Ahojte Pridávam svoj článok so skúsenosťami pri požičiavaní auta na Tenerife u spoločnosti CICAR, povedal by som, že jednoduchšie to už asi fakt nejde http://www.travelicious.cz/auto-pozicov ... e-ostrovy/ Mimochodom pre vášnivých vodičov pripájam video z cesty do dediny Masca a toto je len slabý odvar toho aké cesty sa ešte dajú na Tenerife nájisť  .

Půjčení auta - Tenerife / Kanárske ostrovy - CICAR

Založil ve fóru Půjčení auta

broos  , napsal jsi to po lopate a jasne , snad  jen dva takove postrehy  ,nikdo nikdy ti tady nemuze garantovat , ze to bude stejne  jak uz nekdo  pochodil , myslim to ted vseobecne , napriklad v Omanu  je pozadavek  mezinarodniho ridicaku . depozitu  atd.. my meli auto pres  hotel , dopredu jsme neplatili  vubec  nic . az pri vraceni auta ,ktere nebyl problem si nechat o den dele , mezinarodni ridicak  po me nikdo nechel a platba probehla v hotovosti , ale  je jistota,  ze kdyz to nekomu poradim, ze  to probehne stejne ?  Narazim tim na tvou poznamku ze  pri zjistovani  ti nikdo jasnou odpoved nedal

Druhy poznatek je  o tom placeni  o  100 euro vic , jestlize mi  pujcovatel potvrdi  zapujceni  vybaneho auta  ( a jemu podobnemu  ) je to v jeho   rezii a nemuze  po me  chtit 100 eurro navic , kdyz  to auto nemaji ac  mi ho slibili  .

Dostal jsem nekolikrat  po Evrope a i  na Kanarech  vetsi  auto . nez jsem si vybral a zaplatil a nikdy po me nikdo nic nechtel navic , pokud mas vybranou skupinu a oni ti ji nezajisti  a nabidnou ti o level vyssi   tak  by po tobe  nemeli  nic chtit , neni to  tva vinna ze oni nemaji to co ti smlouvou garantovali

Jinak na Kanarech je jedno z nejednodussich  pujcovani   jake jsem kdy  kde pujcoval a Cicar  lze doporucit
0 Citovat

tonic  to nemusi  zase az  tak fungovat , ze zem kterou nekdo  obsadi nebo byla jeho kolonii , ze pak musi  kazdy umet  , ale je to v takto  turisticke destinaci jako jsou Kanary  jen teorie,  tam samozrejme mluvi  v  turistickem ruchu  nekolika  jazyky i kdyz uredni je spanelstina

Ted na Mauritiu  to byla   francouzstina , anglictina , nemcina  , vlamstina  , kreolstina  a hindstina  nebo cim vlastne  mluvi  70 %  hinduistu co tam zije
0 Citovat

ja som to myslel tak, ze by bolo zvlastne, keby na Kanaroch, ktore su rajom pre Britov, nevedeli v autopozicovni na letisku po anglicky. 

0 Citovat

To je fakt Toníku :-)


tonic napsal(a):

priamo Cicar som kamosom rezervoval tri auta a dohovorili sa tam po anglicky. to by bolo smutno-francuzske keby tam nevedeli po anglicky, na ostrovoch obsadenymi Britmi


Mimochodem, někdo tady před časem psal, že mu Cicar nepůjčil auto, protože chyběl pas. Můžu potvrdit, že Cicar (alespoň na letišti Fuerteventura) nepožaduje pas! 


Stačí platný občanský průkaz a mezinárodní řidičský průkaz :)

0 Citovat

Jen detail, na Kanáry mezinárodní řidičák třeba není :) je to  Španělsko, čili EU, mezinárodní není potřeba :)

My jsme půjčovali přes PlusCar a naprostá spokojenost, ani si neúčtovali nic za pozdní příjezd ani za vrácení na jiném místě. Opravdu doporučuji...a nějaké info o výletech mám sepsáno tady, kdyby pomohlo :)
https://www.nebudvorvan.cz/2018/...erife.html

0 Citovat

Katka Pavlíčková napsal(a):

Stačí platný občanský průkaz a mezinárodní řidičský průkaz :)


no s touto kombinaciou by ti nepozicali auto asi nikde :))

0 Citovat

Nerozumím, jak to myslíš.


tonic napsal(a):

no s touto kombinaciou by ti nepozicali auto asi nikde :))

0 Citovat

Katka Pavlíčková napsal(a):

Nerozumím, jak to myslíš.


