půjčovna Record GO Palma de Mallorca

Založil před 26 dny Jirka76 ve fóru Půjčení auta

7 reakcí

PODVODNICI . jinak se to nazvat nedá nebo mě asi nic jiného nenapada . V sobotu v 10 hod dopoledne jsme vrátily auto . V neděli ráno přišel mail o poškození vozidla a následná faktura o oprave ? je možné že by Malorčani byly tak rychlí a pružní ?

Jenom dodám že auo máme nafocene před vyzvednutím a odjezdem z místa půjčení  tyto fotografie jim byly odeslány . Od té doby s námi nekomunikují . Depozit 1100 eur je zřejmě asi v nedohlednu . jaké máte vy zkušenosti ?

1

já zrovna s Record go na Mallorce půjčuju pravidelně a jsem spokojený.

beru jen nejlevnější variantu bez jejich pojištění, svoje vlastní vždycky nabídnou, varují že ručím spoluúčastí, ale nikdy dál nenutí.

při vrácení si vždy nechám potvrdit, že je auto ok, odesílají email s protokolem o vrácení, depozit se odblokuje do pár dní (když máte kreditku) nebo za měsíc (když máte debetku).

Záloha za benzín se strhne, zaúčtuje a pak celá vrací, tak je výhodné mít kartu s dobrým kurzem.

Při vracení mi párkrát zkoušeli naúčtovat i škrábanec, který tam už byl, ale když jsem ukázal fotky, na místě to uznali a vše bylo ok.
(to se mi stalo asi 2x, dalších asi 10 výpůjček s nimi uplně bez problémů).

Ideální je to samozřejmě vyřešit na místě, alebych zkusil i reklamaci zpětně, pokud máte dobře nafoceno auto při převzedí a můžete to dokázat.

Jinak já mám i externí pojistku proti spoluúčasti, kdyby něco, párkrát jsem využil (jinde, jiné půjčovny, občas se stane, že vám auto někdo škrábne na parkovišti, když tam nejste), pak jsem dostal komplet vše zpět.

A když bych neměl pojištění a současně měl důkazy(fotky), že za dobu mého půjčení tam žádné poškození nepřibylo (a půjčovna by to odmítla uznat a depozit vrátit), zkusil bych reklamaci platby u banky (chargeback).

2 Citovat

Tam právě ty poškození byly proto jsme to fotily . auto si při vrácení madam prohlídla . plnou nádrž taky . ukazaly jsme ji i doklad od tankování těsně před letištem .

0 Citovat

Vzdy si necham potvrdit papiry, ze auto je pri predani ok, nafotim stav km a plnou nadrz.

1 Citovat

S focením může být občas problém: když jsme dostali auto ještě úplně mokré z myčky, nafotili jsme kde co, ale nějaké další šrámy jsme objevili náhodou až cestou po úplném uschnutí (nebyl to při vrácení problém, ale klidně by být mohl). To samé platí při půjčení/vrácení v noci, kdy je prakticky nemožné zdokumentovat všechny šrámy.

3 Citovat

Bral jsem z tohoto duvodu vzdy jen Hiper Car rental.  Maji kancl kousek od letiste ale jezdi jim zlutej shuttle bus z letiste. Dalo se platit i Cash myslim,  takze z karty pak uz by nic pak nevytahli. Nevim ale jak to je ted. Byl jsem tam 5x naposledy pred tremi lety.

0 Citovat

Po dnešním telefonu nám bylo zděleno že se snama nikdo nebude bavit a komunikace je pouze emailem ...Malorčan zvladl ze soboty na neděli sundat oba nárazníky nechat je nalakovat a vystavit fakturu o opravě ..

0 Citovat

Pokud máš nafocené auto před vyzvednutím a při vrácení s geopolohou a časem a můžeš prokázat že to poškození tam už bylo - doporučují chargeback - sporná transakce u banky. Doložíš komunikaci s autopůjčovnou, fotky s geopolohou a časem. Banka vyřídí komunikaci s vydavatelem karty (Mastercard, Visa..) trvá to cca  1- 2měsíce. Vždy jsem dostal peníze zpět na kartu. Dokonce i při reklamaci nedodržení stavu nádrže (same/same) - cca 9,- eur jsem vyreklamoval (foto palubní desky se stavem paliva před a po).

2
7 reakcí