Ahojte Pridávam svoj článok so skúsenosťami pri požičiavaní auta na Tenerife u spoločnosti CICAR, povedal by som, že jednoduchšie to už asi fakt nejde http://www.travelicious.cz/auto-pozicov ... e-ostrovy/ Mimochodom pre vášnivých vodičov pripájam video z cesty do dediny Masca a toto je len slabý odvar toho aké cesty sa ešte dajú na Tenerife nájisť  .

Půjčení auta - Tenerife / Kanárske ostrovy - CICAR

Založil ve fóru Půjčení auta

Neviem ci sa to uz zmenilo ale v 2012 som si poziciaval auto na Fuerteventure od CICARu a nepotreboval som ziadnu kartu, vsetko som zaplatil v hotovosti. Auto mi dali s polkou nadrze, ked som ho vracal nadrz bola plna a tak mi aj tento rozdiel vyplatili v pohode v hotovosti.

0 Citovat

Tohle se může stát jen u lokálních půjčoven. Přeplatek za benzín je už hodně vzácnost a nikdy jsem o tom neslyšel. Úplně mě vždycky naštve, když mám objednanou plnou/plnou a dostanu auto třeba jen s 1/4 nádrže. To pak musí člověk akorát řešit kolik dotankovat, tak ať mu to vyjde a neplatí zbytečně více.

0 Citovat

Ahoj. Ceny za pujcovny najednou dost stouply. Skacou ty ceny takhle nebo uz to pujde jen nahoru? Letime 14-21.12

0 Citovat

Ahoj. Pred cca tydnem jsem hledal pujcovnu a Autoreisen.se bylo nej. I super ceny a zadne doplatky,nic. Akorat mi objednavku nevzali ptz 23 let mam az 1.12 coz je trosku pojeb. Dival jsem se dnes na ceny znovu a jsou o ctvrtinu vyssi. Auto za 91uer ted stoji 124eur. Docela me to sere. Kdo vi kolik to bude stat 1.12 az budu objedmavat. To same i cicar atd. Vsude je to nejak moc najednou. Letime 14-21.12
Ty ceny ruzne skacou nebo uz to bude jen stoupat?
Diky

0 Citovat

Ceny stoupaji hlavne na exponovane terminy ,jako jsou vanoce , Novy rok, apod ..predvanocni termin by moc stoupnout nemusel , ale je pravda ze 14 dnu uz je pak kratka doba
Nejak ale nerozumim tomu, kdyz chces auto od 14.12 a vek splnis 1. 12 . proc by to nemelo jit , mozna to automaticky formular nevyhodnoti , zkusil bych tam zavolat ,nebo poslat dotaz na tento problem a asi bych to resil rovnou s Cicarem
Taky se da asi udelat rezervace na nekoho jineho a pak to vyresis na miste , myslim , ze v te dobe bude jeste na Kanarskych dostatek aut u ruznych lokalnich pujcoven i kdyz Cicar je asi nejlepsi , taky by slo treba , se nechat odvezt z letiste Shuttle busem nebo jet verejnou dopravou a pak si treba pujcit auto v miste pobytu , to same udelat pri vraceni auta . a pujcujes aute misto na 7 dnu na 5 ,,.jasne zalezi kolik vas cestuje a na jakou vzdalenost ale nekdy se toto muze i vyplatit
za 100 euro na tyden to byla dobra cena ...myslim ze vetsinou se ten tyden poybuje 120-140 euro
Na Tenerife jsem byli 2x , poprve jsme meli auto cely tyden z letiste na letiste ,podruhe jsme tam byli jen 4 noci a 3 na La Gomere tak jsme si auto nepujcovali az na La Gomere
Zalezi co mas za plany ..ale ze zkusenosti vim ,ze v hodne pripadech je auto na celou dobu i zbytecne , jasne je to pohodlnejsi z letiste na letiste ,, taky sazba 1 den -3 dny-7 dnu klesa v prepoctu na den , ale variant na Kanarskych ostrovech je hodne , protoze aut na pujceni je tam vic ,nez je poptavka

0 Citovat

Ahoj, zjišťuji si informace o zapůjčení auta na Gran Canarii. Hodně z vás tady doporučuje Cicar, ale když si vyhledám termín např. 13.-20.1.17, tak mi vyjede nejnižší cena 120 euro (Ford Fiesta) = cca 3200 kč. Pokud hledám přes tyto stránky, tak mi vyjede nejlevnější cca 1600-1800 kč (GoldCar). Je v tom nějaký háček? Nebo proč většina i přes dvojnásobnou cenu doporučuje Cicar? Díky

0 Citovat

Přečti si recenze na Goldcar a uvidíš... Raději si zaplatím víc a jsem naprosto v poho..

