Půjčení auta - Cancun

Založil mkamensky před rokem ve fóru Půjčení auta
7 odpovědí

Ahoj, nepůjčoval si někdo auto poslední dobou v Cancunu? Na rentalcars mi to najde velice levné pronájmy (klidně kolem 300 CZK/den) od America Car Rental. Samozřejmě jsem v tom hned hledal nějaké chybějící pojištění oproti ostatním půjčovnám, které po mně pak budou chtít při vyzvednutí auta. Ale podmínky smlouvy říkají, že by tam mělo být všechno důležité - CDW, TW (klasicky se spoluúčastí), pojištění odpovědnosti vůči třetím stranám.

Nějaké zkušenosti? Je v tom nějaký háček nebo je to opravdu tak levné?

Pokud si nekoupis full insurance tak budes pri tehle cene platit celkem velkou zalohu (tusim ze to bylo mezi $2000 - $3000 bez ohledu na dobu vypujceni).. Taky si davej velky pozor pri vraceni auta (pokud si nevezmes full insurance) - celkem oblibena kratochvile v pujcovnach je tahat z lidi penize za ruzne neviditelne oderky - a jsou to celkem velka castky - cetl jsem o tom dost hororu na zahranicnich webech (a litali tam za skrabance castky jako $1000, $500 etc.. smiley

Jinak plne pojisteni nakonec cenu zvedlo na 2x toho co jsem platil online.. Ale zase jsem platil zalohu jenom $100..

Jo, tak CDW se da pripadne pripojistit, aby to bylo bez spoluucasti, at uz pres samotnou car rental spolecnost nebo pres nekoho jineho. Jen je mi podezrele, ze i s tim pripojistenim to porad vychazi levneji nez vetsina ostatnich pujcoven (kde je taky spoluucast). Se zalohou taky pocitam.

Hele v Mexiku (MexRentACar - pobocka Americke pujcovny fox) byli 2 polozky:
1. SLI (povinne ruceni ktere neni soucasti pujcovneho)
2. LDW (typicke havarijni pojisteni)

Obe tyhle polozky se daji nakonfigurovat v ruznych variantach (SLI1, SLI2, LDW1, LDW) s tim ze ja jsem mel zaplacene jenom pujcovne (ze ktereho si evidentne berou vypalne rentalcars.com) a SLI si vzit musis, LDW je optional..

Casta finta rentalcars.com je to, ze ti nabidnou LDW pres 3rd party providera (tzn. sjednas to online dopredu), nicmene v tom pripade pak mizi kouzlo toho, ze kdyz to auto vracis a chybi mu jedno kolo a obe zrcatka, tak se o to postara pojistovna - pokud si koupis to pojisteni externe, tak si musis dobre prostudovat podminky, protoze pokud se neco po**re (i skrabanec pri vraceni), budes to muset zacvakat na miste, sepsat protokol a jeste to pak vyresit s poskytovatelem toho pojisteni. Taky je slusna sance ze ti externi LDW nepomuze snizit zalohu a budes muset nechat $3000 zalohu z karty..

Ja to delam tak, ze si vzdycky kupuju full insurance (uz mam slevu u Dollaru) a jsem bez starosti.. Ale spousta mych kamosu si klepe na celo kdyz jim to rikam.. smiley

Plná pojistka od nich je samozřejmě vždy jistější, ale zase to pak vychází od 20-40 dolarů na den více. K tomu pokud někdo chce dalšího řidiče, kterého nemá již v nabídce, tak dalších cca 15 dolarů.

No ohledne toho povinneho ruceni jsem to pochopil z tech podminek nejake takhle - v cene mas TPL (zakladni povinne ruceni do 750 000 pesos), SLI si muzes priplatit doprovolne a v podstate ti to zvysi tu castku.

Jako s tim pojistenim je to tam u vsech spolecnosti podobne mi prijde. Ja jen vlastne resim to, ze je mi podezrele, ze ta America Rental Cars (a i ten Mex) je vyrazne levnejsi nez ostatni pujcovny pri srovnani stejneho typu auta se stejnym pojistenim, tak jestli v tom mam hledat nejakou zradu nebo mam byt proste rad, ze je to levnejsi a nehledat vsude nejake hacky smiley

Ahoj, primo k tématu moc neporadim , ale i presto se třeba muj poznatek hodi. Mel jsem v Cancunu auto od Thrifty, hodne neprijemna obsluha (třeba jsem mel jen smulu tezko rict), ale chteli 300USD deposit, nasledne byl problem i s platebni kartou i presto ze všude jinde fungovala, ale to se da prezit. Jak uz někdo psal tady, při navraceni auta se hledalo sebemensi odreni, které se samozrejme naslo, takze doporučuju poctive auto ohledat při prevzeti - prebirali jsme v noci a oderku jsme nasli, upozornili na ni a nasledne byla zapsana na půjčovací protokol, nicmene i presto se nasla při vraceni oderka další -) dalo to usili dostat 300USD zpet.

Přihlášení a registrace