Je mi jedno, kdy a kam vlak pojede, chci jen aby byl levny a s luzkem. Doporuci nekdo vyhledavac, ktery to umi?  .

Vyhledavac levnych vlaku s luzkem po Evrope

Založil(a) ve fóru Železniční doprava

8 reakcí

Je mi jedno, kdy a kam vlak pojede, chci jen aby byl levny a s luzkem. Doporuci nekdo vyhledavac, ktery to umi?

0

Žiadny taký vyhľadávač neexistuje. "Levný vlak s luzkem" okrem vnútroštátnych vlakov na Slovensku, Poľsku, Rumusku , Bulharsku a Srbsku neexistuje.

Sleduj oficiálne stránky dopravcov, napr. regiojet.cz, oebb.at, bahn.de, elvira.hu, cd.cz apod. a najlepšie v národnej mutácii. V angličtine nemusí byť ponuka vôbec uvedená. Najlacnejšie ceny sú spravidla 2 mesiace pred odchodom, ako sa vypredáva kontingent, ceny postupne stúpajú.

Pre lacné cestovanie po západnej Európe (vnútroštátne a medzinárodné trasy z Rakúska a Nemecka) platí, že cena pozostáva z cestovného (29€ alebo 39€ podľa trasy) a príplatku za lehátko (od 10€ vyššie) alebo lôžko (od 40€ vyššie). Toto sú minimálne ceny.

Francúzsko a Španielsko prakticky nočné vnútroštátne vlaky nemajú.

Na Balkáne pomerne dobrá sieť medzinárodných nočných vlakov zanikla.

Pre informácie o cestovaní vlakom je vynikajúca stránka seat61.com

 

2 Citovat

Diky za vysvetleni

0 Citovat

S vyhledavači to není žádná sláva, spíš projíždět nabídky železničních společností.

Od nás jezdí v sezóně za slušnej peníz noční lůžkovej vlak do Polska (Bohumín - Hel)

Pokud by to nemusela být Evropa, pak suverénně nejlepší poměr cena/služba je v Íránu. Pokud si chceš užít jízdy v 1.třídě lůžkovýho vlaku, za  cca 12 USD se svezeš 20 hodin jízdy, vč.večeře a snídaně např. na lince Teherán - Bandar Abbas. 

 

1 Citovat

Cestuju i mimo Evropu, ale zrovna Iran ma ted dost horkou pudu. :-) Ale budu to mit na pameti, az puda trochu vychladne.

To Polsko jsem taky netusil, obcas jen jezdim rychlikem Sobieski  (Viden-Gdynia). Na ten vlacek na Hell se podivam.

Vlastne by me zajimaly zajimave vlaky kdekoli na svete, zalozim na to tema.

0 Citovat

Vietnam levny vlak s luzkem Hanoi Saigon 33 hodin. Dá se i po úsecích. Neni to Evropa, ale dokáže odradit i vlakového fanatika

0 Citovat

Myslím, že na toto je nejlepší Indie ;-

1 Citovat

Ano, vehlasny maharadza expres. :-)

A pro uplne doleceni by byl dobry Transsib v Rusku.

0 Citovat

Případně to proložit, když už by si člověk připadal dostatečně  rozmazlený, čínským hard seat, ideálně kolem jejich Nového roku.

Ale plackartnyj z Petrohradu do Apatit (Apatity) se mi líbil velice.

0
8 reakcí