu, byla v Jaipuru uz docela protivna, byt mi to prineslo od techto lidi jen posezeni u caje nebo svezeni zdarma a nikam jsem nesel. Andamany, SV a sever Indie je ale v tomto smeru v pohode a lidi prijemni a napomocni jako napr. v JV Asii (mimo nektere na Bali atd.)

Tak to jsi byl na Indii psychicky lépe vybaven. :-D
Já jsem ty hrůzy čekal a stejně mě to dostalo. Nic jsem si teda vnutit nenechal, ale času jsem ztratil dost.

Ti podvodníci číhají už v bráně před nádražím a chtějí ukázat jízdenku, že prý bez ní člověk nemůže ani na nádraží. Jsou i schopni sehrát hlubokou urážku, když vidí, že jim člověk nevěří. :) Vtipné je, že o pár metrů dál klidně stojí policajti a...... stojí. A to mi taky připomnělo ta tragikomická bezpečnostní opatření na nádražích s rámy apod., které dostatečně drzý člověk prostě obejde. Není to tak všude, ale zmiňované nádraží je krásná ukázka.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Jasne nezalezi, jen jsem chtel napsat, ze za me spokojenost. Navic prijemna klimatizace v tom vedru v te dobe.

Mozna to byl ten Tatkal a ne Tourist quota.

Ne, on mi byl ochoten prodat pouze jízdenku, kterou si řeknu, ale já ještě přesně nevěděl, jakou chci, což není těžké, když mají tolik různých druhů vlaků, vagónů, tříd, kvót atd. atp. :)

Ještě jsem zapomněl na jednu věc: ti podvodníci jsou dobře vybavení - slušné oblečení, falešná průkazka zaměstnance drah (čemuž jsem se přestal divit, když jsem na některých ulicích viděl řady budek, ve kterých na počkání kopírovali, vyráběli kdejaká lejstra, průkazy apod. Vykukové operují i přímo v nádražních budovách, evidentně je nikdo nevyhání.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Andamany, SV a sever Indie je ale v tomto smeru v pohode a lidi prijemni a napomocni jako napr. v JV Asii (mimo nektere na Bali atd.)

Tak Bali je v mem seznamu hned na druhem místě :). Otravnost Indů v Dillí byla neskutečné. A hlavně ta snaha te podfouknout. Debata byla o Dillí. Ano třeba na SV je to jiné. Byl jsem v Darjeelingu a okolí a tam to byla pohoda.Taky tam bylo hodně nepalcu a tibeťanů :). Byl jsem i v Goa a tam je to ovlivněno zase Portugalci. Ale co jsem zažil v Dillí, jsem opravdu nikde nezažil. Pro mě to bylo o to šokující,ze jsem byl v Dilli služebně a bydlel jsem prvních 5 dni v nejlepší čtvrti. A když se pak dostaneš do Starého Dillí,tak je to fakt mazec :)

0 Citovat

hanca.zlamalova napsal(a):

[citace="J0x"]

To by mě zajímalo, proč by ho měli na nádraží dávat na waiting list a v agentuře ne.


... protože Indie :)

Ale mě by to opravdu zajímalo. :) Kupují si agentury lístky do foroty a když je od nich nikdo nekoupí, tak je vrací? Nic jiného mě nenapadá.
Jinak problematika waiting listů je docela zajímavá. Některé problémy s nedostupností jízdenky mezi bodem A a B se dají řešit nákupem jízdenky z A do C, příp. D do B nebo C apod. Viz např. RLWL, PQWL... Při místních cenách jízdenek to aspoň v nižších třídách může být Čechovi jedno. :)
Ještě je dobrá jedna zkratka: RAC. Octnout se na WL totiž nemusí znamenat, že člověk nakonec nepojede, ale jen, že bude místo ležení sedět. :)

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Tak Bali je v mem seznamu hned na druhem místě :). Otravnost Indů v Dillí byla neskutečné. A hlavně ta snaha te podfouknout. Debata byla o Dillí. Ano třeba na SV je to jiné. Byl jsem v Darjeelingu a okolí a tam to byla pohoda.Taky tam bylo hodně nepalcu a tibeťanů :). Byl jsem i v Goa a tam je to ovlivněno zase Portugalci. Ale co jsem zažil v Dillí, jsem opravdu nikde nezažil. Pro mě to bylo o to šokující,ze jsem byl v Dilli služebně a bydlel jsem prvních 5 dni v nejlepší čtvrti. A když se pak dostaneš do Starého Dillí,tak je to fakt mazec :)