0 Citovat

U Goldcaru si každý požičia maximálne raz....

0 Citovat

Osobna skusenost z GoldCar z Fuerteventury z oktobra tohto roka:
po vrateni auta ho odmietli skontrolovat, ci je OK, po par dnoch ale bez problemov odblokovali depozit. Ake bolo ale prekvapenie ked po vyse mesiaci poslali mail, kde informuju, ze je poskodena strecha a strhli si z kreditky 300 eur. Nastastie sme mali zakupene Full-protection u rentalcars, cez ktorych sme auto rezervovali a ti nam uz odpisali, ze nam tych 300 Eur preplatia. Takze odporucam tymto zmrdom sa zdaleka vyhnut.

0 Citovat

GoldCar určitě nebrat. Mají nejhorší přístup a je zde největší šance, že tě budou chtít obrat. Navíc mají největší řady vždycky na letišti (ano jsou nejlevnější), takže při přebírání auta strávíš na letišti i klidně další dvě hodiny a více.

0 Citovat

Dobrou zkušenost s půjčením auta loni na Tenerife mám s půjčovnou http://www.autoreisen.es/, pronájem cca 15 euro/den., komplet pojištění, žádný deposit, nechtěli vidět kreditku apod. Museli nám sice na druhý den vyměnit auto, ale vše proběhlo rychle a k plné spokojenosti. Vůbec nechápu, jak si může někdo půjčit auto u Goldcaru. I kdyby to byla jediná půjčovna, tak raději sednu na autobus smiley

0 Citovat

tak máme zkušenost s Cicarem z Gran Canarie. 9 dní za 240 EUR sakum prásk. žádná kreditka, berou i cash, žádný nesmysly a doplatky, nic, full protection v ceně a navíc druhý řidič bez doplatku. Měli jsme rezervovaný Opel Meriva, ten neměli, tak bezplatně upgradovali na Seat Leon Combi...což byla klika, protože i tam jsme se ve 4 lidech s kite výbavoou málem nevlezli smiley
Auto teda v dost bídným stavu, omlácený, někdo se na něm dost vyřádil (např. dvakrát se nám v noci samo stáhlo okýnko na parkovišti smiley ). Klimatizace smrděla jak větrák z prasečáku, takže byla celou dobu vypnutá smiley
Ale nic, co by ohrožovalo bezpečnost...
Ale jinak hodnotím kladně. Jediný, co nemají moc vychytaný, je vracení v brzkých ranních hodinách. Hledal jsem to správný pakroviště a schránku na klíče asi hodinu!!! Nejet na letiště s extrémní rezervou, tak nám to asi uletí...

Všem, co uvažují nad gold carem nebo jinýma pseudolevnýma půjčovnama - vyhněte se jim obloukem a tuhle zprávu ať ideálně admini připnou na vršek tématu. Na tenerife jsme jim loni naletěli a auto, co mělo stát asi 50 EUR stálo ve finále s veškerýma těma jejich zmrdovinama zhruba 3x tolik. Aneb vnutí ti full pojištění převyšující cenu zaplacenýho půjčovnýho, k tomu poplatek za vrácení auta a další nesmysly, co z původně předkládaný ceny udělají několikanásobek. Pro příště si říkám, že nejsem tak bohatej, abych si mohl dovolit brát auto od nejlevnějších půjčoven... smiley

0 Citovat

Nemáte někdo zkušenosti s touto půjčovnou? http://www.pluscar-fuerteventura.com/
A nevíte, jestli nějaká jiná pojišťovna než Direct dělá taky připojištění spoluúčasti při nehodě půjčeného auta v zahraničí?
Díky
Petr

