Zdravím, chystáme se do Irska a planujeme si pujcit auto, respektive dve, ale to je jedno. Uz jsme si tam 2x pujcovali a vzdycky celkem zabrecime nad cenou plneho pojisteni. Aktualne pujceni auta pres AVIS vychazi na 125euro + pojisteni 150 euro! Tak tentokrat premyslime jestli se to neda udelat jinak. Kamarad kamarada rikal, ze to pry dela pri pujceni auta tak, ze pouziva na kryti kartu na ktere ma asi jen 10Kč. Pujcovna pry depozit z karty predem nevezeme, jen si opisou udaje, vydaji mu auto a jede. Ale jak pisu, je to kamarad kamarada, takze se chci zeptat, jestli s tim mate nekdo zkusenost? Samozrejme v pripade nejake havarie je to pruser a bude se platit randal, ale nechce se nam pujcovne davat 2x2000euro jako depozit .... .

Půjčení auta Irsko

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Zdravím,

chystáme se do Irska a planujeme si pujcit auto, respektive dve, ale to je jedno. Uz jsme si tam 2x pujcovali a vzdycky celkem zabrecime nad cenou plneho pojisteni. Aktualne pujceni auta pres AVIS vychazi na 125euro + pojisteni 150 euro! Tak tentokrat premyslime jestli se to neda udelat jinak. Kamarad kamarada rikal, ze to pry dela pri pujceni auta tak, ze pouziva na kryti kartu na ktere ma asi jen 10Kč. Pujcovna pry depozit z karty predem nevezeme, jen si opisou udaje, vydaji mu auto a jede. Ale jak pisu, je to kamarad kamarada, takze se chci zeptat, jestli s tim mate nekdo zkusenost? Samozrejme v pripade nejake havarie je to pruser a bude se platit randal, ale nechce se nam pujcovne davat 2x2000euro jako depozit ....

0

To jsou pohádky z babičiny krabičky... Nevím, o co ti jde, zda o blokaci depozitu na kartě nebo o levné půjčení. Půjč si auto od nějakého brokera s jeho plným pojištěním, to bude nejlevnější možnost, nicméně depozitu se nevyhneš.

0 Citovat

V Irsku sice pujcovat auto nepotrebuju , protoze mam sve , ale vzpominam ze jsem jednou priletel do Dublinu a potreboval se presunout do Corku a dohodnul jsem pujceni na tento presun od Budgetu bez depozitu , ovsem mam v Irsku trvale bydliste , takze to asi bude trosku jina situace ,zalezi taky v jakem obdobi to ma byt a na jak dlouho , protoze pak by mohlo byt i vyhodne si auto s platnym NCT a silnicni taxou koupit a pak ho zase prodat

2x 2000 Euro ?

Kolik vas bude a jake mate plany ? Ziju v Irsku 14 let , treba bych mohl v necem byt uzitecny smiley

0 Citovat

To Cali: jde mi o oboji. Nechce se mi blokovat 4000euro a zaroven chceme levne pujceni, tak jsem se jen chtel zeptat jake jsou zkusenosti/ moznosti.

To mikir: Jedeme jen na 5 dni, takze koupe auta urcite nehrozi smiley Bude nas 8 a chceme projet trasu Dublin - Moherske utesy - Galway a pak nahoru na sever a pres Belfast zpet do Dublinu smiley

0 Citovat

Tak v takovem pripade bych mozna i pujceni auta zvazoval protoze mezi Dublinem a Galway je spojeni dobre na Cliff of Moher se jde taky dostat verejnou dopravou a pak z Galway do Belfastu a zpet do Dublinu taky , ale je pravda , ze casove ztraty by byly vetsi nez autem a nedostali byste se vsude

Porad mi ale nejde do hlavy ten depozit 2000 resp pri dvou autech 4000 euro , je sice pravda , ze v Irsku jsem si pujcoval auto jen jedenkrat a to jeste jen proto, ze jsme se potrebovali dostat z Dublinu do Corku nejak v dobe kdy tam byla mezera v jizdnim radu a cekali bychom dlouho na bus , ale taky se na dovolenych snazim , abych nemel depozit a dle meho nazoru jsou jen dve moznosti ,,bud se najde mistni pujcovna co depozit nepozaduje ( coz je treba na Kanarskych Cicar ) ,ale to v Irsku asi nehrozi ,tak pak jedine zaplatit plne pojisteni a to me vetsinou delalo asi 7 euro na den

