Tak jsem byl zvedavy, jestli se nejak zmenila uroven vlaku Alex z Prahy do Mnichova a zrejme vubec  Hned po vyjezdu z Prahy proficel zachmureny pikolik z obcerstvenim rychlosti blesku, asi aby nahodou nenapadlo si nekoho si neco koupit,  pak se na mem miste kde bylo puvodne Praha Furth in Wald objevilo Furth in Wald Munchen Co si o tom myslet kdyz jsou na cely vlak mistenky zablokovane na nemeckem uzemi a koupit nejdou Vedle pritom vidim rezervaci Plzen Munchen  Prichazi usmevavy pruvodci, konstatuje ze Nemci mistenky nemaji Jak se tedy nad sedadly objevuje blokace daneho sedadla zustava zahadou Po dotazu zda na nemeckem uzemi prestava fungovat wifina, zni odpoved ze dneska jsou zarazeny i nemecke vagony bez wifiny , ale pry to nekdy vyjimecne funguje  Co dodat vic k EC 360 zapadni expres Ex6, ktery se zacne od hranic chovat jako osobak co stoji v kazde dedine a je otazka zda na misto k sezeni neprijde nejaky mistni co si koupil mistenku kdovi jak, mozna nekde u pokladny, kdyz on line nejde....a kdovi jak je to z rozpojovanim vagonu ve Schwandorfu Zatim se alespon zda ze jede bez zpozdeni  .

Vlak Alex

Založil ve fóru Železniční doprava

9 reakcí

Tak jsem byl zvedavy, jestli se nejak zmenila uroven vlaku Alex z Prahy do Mnichova a zrejme vubec  Hned po vyjezdu z Prahy proficel zachmureny pikolik z obcerstvenim rychlosti blesku, asi aby nahodou nenapadlo si nekoho si neco koupit,  pak se na mem miste kde bylo puvodne Praha Furth in Wald objevilo Furth in Wald Munchen Co si o tom myslet kdyz jsou na cely vlak mistenky zablokovane na nemeckem uzemi a koupit nejdou Vedle pritom vidim rezervaci Plzen Munchen  Prichazi usmevavy pruvodci, konstatuje ze Nemci mistenky nemaji Jak se tedy nad sedadly objevuje blokace daneho sedadla zustava zahadou Po dotazu zda na nemeckem uzemi prestava fungovat wifina, zni odpoved ze dneska jsou zarazeny i nemecke vagony bez wifiny , ale pry to nekdy vyjimecne funguje 

Co dodat vic k EC 360 zapadni expres Ex6, ktery se zacne od hranic chovat jako osobak co stoji v kazde dedine a je otazka zda na misto k sezeni neprijde nejaky mistni co si koupil mistenku kdovi jak, mozna nekde u pokladny, kdyz on line nejde....a kdovi jak je to z rozpojovanim vagonu ve Schwandorfu Zatim se alespon zda ze jede bez zpozdeni

1

No když fórum tak úspěšně plevelíš zakládáním dalších témat, tak aspoň pár vět k Alexovi. Jak jsem psal, týden zpátky jsem měl místenku koupenou online přes CD z Mnichova do Prahy. Takže koupit to jde. Na německém území nejede WiFi, občerstvení a rezervace taky nesvítila. Ta se objevila až při přejezdu hranic. Zpožděni je na německé straně pravidelně 35+ minut, z Prahy se to pak logicky nabaluje. Určite by pomohlo navýšit kapacitu nebo rotace. Vlak jezdí hodně narvaný. 

