Goldcar ponuka akciu pozicanie od 1 eura za den. Podmienky som ale nestudoval, mozno sa niekomu hodi: https://www.goldcar.es/en/10000-crazy-full-full-offer/ .

Goldcar

Založil ve fóru Půjčení auta

LuckyB napsal(a):

To právě že ne. Pokud máš toto jejich pojištění, tak pokud se něco stane, platíš do výše spoluúčasti (tedy depozitu), pokud chces zero excess, musíš si ho ještě dokoupit (většinou na místě), ale ne vždy a všude to jde...

Přesně jak říkáš si to myslím také. Proto se v předešlém komentáři i ptám zda jde od economy zrušit pač to vychází u nich o 1000,- dráž sice s jejich "pojištěním" ale to si stejně budu brát na místě od click rent.

0 Citovat
Majky1905 napsal(a):

Přesně jak říkáš si to myslím také. Proto se v předešlém komentáři i ptám zda jde od economy zrušit pač to vychází u nich o 1000,- dráž sice s jejich "pojištěním" ale to si stejně budu brát na místě od click rent.

Pokud máš zjištěno kolik tě to na místě bude stát a jsi ochotný to akceptovat, tak se asi nevyplatí si pojistku u ECR brát. Nevím teda jestli ty doplňkové pojištění sjednávána na místě nejsou podmíněna tím, že musíš mít to základní pojištění od zprostředkovatele...
Jinak ECR už řešilo i tady.
https://www.cestujlevne.com/diskuze/11-cestujeme-po-zemi-a-vode/5415-economy-car-rentals#prispevek-42427

0 Citovat
Majky1905 napsal(a):

Auto mám tedy objednané přes economy a potvrdili mi auto od click rent. Máte s nimi někdo nějaké zkušenosti? Když jsem najel na jejich web mají tam auta ještě levnější než jsem rezervoval od economy.. Je možné rezervaci přes economy zrušit a vzít si přímo od click rent? Za 4dni půjčení mě to přes economy vychazí skoro o 900,- dráž a vůbec tedy nevím za co jsem těch 900,- utratil. Zda to je za nějaké pojištění u economy které si stejně budu přikupovat u click rent nebo zda to je zda "poplatek" za sjednání. Trochu se obávám že pokud to u economy půjde zrušit aby mi pak click rent na stejné jméno ještě pronajal vůz.

Ano zruseni musis udelat 48 hodin pred vypujcenim a oni ti na ucet vrati tu malou zalohu, co jsi zaplatil , udelali jsme to tak ted naposledy v Omanu , rezervoval jsem si auto tak abychom po prijezdu meli tech 48 hodin pred pujcenim , tedy jsem pocital s tim , ze budeme pripadne 2 dny bez auta , ale chtel jsem obhlednout mistni pujcovny a nakonec jsme auto pujcili bez depozitu ,platba az po navratu cash a klidne jsem do formulare ekonomy kde se ptali na duvod zruseni napsal, ze hotel nabizel vyhodnejsi podminky
Prosel bych poradne ty podminky te pujcovny. jestli tam neni nejaky hacek a nezaplatis nakonec vic ,s economy jsme byli vzdycky spokeji ,mam k nim vyrady, jen ze nezdeluji u koho pujcujes dopredu a ze tedy i kdyz by jsi vzal od nich to pojisteni navic ,tak se depozitu nevyhnes ,protoze oni se jisti v te autopujcovne tak ze ty by jsi to zaplatil z depozitu a oni by ti to pak proplatili , byl jsem prave svedkem hadky na Rhodosu kdy on mel zaplaceno pojisteni navic a presto po nem chtela pujcovna 600 euro depozit ,
Ferovejsi by bylo aby ten kdo si chce priplatit mel automaticky nulovou spoluucast , protoze vlastne proto si to pojisteni navic sjednavam , System kdy vlastne napred platim ja a pak to dostavam kdovi kdy zpet se me nelibi