MRP je jen preklad narodniho RP. Musis mit predevsim ten narodni RP. 

Ja ani nepamatuju, ze by mezinarodni chteli v zahranici nekdy videt a v EU uz teprve. Nicmene pro pripad policejni kontroly nebo nehody je treba ho mimo EU mit.

0 Citovat

Nicméně pokud přijdu v EU do půjčovny s OP a MRP, tak není důvod, aby mi auto nepůjčili, ne?

0 Citovat

Nepůjčí ti nic, protože nemáš s sebou řidičák! Co je na tom tak těžkého pochopit?

0 Citovat

MRP není nic, jak psal Libor, je to jen úřadem ověřený překlad národního řidičáku.

0 Citovat

Mezinárodní řidičák je taky řidičák, ne? Nebo není? Před pár dny jsem si na něj půjčoval auto v Thajsku, nic jiného vidět nechtěli, ani se nad ničím nepozastavili.

0 Citovat

Tak ještě jednou, MRP je jen doplňkový doklad a pouze osvědčuje oprávnění, která mám na základě národního ŘP. Takže určitě jsou místa, kde jim bude stačit, ale můžou chtít vidět i ŘP a pak může být problém.


0 Citovat

mirjur napsal(a):

Mezinárodní řidičák je taky řidičák, ne? Nebo není? Před pár dny jsem si na něj půjčoval auto v Thajsku, nic jiného vidět nechtěli, ani se nad ničím nepozastavili.


Tak v Thajsku ti půjčí auto i na průkazku do  knihovny. :) Ale už jak psali ostatní přede mnou, MŘP je jenom jakýsi překlad domácího ŘP a bez něj je neplatný - je to na něm i napsané. 

0 Citovat

Breathe napsal(a): MŘP je jenom jakýsi překlad domácího ŘP a bez něj je neplatný - je to na něm i napsané. 

Asi máme každý jiný MŘP. Na mém nic takového napsáno není. Můj uvádí pouze: 

"Tento průkaz platí na území všech smluvních států, kromě toho státu, kde byl vydán, a to jeden rok ode dne vystavení, a opravňuje k řízení motorových vozidel druhu nebo druhů, potvrzených na poslední stránce tohoto průkazu.

Tento průkaz nezbavuje držitele jeho povinností, aby přesně dodržoval platné zákony a nařízení, týkající se založení nebo provozování živnosti v zemi, ve které řídí vozidlo."

O jiném ŘP není žádná zmínka. Následuje výčet druhů vozidel, pro něž platí, asi v 10 jazycích, osobní údaje včetně fotografie a číslo MŘP. Toť vše.

Tudíž mám důvod se domnívat, že platí i bez domácího ŘP a že mi na něj mohou kdekoliv - ve smluvních státech mimo ČR - půjčit vozidlo, ke kterému jsem oprávněn.

0 Citovat

Mezinárodní řidičský průkaz platí jeden rok ode dne vydání a platný je pouze v případě, že s ním předložíte také národní řidičský průkaz. Jeho vydání je též možné pouze na úřadě v České republice. Na zastupitelském úřadu nebo konzulátu v cizině vám mezinárodní řidičský průkaz nevystaví.

0 Citovat

https://www.pardubice.eu/urad/ko...ky-prukaz/

 
0 Citovat

mirjur napsal(a):

Asi máme každý jiný MŘP. Na mém nic takového napsáno není. Můj uvádí pouze: 

"Tento průkaz platí na území všech smluvních států, kromě toho státu, kde byl vydán, a to jeden rok ode dne vystavení, a opravňuje k řízení motorových vozidel druhu nebo druhů, potvrzených na poslední stránce tohoto průkazu.

Tento průkaz nezbavuje držitele jeho povinností, aby přesně dodržoval platné zákony a nařízení, týkající se založení nebo provozování živnosti v zemi, ve které řídí vozidlo."

O jiném ŘP není žádná zmínka. Následuje výčet druhů vozidel, pro něž platí, asi v 10 jazycích, osobní údaje včetně fotografie a číslo MŘP. Toť vše.

Tudíž mám důvod se domnívat, že platí i bez domácího ŘP a že mi na něj mohou kdekoliv - ve smluvních státech mimo ČR - půjčit vozidlo, ke kterému jsem oprávněn.