A I kdyz by byl depozit, tak rekneme byva 600-800 euro ,,tedy ne 2000 , jak jste dosli k takove castce ? a jinak mozna ta koupe auta se zda jako totalni nesmysl, ale treba ted na donedeal.ie Hyundai Accent 1.3 NCT 04/17 Tax 03/17 €250 takze neni problem s tim do konce brezna jezdit a kdyz zaplati clovek i taxu na dalsi mesic (v tomto pripade cca 32 euro ) tak muze jezdit jeste cely duben , jen je treba zjistit jestli to nekam dojede smiley

Pujcil bych od nejakeho brokera jak pise Cali ale ne s jeho plnym pojistenim ,to by jsi se depozitu nevyhnul , treba economycar ma pojisteni v cene , ale kdyz jsem se chtel depozitu vyhnout doplatil jsem si primo v te pujcovne ,kde mi to zprostredkovali , plne pojisteni bez spoluucasti

0 Citovat

Tady biche dal poro ještě na jenu věc, protože chcete i do Belfastu. Je třeba to oznámit půjčovně a budete platit navíc pojistku pro Severní Irsko.

0 Citovat

Tak je to pravda, ale da se to risknout , tam zadna hranice a kontrola neni , navic pokud pojedou od zapadniho pobrezi tak tam pak projedou po mistnackach a z Belfastu se pak budou vracet po dalnici

0 Citovat

jedine ak by trackovali auto GPSkom a najhorsie keby si mal nehodu v severnom Irsku.

0 Citovat

Základná otázka - má hlavný šofér kreditnú kartu (nie debetnú)? Pretože ak nie, v Dubline vám žiadna veľká spoločnosť (Hertz, Avis, Sixt, Europcar... etc) nepožičia. Ak má, treba zobrať auto bez akéhokoľvek poistenia od požičovne alebo brokera (napríklad cez RentalCars) a dokúpiť si poistenie excessu napríklad cez www.icarhireinsurance.com. Budú chcieť samozrejme blokáciu na kreditku a snažiť sa nanútiť kadejaké poistenia - tie treba odmietnuť a nenechať sa oklamať.

Ak ale riešite blokáciu na účte, zrejme kreditku nemáte (inak nerozumiem prečo by niekomu blokácia vadila, sú to peniaze banky, nie vaše). V tom prípade vám ostáva len lokálna požičovňa - overoval som si u https://www.easirent.com/ a https://www.dan-dooley.ie/ - požičiavajú aj na debetku ale treba samozrejme zobrať full poistenie. My sme skončili u Easirent (nemali sme kreditku) a celkovo asi môžem odporučiť.

Pri bookingu zadaj promo "EASI15" na 15% zľavu, vychádza to potom okolo 130 eur s full poistením na 5 dní bez spoluúčasti, čo je celkom fajn. Cross border fee do severného írska sme platili 20EUR + treba si povinne kúpiť plnú nádrž za 50EUR. Neplatí sa potom vôbec žiadny deposit. Pobočku majú kúsok od letiska, majú free shuttle - treba zavolať. Pri vyzdvihovaní auta treba byť asertívny - snažili sa nás ojebabrať že cross border fee je 40eur - mal som ale vytlačené potvrdenie z live chatu že stojí 20EUR. Tiež nám skúšali dať benzínové auto aj keď sme mali priplatené za diesel. Nakoniec ale spokojnosť - úplne nové Mondeo combi vo fullke s navigáciou s 500 najazdenými kilometrami. Všetky autá na parkovisku mali úplne nové a pekné, čiže v tomto fajn. Pri vracaní auta nič neskúšali, pohodička, žiadne dodatočné platby.

0 Citovat

Na ty dve pujcovny jsem se dival , protoze me to taky zajima , chteji prijet znami a nebudu je moct vsude vozit tak si taky chteji pujcit auto ,, ale ta cena tedy i s tou slevou je dost vysoka pises 130 euro na 5 dnu +20 euro za Belfast + povinne 50 na palivo , nerikam , ze 50 euro neprojedou ale uz to je tedy 200 euro, protoze predpokladam , ze museji pak taky plnou nadrz vratit

Taky si radeji pujcuju vetsi auta nez mala, ale pres economycar je vyjde Ford Fiesta 50 euro , Ford Focus 70 Ford Mondeo 90 euro a k tomu to plne pojisteni co uzavrou podle toho co jim prideli , na mietewgen.de maji taky vyber aut 50-90 euro na tech 5 dnu ..ale koukam jsou vsude poznamky o tech 2000 eurech blokace ,ale myslim ,ze tim pojistenim bez spoluucasti by se to melo eliminovat ,ale nevim Recko neni Irsko ..nejvic jsem nadaval ve Skotsku , ale i tam se to dalo vyresit bez blokace ,ale nevychazelo to dobre