0 Citovat

Tady to máš levnější a hlavně kompletní , používám stále .
https://www.worldwideinsure.com/car-hir ... urance.php

0 Citovat

Pluscar mohu doporučit, měli jsme přes ně půjčeno auto na GC a maximální spokojenost.
76€ na 5 dnů, možnost zrušit zdarma, žádná platba dopředu.
u příletů čekala pracovnice, zavedla nás do garáže letiště, předala auto, zaplatili jsme kartou domluvených 76€, žádný pokusy o navýšení pojištěním, apod.
Žádná blokace depositu, placeno obyčejnou debetkou mastercard fio. Strhli jen zálohu za nádrž, tu po návratu (opět s plnou) komplet vrátili.

0 Citovat

Ahoj všichni. Jako každý bych si chtěl autem projet ostrov. Vím, že toho na něm je spousty, nicméně mě stačí ty základní krásy ostrova, takže myslím že za 2 dny by se to dalo nebo ne ? Chtěl bych se zeptat, zda je cenově výhodnější půjčit si auto na letiště na 7 dní a pak ho na letišti opět vrátit nebo se z letiště na hotel ( 12km) dopravit taxíkem či busem - to samé při odletu a pak si přímo u hotelu někde půjčit na ty konkrétní 2 dny ? Četl jsem zde hodně doporučení kde si zapůjčit, nicméně po rozkliknutí tohoto od autora :

Paja

Před 4 měs

Tady to máš levnější a hlavně kompletní , používám stále .

https://www.worldwideinsure.com/car-hir ... urance.php

mi vyskočila cena 700 kč na 7 dní. To je nějak podezřelé levné ne ?

Díííky :)

0 Citovat

Kanary , Cicar ., Pluscar ... spolehlive bez depozitu zadna platba dopredu , vseobecne se da rict ze levneji vyjde cely tyden nez jen par dnu , pokud ale uz kratsi doba , tak spis 3 dny na den jsme si pujcovali auto opravdu jen na velice malych ostrovech kde by stacilo treba i kolo , ovsem kdyz stoji kolo na den 10 euro a pri pujceni dvou kol na dva dny clovek da vic, nez kdyz ma auto na 24 hodin ( coz jde rozdelit na 2 dny pri zapujceni v poledne a navratu v poledne ) ,tak pak neni asi moc nad cim uvazovat

Konkretne na Tenerife jde taky vyuzit shuttledirect a i mistni doprava , ale k projeti ostrova to chce auto , snad jedine na GC neni zase az tak nutne , Tenerife by se realtivne taky dalo bez auta projet ,, ostatni ostrovy jsou lepsi s autem u tech malych pujceni rovnou na letsti

0 Citovat

Já půjčovala na Fuerteventuře taky skrz Cicar. Doporučil ho místní, shodou okolností soused v letadle. Neměli jsme objednáno dopředu a vše ok. Nakonec jsme měli větší auto za nižší cenu, protože jiné prostě už neměli. Půjčovali tam auta i lidem, se kterýma se prostě nedomluvili, rukama nohama - pas, peníze, klíčky na shle. Auto jsem vracela stylem - pobočka zavřená, volám na centrálu: Aha on asi zaspal! je otevřenej ten supermarket vedle officu? Nechte klíčky tam :D, ale dotyčný pracovník se během 10 minut objevil. KREDITKU nechtěli. Spíš jsme měli problém, že po ostrově, nevím jestli v té době - březen 2017, ale polovina benzinek nefungovala, tak jsme jednou dojeli opravdu na poslední kapku. O půjčení i s odkazy na online rezervaci a pojištění jsem psala na blogu.

https://more-dovolena.eu/blog/28...-ostrovech

V listopadu chystáme Tenerife a zvažujeme, jaké auto bude nejlepší, abychom se dohrabali na Mazcu :D., protože to bude asi něco :-). Tam je asi možná pouze ta jedna příjezdová trasa že?

0 Citovat

zajednal som kamosom CICAR na tyzden na Gran Canarii, tak som zvedavy co budu hovorit o tri tyzdne. Oproti inym pozicovniam a skusnostiam to vyzera ako z inej planety - bez kreditky, vsetko v cene, astra 20e/den, nic dopredu sa neplatilo...

