Hezké dopoledne, chtěl bych využít jízdenku Interrail pro letní cestu směr severní Itálie, Francie a případně severní Španělsko a zpět. Bohužel o této jízdence není příliš dohledatelných informací a pokud ano, tak několik let starých. Prosím o zkušenosti a nápady, zda to vlastně dává smysl kupovat, zejm. v souvislosti s nutností dokupovat rezervace atd. děkuji  .

Interrail léto 2023

Založil(a) ve fóru Železniční doprava

6 reakcí

Hezké dopoledne, chtěl bych využít jízdenku Interrail pro letní cestu směr severní Itálie, Francie a případně severní Španělsko a zpět. Bohužel o této jízdence není příliš dohledatelných informací a pokud ano, tak několik let starých. Prosím o zkušenosti a nápady, zda to vlastně dává smysl kupovat, zejm. v souvislosti s nutností dokupovat rezervace atd. děkuji

0

do severneho Talianska sa lahko dostanete z takej Viedne za 30 eur nocnym vlakom a potom vramci regionu su osobaky za normalne ceny. Mne uz ten Interrail nejak extra zaujimavy neprisiel s prichodom sukromnej konkurencie a roznych akcnych ponuk. Ved v takom Spanielsku sa da s trochou planovania presuvat rychlovlakmi doslovne za par eur. 

0 Citovat

https://community.eurail.com/

Informací  se dát najít spousta, i aktuálních. Chce si to jen trochu odpracovat.

1 Citovat

Podle mě už je dnes Interrail jenom pro šotouše, kteří projíždějí tratě.  Jinak při dobrém plánování a ulovení akčních jízdenek dostatečně včas se člověk dostane na zlomek ceny Interrailu.

1 Citovat

A Kajman77, tak ten vie;) čau .

1 Citovat

Kajman77 napsal(a):

Podle mě už je dnes Interrail jenom pro šotouše, kteří projíždějí tratě.  Jinak při dobrém plánování a ulovení akčních jízdenek dostatečně včas se člověk dostane na zlomek ceny Interrailu.

Pro šotouše nebo když chytíš loňskou 50% slevu, případně plánuješ několik dlouhých cest a chceš být flexibilní.

Ve Španělsku a Francii na rychlovlaky a TGV musí být mistenka, takže se interrail vyplatí o to méně,  nemluvě o opruzu s jejich pořizováním.

1 Citovat

IR se vyplatí MOŽNÁ v Beneluxu, SRN a Skandinávii.

Velmi přesně však dbejte na nákladové kalkulace - platí totiž to, co píšou ostatní: většinou zaplatíte více a platíte si tedy jen přínos v tom, že nemusíte je kaše.

 

0
6 reakcí