Jinak co se tyka toho depozitu na kteditkach tak taky patrim k lidem kdy mi to vadi ale nebudu tu rozvadet proc , protoze na to tema uz tu byla sahodlouha diskuze , jestli je ale i pres nulovou spoluucast vyzadovna blokace karty , tak pak asi je treba zaplatit vic

0 Citovat

Logicky ak som si nádrž kúpil, vraciam auto s prázdnou nádržou smiley Cena určite nie je super výhodná, ak by som mal kreditku tak rozhodne beriem klasickú požičovňu cez rentalcars + 3rd party poistenie.

A bacha na to, že full coverage priamo v poisťovni výjde minimálne 20 eur denne, napríklad v Sixte stojí na najlacnejšie auto 25€/deň + okná a podvozok ďalších 7... a to je cena online... na pobočke to môže byť ešte výrazne drahšie. Takže sa to môže poriadne predražiť. V írsku by som určite nebral poistenie priamo od požičovňe ale nejaký 3rd party excess coverage ktorý za cca 5 eur denne zahŕňa aj okná/podvozok. Treba ale počítať s veľkou zálohou a tým, že v prípade nehody musíte excess zaplatiť požičovni vy a následne 3rd party zaplatí vám - t.j potenciálne doťahovačky.

0 Citovat

Tomu příplatku za překročení hranic se externí pojistkou bohužel nedá vyhnout.

0 Citovat

Wow, vsem dekuji za info. S tim severnim Irskem me to vubec nenapadlo :/

No od Avisu je opravdu 2000 euro kauce na auto a nebo 30euro full pojisteni na den. Takze jsme skoro na 300 eurech za tech 5 dni :/

0 Citovat

Tak jsem volal do obouch pujcoven a vychazi to cenove podobne. Easirent ma levnejsi pronajem, ale drazsi pojistku 21eur/den. Dan-dooley ma zase drazsi pujceni, ale levnejsi pojistku 16eur/den.

Cestovani do Severniho irska je prej v pohode a bez poplatku.

Easirent si jeste bere depozit za plnou nadrz, kdyz se vrati s plnou nadrzi tak depozit vraci. Dan-dooley to ma plnou za plnou bez depozitu.

Celkove to na tech 5 dni vychazi na nejakych 170euro coz je paradni oproti 300 u Avisu

0 Citovat

Dej pak vedet ,u koho jste nakonec pujcili a jaka byla spokojenost ,v srpnu prileti znami, chteli by si taky pujcit auto ,tak bych jim to doporucil smiley

0 Citovat

To, že sa neplatí cross border fee do Severného Ísrka by som si dal nechať potvrdiť na e-mail alebo vyslovene sa na to opýtať na live chate a vytlačiť si konverzáciu. Pri vyzdvihnutí sa nás hneď pýtali či plánujeme ísť do NI a zabili nám surcharge 40 eur, čo sme zjednali na 20 smiley (ako som písal vyššie).Zrejme majú iné pravidlá pre požičanie na viac ako 3 dni, ale na pobočke nemajú problém skúšať so zákazníkom trochu vydrbkať, tak by som šiel na istotu smiley

0 Citovat

jj diky za tip. Jeste si to radeji proverim pres email a vezmu s sebou smiley

Pak napisu co zkouseli smiley

0 Citovat

zdravím, máte někdo aktuální info, jak se cenově pohybuje depozit při půjčení auta v Irsku? Je potřeba opravdu kreditní karta, nebo záleží na konkrétní půjčovně. Kamarád předloni půjčil auto na debetní od mBank, depozit asi 10 000. Díky předem!

0 Citovat

Prečítaj si posty kúsok vyššie - moje sú založené na skúsenosti z novembra, čiže maximálne aktuálne. Obvolal som všetky požičovne na letisku v Dubline, na debetnú kartu požičajú len lokálne (Easirent, Dooley) a vyžadujú plné poistenie - vtedy sa neplatí žiadny deposit. Niektoré medzinárodné požičajú aj na embosovanú (s 3D číslami, čiže mBank je OK) debetnú kartu, ale vyžadujú depozit niekedy aj 1000 - 2000 eur.