0 Citovat

@Lukáš Brabec @Majky1905: Je to tak, jak jsem to popsal výše. Reagoval jsem na Majkyho dotaz ohledně připojištění 226Kč na den - v tomto případě nebyla řeč o Zero Excess, toto připojištění se netýká Zero Excess. Myslím, že dostatečně neodlišujete 2 typy pojištění, které ECR nabízí (na základě jejich dohod s půjčovnami):
1. Zero Excess nebo Zero Deductible = nulová spoluúčast. V tomto případě vám půjčovna neblokuje na kartě žádnou částku a pokud dojde ke škodě, nic neplatíte. Cena za půjčení auta u ECR je o něco vyšší. ECR po výběru vozu na další straně nabízí doplňující pojištění, což v tomto případě je ale pouze pojištění zrušení smlouvy těsně před začátkem vypůjčení (normálně asi do 3 dnů předem je zrušení zdarma, pak už ne, s tímto pojištěním to můžete zdarma zrušit třeba hodinu před plánovaným pronájmem), tedy vcelku o ničem. Případně může nabízet připojištění něčeho, na co se běžná pojistka nevztahuje (čelní sklo, pneu, podvozek...).
2. Full Insurance Package (Excess Applies) = je sjednána spoluúčast (excess) v té výši, jakou si půjčovna zablokuje. Tato částka je vždy uvedena na stránkách EXR u každého nabízeného vozu s těmito podmínkami v T&C (obvykle 800-1500EUR). Do této výše jsou z vašeho účtu hrazeny náklady v případě škody, nad ni to platí pojišťovna, stejně jako u nás funguje havarijko. V tomto případě ale ECR nabízí na další straně zmiňované pojištění nulové spoluúčasti - sice škodu zaplatíte ze svého účtu, ale ECR vám stejnou částku následně refunduje. Totéž připojištění si pochopitelně můžete sjednat i u přepážky půjčovny, může být vyšší nebo nižší než u ECR. Pokud ho mít nebudete a způsobíte škodu, platíte spoluúčast a nikdo vám nic nevrátí.

0 Citovat
mirjur napsal(a):

@Lukáš Brabec @Majky1905: Je to tak, jak jsem to popsal výše. Reagoval jsem na Majkyho dotaz ohledně připojištění 226Kč na den - v tomto případě nebyla řeč o Zero Excess, toto připojištění se netýká Zero Excess. Myslím, že dostatečně neodlišujete 2 typy pojištění, které ECR nabízí (na základě jejich dohod s půjčovnami):
1. Zero Excess nebo Zero Deductible = nulová spoluúčast. V tomto případě vám půjčovna neblokuje na kartě žádnou částku a pokud dojde ke škodě, nic neplatíte. Cena za půjčení auta u ECR je o něco vyšší. ECR po výběru vozu na další straně nabízí doplňující pojištění, což v tomto případě je ale pouze pojištění zrušení smlouvy těsně před začátkem vypůjčení (normálně asi do 3 dnů předem je zrušení zdarma, pak už ne, s tímto pojištěním to můžete zdarma zrušit třeba hodinu před plánovaným pronájmem), tedy vcelku o ničem. Případně může nabízet připojištění něčeho, na co se běžná pojistka nevztahuje (čelní sklo, pneu, podvozek...).
2. Full Insurance Package (Excess Applies) = je sjednána spoluúčast (excess) v té výši, jakou si půjčovna zablokuje. Tato částka je vždy uvedena na stránkách EXR u každého nabízeného vozu s těmito podmínkami v T&C (obvykle 800-1500EUR). Do této výše jsou z vašeho účtu hrazeny náklady v případě škody, nad ni to platí pojišťovna, stejně jako u nás funguje havarijko. V tomto případě ale ECR nabízí na další straně zmiňované pojištění nulové spoluúčasti - sice škodu zaplatíte ze svého účtu, ale ECR vám stejnou částku následně refunduje. Totéž připojištění si pochopitelně můžete sjednat i u přepážky půjčovny, může být vyšší nebo nižší než u ECR. Pokud ho mít nebudete a způsobíte škodu, platíte spoluúčast a nikdo vám nic nevrátí.

