Zdravím vyrážíme teď ve čtvrtek ve 2 lidech na Mallorcu od 18. do 20.2. Našel jsem na rentalcars super ceny (Ford Focus C-Max za 333,- Kč na celé dva dny, pojištění spoluúčasti máme u jiné firmy). Už jsem si pořídil i kreditku, ať není problém. Teď jsem se ale kouknul na nějaké recenze půjčovny u které to máme přes rentalcars bookované a nestačím se divit. Je to Record Go Mallorca. Na google mají přes 70 recenzí a skoro všechny jsou negativní, ve stylu že lidem nebylo navráceno depozitum nebo jeho část apod. Riskovali byste to, po shlédnutí recenzí? Jinak máte někdo zkušenosti třeba s InterRent, Centauro, Hiper Rent a car nebo Drivalia? EDIT: Rezervaci jsem již zrušil, zarezervoval jsem o poznání dražší auto přes Thrifty, nicméně jsem zase našel stránku s recenzemi (tady http://www.reviewcentre.com/reviews11376.html). A samé negativní. Na webu rentalcars jsou ale jejich recenze pozitivní. Moc tomu nerozumím. Nebude lepší rezervovat auto až na místě? .

Půjčovna Record Go Mallorca

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Právě na ni myslím. Chtěl jsem Wiber pro jeho super pověst. Nebo nějakého jinou firmu s fajn reputací a full cover přímo od nich. Těch dvacet, třicet euro za den přežiju :D

0 Citovat

Michal napsal(a):

Co jsem si tak zkoušel hrát s termíny, zrádné je to, že ho chci jen na 1 den. Když pobyt "natáhnu" třeba na týden, padá cena s full pojištění na nějakých 30-35 € / den.


My sme auto zajednavali na koniec juna jeden tyzden dopredu a vychadzalo to s full poistenim 35€ pri rezervacii na den a nejakych 15-20€/ den pri rezervacii na tyzden :) 

0 Citovat

Ahoj, nevíte jestli je opravdu nutné půjčit auto u Půjčovna Wiber pouze na pas? :/

0 Citovat

Zdravím,

nebyl teď někdo nedávno na Mallorce a půjčoval si tam auto? Jak to tak čtu, tak všichni skoro na všechny autopůjčovny nadávají :D


Díky za info

0 Citovat

My sme boli na Mallorce cez Veľkú noc a pred tým na dušičky, auto oba razy s Wiber a bez problémov. Shuttle z letiska do požičovne každú chvíľu, super prístup, super ceny a super autá. Jednoznačne len s nimi aj nabudúce.

0 Citovat

Ja mam cerstvou zkusenost s record go ve valencii.odvoz z letiste do 15 min od pristani.auto nissan quasqai.spokojeny nejsem nebot

1) k cene uvadene pri obednani mi pri online objednavce pripocitali 1.5krat takovou castku za pojisteni.

2) dalsi pojisteni za 37 eur na den mi nabidl pri odberu .jinak si veme 1400 eur kauci.ta se muze vratit az za mesic coz se mi nehodilo.ok.cvakal sem dal

3)vzali si stejne70 eur kauci na naftu kdybych nevratil plnou 

4)kdyz jsme to vraceli v 7 rano meli zavreno .nikdo nas neinformoval ,bud spatny system nebo umysl  tak jsme volali hotline a dle instrukci nechali auto na letisti.volal jsem jim pozdeji primo do pujcovny a pry si tu kauci nechaji.


RECORDGO nedoporucuji.

0 Citovat

A cetl si vubec podminky pujceni?? Vzdyt toto je standard pri pujceni auta...jejich pojistka nebo kauce cca 800-1500€+ zaloha na benzin+ mimo otviraci hodiny poplatek.

0 Citovat

andreko napsal(a):

A cetl si vubec podminky pujceni?? Vzdyt toto je standard pri pujceni auta...jejich pojistka nebo kauce cca 800-1500€+ zaloha na benzin+ mimo otviraci hodiny poplatek.