Niektoré požičovne na debetnú kartu auto vôbec nevydajú a ak napríklad zaplatíte nejakú platbu vopred cez rentalcars.com, nemusia vám ju vrátiť a berú to ako no-show. Takže sa vždy treba vopred informovať aspoň cez chat na facebooku a ideálne si konverzáciu vytlačiť a vziať so sebou.

0 Citovat

zdravím, chtěla jsem si před cestou z live chatu vytisknout potvrzení o výši ceny za překročení hranic do sev. irska...poslali mi toto a tvrdí mi, že je to tak z irska do sev. irska....platili jste opravdu jen těch 20 eur? diky
Non UK overseas travel

1. Overseas charge: £125
2. Green card insurance: £20 per day
3. Mileage restriction: 100 per day / 50p per mile
4. Breakdown cover with repatriation

0 Citovat

Tak jsme se vrátili z našeho tripu po Irsku a zkušenosti s půjčovnou Easirent jsou následující.

Vyzvednutí na letišti úplně v pohodě, po zavolání přijel týpek do 10 minut.

Přebrání aut taky pohoda, pracují tam mega vtipní týpci. Akorát jsme dostali vysvětlení, že zabookovana auta s pojistkou ZERO EXCESS RATES zahrnuje jen základní pojistku ve které není pojištění čelního skla, kol, podvozku a škrábance. Takže vlastně nic, jen se nemusí dávat ten deposit. Rozšíření na plnou pojistku stojí 10/euro za den a to už je opravdu plné krytí, kde zkontrolují jen jestli vracíte auto s plnou nadrží a nic víc. Pojistku jsme přikoupili a ještěže tak, protože se nám podařilo během tripu tak trochu vylomit dveře, které pak nešly úplně dovřít, ale při vracení to vůbec neřešili.

Další poplatek byl za překročení hranic do Severního Irska, paušálně 30euro.

Takže celkově jsme za jedno auto na 4,5 dne zaplatili 253euro, což je víc než jsme počítali, ale zase je to pořád asi nejlepší cena než u AVIS atd...

Dostali jsme parádního, prakticky nového Focuse v trochu sportovní verzi ST Line se zabudovanou GPS, kterou jsme nemuseli platit. Druhé auto už bylo horší, byl to Cactus, ale zase měl parádní spotřebu 4,3l oproti naší 5,4l,

Ještě pár poznatků:

1) Jedno auto jsme bookovali v ponděli a vycházelo to se slevovým kódem (EASI15) na nějakých 183euro. Druhé auto jsem pak bookoval následující den a cena už byla o 20euro vyšší. Den před odletem jsem se znovu podíval na stránky a cena opět klesla na 183euro, tak jsem původní rezervaci zrušil a udělal novou. Takže doporučuji průběžně sledovat, udělat rezervaci, která se dá kdykoliv zrušit.

2) Debetka nebyla vůbec problém

3) Nabízeli nám, že nám natankují nádrž z jejich benzínky s 10% slevou na palivo a pak jen auto vrátíme s prázdnou nádrží, což se pěkně blbě odhaduje, tak jsme odmítli a vzali si jen zálohu za plnou nádrž 50euro a po vrácení s plnou nádrží zase deposit vrátili. S dotankováním do plné nádrže se vůbec nemusíte stresovat, stačí to udělat až prakticky u autopůjčovny, kde je jedna benzínka a cena paliva byla asi nejnižší co jsme viděli v celém Irsku.

4) Platbu provedte v eurech, banka dává mnohem lepší kurz než při placení v korunách. Rozdíl byl nějakých 700Kč

A to je asi vše :)

0 Citovat

Tak já nevím, školy nemám, ale 5 dnů v červenci Ford Mondeo (tedy standard/full size) s plným pojištěním, včetně skla, podvozku atd. (pravda přes brokera) za 92,- EUR a za stejnou byl třeba od Thrifty compact Golf diesel.

0 Citovat

My měli před měsícem půjčenej na 4 dny Megane sedan diesel přímo od Avis za €77 včetně one-way Cork-Dublin. Dokoupil jsem na místě zero-excess za €19/den, protože jsem už na kreditce neměl €1500 na deposit. Jinak by asi broker byl ještě levnější..

0 Citovat

Taky mi to příjde o 150 eur minimálně nadhodnocené.

0 Citovat

Všetko záleží od toho, či máte kreditku... Ak nie tak vám jednoducho Avis / Thrifty / hocijaký broker v Írsku ani len nepožičia. Ak kreditku máte tak nemá zmysel riešiť Easirent.

0