Kdyby jen podvodníci, v Dillí je otravný i vzduch! Doporučuji navštívit např. Khari Baoli, nejlépe s plynovou maskou. Hromady koření, do toho spousta kouře - z toho by se jeden po...., kdyby měl kde.
0 Citovat

niemandos napsal(a):

Tak Bali je v mem seznamu hned na druhem místě :). Otravnost Indů v Dillí byla neskutečné. A hlavně ta snaha te podfouknout. Debata byla o Dillí. Ano třeba na SV je to jiné. Byl jsem v Darjeelingu a okolí a tam to byla pohoda.Taky tam bylo hodně nepalcu a tibeťanů :). Byl jsem i v Goa a tam je to ovlivněno zase Portugalci. Ale co jsem zažil v Dillí, jsem opravdu nikde nezažil. Pro mě to bylo o to šokující,ze jsem byl v Dilli služebně a bydlel jsem prvních 5 dni v nejlepší čtvrti. A když se pak dostaneš do Starého Dillí,tak je to fakt mazec :)

Ja jsem byl v Dilli jen kratce (ve starem centru a na par zajimavostech, kde se mi libilo), ale nemuzu si na nic stezovat krome hluku a horsiho vzduchu. Nikdo me neotravoval a nesnazil se podfouknout. Jen 1. tuktukar chtel asi 2x tolik, nez mi rekli v hotelu, ze by mela stat cesta na metro. Tak jsem sel o kus dal a mel cenu OK, ale to je i mnohde jinde.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Ja jsem byl v Dilli jen kratce (ve starem centru a na par zajimavostech, kde se mi libilo), ale nemuzu si na nic stezovat krome hluku a horsiho vzduchu. Nikdo me neotravoval a nesnazil se podfouknout. Jen 1. tuktukar chtel asi 2x tolik, nez mi rekli v hotelu, ze by mela stat cesta na metro. Tak jsem sel o kus dal a mel cenu OK, ale to je i mnohde jinde.

Asi vypadáš nepodfouknutelně. :-D
Já si taky na spoustu věcí v Dillí nestěžuju, naopak, ale ti otrapové u nádraží a pak ten šílený vzduch na tržišti byly asi mé nejhorší zážitky. Tuktukáři jsou podfukáři asi všude, ale horší než indické jsem nezažil. Nedoporučoval bych udávat nejen cíl nádražní, ale ani oficiální turistické infocentrum, to pak chtějí člověka zavézt taky do soukromé agentury, ze které kyne provize.

0 Citovat

Jox: ... protože Indie...

Do jejich mechanismů jsem nepronikla a po několikatýdenním putování Indií už jsem na to ani neměla sílu... začala jsem to brát tak, jak to je. Samozřejmě že vlakové zážitky z Indie patří k těm nejsilnějším. Jestli tě to zajímá, tak vyprávění a fotky najdeš tady:

www.doindieazasezpatky.wordpress.com 
0 Citovat

hanca.zlamalova napsal(a):

Jox: ... protože Indie...

Do jejich mechanismů jsem nepronikla a po několikatýdenním putování Indií už jsem na to ani neměla sílu... začala jsem to brát tak, jak to je. Samozřejmě že vlakové zážitky z Indie patří k těm nejsilnějším. Jestli tě to zajímá, tak vyprávění a fotky najdeš tady:

http://www.doindieazasezpatky.wo....com 

Znám, četl jsem. :)
0 Citovat

J0x napsal(a):

Proč shánět někoho s kontem na IRCTC, když si ho může založit sám i bez indické SIMky? (Osobně bych teda bez ní nedal ani ránu, i když kupovat ji může být pěkný vopruz.)

Bolo to peklo, no už je to s tou simkou lepšie! Pol hodinu vo VODAFONE Mumbai a unlimited prepaid karta s 2GB/den internetom a volaním na 3 mesiace bola s na svete. Žiadna prehnaná byrokracia, nutnosť pevnej adresy a volanie na ďalšie t.č. aby potvrdili, že ty si ty. Aktivované do pár hodín. 2 roky dozadu nemysliteľné...

