Zdravím vyrážíme teď ve čtvrtek ve 2 lidech na Mallorcu od 18. do 20.2. Našel jsem na rentalcars super ceny (Ford Focus C-Max za 333,- Kč na celé dva dny, pojištění spoluúčasti máme u jiné firmy). Už jsem si pořídil i kreditku, ať není problém. Teď jsem se ale kouknul na nějaké recenze půjčovny u které to máme přes rentalcars bookované a nestačím se divit. Je to Record Go Mallorca. Na google mají přes 70 recenzí a skoro všechny jsou negativní, ve stylu že lidem nebylo navráceno depozitum nebo jeho část apod. Riskovali byste to, po shlédnutí recenzí? Jinak máte někdo zkušenosti třeba s InterRent, Centauro, Hiper Rent a car nebo Drivalia? EDIT: Rezervaci jsem již zrušil, zarezervoval jsem o poznání dražší auto přes Thrifty, nicméně jsem zase našel stránku s recenzemi (tady http://www.reviewcentre.com/reviews11376.html). A samé negativní. Na webu rentalcars jsou ale jejich recenze pozitivní. Moc tomu nerozumím. Nebude lepší rezervovat auto až na místě? .

Půjčovna Record Go Mallorca

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Jo, už jsem koukal přes vyhledávač ve zdejším tipu na letenky. A dá se i za 15 euro, jen k tomu všude chtěli aspoň dalších 15 éček za pojištění.

0 Citovat

zkus srovnávač skyscanner

0 Citovat

Přidám vlastní zkušenost s Record go na Mallorce. Půjčení i vrácení v pohodě. Po příjezdu domů, po cca 14 dnech až měsíci z účtu najednou "zmizelo" jejich jménem dalších cca 10.000,- Kč. Bez jakéhokoli emailu či jiné zprávy. Tak jsem to řešil hned s půjčovnou a bankou. Banka zareagovala obratem, zato na odpověď z půjčovny jsem čekal měsíc, prý byla na autě způsobena škoda, a tak jsem chtěl vidět fotografie, protokol o škodě, atd. Nic mi nedodali a pak vrátili peníze.

0 Citovat

Nó jo, na nečem vydělat musí, když u nich auto stojí €2/den. Dokud ale lidi budou používat tyhle šmelináře, tak je to začarovaný kruh..

0 Citovat

Mailand napsal(a):

Nó jo, na nečem vydělat musí, když u nich auto stojí €2/den. Dokud ale lidi budou používat tyhle šmelináře, tak je to začarovaný kruh..

Já jsem si před výběrem půjčovny zjišťoval recenze a zrovna nejhorší je neměla, tak proto jsem do ní šel..

0 Citovat

cali napsal(a):

@padrino tradičně pobavil... 

 @Michal - hranice bolesti na Mallorcu mimo hlavní sezónu je myslím do 15,- EUR. V poslední době hodně chválí https://www.wiberrentacar.com/ , když to vezmeš přes brokera s jeho full pojištěním, třeba Panda/Fiesta od AutoEurope tak 12,-EUR/den. Určitě je řada dalších alternativ.

edit: Pokud tedy nechceš využít těch x možností zmíněných výše...

V letadle jsem se na to nedíval, byl jsem úplně mrtvý :-D Ale  díval jsem se na to teď a wiberrantalcar by byl super jet tam v červnu. S full pojištěním za 13 € na den, bez něj za 4 €. V červenci se to láme a bez pojištění je to od 20 € na den a s ním dokonce od 45 €. Pokračuje to přes srpen a mírně to klesá až v září.

Tak jdu vyzkoušet ostatní varianty. Ve srovnávačích ještě včera na mě koukalo 31 € na dva dny.

EDIT: Z těch doporučených nejlépe vycházel Avis, ale od 92 dolarů na dva dny. Myslím, že raději pojedeme tágem.
0 Citovat

Ještě jednou. Co se dívám přes RentalCars, tak akceptovatelně, co se týče ceny vychází ještě: Centauro, Drivalia, GoldCar, Interrent, OK Rent a Car a Record. Je v této skupince nějaký bezproblémový adept? Co jsem si přečetl, tak bych vynechal provařený GoldCard a v tomto tématu probíraný Record (ačkoliv je nejlevnější). Dík.

Zároveň zjišťuji, že prakticky není rozdíl v ceně mezi půjčením na dva dny (6.7. 9:00 - 7.7. 20:00) nebo na tři dny od 16:00 předchozí den.

0 Citovat

Mám problém s autorizací kreditní karty na Rentalcars.com. Máte také stejný problém? Banku mám mBank a prý tento prodejce zasílá data ve špatném formátu (víc to rozepisovat nebudu, ale pro zájemce rád pošlu kompletní oficiální stanovisko banky). Takže jedinou možností je použít debetní kartu, což kvůli sporům do budoucna nechci. Jak to řešíte vy, funguje vám u Rentalcars.com kreditní karta a od jaké banky? Popř. jaký jiný e-srovnávač půjčoven doporučíte?

