1. Fórum
  2. Půjčení auta
  3. Půjčení auta na Sardínii (Cagliari)

Půjčení auta na Sardínii (Cagliari)

Napsal davegunner 2015-03-06T11:23:48+01:00 ve fóru Půjčení auta
9 odpovědí

Zdravím všechny,
chystáme se v bandě 8 lidí na konci června do Sardínie, letímě do Cagliari a chtěli bysme si půjčit dvě auta přímo na letišti a pak je tam zase vrátit. Byli jsem už na několika dovolených ale auto jsme si nikdy nepůjčovali tudíž zkušenosti 0. Přes vyhledávač na cestujlevne.com mi vyskočila nějaká Fiesta za cca 5300 Kč a píšou v ceně je i pojištění viz odkaz.
Chci se zeptat zkušených lidí v tomto ohledu, jestli se takhle dá těm půjčovnám bez problému věřit, zda sjednávat i jiné pojištění než to co je v ceně a případně zda nehrozí abysme si jej dojeli vyzvednout případně pak vrátit a někdo po nás chtěl další nesmyslné vymyšlené poplatky.
Díky moc za jakoukoliv radu a klidně nějaký tip na nejlepší půjčovnu v Cagliari na letišti.

V ceně nemáš pojištění s nulovou spoluúčastí- to ti budou nabízet buď na místě, ale je to dost drahé, my to vždy řešíme koupením komerčního připojištění nezávisle na počtu výpůjček na jeden rok u nezávislé pojišťovny. Další možností je půjčit si auto s nějakým lepším pojištěním, abyste měli "zero excess", tedy nulovou spoluúčast, když se něco stane. Cagliari není velké letiště, ale jsou tam i mezinárodní půjčovny a v Itálii doporučuji si připlatit a půjčit raději přes ně (Hertz, Europecar, Sixt...), než u místních, vyhnete se problémům (doporučuji přečíst recenze).

Ahoj,
za pár dní vyrážíme též na Sardinii, auto jsme si již vypůjčili online, za fajn cenu se základním pojištěním. Ovšem diskuze mne vystrašily, přece jen by to chtělo mít lepší krytí. Chtěla jsem se zeptat (Mandarinka), u jaké komerční pojišťovny poskytují takové pojištění na půjčená auta v cizině? Bohužel se mi to nedaří nikde najít... Díky za info smiley

Ahoj, využíváme insurance4carhire.com. Jsou to britové. Pěknou dovolenou.

Dovolím si vstoupit do diskuze - ad Mandarinka, předpokládám jsi nikdy neřešila pojistnou událost s insurance4carhire.com? On to je pěkný opruz, řešit toto s jakýmkoliv extra pojistitelem mimo pojištění vozidla... Skoro vždy se to řeší ex post, půjčovna má své jisté, od ní nelze čekat žádnou extra iniciativu a je to jen na tobě. A kolikrát tedy na dlouhé lokty. Doporučuji to vždy uzavřít v rámci autopůjčovny nebo brokera, pokud se něco stane (což nikomu nepřeji!), ušetří to spoustu nervů, finančně to je +/- stejné, ale řeší se to s jedním subjektem.

Cali, máš určitě pravdu. S externí pojišťovnou vše řešíš až po dovolené a ano, jistě je to nepříjemná komplikace. Ale plné pojištění u autopůjčovny bylo vždy tak nesmyslně drahé, že jsme se rozhodli řešit to takhle, protože to finančně rozhodně nevyšlo nastejno. Spousta lidí si rozšířenou pojistku nepřikoupí vůbec a pak je tohle alespoň nějaké řešení. Každý si to musí zvážit sám. A je taky pravda, že jsem s nimi zatím nic řešit nemusela, pročetla jsem si jen recenze, vesměs kladné.

Dobrý den, chci se zeptat jak jste nakonec dopadli s půjčením. Od jaké společnosti jste vůz brali a jaká byla zkušenost? Hodlám si půjčit menší vůz na 2 dny v Cagliari..Dále jak velká je cca blokace od autopůjčovny u nejmenších vozů FIAT 500 apod. Díky Michal

My jedeme na Sardinii začátkem září a auto jsem rezervoval přes Rentalcars. Chytli jsme nějakou akční cenu a vyjde to na 2500,- na týden. Pojíštění si zařídím sám (world wide insure). Co se týče depozita, tak záleží na jednotlivých autopůjčovnách. U první měli 800 Eur (rezervace mnou zrušena) a u druhé máme 1400 EUR.

ahoj,

sice asi už je pozdě to psát, ale snad to někomu pomůže. Co se týče těch depozitu kolik blokuji, berou to tak, že nejvíc blokujou částku, pokud máte pojištění né od nich, například přes rentalcars(jmenuje se to plná ochrana ), tak to zablokuji přesně kolik je ve smlouvě(na rentalcars je to "podminky smlouvy" u každého auta), z naši zkušenosti Locauto, Cagliari bylo asi 800 euro, ale pokud si vezmete pojištění od nich, tak zablokuji depozit menší, u nás to bylo 350 euro

půjčovali jsme si v červnu 2016 auto (ford fiesta) na 10 dní přes rentalcars (firefly) v Olbii na letišti za 5,7 tis , na kartě blokace EUR 1.650, hned druhý den po návratu auta peníze vráceny. Žádné extra připojštění jsem neměl.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!