Výborné srozumitelné vysvětlení. Pokud to tedy chápu dobře za těch 226,- je od ECR to pojištění Full Insurance Package. (Pro mě bohužel nesmyslné pač chtějí 1000e depozit a v bance jako student mám limit 20000,-) Potřebuji tedy pojištění Zero Excess nebo Zero Deductible. Tuto možnost však na ECR nevidím. Je možné že mi ho dají přímo v půjčovně za nižší cenu než uvádí na svých stránkách když to mám přes ECR? Na stránkách půjčovny chtějí za Zero Excess 72e/4dny.
(omlouvám se, že z fora dělám spíše diskuzi)

0 Citovat

@Majky: Ne. ECR ti za tu cenu uvedenou u vybraného vozu, např. 1200 Kč/5 dní, poskytuje Full Insurance Package, což je uvedeno v pravém horním rohu nabídky. Ale je tam taky uvedeno (Excess Applies), tedy že je to se spoluúčastí. Po výběru vozu ti k tomu nabídnou za 226 Kč/den pojištění té spoluúčasti, tedy že v případě škody ti ECR (či jejichpojišťovna) proplatí to, co si od tebe vezme půjčovna. Jinými slovy a zjednodušeně, tato nabídka Full Insurance Package 1200 Kč + 226Kč/den = Zero Excess. Kauci (excess) si půjčovna blokne.
Pokud tedy chceš mít jistotu, že v žádném případě nebudeš nic platit, máš na úrovni ECR 2 možnosti - buď si vezmeš tu jejich nabídku, kterou tady dokola omíláme, tj. Full I.P. + to připojištění 226, anebo najdeš auto s nabídkou Zero Excess. Ale je fakt, že ty tam na Mallorcu moc nejsou (např. nabídky do USA to naopak mají prakticky všechny). Rozdíl těchto 2 variant je ve výsledku pouze ten, že u skutečného Zero Excess nebudeš mít blokaci na kartě a škodu rovnou platí pojišťovna.
A ještě je tam taky možnost, že ani v jednom z těchto případů nemusíš mít úplnou jistotu, že nebudeš nic platit, protože to základní pojištění se nemusí vztahovat na všechno - je to různé podle zemí a jejich legislativy, zvyklostí..., a jsou na to další připojištění... např. na Islandu se hodně připojišťuje poškození karoserie od odletujících kamínků, což není v základní ceně, jinde pneumatiky...
No a 3. možnost je teda vzít si od ECR jen ten základ Full I.P. (1200 Kč) bez jakéhokoliv dalšího jimi nabízeného pojištění, a dopojistit si tu spoluúčast až u přepážky půjčovny. To může být levnější i dražší než u ECR, stejně tak v takovém případě půjčovna může či nemusí tu spoluúčast blokovat, resp. změnit to na "bez spoluúčasti". Uf, snad už je to jasné úplně. :-)
Jinak ještě se můžeš zkusit zeptat v bance, jestli ten limit platí i na blokace, je možné, že by to mohlo projít, protože přitom nedochází k žádnému pohybu peněz.

0 Citovat

GoldCar NEDOPORUČUJI. Vycházím jak z mojí zkušenosti, tak ze zkušenosti kolegů. Ceny ve srovnávačích nebo přímo na jejich webu mají zajímavé, ale pak vás oškubou.

Zkušenost č.1 - ALGHERO (Sardínie) - klasika - objednání přes RentalCars s pojištěním od RentalCars. Tady přinutili k jejich pojistce a argumentovali potřebou vysokého depozitu (cca 1800,-EUR). Půjčení nás vyšlo 2x dráž. Tady jsme toho o půjčování obecně i GoldCaru moc nevěděli.