0 Citovat

Před 14dnama jsem bral auto přes rentalcars.com, akorát přesměrování z Wizzu na 7% kreditu a vše prošlo ok. Cetelem/Hello Bank kreditka. Jinak můžeš zkusit vyhledat prodejce přes skyscanner. Vyšlo mi tam nejlíp HolidaysAuto, tak jsem zvědavej na pondělí :-)

0 Citovat

Michal napsal(a):

V letadle jsem se na to nedíval, byl jsem úplně mrtvý :-D Ale  díval jsem se na to teď a wiberrantalcar by byl super jet tam v červnu. S full pojištěním za 13 € na den, bez něj za 4 €. V červenci se to láme a bez pojištění je to od 20 € na den a s ním dokonce od 45 €. Pokračuje to přes srpen a mírně to klesá až v září.

Tak jdu vyzkoušet ostatní varianty. Ve srovnávačích ještě včera na mě koukalo 31 € na dva dny.

EDIT: Z těch doporučených nejlépe vycházel Avis, ale od 92 dolarů na dva dny. Myslím, že raději pojedeme tágem.


Už už jsem chtěla rezervovat a skousnout 135euro za týden (červen),ale příplatek skoro 8euro za každou autosedačku denně?!!:(  

0 Citovat

Ahoj, v sobotu jsme se vrátili z týdenního pobytu. K tématu autopůjčoven - využili jsme služeb Wiber Rental Car a musím říci, že naprostá spokojenost! Vzhledem k tomu, že tam je aktuálně opravdu hlava na hlavě, měli jsme k půjčení nový model Nissan Quasqai (vyrobený 02/2018, najeto 3500km) v plné palbě (panoramatické okno, automat, navigace v češtině, kamery kolem celého auta) na 2 dny včetně jejich nejlepšího pojištění za 31 EUR/den. Pokud bychom zvolili to obyčejné pojištění, platili bychom asi 8 EUR/den, ale chtěl jsem to na jistotu.


Měli poměrně dost solidních recenzí, tak jsme to risknuli. Jezdí jim shuttle bus (dodávka) zdarma přímo z/na letiště, ca. každých 10 minut. Je to asi 5 minut cesty od letiště. Co se samotného odbavení týče, nikdy jsem nezažil větší pohodu. Při přebírání auta opsali doklady (řidičák/pas), zaplatil jsem kreditkou, dali mi klíče a řekli, že vzhledem k tomu, že mám jejich "full insurance" tak se vlastně nemám o nic starat a že auto je v prostřední řadě na místě č. 14. Auto jsem si obešel a bylo v pohodě, bez jakéhokoliv většího poškození.


Návrat vozidla byl ještě bizarnější. Příjedu, někde zaparkuji (č.14 bylo obsazené), jdu do kanceláře a odevzdám klíče - týpek byl v pohodě, ptal se mě jaká byla cesta, jestli auto bylo v pohodě  a jestli jsem natankoval full. Když jsem vše potvrdil, dostal jsem razítko "returned - no damage" a šel jsem. Celkově proces získání/vrácení auta zabralo max. 10 minut a navzdory některým recenzím proběhlo maximálně efektivně, příjemně i profesionálně.


Ve finále mě natankování plné nádrže stálo více (68 EUR), než samotný pronájem auta :))


Kdo by to byl řekl, že na takovém malém ostrově, jako je Mallorca, kde je vše tak do 80km od Palmy, člověk za 2 dny najede přes 500 kilometrů o,O

0 Citovat

Zdravím, mám dotaz všeobecně ke všem autopůjčovnám na Mallorce. Nemám kreditní kartu ale jen debetku, dostanu od nějaké autopůjčovny auto?

Díky moc

0 Citovat

Teoreticky pokud bys vzal plný pojištění, kde se neplatí žádná záloha, tak by ji po tobě chtít nemuseli. Nebo zkusit hledat nějaké místní malé půjčovny, tam to zpravidla není tak striktní. Další možností je si kreditní kartu zařídit. Obvykle v bance, kde máš svůj hlavní účet, je její vydání rychlé.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Teoreticky pokud bys vzal plný pojištění, kde se neplatí žádná záloha, tak by ji po tobě chtít nemuseli. Nebo zkusit hledat nějaké místní malé půjčovny, tam to zpravidla není tak striktní. Další možností je si kreditní kartu zařídit. Obvykle v bance, kde máš svůj hlavní účet, je její vydání rychlé.


To ano, ale já mám přecijen obavy, že týden po mém návratu mi zničehonic zmizí z kreditky 10 tisíc za rádoby škrábnutí bez jakéhokoliv doložení... Prostě k tomu nemám důvěru, ale bez auta na mallorca jsem v háji, letíme s Laudou na otočku na 1 noc a chceme to procestovat:-)

0 Citovat

Twe... Ty jsi normální Emil Holub.

