Zdravím všechny, chystáme se v bandě 8 lidí na konci června do Sardínie, letímě do Cagliari a chtěli bysme si půjčit dvě auta přímo na letišti a pak je tam zase vrátit. Byli jsem už na několika dovolených ale auto jsme si nikdy nepůjčovali tudíž zkušenosti 0. Přes vyhledávač na cestujlevne.com mi vyskočila nějaká Fiesta za cca 5300 Kč a píšou v ceně je i pojištění viz odkaz. Chci se zeptat zkušených lidí v tomto ohledu, jestli se takhle dá těm půjčovnám bez problému věřit, zda sjednávat i jiné pojištění než to co je v ceně a případně zda nehrozí abysme si jej dojeli vyzvednout případně pak vrátit a někdo po nás chtěl další nesmyslné vymyšlené poplatky. Díky moc za jakoukoliv radu a klidně nějaký tip na nejlepší půjčovnu v Cagliari na letišti. .

Půjčení auta na Sardínii (Cagliari)

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Zdravím všechny,
chystáme se v bandě 8 lidí na konci června do Sardínie, letímě do Cagliari a chtěli bysme si půjčit dvě auta přímo na letišti a pak je tam zase vrátit. Byli jsem už na několika dovolených ale auto jsme si nikdy nepůjčovali tudíž zkušenosti 0. Přes vyhledávač na cestujlevne.com mi vyskočila nějaká Fiesta za cca 5300 Kč a píšou v ceně je i pojištění viz odkaz.
Chci se zeptat zkušených lidí v tomto ohledu, jestli se takhle dá těm půjčovnám bez problému věřit, zda sjednávat i jiné pojištění než to co je v ceně a případně zda nehrozí abysme si jej dojeli vyzvednout případně pak vrátit a někdo po nás chtěl další nesmyslné vymyšlené poplatky.
Díky moc za jakoukoliv radu a klidně nějaký tip na nejlepší půjčovnu v Cagliari na letišti.

0

V ceně nemáš pojištění s nulovou spoluúčastí- to ti budou nabízet buď na místě, ale je to dost drahé, my to vždy řešíme koupením komerčního připojištění nezávisle na počtu výpůjček na jeden rok u nezávislé pojišťovny. Další možností je půjčit si auto s nějakým lepším pojištěním, abyste měli "zero excess", tedy nulovou spoluúčast, když se něco stane. Cagliari není velké letiště, ale jsou tam i mezinárodní půjčovny a v Itálii doporučuji si připlatit a půjčit raději přes ně (Hertz, Europecar, Sixt...), než u místních, vyhnete se problémům (doporučuji přečíst recenze).

0 Citovat

Ahoj,
za pár dní vyrážíme též na Sardinii, auto jsme si již vypůjčili online, za fajn cenu se základním pojištěním. Ovšem diskuze mne vystrašily, přece jen by to chtělo mít lepší krytí. Chtěla jsem se zeptat (Mandarinka), u jaké komerční pojišťovny poskytují takové pojištění na půjčená auta v cizině? Bohužel se mi to nedaří nikde najít... Díky za info smiley

0 Citovat

Ahoj, využíváme insurance4carhire.com. Jsou to britové. Pěknou dovolenou.

0 Citovat

Dovolím si vstoupit do diskuze - ad Mandarinka, předpokládám jsi nikdy neřešila pojistnou událost s insurance4carhire.com? On to je pěkný opruz, řešit toto s jakýmkoliv extra pojistitelem mimo pojištění vozidla... Skoro vždy se to řeší ex post, půjčovna má své jisté, od ní nelze čekat žádnou extra iniciativu a je to jen na tobě. A kolikrát tedy na dlouhé lokty. Doporučuji to vždy uzavřít v rámci autopůjčovny nebo brokera, pokud se něco stane (což nikomu nepřeji!), ušetří to spoustu nervů, finančně to je +/- stejné, ale řeší se to s jedním subjektem.

0 Citovat

Cali, máš určitě pravdu. S externí pojišťovnou vše řešíš až po dovolené a ano, jistě je to nepříjemná komplikace. Ale plné pojištění u autopůjčovny bylo vždy tak nesmyslně drahé, že jsme se rozhodli řešit to takhle, protože to finančně rozhodně nevyšlo nastejno. Spousta lidí si rozšířenou pojistku nepřikoupí vůbec a pak je tohle alespoň nějaké řešení. Každý si to musí zvážit sám. A je taky pravda, že jsem s nimi zatím nic řešit nemusela, pročetla jsem si jen recenze, vesměs kladné.

0 Citovat

Dobrý den, chci se zeptat jak jste nakonec dopadli s půjčením. Od jaké společnosti jste vůz brali a jaká byla zkušenost? Hodlám si půjčit menší vůz na 2 dny v Cagliari..Dále jak velká je cca blokace od autopůjčovny u nejmenších vozů FIAT 500 apod. Díky Michal

0 Citovat

My jedeme na Sardinii začátkem září a auto jsem rezervoval přes Rentalcars. Chytli jsme nějakou akční cenu a vyjde to na 2500,- na týden. Pojíštění si zařídím sám (world wide insure). Co se týče depozita, tak záleží na jednotlivých autopůjčovnách. U první měli 800 Eur (rezervace mnou zrušena) a u druhé máme 1400 EUR.