Zkušenost č. 2 - ALGHERO (Sardínie) - objednání úplně bez pojistky a řádné nastudování obchodních podmínek - byli jsme smířeni s vysokým depozitem a rizikem bez pojištění (i bez pojištění 3. strany) - řekli, že máme smůlu a auto nám nepůjčí - takže jsme zase museli koupit jejich full pojištění, která je samozřejme na letišti dražší než předem na webu.

Zkušenost č.3 - MADEIRA - objednání přes jejich web, pojistka 3. strany, nastudování obchodních podmínek byl jsem připraven na zálohu 2000,- EUR - po půlhodinové diskuzi u přepážky jsem šel o nich raději pryč (naštěstí jsem měl objednávku přes jejich web, kde nebyla záloha, tak jsem o nic nepřišel). Co na nás zkoušeli za pohádky:

a) připlaťte si za dieselový motor (+80 EUR) , jeho spotřeba bude 3x menší než u objednaného benzinového motoru, místo 3 nádrží projedete jen 1 nádrž - úplná blbost, kdyby řekla třetinový rozdíl ve spotřebě, tak bych jí věřil (ale stejně nepřiplatil)

b) bez kreditky máš smůlu - měl jsem nastudované obchodní podmínky a debetka měla být OK, to jsem nakonec ukecal

c) z depozitu se platí DPH - tj. po navrácení depozitu přijdeš o cca 22% DPH - to už je celkem pálka,

d) nakonec jsem začal uvažovat o jejich full pojistce - v tomto okamžiku mě chtěli trochu zaháčkovat a slíbili mi o třídu lepší auto, nakonec se zjistilo, že jsme si nerozuměli v ceně full pojistky a šel jsem pryč (půjčovné by vyšlo místo původně plánovaných 80 EUR na cca 280 ,- EUR)

Musím se přiznat, že nejsem uživatel kreditky - s tou by bylo možná vypůjčení OK i bez jejich full pojistky. Při převádění záloh z debetky a zpět na ni přijdete o kurzový rozdíl.

0 Citovat

já jsem měla s Goldcar vždycky dobrou zkušenost, stačí dodržovat pár pravidel :) https://mywandertime.com/tipy-a-...e-goldcar/

0 Citovat

Aj v Jáchymove bolo pár ľuďom dobre, keď dodržiavali pravidlá

0 Citovat

:-) Prostě takový další ambasador značky. Mikir v sukni:-)

0 Citovat

Jana napsal(a):

já jsem měla s Goldcar vždycky dobrou zkušenost, stačí dodržovat pár pravidel :) https://mywandertime.com/tipy-a-...e-goldcar/

Prečítal som si ten článok; tých "pár pravidel" znie takto:

Vždy si doplaťte plné pojištění přímo u Goldcar.

:)

Áno, súhlasím, pri dodržaní tohto "pravidla" väčšinou bude požičanie bez problémov. (akurát cena za požičanie bude niekoľkonásobne vyššia)

0 Citovat

Pokud jde o Goldcar, tak jsem si od nich půjčil auto jednou a bezpečně vím, že to bylo naposledy. Měl jsem sice zaplacené plné pojištění přes Rentalcars, slečna na pobočce (Itálie, letiště Bologna) ale řekla, že mi stejně musí zablokovat depozit, aby měli jistotu, že případnou škodu uhradím (pak bych to prý měl dostat od Rentalcars). Chtěla 1000 EUR (což mi na Smart přišlo až dost), což jsem na dané kartě neměl, z karty přítelkyně to prý vzít nešlo. Další variantou prý je zaplatit si připojištění ještě u nich, což jsem nakonec po asi dvacetiminutovém dohadování, prokládaném marným telefonováním na Rentalcars, udělal. Tři dny připojištění už plně pojištěného auta mě nakonec přišly skoro na totéž, co samotné půjčení. Tím ale potíže neskončily. Asi dva měsíce po návratu mi z karty zmizelo 50 EUR - strhl si je Goldcar. Ptal jsem se na důvod a údajně to byl administrativní poplatek za to, že policii oznámili jméno pachatele dopravního přestupku. Od Policie mi nic nepřišlo, už to jsou dva roky.  Mám tak trochu podezření, že si to na Goldcaru vymysleli, protože to je snadných 50 EUR... Údajnou naměřenou rychlost totiž ten Smart, co jsem ho měl půjčený, ani vyvinout nemohl :-)

