Plavba Středomoří

Napsal Leoš Literák 2016-08-18T06:20:53+02:00 ve fóru Vodní doprava

Boční vítr je nepříjemný pro velké lodě i malé jachty, protože k přirozenému pohybu lodě ve vlnách se přidávají nepřirozené výkyvy, ale houpat se umí dost i velká loď, to mi věř. Každý člověk reaguje jinak, jako u všeho, někdo je v pohodě, někomu bude tři dny špatně...to je fakt individuální. Tabletky na mořskou nemoc jsou skutečně na recepci k dispozici, stačí naznačit gestem smiley a fungují rychle.

Možno trochu off topic - práve preto mám radšej plavby po Karibiku - kapitán prispôsobí VŽDY trasu podľa búrkovej oblasti , niekedy preto i zmenia zastávku na iný ostrov - z +10 plavieb som ešte kymácanie a v podstate ani silnejšiu búrku nezažil. Všetko je lacnejšie /žiadna DPH, či tax ako na európskych plavbách/, relax a pohoda - ostrovy sú malé a všade je blízko, netreba sa nikde hnať - v podstate okrem Cartageny, San Juanu PR a Santa Dominga len pláže a sem tam džungla, taxíky lacné, v prístave sa väčšinou stojí od vidím do nevidím a do toho znie kalypso a reegae s rumovou príchuťou... keď plavba, tak v Karibiku... pomôcka" malebné sú trasy, čo začínajú z Martiniku a Guadeloupe - teda južný Karibik. A európske mestá? ...radšej v kľude a pokojne cez predĺžené víkendy, nie systémom 10 krajín za 5 dní

Pro mamku je plavba ideální - žádné složité kodrcání autobusem a honění se z letiště. Za týden má možnost uvidět X měst. X eurovíkendů by určitě nedala.

Tohle je tlachání o prdu. Každý má jiné priority a hlavně možnosti.

Tak jsem tu procetl celou diskuzi o plavbach a spis nez to Stredomori me zaujal ten Karibik co pise mispi

Delsi dobu si pohravam s myslenkou, vyzkouset nekdy takovou dovolenou , ale vzdycky me to nakonec nejak odradi, more bych ani tak neresil . zazil jsem na dost malem clunu plavbu v hodne rozbourenem mori v Irsku na Aranske ostrovy . polde meho nemeli uz vubec za takoveho stavu more vyplout ,,dodnes me mrzi ze nemam z toho video ,.. smiley

Pri zpatecni ceste to same, ne li horsi ...nebylo me sice uplne nejlip, ale zvladnul jsem to, pravda slo o kratkou plavbu ne treba o cely den a noc na mori ..

Obcas taky pluju trajektama a taky se obcas stalo, ze nebylo more nejklidnejsi

Ale co resim a co me, nebo tedy nas, protoze bychom cestovali ve dvou odrazuje, je ta organizovanost

1) plavba, pokud bude pak na sirem mori zacne byt po 2-3 hodinach jednotvarna, urcite pozitivni pocity pro suchozemce asi zustavaji, ale prece jen jsme pak na vymezenem prostoru, s typem zabavy co nas moc nelaka

2) Organizovanost v miste kotveni, na lodi bychom pochopitelne nezustali, ale sledoval jsem treba k 100 vyroci Titanicku plavbu lode z Cobhu ( priplula ze Soupthamptonu ,.). autobusy cekaly, lidi se hrnuli v davu do nich, odvezli je na jakysi okruh po okoli , nebo nekam , nevim uz kam

Program te plavby jsem si pak nasel i s cenama ,,,a prestalo me to zajimat smiley

Prisla me to desna snobarna a proste jako bych se povaloval nekde v 5 hvezdickovem hotelu v resortu s all inclusive a s toho resortu ale nemohl vylezt, jen na organizovany vylet

Zeptam se tedy konkretne ,,jak to funguje v tom Karibiku, treba to co pise mispi o te atraktivni oblasti tam ...je to skutecne lepsi nez proste priletet na jedno misto a tam si pak delat podle sebe vylety ?

Trip report: http://www.literak.cz/2017/04/lodi-po-zapadnim-stredomori/

mohu nabídnout svoji zkušenost z roku 2013 po středomoří: http://daweb.one/daway/stredomori2013.html

dodikus napsal(a):

Poznejte středomoří s PTTours- https://www.pttours.cz/nejlepsi-...=393782389

Středozemní moře budete moci prozkoumat z paluby lodě, se spoustou příjemných zastávek..

Super, ze ste nedavno dali do prevadzky tu funkciu videnia vsetkych komentarov diskutujucich. Tu hned mozeme vidiet cloveka, ktory sem len prisiel robit reklamu :D

dodikus napsal(a):

Poznejte středomoří s PTTours- https://www.pttours.cz/nejlepsi-...=393782389

Středozemní moře budete moci prozkoumat z paluby lodě, se spoustou příjemných zastávek..

jednoznačne spam a nepovolená reklama

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!