Na jednu stranu mě takové jednání od některých španělských půjčoven nepřekvapuje a základní chyba byla nepřečtení si negativních recenzí. Když už půjčení u takovéto firmy risknout, je třeba být připravený, vědět co mě čeká a mít externí pojištění spoluúčasti. Nebo si rovnou objednat plné pojištění bez spoluúčasti přímo u té půjčovny, což v tomto případě nebylo. Určitě bych to ale nezlehčoval, že je to standard.

Ad 1) Chyba zákazníka, že si nechal připočítat externí pojištění (nejspíš rentalcars nebo podobné), které pak ani nevyužil, protože nevěděl, že bude třeba kauce (ta ale zpravidla není blokovaná tak dlouho po půjčení, často je odblokovaná okamžitě).

Ad 2) Částka je extrémně vysoká, při objednání předem by byla necelých 24 eur a u jiných půjčoven bývá pod 20 eur. Tímto si hlavně vydělávají na nepřipravených a lehkomyslných, aby mohli nabízet půjčovné za pár eur za den (u menších aut za pár desítek centů).

Ad 3) Toto je ve Španělsku standard (aspoň u levných půjčoven), ale v zemích, kde jsem si auto půjčoval, jsem se s tím nesetkal.

Ad 4) Na svém webu mají pro Valencia airport office hours od 7 h. Vrácení před 7 h. ani nejde zadat, ale asi by to šlo přes jiný web. Možná stačilo chvíli počkat, než otevřou. Pochybuju, že mají v podmínkách půjčení, že v případě vrácení mimo otvírací dobu (což ale v tomto případě nebylo) nevrací kauci na benzín (to by snad ani šmejdi mít nemohli). Našel jsem jsem jen zmínku o malé pokutě pro tento případ:

Charge for returning the rented vehicle to a public car park
If the contract holder returns the rented vehicle to a public car park, if the vehicle is recovered on the same day as the return date established in the rental agreement, Record Go will apply a penalty fee of €30. If the rented vehicle is not recovered on the same day as the return date established in the rental agreement, Record go will apply the corresponding penalty fee for the late return of the vehicle, and the customer will be responsible for paying the vehicle recovery cost.


K vrácení jinde došlo (i když jejich chybou), takže mají nárok na 30 eur. Asi bych zkusil obrátit se kvůli 40 eurům na banku, která vydala kartu (požadovat chargeback).

0 Citovat

Petraslibor napsal(a):

Ja mam cerstvou zkusenost s record go ve valencii.odvoz z letiste do 15 min od pristani.auto nissan quasqai.spokojeny nejsem nebot

1) k cene uvadene pri obednani mi pri online objednavce pripocitali 1.5krat takovou castku za pojisteni.

2) dalsi pojisteni za 37 eur na den mi nabidl pri odberu .jinak si veme 1400 eur kauci.ta se muze vratit az za mesic coz se mi nehodilo.ok.cvakal sem dal

3)vzali si stejne70 eur kauci na naftu kdybych nevratil plnou 

4)kdyz jsme to vraceli v 7 rano meli zavreno .nikdo nas neinformoval ,bud spatny system nebo umysl  tak jsme volali hotline a dle instrukci nechali auto na letisti.volal jsem jim pozdeji primo do pujcovny a pry si tu kauci nechaji.


RECORDGO nedoporucuji.


Půjčuji si u nich 10 let pravideně.

Vynikající služby.

A když čtu, co jsi napsal, tak je to přesně, jak píše Libor_S.

Lidi nečtou podmínky půjčovny a pak píšou negativní komentáře.

Mimochodem minulý rok vypůjčen Range Rover na 10 dnů za 2 900,-Kč.

Deposit  2 400,- eur vrácen do 72 hodin.

Mám za sebou desítky vypůjček aut po světě a téměř 90% stížnosti zákazníku je na vlastní hloupost.

Jinak kauci jsem měl vždy vrácenou do týdne.

Minulý měsíc jsem měl vypůjčku u proklínaného Goldcaru ve Španělsku 2x.

První byla na ALC s vrácením v VLC a deposit byl uvolněn do 24 hodin.

Druhá byla na TFS a deposit byl vrácen taky do 24 hodin.

0 Citovat

Pravidelně objednávám auta přes https://hespac.com/rentalcz.htm zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace. 

0