0 Citovat

Tomáš L. napsal(a):

Pokud jde o Goldcar, tak jsem si od nich půjčil auto jednou a bezpečně vím, že to bylo naposledy. Měl jsem sice zaplacené plné pojištění přes Rentalcars, slečna na pobočce (Itálie, letiště Bologna) ale řekla, že mi stejně musí zablokovat depozit, aby měli jistotu, že případnou škodu uhradím (pak bych to prý měl dostat od Rentalcars). ...

Neobhajujem Goldcar, len poznamenávam, že toto (poistka u tretej strany) nezaujíma žiadnu požičovňu a každá by ten depozit zablokovala.

0 Citovat

jery napsal(a):

Neobhajujem Goldcar, len poznamenávam, že toto (poistka u tretej strany) nezaujíma žiadnu požičovňu a každá by ten depozit zablokovala.


Logiku to dává, to je jasný. Na druhou stranu existují půjčovny, se kterými to zřejmě Rentalcars dokáže nějak dojednat :-) Stává se mi, že to plné krytí, koupené u Rentalcars, akceptují. Ale jinak jo, jinak máš pravdu.

0 Citovat

Tomáš L. napsal(a):


Logiku to dává, to je jasný. Na druhou stranu existují půjčovny, se kterými to zřejmě Rentalcars dokáže nějak dojednat :-) Stává se mi, že to plné krytí, koupené u Rentalcars, akceptují. Ale jinak jo, jinak máš pravdu.

Jaké konkrétně a v jaké zemi? Pokud se něco stane, opravdu chtějí zaplatit rovnou po Rentalcars a nestrhnou to nejdřív z kreditky?
0 Citovat

Tomáš  L. -  Já jsem teď měl s touhle šmejdskou  půjčovnou opačný problém.  Nechtěli  blokovat 1.100 eur deposit, ale chtěli účtovat jejich pojištění.  Trvalo to cca 15 min. než jsme se dohodli.  Jejich pojištění mi chtěli automaticky naúčtovat, bez jakékoliv domluvy.  Když jsem jim ukázal na potvrzení od Rentals, že má být blokován deposit 1.100 eur, tak to přeškrtla,  s tím , že to neplatí a musím mít jejich pojištění, jinak auto nebude. Teprve , když jsem trval na zavolání na hot line Rentals, tak to situaci odblokovalo. Ostatní proběhlo dle smlouvy zatím bez problémů. 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Jaké konkrétně a v jaké zemi? Pokud se něco stane, opravdu chtějí zaplatit rovnou po Rentalcars a nestrhnou to nejdřív z kreditky?

Myslím, že Tomáš L. mal na mysli priamo ponuky na rentalcars s nulovým excessom (viď príloha). Vtedy rentalcars pronúka požičané auto vrátane nulovej poistky - ale od požičovne, nie od rentalcars. Tieto ponuky sú zobrazené hneď v prvom kroku pri vyhľadaní.

Poistka od rentalcars (ponúkaná až v druhom kroku) funguje rovnako ako všetky externé poistky a je to kontrakt medzi rentalcars a zákazníkom (t. j. mimo požičovne) . Požičovňa by nemala na základe čoho dostať platbu od rentalcars (nakoľko ten sa v kontrakte zaväzuje preplatiť strhnuté prostriedky zákazníkovi) a teda znižovanie depozitu zo strany požičovne nemá zmysel.