Tipuju, že budeš inženýr nebo se pletu? Zaprvé, jsou dva MŘP, jelikož jsou dvě mezinárodní smlouvy a ne všechny země jsou signatáři obou mezinárodních smluv. Takže je třeba vždy zjisti, který pro tu kterou zemi potřebuješ, nevíme který sis nechal vystavit a proto to tam možná nemáš napsáno. Jinak ale pro oba platí to stejné a Tvé doměnky nejsou důvodné, ale nedůvodné, toť vše, MŘP je doplňkový doklad a už Ti to tady napsalo asi 5 lidí...
0 Citovat

Mezinárodní  řidičský  průkaz  České republiky  je  doplňkovým  dokladem  k  národnímu  řidičskému průkazu.  V České republice se vydávají  dva  vzory  mezinárodních  řidičských  průkazů  podle  úmluv  o silničním provozu,  a to vzor  podle vídeňské Úmluvy s platností na 3 roky a podle ženevské Úmluvy s platností na 1 rok. Mezinárodní řidičský průkaz vydaný Českou republikou neopravňuje k řízení vozidel na území České republiky.


Na tom triletem  neni nikde napsano . ze by platil  jen  soucasne s  narodnim  ridicakem , je tam napsano , ze neplati  na uzemi CR a  neplati tam, kde  ma dotycny  trvaly  pobyt

V EU se nepouziva  , protoze v EU plati posledni verze narodniho ridicaku. takze  z toho duvodu nemusi byt uznan  v autopujcovne  v Evrope , ale  k obema  je vydan  seznam statu , ve kterych plati  a v tech  statech  je to plnohodnotny doklad,.protoze obsahuje fotografii  , razitka , skupiny  i  kde byl vydan a kdy a do kdy plati a ma sve cislo   , je tam zcela jasne  uvedeno na tech seznamech  v kterych zemich plati , ze je papirovy  a ze ma  platnost  1 rok nebo  3 roky  je vec druha

Takze v techto zemich kde plati  neni nikde  narizeno  , ze by se k tomu musel  prikladat  narodni  ridicak  , ze je doplnokvy dokladem k  narodnimu  ridicaku  jeste neznamena  , ze se musim prokazovat  i  narodnim ridicakem 

Ciste jde o princip  . samozrejme ze narodni ridacak asi kazdy vozi sebou 

0 Citovat

Promiň za offtopic ale nedá mi to. Vždy mě pobaví tvoje odhady na zaměstnání, případně kraj odkud tazatel nejspíš pochází...

Ty budeš Eremi asi Judr nebo se pletu?

0 Citovat

eremi: nehodlám se s tebou dohadovat, je to úplně zbytečné...

mikir: děkuji, náčelníku, že ses mě zastal :-) a potažmo Katky Pavlíčkové, která to celé odstartovala

0 Citovat

mirjur napsal(a):

eremi: nehodlám se s tebou dohadovat, je to úplně zbytečné...

mikir: děkuji, náčelníku, že ses mě zastal :-) a potažmo Katky Pavlíčkové, která to celé odstartovala

@mirjur: Zastani od mikira ti je na prd. Oba mate problem s pochopenim psaneho textu. Kdyz je neco doplnkove, neni to nahrada. Verte radeji uradum viz odkaz od Petra S. nebo tomuto:

http://www.uamk.cz/aktuality/133...sky-prukaz

0 Citovat

jakob napsal(a):

Promiň za offtopic ale nedá mi to. Vždy mě pobaví tvoje odhady na zaměstnání, případně kraj odkud tazatel nejspíš pochází...

Ty budeš Eremi asi Judr nebo se pletu?

pleteš si mě s calim, ten se ptá na kraj. Já se ptám občas na povolání, když mám pocit, že dotyčný si tvrdohlavě jede jen svou lajnu a nevidí doleva doprava, byť mu ostatní předkládají jasné argumenty, protože on to tam přece nevidí napsané :)
0 Citovat

mirjur napsal(a):

eremi: nehodlám se s tebou dohadovat, je to úplně zbytečné...

mikir: děkuji, náčelníku, že ses mě zastal :-) a potažmo Katky Pavlíčkové, která to celé odstartovala

máš pravdu, je to úplně zbytečné. protože není o čem a vesměs všem, kromě Tebe a exota (který to má tak, že co si myslí, je pravda) je jasné, jak se věci mají, nota bene, když Ti tu ostatní hází už i odkazy na stránky úřadu, kde je to napsané opravdu pochopitelně pro každého...

edit: tak koukám, že Libor_S sem hodil taky odkaz, kde je to napsané tak jasně, že jasněji to snad už ani nejde
0 Citovat

Letos vydaný MŘP na 3 roky, je to tam fakt jasně napsáno. A pořád nevím, jestli je horší srážka s blbcem nebo s inteligentem :-)


img-20181121-170644.jpg

0