Pujceni auta - Skotsko

Napsal alesd 2015-07-16T08:05:13+02:00 ve fóru Půjčení auta

Danke napsal(a):

Nám v Edinburghu stačila debetní embosovaná karta u Europcaru.
na to bych rozhodně nespoléhal - určitě si zařiďte kreditní kartu.

celticlegend.co.uk platba předem a vše bez problému, mohu doporučit!

Dobrý den,dne 23.6.2018 jsme měli půjčené auto v Edinburghu,.Bylo nám neoprávněně účtováno a strženo z kreditní karty cca 130 liber,neboť po našem urgování a reklamaci se půjčovna ohrazuje tím,že jsme auto vrátili až druhý den.Auto jsme zaplatili hned při rezervaci cca 2950 kč a následně na místě v půjčovně jsme měli doplatit za připojištění,na které nás přemluvili a za dětský podsedák cca 38 liber.A na kartě máme strženo 166 liber,můžu dokázat výpisem z účtu,kde je uveden příjemce částky.Není to pravda,že jsme auto vrátili o den později,vrátili jsme ho tentýž den večer,dokonce o hodinu dříve a v pořádku,i s dotankovanou nádrží.V autě jsme zapomněli hodinky,což jsme téhož večera zjistili a následně půjčovnu Budget kontaktovali meilem,že si je ráno přijdeme vyzvednout./Kontaktovala je švagrová ,která byla s námi a jediná umí anglicky/ Což jsme také učinili,ráno kolem desáté jsme šli do půjčovny,auto bylo dávno schované v parkovacím boxu uvnitř objektu a hodinky nám přinesli.Nepadlo ani slovo o tom,že bychom auto vrátili pozdě,nebo něco podobného,jinak bychom to samozřejmě vyřešili na místě.Jsme velice rozčarovaní,jak si toto vůbec můžou dovolit.Požadujeme záznam z bezpečnostních kamer,že jsem auto vrátili včas a v pořádku.A já se ptám,na koho se mám prosím obrátit,může mi někdo poradit?S půjčovnou si neustále dopisujem meily,nikam to ovšem nevede.Děkuji všem za radu

Pokud jste auto vraceli v normální otevírací době tak jste si měli vyžádat od toho kdo auto přebíral potvrzení o vrácení auta, což je standardní a obvyklý postup. 

U koho jste si auto půjčovali? Goldcar?

Další postup je spornou částku reklamovat u půjčovny a pokud nebudou reagovat, tak  zažádat o chargeback u vaší banky.

Auto jsme měli sjednané přes Rentalcars.com a místní půjčovna se jmenuje Budget.Auto jsme vrátili po zavírací době,nyní nemůžeme prokázat,že jsme ho vrátili včas.Řešíme to přes Rentalcars a ti nám doporučili se obrátit přímo na půjčovnu Budget v Edinburghu a nyní čekáme na jejich odpověď.Vyžádali jsme si záznam z kamer,který je jediný důkaz a nechtějí nám ho poskytnout.Myslíte,že by banka mohla platbu vrátit,pokud s reklamací neuspějeme?Děkuji za odpověď

Tak hlavně vrácení po zavírací době půjčovny je třeba dohodnout vždy dopředu,často si za to účtují poplatek. Pokud neumíte anglicky,je možné,že vás na to i upozorňovali.

To je hodně divné. Doba vrácení je uvedena ve smlouvě a v rezervaci. Pokud je tam uvedena doba před zavíračkou, tak je jasné, že jste ho vrátili pozdě. Pokud je tam uvedena doba po zavíračce, tak to obě strany věděly už při půjčení a pokud je to zpoplatněno, tak už jste to určitě v půjčovném zaplatili. Předpokládám, že když půjčovna ráno otevřela, tak auto bylo na parkovišti... takže jste ho vrátili včas. Nebo oni se handrkují, jestli jste ho vrátili před anebo po 04:00 (příklad)? Takto jsem vracel auto několikrát, klíče jsem jen hodil do schránky a nikdy problém (s časem vrácení) nebyl.

Arnold Clark bez nutnosti mít kreditku

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!