0 Citovat

ahoj,

sice asi už je pozdě to psát, ale snad to někomu pomůže. Co se týče těch depozitu kolik blokuji, berou to tak, že nejvíc blokujou částku, pokud máte pojištění né od nich, například přes rentalcars(jmenuje se to plná ochrana ), tak to zablokuji přesně kolik je ve smlouvě(na rentalcars je to "podminky smlouvy" u každého auta), z naši zkušenosti Locauto, Cagliari bylo asi 800 euro, ale pokud si vezmete pojištění od nich, tak zablokuji depozit menší, u nás to bylo 350 euro

0 Citovat

půjčovali jsme si v červnu 2016 auto (ford fiesta) na 10 dní přes rentalcars (firefly) v Olbii na letišti za 5,7 tis , na kartě blokace EUR 1.650, hned druhý den po návratu auta peníze vráceny. Žádné extra připojštění jsem neměl.

0 Citovat

Zdravím cestovatele, budu si půjčovat auto na Sicílii v Trapani od autopůjčovny Leasys, mám kreditní kartu na své jméno, ale majitelem účtu je jiná osoba. Půjčí mi na ni auto nebo si budu muset zařídit kreditku na sebe. Díky moc za radu

0 Citovat

Je zajímá max shoda jména na kartě s tím, kdo půjčuje, ostatní řešit nebudou.

0 Citovat

Nemají jak zjistit, kdo je majitelem účtu. Pokud projde autorizace karty, více je nezajímá.

0 Citovat

Dekuju

0 Citovat

Letím do Cagliari v půlce září a hledám auto na týden. Přílet mám po půlnoci a rentalcars tvrdí, že jsou snad všechny půjčovny zavřené. Brali jste někdo auto na tomto letišti po půnoci?

BW mi našel nabídky i v tento čas. Na terminálu od 416€ s plnou (externí) pojistkou od Noleggiare, 501€ od Sicily by car. Na letišti, ale asi svoz, je nejlevnější Ecovia za 377€.  Přímo u Ecovia vidím 225€, ale až od osmé ráno. Když k ceně přidám jejich pojistku po 16€ za den, jsem na 322€. 

Takže dá se odjet půjčeným autem z letiště v noci a s kým? Myslel jsem, že už bude po sezóně a ceny budou dost nižší. Bere se září ještě jako hlaní sezóna, nebo jsem měl objednávat už v červnu? Díky za případné doporučení konkrétní služby.

0 Citovat

Tak ceny jsou v současnosti Leoši extrémní téměř všude. Měl jsi objednávat v březnu :-). Jinak sezona je na Sardinii normálně do půlky září plus mínus nějaký den pokud vím. Ale díky Covidu to teď může být úplně jiné. Půjčovnu neporadím.

0 Citovat

Jj. Normalni ceny skoncily pri objednani do pulky kvetna, pak uz to jen letelo nahoru. Jed taxikem, auto vem az rano, bude vyrazne vetsi vyber za lepsi ceny. Vyhybam se priletum po 21h, co to jde.

0 Citovat

Souhlas s Andreko. U večerních nebo nočních příletů auto objednávám až od dalšího dne, i kdybych se kvůli tomu musel vrátit na letiště. Pokud teda z toho letiště není nutno jet třeba 100 km... ale to se zase řeší noclehem u letiště. Taky třeba zjistím, že ten první den auto vůbec nepotřebuji, protože ho věnuji na prohlídku města, do kterého jsem přiletěl... ale to už záleží na konkrétní situaci. Zkus to ještě nějak vymyslet.

0 Citovat

Tak jsem to tak udělal a objednal jsem si auto až na druhý den po obědě. Rental cars jsou pěkné svině. Cena 205€ na 6 dní, pak se přihlásím, najednou vidím cenu 6600 Kč, tak jsem čekal, že je včetně jejich pojistky. Houbeles, zaplatím a najednou píšou, že strhli 8640 Kč! Mám chuť zrušit obě rezervace (druhá na Azorech).

0 Citovat

Ty azory bych zvážil...prý tady nejsou vůbec auta na půjčení..já objednával hodně dopředu.. dneska se vracíme a připadá nám tady fakt dost turistů...

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Tak jsem to tak udělal a objednal jsem si auto až na druhý den po obědě. Rental cars jsou pěkné svině. Cena 205€ na 6 dní, pak se přihlásím, najednou vidím cenu 6600 Kč, tak jsem čekal, že je včetně jejich pojistky. Houbeles, zaplatím a najednou píšou, že strhli 8640 Kč! Mám chuť zrušit obě rezervace (druhá na Azorech).

to se mi jeste nestalo, ze by Rentalcars daval jinou cenu. Zrus to, udelej novy profil. Obcas byla trosicku jina cena v Kč oproti €, spis slo o kurz.

0 Citovat

Zkoušel jsem přepínat měny a CZK byla trochu dražší. Cena v eur se totiž přihlášením výrazně zvýšila. A to jsem byl přihlášený, jen po mě před finální objednávkou chtěli nové přihlášení.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Zkoušel jsem přepínat měny a CZK byla trochu dražší. Cena v eur se totiž přihlášením výrazně zvýšila. A to jsem byl přihlášený, jen po mě před finální objednávkou chtěli nové přihlášení.

To je divny a nemel si tam automaticky zaskrtnute jejich pojisteni? No v kazdem pripade porovnej s Billiger mietwagen nebo jinym vyhledavacem, jak si stoji. Ja naposled objednavala pres Car scanner a byli o pulku lenejsi, je to kus od kusu. Ted mam skrz Discovery cars.

0 Citovat

andreko napsal(a):

To je divny a nemel si tam automaticky zaskrtnute jejich pojisteni? No v kazdem pripade porovnej s Billiger mietwagen nebo jinym vyhledavacem, jak si stoji. Ja naposled objednavala pres Car scanner a byli o pulku lenejsi, je to kus od kusu. Ted mam skrz Discovery cars.

ad Discover Cars - brala jsi pojisteni primo od nich nebo az na miste u konkretni pujcovny ? Dik

0 Citovat

Ne, mam worldwideinsure celoroční.

0