Kreditní karta - vystavení za 3 dny - jak na to

Napsal Danda 2016-01-07T11:18:15+01:00 ve fóru Půjčení auta
7 odpovědí

Ahoj dobrodruzi,

řešil jsem teď problém který se stává hlavně začínajícím cestovatelům a to že před odjezdem zjistíte že máte pouze debetní kartu (tzn. klasická platební karta k vašemu účtu) a potřebujete např. k půjčení auta KREDITNÍ KARTU (karta spojená s úvěrem kdy nečerpáte svoje finance ale finance banky které pak následně vracíte, ideálně v bezúročném období cca 40 dní)

Tato situace nastala teď u mě (mojí blbostí), až v neděli, 7 dní před odjezdem jsem zjistil že na půjčení auta potřebuji KREDITNÍ KARTU. Viz.: viewtopic.php?f=26&t=3541 Nevěřil jsem že do soboty stihnu někde sehnat kreditní kartu. V pondělí jsem obvolal snad všechny instituce co nabízejí kreditní karty a všude mají na vyřízení min. 7 pracovních dnů smiley Nakoce se ale podařilo smiley

Kdo umí kartu expresně vystavit je Komerční Banka. Karta není nějak extra výhodná ale je KREDITNÍ smiley http://www.kb.cz/cs/lide/obcane/pujcky/ ... arta.shtml V úterý jsme podepsali smlouvu a ve čtvrtek mi messenger dovezl domů kartu. Nemusíte být klient KB a na 30.000Kč úvěru vám stačí čestné prohlášení o příjmu, pokud potřebujete vyšší chce doložení. Poplatek za expresní vystavení karty je 1.500Kč (za blbost se platí smiley ). Já mám nakonec kreditní kartu vystavenou na základě toho že přítelkyně má u KB účet tudíž nemusela dokladovat příjmy, založila si jen úvěrový účet a karta se vystavila na moje jméno ale nabízeli mi i kreditní účet přímo na mě a to nejsem klient KB a také by se stihla expresně vystavit.

Pokud se někdo dostane do podobného problému jako já snad mu tento příspěvek pomůže.

Ahoj, já jsem řešila něco podobného.

Nakonec jediná banka, která nám pomohla byla Komerční, kde Kreditní kartu do limitu 30.000Kč vystaví na čestné prohlášení. Přišla za 3 dny, i když říkali týden až 14dní.

Já mám podobnou zkušenost...rozdíl, že jsme auto (zálohu) platili debetní kartou a víc jsem o podmínkách půjčení nečetla..přiletěli jsme do Afriky a ejhle! Z 5 karet nám neuznali ani jednu, všechny debetní, i když měli dostatek peněz (více jak 30 tis.). Nakonec jsem našla kartu (kterou jsem před odletem nemohla najít), kterou jsem původně platila zálohu (byla také debetní), ale nebylo to na ni fyzicky napsané, takže nám to uznali. Byla jsem se na to zeptat v ČSOB při výrobě nové karty, ale bohužel se již nevyrábí vždy je na ni napsáno, že je debetní-fakt jsme měli nehorázné štěstí!!!Možná je to i jeden z důvodů, kdy nám bylo řečeno na konci cesty, že máme nějakou pokutu za překročení povolené rychlosti cca 400,-Kč, ale doposud nic nepřišlo na email ani nikam jinam a je to již skoro 2 roky...bojím se toho, že při další cestě do J.A.R. nás odchytnou už na letišti... :)

Kačce díky za zkušenost a doufám, že si to přečte co nejvíc z těch chytráků, kteří pořád vykládají, jak je kreditka nanic a kde všude si půjčili auto bez ní.

Nakonec jediná banka, která nám pomohla byla Komerční, kde Kreditní kartu do limitu 30.000Kč vystaví na čestné prohlášení. Přišla za 3 dny, i když říkali týden až 14dní.

@eremi: Ti chytráci, kteří si půjčují auto na debetní kartu, si obvykle přečtou podmínky půjčení.

@Kačka: Pokutu nebo třeba mýtné si klidně mohli strhnout dodatečně i z té debetní karty. Takže klid, asi na to zapomněli. Kdyby jim to z nějakého důvodu nešlo strhnout a chtěli to udělat, mohli by se ozvat na email.

Fio banka začne od pondělí vydávat kreditky. Jsou bez poplatků, jen výběry z bankomatů v zahraničí nejsou u Fio nejlevnější.

Libor_S napsal(a):

Fio banka začne od pondělí vydávat kreditky. Jsou bez poplatků, jen výběry z bankomatů v zahraničí nejsou u Fio nejlevnější.

Pozor, u kreditni karty az na vyjimky sione nedoporucuji vybirat z bankomatu. Krom pripadneho poplatku pro ne navic neplati bezurocne obdobi a nekdy je i ten urok jeste vyssi nez "normalni".

A jeste k expresnimu vydani platebni karty (jak debetni, tak kreditni). Komercka rozhodne neni jedina, ktera to umi. Ma to vic. Bank, kazda si ti necha zaplatit jinak. Z pulky je problem ten, ze lidi na prepazkach toho maji kolikrat dost a vubec nevi, ze o to vubec jde pozadat expresne..

Navic, je to z pulky o slovickareni. Je mozny, ze to nekteri i vedi, ze ta moznost je, v pripade kreditek ale jeste nastupuje schvalovaci proces, ktery nemusi projit a treba prave z toho duvodu nechteji garantovat a radsi reknou, ze to muze trvat i dyl. A je jedno, zda aktualne chteji nebi nechteji prijmy.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!