0 Citovat

tak si doplatis plnu poistku na mieste a vybavene. Ach tejto Mallorcy bol cert dlzny :D

0 Citovat

My sme tiež požičiavali cez Wiber Rental Car s plným poistením, vtedy ani nevyžadujú kreditku. No a ukázalo sa to ako dobrý nápad keďže kamarátka im ho "trochu" poškrábala (asi 3 cm široký škrabanec po celkom pravom boku, od predného kolesa až po zadné). No a keď sme im to ukázali pri odovzdávaní nám povedali, že nech sa tým netrápime, máme predsa plné poistenie :) 

Inak auto sme mali tuším Nissan Micra vo veľmi dobrom stave, malo najazdených okolo 15.000 km. Personál veľmi milý a príjemný, takže odporúčam. 

0 Citovat

rysmen napsal(a): To ano, ale já mám přecijen obavy, že týden po mém návratu mi zničehonic zmizí z kreditky 10 tisíc za rádoby škrábnutí bez jakéhokoliv doložení... Prostě k tomu nemám důvěru,


A jaký je v tomto ohledu rozdíl mezi debetkou a kreditkou??? Z té ti také mohou zmizet peníze.  Samozřejmě, můžeš dál rozjímat nad záludnostmi tohoto světa a nebo udělat to, co dělají normální, finančně gramotní běloši... kreditní kartu si pořídit a pak ji zodpovědně používat. Při cestování - a půjčování aut zejména - to citelně zjednoduší život. 

Druhá věc je samozřejmě rezervace u solidních poskytovatelů, tzn. ne u šmejdů jako GOLDCAR/Rhodium apod.  


0 Citovat

cali napsal(a):

@padrino tradičně pobavil... 

 @Michal - hranice bolesti na Mallorcu mimo hlavní sezónu je myslím do 15,- EUR. V poslední době hodně chválí https://www.wiberrentacar.com/ , když to vezmeš přes brokera s jeho full pojištěním, třeba Panda/Fiesta od AutoEurope tak 12,-EUR/den. Určitě je řada dalších alternativ.

edit: Pokud tedy nechceš využít těch x možností zmíněných výše...

6. října zvažuji na Mallorce na den půjčit auto. Už bych měl být mimo sezónu. S WiberRentaCar to vychází na 8 € bez pojištění (což je víc než OK), ale jednodenní s full je 50+ €.  Jinak mám to risknout s externím pojištěním nebo nějaký tip, jak to u jiné celkem fajn půjčovny stlačit s full pojištěním do nějakých 30 €? A ano, udělal jsem si lacinou otočku a jedu se podívat, jak to tam vypadá a má cenu se tam někdy vrátit.  Thx
0 Citovat

Co pobavil, je to jeden z nejlepších srovnávačů půjčoven. https://www.skyscanner.cz/pujceni-auta

0 Citovat

Inu, srovnávače znám, jen bych nerad skončil u podobných vykuků jako jsou ti z GoldCar.

0 Citovat

Katka napsal(a):

My sme tiež požičiavali cez Wiber Rental Car s plným poistením, vtedy ani nevyžadujú kreditku. No a ukázalo sa to ako dobrý nápad keďže kamarátka im ho "trochu" poškrábala (asi 3 cm široký škrabanec po celkom pravom boku, od predného kolesa až po zadné). No a keď sme im to ukázali pri odovzdávaní nám povedali, že nech sa tým netrápime, máme predsa plné poistenie :) 

Inak auto sme mali tuším Nissan Micra vo veľmi dobrom stave, malo najazdených okolo 15.000 km. Personál veľmi milý a príjemný, takže odporúčam. 


Ahoj, taky uvažuji, že si auto zapůjčíme přes WIBER, chtěla jsem se zeptat, po příletu na Vás od nich někdo čekal, nebo jak jste se přesunuli k autu??


0 Citovat

Ahoj, wiber má základnu v Coll den Rabassa, je to po dálnici tak 5 minut (druhý sjezd směrem k Palmě). Na letišti mají shutlle bus a zavezou vás na centrálu. 


Co se týká pojištění, tak já jsem si připlatil za to plné (all inclusive). Máte to bez stresua blokací na kartě. Auto v tomto případě ani neprohlizi. 


Co se týká říjnového termínu, tak bych s rezervací auta počkal. Nemáte kam spěchat, myslím, že cena spadne na 30€ s plným pojištěním. Za mnou na ostrov minulý týden přijeli rodiče a měli jsme to za cca 32€ na den. 

Jinak okolo 35€ na den s plným pojištěním se motají i místní lokální půjčovny. 

Zajímavosti u wiber rent a car je to, že si za téměř stejně peníze můžete půjčit auto různých kategorií od ayga, mircu až po mercedes, mini, BMW... 

Jinak by mě zajímalo jaké mají spojení s půjčovnou Sixt, protože jsem si nemohl nevšimnout nálepky na předním skle, odkazující na infolinku Sixt. 

0 Citovat

Co jsem si tak zkoušel hrát s termíny, zrádné je to, že ho chci jen na 1 den. Když pobyt "natáhnu" třeba na týden, padá cena s full pojištění na nějakých 30-35 € / den.

0 Citovat

vsak si daj externu poistku cez icarhire na jeden den za par euro.

0