Máme sa znova čo na Slovensku učiť :)

0 Citovat

Aďo napsal(a):

Bolo to peklo, no už je to s tou simkou lepšie! Pol hodinu vo VODAFONE Mumbai a unlimited prepaid karta s 2GB/den internetom a volaním na 3 mesiace bola s na svete. Žiadna prehnaná byrokracia, nutnosť pevnej adresy a volanie na ďalšie t.č. aby potvrdili, že ty si ty. Aktivované do pár hodín. 2 roky dozadu nemysliteľné...

Máme sa znova čo na Slovensku učiť :)

Tak tohle jsem nezažil. Našli jsme otevřeného prodejce Airtelu, kupodivu v neděli, v pondělí večer ještě nebyla aktivní, tak jsme šli do ofic. pobočky, tam mu zavolali, slíbil jím, že v úterý bude. Naštěstí bylo, ale i tak to naštvalo. Aspoň že nemají geolocked mobilní aplikaci. Příště bude nákup SIMky první, věc, kterou po příletu udělám.

0 Citovat

Update k registraci IRCTC. Nově lze i s mezinárodním číslem, stačí jen uhradit 100 INR https://www.irctc.co.in/eticketi...SignUp.jsf

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Update k registraci IRCTC. Nově lze i s mezinárodním číslem, stačí jen uhradit 100 INR https://www.irctc.co.in/eticketi...SignUp.jsf

To je pravda, jen to jde už minimálně 3/4 roku. :)

0 Citovat

Je to možné, jen jsem to tu nikde neviděl zmíněné :)

0 Citovat

A funguje to někomu? Už měsíc se to snažím zprovoznit a jebky indický mi pořád posílají generický odpovědi.

Dummy číslo mi odmítli, na český nic nepřišlo..




screenshot-20181009-095614.jpg

0 Citovat

Silas napsal(a):

A funguje to někomu? Už měsíc se to snažím zprovoznit a jebky indický mi pořád posílají generický odpovědi.

Dummy číslo mi odmítli, na český nic nepřišlo..




Není tam nějaká jiná možnost? Já jsem se zaregistroval a poplatek zaplatil, ale už si nepamatuju, jestli mi přišel kód na mobil nebo jsem to musel s nimi řešit nějak jinak. Každopádně to nějak šlo. :)

Dokonce mi někdo z Indie volal, aby si ověřili, že jsem jízdenku opravdu koupil já.


BTW cizí zahraniční čísla berou už minimálně rok, koukal jsem teď do mailu. :)

0 Citovat

Popis aj s riesenim, ale tak dva roky dozadu som to nakupoval: https://www.ckknirsch.sk/demo-ve...a-v-indii/

0 Citovat

Já se registroval včera. Bylo akorát nutné u ověření emailu i telefonu kliknout pro znovuzaslání kódu, protože automaticky nic nepřišlo.

0 Citovat

Indie je koukám fakt oříšek... Nějak jsem přepnul na turistické jízdenky a ceny se sice zdvojnásobily, za to jsou dostupné a volné spoje i ty, které jsou v normálním režimu vyprodané.

Chápu to tak, že na „tatkal“ by se mohly dostat do prodeje spoje za normální ceny den předem? Mluvím o expres vlacích.

Tuší někdo, jak přesně přečíst poznámku u dostupnosti? RLWL5/WL5?

0 Citovat

Tak se mi taky podařilo registrovat, najednou SMS došla.

A zatímco dřív bylo datum zřejmě vyprodaný, teď to šlo koupit s poznámku RLWL76/WL65.

Umí někdo říct, jestli je to ok, nebo mám čekat na jejich potvrzení? :)


irctc-booking.png

0 Citovat

Update ke statusu RLWL / WL https://www.trainman.in/article/...outTickets

Jsi 65. v pořadí a rezervaci nemáš potvrzenou. Muselo by 65 lidí zrušit tu svou. Klikni u výběru jízdenky na CNF Probability a ukáže se ti procentuální pravděpodobnost toho, zda se tvá jízdenka uvolní a bude potvrzena.


vlaky-indie-rlwl-wl.png

0 Citovat

RLWL = Remote Location Waiting List, WL = Waiting List. Mnohem lepší je zkratka RAC = Reservation Against Cancellation" - člověk si aspoň sedne. :) Ten odkaz výše je dost užitečný.

Ano, Tatkal jde do prodeje den předem, ale nejsou to úplně normální ceny, viz např Wikipedia. ;)


Tohle jsou taky užitečné stránky: https://www.confirmtkt.com/ https://indiarailinfo.com/ vč. jejich mobilních aplikací.

0