Kdo jste byli v poslední době na tomto ostrově a máte přehled - jaká varianta je rychlejší a levnější pro přesun z Ko Tao směr Surat Thani (Trang). Preferuju cenu, ale pokud by byl cenový rozdíl ne moc velký, dám přednost rychlosti. Mám málo dnů a pokud budu pár dní na Ko Tao, potřebuji být v rozumném čase v Surat Thani, abych mohl pokud možno za světla řešit další přesun (buď busem nebo místní cestovkou minivanem). Vím, že z Ko Tao se dá po moři s mezipřistáním přes Ko Phangan, Ko Samui buď do Don Saku nebo přímo do Surat Thani (103km/156 km), druhá varianta je z Ko Tao do Chumphonu (70 km) a odtud buďv vlakem nebo s místní cestovkou, nevím ale co je lepší varianta  .

Ko Tao->Surat Thani/Ko Tao->Chumphon->Surat Thani

Založil ve fóru Vodní doprava

4 reakce

Kdo jste byli v poslední době na tomto ostrově a máte přehled - jaká varianta je rychlejší a levnější pro přesun z Ko Tao směr Surat Thani (Trang). Preferuju cenu, ale pokud by byl cenový rozdíl ne moc velký, dám přednost rychlosti. Mám málo dnů a pokud budu pár dní na Ko Tao, potřebuji být v rozumném čase v Surat Thani, abych mohl pokud možno za světla řešit další přesun (buď busem nebo místní cestovkou minivanem).
Vím, že z Ko Tao se dá po moři s mezipřistáním přes Ko Phangan, Ko Samui buď do Don Saku nebo přímo do Surat Thani (103km/156 km), druhá varianta je z Ko Tao do Chumphonu (70 km) a odtud buďv vlakem nebo s místní cestovkou, nevím ale co je lepší varianta smiley

0

Ja jel dva roky zpet ze Surat Thani na Ko Tao nocnim trajektem. Cesta trvala tusim kolem 7 hodin, ale skoro celou sjme ji prospali, takze pohoda. Cena 550 THB/os (kdyz to teda kupujes rovnou v pristavu a ne v nejaky cetovce, kde chteli 750). Dal se poridit i express, ale ten v noci nejezdil a casova uspora nebyla oproti cene zas tak velka. Jinak SuratThani je asi nejhnusnejsi mesto, ktery jsem v Thajsku videl, takze bych se tam moc nezdrzoval. Jinak na Tao bez urcite do Big Budha baru. Vecer tam grilujou cerstve ryby. Ja si daval 0,4kg steak z tunaka za 200 THB (asi nejlepsi ryba, co jsem kdy mel). Zpatecni cestu do SuratThani jsme absolvovali z Phanganu, V denicku mam napsany, ze jsme jeli 3 hodiny a pak hodinku z pristavu na letiste v SuratThani. Cenu jsem si bohuzel nenapsal...

Snad jsem aspon trochu pomoh...

EDIT: Jinak z Tao ti do Suratu primo trajekt urcite nejezdi. Ma mezipristani urcite minimalne na jednom ostrove (spis na obou). Ono stejne jede okolo, takze casova ztrata bude maximalne hodina oproti primemu spojeni

0 Citovat

Díky za info (na toho tuňáka zajdu), spíše se ale musím rozhodnout, jestli z Ko Tao (kde přijedu z Bangkoku)j et následně po ukončení krátkého pobytu směr Surat Thani lodí se zastávkama přes ostrovy nebo na pevninu do Chumphonu a dolů vlakem-minivanem. Jinak Surat Thani znám, jel jsem odtud jednou 3. třídou vlakem do Bangkoku a jednou z Don Saku trajektem na Ko Samui. Díra to sice je, ale noční trh jsem zatím v TH jinde lepší neviděl, zdržovat se tam nehodlám smiley

0 Citovat

Zkus lomprayah.com. Rychlejší loď tam asi nenajdeš. Stejně to ale bude hezkých pár hodin trvat..Jen cesta do Surathu z přístavu je dlouhá snad 2h. Jinak si s tím nedělej hlavu, cestovky s nabídkou dopravy jsou na každém rohu..spíš je budeš odhánět..

0 Citovat

Ja sem v roce 2012 absolvoval cestu Surat Thani -> Ko Phangan a zpet s lomprayah... chlubi se 45min cestou z pristavu Don Sak na Ko Phangan, nicmene to neni pravda... cesta realne trvala cca 2h:15min. Cesta ze Surat Thani do Don Saku cca hodinku... Lod byla uplne plna, takze doporucuju koupit listek dopredu smiley

0
4 reakce