Pokuta z Itálie

Napsal KubajsM 2016-08-22T16:13:59+02:00 ve fóru Půjčení auta
peeterman napsal(a):

Tak se bohužel taky musím podělit o zkušenost. Byli jsme v létě na dovolené v Itálii a půjčili jsme si auto v půjčovně Interrent na letišti Bergamo. Teď při kontrole kreditky, kterou standartně nepoužívám, jsem zjistil, že mi bylo strhnuto 6x45 EUR jen jako administrativní poplatek a pravděpodobně dorazí ještě pokuty poštou. Všechny údajné pokuty jsou za vjezd do centra města, i když jsme se snažili auto vždy nechávat někde na okraji města a popravdě jsme si těch značek, které vjezd zakazovaly/omezovaly, vůbec nevšimli. Uvažuji o tom, že bych tyto pokuty, pokud přijdou, neplatil.

Ahoj peeterman, jak to vše dopadlo? Já byl v It v létě 2015, auto z půjčovny a po půl roce 3x pokuty. Vůbec o ničem nevím, kde by mě cvakli. V jednom mi dokonce poslali italskou složenku. Jediné platby byly z autopůjčovny, kde si vzali z účtu 3x 3000,- cca. Ale osobně jsem nic neplatil.

Myslím, že pokutu 40 Euro není problém zaplatit. Teď jsem někde četl, že v ČR může za jízdu bez známky po dálnici být až 100 000 Kč. Takže bych si dával doma pozor. ( pro zajímavost bylo to na https://autotrip.cz/dalnicni-zna...republika/ )

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!