5 Citovat

Tak moje dnesni cesta s Alexem skoncila v Schwandorfu, uz v Chamu stal vlak dlouho a v Schwandorfu oznamili,ze vlak kvuli zpozdeni dnes konci ve Schwandorfu Dal byl za pul hodiny motorak s dvema vagony do Regensburgu a pak  patrak urovne prazskeho primestskeho vlaku za dalsich 20 minut do Mnichova

Mistenky skutecne koupit nesly ale celkem byl vlak prazdny Plne byly ty 2 vagony toho motoraku a pak ten pantak celkem zase volnejsi

Jinak nic neplevelim jen varuju pred naprosto tristnimi sluzbami CD pri spolupraci s Nemci  V Mnichove hodina a ctvrt zpozdeni a k tomu 2 prestupy  Jinak krome zdeleni ze vlak konci ve Schwandorfu akorat informace ze do Regensburgu jede vlak ze 4 nastupiste Ze je pak dalsi prestup to uz pochopitelne v Regensburgu nehlasili  

Protoze jsem obcas s tim Alexem drive jezdil  tak vim o cem to je a nic se na tehle trati k lepsimu nezmenilo Naopak, Nemce tenhle vlak co je v CR jako EC a Ex zapadni expres vubec nezajima Ci je vina ze vlak skoncil ve Schwandorfu,nechci komentovat,ale urcite zaslu CD stiznost na tuhle sluzbu

Jinak jen poznamka k Munchen Hbf  rozkopane kopmlet kolem dokola Expres bus do Memmingenu jezdi az o kus dal od nadrazi poradne oznaceni neni

Jo a ve Furt in Wald stara nemecke policie vcetne celniku a v tom vlaku z Regensburgu buzerace z rouskama

1 Citovat

Alexem jsem jel během prázdnin asi 20x. Na CD bych to fakt neházel, na své straně dělají co mohou. Německá strana je bohužel bordel a naprostý nezájem. Blbý jsou aktuálně zpoždění, který jsou už neúnosně dlouhý a nedají se dohnat. Jo a zajímavý je ještě počet úkáček cestujících do Německa. 

0 Citovat

Copak je to Express bus do Memmingenu? Že by Flixbus z Hackerbrücke?

Edit: Už to vidím, zřejmě tedy Allgäu-Airport-Express na letiště München West (FMM) za 9,90€.

0 Citovat

@Jakub Langer: presne tak, stoji ted jak je kolem celeho nadrazi staveniste asi 5 minut chuze v bocni ulici a za 9.90 se musi koupit vcas jinak je pak za 15.90

0 Citovat

Dneska opět klasický bordel v Západním Expresu. Vlak končí ve Furthu, bohužel info cedule ve vlaku tvrdošijně ukazují trasu až do Mnichova. Kromě mě byli ve vagónů jenom samý Ukrajinci (nebudu tu rozebírat, proč to tak je) a ti teda výzvu k tomu, aby v Plzni přestoupili na náhradní autobusovou dopravu všichni nepobrali. Někteří vystoupili a zbytek zůstal ve vlaku s tím, že autobusem nepojedou.

0 Citovat

A kam by cedule měly trasu ukazovat když se standardně jedná o spoj do Mnichova akorát je z důvodu výluky v části trasy nahrazen náhradní autobusovou dopravou? Myslím, že Furth im Wald na cedulích by v Praze způsobil větší zmatky. Navíc ten vlak obsluhuje třeba i Domažlice a pro ně zajištěn náhradní autobus právě z F. i. W., takže spojení do Mnichova, byť časově delší je zajištěno i tudy. Jako unávám, kvalita těchto vlaků, zejména společnosti Alex, není žádná sláva, na nové vlaky si zde počkáme ještě 4 roky, ale tohle bych jako bordel neoznačil. Z hlediska možností zastaralé infrastruktury moc lepší řešení vymyslet nelze.

1 Citovat

Tak ono by stačilo, kdyby se ta informace o tom, že je mezi Plzní a Schwandorfem zavedena nahradní autobusová doprava, objevila ve vlaku dřív, než až v okamžiku, kdy vlak odjížděl z Plzně. Cedule v Praze jsou v pořádku, protože jde o kombinaci vlak, autobus, vlak. Holt si tentokrát někteří Ukrajinci své dávky nevyzvednou.

0 Citovat

Většinou náhradní dopravu oznámí průvodí při kontrole jízdenek, tak nevím jak to bylo v tom konkrétním případě. Dále jsou ty informace ve vyhledávačích, například aplikace Můj vlak má informace korektní.

0
9 reakcí