0 Citovat

michaela.novotna.czr napsal(a):

V listopadu chystáme Tenerife a zvažujeme, jaké auto bude nejlepší, abychom se dohrabali na Mazcu :D., protože to bude asi něco :-). Tam je asi možná pouze ta jedna příjezdová trasa že?

Do Mascy se dostanete jakýmkoliv autem, vede tam normální, pěkná silnice, jen místy trochu úzká, takže raději menší auto. Ale to platí obecně, že menší auto je výhodnější, pokud vás není mnoho.

0 Citovat

Auto urcite od Cicaru , neplati se nic dopredu , neni zadny depozit , pouze na obsah nadrze . ktery se pak na kartu vraci , pri zanechani stejneho mnozstvi paliva jake bylo pri prevzeti auta

Co se tyka Mascy ,, tak je lepsi se tam nechat zavezt taxikem , nejlepe hned rano jeste pred tim, nez se tam nahrnou zajezdove autobusy a pak se schazi dolu k mori, kde cekaji lodky na odvoz do pristavu Los Gigantos (rezervace lodky v Los Gogantos )

Muzu doporucit ubytovani v starsich apartmanech Los Gigantos ( napsat si o vyssi patro- vyhled na more a Giganty ) v cene je i vstup do otevreneho bazenu s castecnym morskym koupanim

Jinak je pomerne levny Shuttle bus z letiste Tenerife South az na Los Ggigantos ( cca 10 euro /osoba )

Los Gigantos je spojene s Puerto Santiago pesi promenadou ( jezdi i bus )

V Los Gigantos je pomerne mala pisecna plaz s tmavym piskem , nejhezci koupani je pri zakoupeni lodniho vyletu primo z lode

V Puerto Santiago je vetsi pisecna plaz , opet s tmavym piskem a mensi zaliv s plazi s zebriky ze skal , Problemem koupani v Puerto Santiago byvaji pribojove vlny a na hlidane plazi zakaz koupani , pricemz dal od brehu neni s koupanim problem

Jinak se da z letiste jet take linkovym busem do Los Cristianos , odkud jezdi trajekt na La Gomeru a El Hierro , vedle je megaturistika Los Americanos,,,(asi 3 plaze ale hlavne bary )

V Los Cristianos je mestska plaz s zlutym piskem , dalsi pisecna plaz s velmi jemnym zlutym piskem navezenym ze Sahary a mistni plaz je chranena vetrolamy je az za Santa Cruz .

Vylety na Pico de Teide se poradaji vsude , k lanovce je bezproblemova asfaltova silnice , lanovka konci tesne pod vrcholem ,poslednich 150 m se da absolovavat jen s povolenim , ktere se ale nevydava u lanovky ani v turstickych strediscich ( myslim ze v soucasne dobe uz ale funguje on line zadost na strankach narodniho parku ) Jinak asi v Satna Cruz , udajne i pri prenocovani na chate Alta Vista

Vydava se ale jen 200 povoleni za den ,udajne je povoleni na 70 minut ( cesta od lanovky nahoru se da zvladnout za 20 minut )

0 Citovat

A taky Orcar,Pluscar,Autoreisen.Vše bez problémů a kreditky a levnější,než Cicar.Pláž V Santiagu Playa de Arena dostačující a na Mascu v pohodě autem .Vstup na Teide se objednává zde : https://www.reservasparquesnacio...2&act=%201

0 Citovat

@tramin

Ano na Mascu neni problem vyjet autem , jenze to pak znamena jit tu soutesku i zpet od more k autu ,nebo jeden musi sjet s autem zpet ..proto je lepsi ten taxik z Gigantu ani ze Santiaga nevyjde zase az tak moc

0 Citovat

@mikir

jasně,já to myslel jako,že to jde v pohodě vyjet.Já tam byl poslední den a už neměl čas na trek k moři.Takže přijel,viděl a odjel...

0 Citovat

ahoj, jedna technická, chtěl po Vás někdo někdy na kanárech obecně v autopůjčovně mezinárodní řidičák? já jen jestli si ho mám nechat pro jistotu udělat nebo ne, díky. :)

0