Tieto dve rozdielne formy pripoistenia dosť ľuďom splývajú, ale je to rozdiel.


retnt1.jpg

0 Citovat

Ludia a co cakate, ze poistovne budu poziciavat auta za 5 eur za den? Jasne, ze Vas potom osklbu kde sa da. Na nete je asi milion recenzii a aj tak sa stale najdu blazni, ktori to skusaju. Ja radsej skusim usetrit na ubytovani, alebo jedle, idealne na letenke, ale pri aute to neriskujem, tie natahovacky s Talianmi a Spanielmi nikdy nemozete vyhrat. Mal som auto pozicane cez Goldcar, Centauro aj Malaga car, vzdy full insurance, 2 krat som ho aj "tukol" a nikdy ziadny problem. Oproti Avisu, Europcar atd. je to este stale lacnejsie. Jasne, na 2-3 dni to vychadza draho, ale cim dlhsie mate auto, tym je cena priaznivejsia. A idealne je bookovat ubytka, ktore ponukaju free parking!! Inak preplatite aj to auto :D

0 Citovat

sexiakcie napsal(a):

Ludia a co cakate, ze poistovne budu poziciavat auta za 5 eur za den? Jasne, ze Vas potom osklbu kde sa da. Na nete je asi milion recenzii a aj tak sa stale najdu blazni, ktori to skusaju. Ja radsej skusim usetrit na ubytovani, alebo jedle, idealne na letenke, ale pri aute to neriskujem, tie natahovacky s Talianmi a Spanielmi nikdy nemozete vyhrat. Mal som auto pozicane cez Goldcar, Centauro aj Malaga car, vzdy full insurance, 2 krat som ho aj "tukol" a nikdy ziadny problem. Oproti Avisu, Europcar atd. je to este stale lacnejsie. Jasne, na 2-3 dni to vychadza draho, ale cim dlhsie mate auto, tym je cena priaznivejsia. A idealne je bookovat ubytka, ktore ponukaju free parking!! Inak preplatite aj to auto :D

Od pojišťovny půjčení auta opravdu neočekávám. Já jsem si přečetl recenze a na základě nich jsem si půjčil letos v březnu od Wiberu v Malaze Citroen C4 Cactus na 8 dní za 6 eur denně včetně základního pojištění se spoluúčastí 800 eur. Měl jsem i externí pojistku za 3 GBP denně, ale nebylo třeba ji využít. Vrácení auta proběhlo bez problémů během minuty a záloha se na kartě odblokovala během hodin. Na ubytování a jídle jsem taky šetřil. Cena ubytování nula díky spaní v autě na parkovištích (většinou na klidném pěkném místě s výhledem) či louce u moře a ceny jídla ze supermarketu většinou nižší než v ČR.

0 Citovat

Goldcar nedoporučuji. Špatná komunikace. I když jsme měli pojištění, naúčtovali ještě jednou. V současné době reklamujeme. Nedodrželi cenu na objednávce. Mnohonásobně vyšší. 

0 Citovat

kto by to bol povedal .... tak drzim palce

2 Citovat

to Tonic, ...to víš z těch pár vět je vcelku jasné co udělal špatně.

Úplně zbytečný komentář, někoho, kdo to přišel a hned odešel.

Stačí číst podmínky pro půjčení, ale z toho bolí hlava.

Tento rok už mám zase 4x s Goldcar a v pohodě.

0 Citovat

no vsak ano, ked sa clovek trochu orientuje a vie spocitat plusy a minusy, tak kludne Goldcar alebo nakupy leteniek cez Mytrip a pod :) ale teda jednoprispevkovym pouzivatelom neodporucam ani jedno, ani druhe :D

1 Citovat

Taky občas půjčujeme přes Goldcar a podobné "šmejdy. V pohodě to ale není skoro nikdy. Začíná to vnucováním pojištění na přepážce, pokračuje přes foto - video dokumentaci stavu při přejímce (cca 20-30min) s připadným požadavkem na zapracování do protokolu a končí tímtéž při vrácení. Ale na druhou stranu je pravda, že nebýt jejich nabídek, tak si v post covid období v řadě destinací za ty ceny auto snad ani nepůjčíme.

0 Citovat

Luxusní nabídka na 7 dní:

Bmw I4 EDRIVE za 3 055,-Kč - Full/Full

 

https://1url.cz/VuWRW


bmw-e.jpg

0