Mám v USA přes Rentalcars zamluveny vůz, dnes jsem našel výhodnější nabídku a uvažuju nad ní. Rentalcars má ve smlouvě bezplatné odstoupení od smlouvy, pokud je to dříve, než 48 hodin - máte s tím někdo zkušenosti? Mám na mysli, když bych se rozhodnul rezervaci zrušit, do kdy vrátí na účet strhnuté peníze a případně, zda si půjčovna (v mém případě Alamo) může něco strhnout navíc za zrušení. Díky za info, s půjčováním aut nemám zkušenosti. .

Rentalcars

Založil ve fóru Půjčení auta

Zapůjčení auta se zero deposit - no deposit required.

Není vyžadována záloha.

Jedná se o půjčení s prepaid (jiný způsob není) doplatek na pick up, kde by si mohli tímto udělat přístup na konto při doplatku kartou.

Bere si půjčovna údaje z nějaké karty (debet/kredit) a ty potom využije pro zaplacení případné spoluúčasti na poškození, když nevezmu plnou pojistku?

V části platební karty přitom uvádějí - budete potřebovat tento typ karty pro deposit:

a - debet

b- kredit

 

V případě debetky, bych ale mohl snížit zůstatek na účtu a vytvořit nedostatek financí pro případnou spoluúčast, nebo poškození.

Máte někdo zkušenost, jak to funguje?

 

0 Citovat

Blokace požadované částky. Pokud nebude na kartě dost peněz, tak se nic nezablokuje a tudíž odejdeš bez auta. 

0 Citovat

Právě, že je tam možnost  -  no deposit required

https://www.discovercars.com/en/...5a7d045d63

 

Leda, že by se to vztahovalo na ten prepaid?

Ale je to v Refundable security deposit.


rental.jpg

0 Citovat

když je tam možnost bez kreditky a depozitu tak by to mělo jít., Já to tak mám skoro vždy, odmítám někomu dávat kreditku kde mám navíc blbý kurz.

Depozit jsem si nechal bloknout mám pocit jednou v životě ale to nebyla jiná možnost.

0 Citovat

Mám sice pojistku gold u WWI, ale když bych se mohl vyhnout problémům se spoluúčasti, tak jenom dobře.

0 Citovat

bugr napsal(a):

když je tam možnost bez kreditky a depozitu tak by to mělo jít., Já to tak mám skoro vždy, odmítám někomu dávat kreditku kde mám navíc blbý kurz.

Depozit jsem si nechal bloknout mám pocit jednou v životě ale to nebyla jiná možnost.

Kreditky jsou jen kvůli depozitu. Vzhledem k tomu, že je předpoklad zrušení blokace, tak je kurz irelevantni.

2 Citovat

Jj, ale jiz 2x se mi stalo, ze misto blokace, depozit stahli a pak zase vratili. Tam potom se hraje i o kurz. Nicmene na pujceni auta kreditka super. Nevidim duvod navysovat cenu vypujcky kvuli tomu, ze pouziju debetku a musim tudiz koupit jejich pojisteni (vetsinou to tak je, pokud vubec na debetku pujci - Kanary svetla vyjimka)

0 Citovat

Standa 009 napsal(a):

Kreditky jsou jen kvůli depozitu. Vzhledem k tomu, že je předpoklad zrušení blokace, tak je kurz irelevantni.

 

supr ty dvě srdíčka ale je to samozřejmě blbost, myslím, to, že je ten kurz jedno, Dost často to stáhnou a vrátí. Ale lidi rádi lajkují nesmysly.

 

Samozřejmě blokace by měla být neutrální ale zkušenost je jiná :(

0 Citovat

Protože někteří tu blokaci neumí udělat. Místo blokace provedou platbu a tu pak vrací. Takže samozřejmě s kurzovým rozdílem.

Jinak kreditku chtějí půjčovny kvůli možnosti si stáhnout peníze i po vrácení. S debitkou mají při malém zůstatku smůlu.

0 Citovat

Tak smůlu maj i s kreditkou, pokud ji někdo jede na vybraném limitu :)

0 Citovat

Pokiaľ má k dispozícii všetky údaje, dokáže si tú sumu vybrať aj z prečerpanej kreditky (a majiteľ sa následne dostane do nepovoleného prečerpania, na ktoré mu banka nahodí sankčný úrok...).

3 Citovat

bugr napsal(a):

[citace="Standa 009"]

Kreditky jsou jen kvůli depozitu. Vzhledem k tomu, že je předpoklad zrušení blokace, tak je kurz irelevantni.

supr ty dvě srdíčka ale je to samozřejmě blbost, myslím, to, že je ten kurz jedno, Dost často to stáhnou a vrátí. Ale lidi rádi lajkují nesmysly.

Samozřejmě blokace by měla být neutrální ale zkušenost je jiná :(

[/citace]

Představ si, že lidi lajkují i podle vlastní zkušenosti. Třeba mně vždy depozit za auto na kreditce jen blokovali a akorát se mi jednou stalo, že mi Wiber v Malaze stáhnul depozit na nádrž paliva a pak vrátil, čímž jsem přišel o 79 Kč. Evidentně ta jiná zkušenost není tvá, když jsi před tím psal: "Depozit jsem si nechal bloknout mám pocit jednou v životě ale to nebyla jiná možnost."

Jinak dokonce i při půjčeních auta na debetní kartu, když jsem kreditku neměl, jsem neměl žádné kurzové ztráty, protože ty blokace zřejmě provedli jako platby, které byly nezaúčtované a po vrácení auta se odstranily.

Ale klidně si půjčuj bez kreditky, abys zabránil tomuto méně pravděpodobnému riziku kurzové ztráty, když ti nevadí obvyklá nutnost platby drahého pojištění na místě nebo omezení výběru půjčoven na ty, které půjčí bez kreditky. Nebo je taky možnost mít kreditku k eurovému účtu (a na něj si poslat eura směněná za výhodný kurz).

0