Zdravím, chystáme se do Irska a planujeme si pujcit auto, respektive dve, ale to je jedno. Uz jsme si tam 2x pujcovali a vzdycky celkem zabrecime nad cenou plneho pojisteni. Aktualne pujceni auta pres AVIS vychazi na 125euro + pojisteni 150 euro! Tak tentokrat premyslime jestli se to neda udelat jinak. Kamarad kamarada rikal, ze to pry dela pri pujceni auta tak, ze pouziva na kryti kartu na ktere ma asi jen 10Kč. Pujcovna pry depozit z karty predem nevezeme, jen si opisou udaje, vydaji mu auto a jede. Ale jak pisu, je to kamarad kamarada, takze se chci zeptat, jestli s tim mate nekdo zkusenost? Samozrejme v pripade nejake havarie je to pruser a bude se platit randal, ale nechce se nam pujcovne davat 2x2000euro jako depozit .... .

Půjčení auta Irsko

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

kreditku nikdo z nas nemel...

0 Citovat

Matt_jw napsal(a):

kreditku nikdo z nas nemel...

Asi zacnu pujcovat svoje auto kdyz to tak ctu -)) nebo nabidnu pro 4 lidi odvoz a pruvodcovani ))

0 Citovat

Pravidelně objednávám auta přes https://goo.gl/ZrKu7x zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace.

0 Citovat

Ahoj,  první týden v červenci letíme do Dublinu. Pátek až pondělí a plánovali jsme vypůjčení vozidla. Nevlastním ale kreditní kartu jen klasickou debetku od KB...také depozit 1800 €, který mi vyhledávače nechazejí je šílený... Další věc je jestli vůbec bude auto potřeba. Chceme den v Dublinu, den v Corku, den v Galway a nejznámější památky... Jde mi o to jestli se bez auta na ty místa dostanem..

Díky za radu

0 Citovat

tak to ako keby ste sa pytali, ze budem v Prahe a ci sa bez auta dostanem do Plzne a Brna :)

Do Dublinu auto netreba a v Irsku existuje verejna doprava aj medzi mestami. Staci len na Google Maps pozriet, alebo priamo tu

https://www.transportforireland.ie/

0 Citovat

pokud je vas vice jak 2, troufnu di tvrdit, ze auto vyjde levneji nez hromadna doprava, o komfortu nemluve. Deposity jsou bezne, asi se mu da vyhnout zaplacenim plne pojistky, ktera ale casto stoji tolik co pujcovne. Napr v Galway bych doporucil zajet na Cliffs of Moher, Doolin Cave, Connemara a Kylemore Abbey. Kdyz se podivas do mapy, bude se to blbe skladat bez auta. Skiro si ale myslum ze vygooglis turisticke busy co to budou objizdet.

0 Citovat

tak keby som riesil auto, poziciam ho az na vylet do Galway, Corku a okolia. V Dubline je to hlupost. a teda suhlasim s Danielom, otocka Galway/Cork je pre dve osoby lahko 50-70 euro

0 Citovat

co v dublinu? tam neni nic, jameson a guinness urcite vynechat, grafton street je ulica, trinity nic moc, temple bar predrazen. doporucuji okamzite prchnout jinam

0 Citovat

V Dublinu opravdu auto nepotrebujes . Cork i Galway se daji zvladnout busem ,otazka je  toho programu , to co pise Daniel ,je nesmyslna  honicka,navic o prazdninach 

Jsou to proflaknuta  turisticka  mista  s davem  turistu,navic  treba usek Dolin- Cliffs of Moher - Galway  mizerna silnice ,  Connemara  je krasna , ale ne na 1 den , navic v teto oblasti  byva nejmizernejsi  pocasi  snad s celeho Irska , Kylemore Abbey .dalsi  proflaknuta  turisticka atrakce  s mraky lidi o prazdninach 

Nevim jak  mate  letadlo  a kolik vas je  ,ale  jestli v patek prilet  ,tak bych  dal spis okoli Dublinu , Howth a Bray  , udelat si dopredu  rezervacku  ve  Fox pubu ,   nebo ta oblast  Temple baru, .neni treba jit zrovna do Temple  baru , neni pravda  ze v Dublinu nic zajimaveho neni , zil jsem tam  2 roky, v patky tam je zivo 

Za  3 dny je blbost chtit poznat  jih  Irska  , Cork,  Galway, Cliffy , Connemaru  i Dublin , doporucuju se  rozhodnout   mezi jhozapadem   a  Galway   , ziju  16 let  pobliz Corku a   Cork jako takovy nema  turisticky vyznam , musite jet do okoli a to jsou casove narocnejsi zalezitosti  a zalezi na zajmech  , za videni stoji Cobh  ( Titanic )   Blarney Castle  , Kinsale , vse ostatni uz je dal  

Bus Dublin  Airport - Cork  jede non stop ( Aircoach ) 3 a pul hodiny a stoji  20 euro single , 3-4 hodiny  je pak bus  do Galway  40 euro single  pres Limerik nebo pak  pres Enis na Cliffs of Moher a dal pak do Galway

Jezdivala linka s Corku  pres Shannon river   20 minutovym trajektem a pak pres Doolin a Cliffty  do Galway ale jen pres leto 

Pres  sezonu se daji pouzit ruzne   vyletni trasy 

Galway  stoji za to,vcetne asi nejjlepsich   Fisch and Chips v  Irsku  ( je o  teto restauraci zminka  i v Lonely Planet , nachazi se na pesi zone , posezeni venku i vevnitr )

S Galway do Dublinu se da pouzit jak bus tak vlak ( vlak je drazsi )

Bez auta bych to videl na ten patek v Dublinu  , pak v sobotu  prejezd do Corku ,odpoledne  bud Cobh nebo Kinsale   pripadne Blarnay Caste ( dost drahe vstupne ) v nedeli pak  prejezd do Galway ,at uz s Cliffama nebo bez nich ( mozna spis bez nich  a redeji  Galway ) no a v pondeli zpet do Dublinu 

S autem by to byla  jina situace , zDublinu pak misto  po dalnici jet do Corku podel pobrezi  do Waterfordu  a pres Dungarvan  a Youghal  Cobh  a pak pres  Kinsale , Skibbereen  Glengarif  do Killarnay  a dal pak vyuzit toho trajektu  pres Shannon river  ( Tarbert ) na Cliffy  a do Galway a z Galway pak do Dublinu 

Pokud jeste nemate letenky a nemusite letet z CR  ,tak treba vyuzit  jine spojeni do Irska   ( Cork , Shannon, nebo Kerry a  usetrit  tim cas  a az pak odletat z Dublinu 

0 Citovat

Díky za rozsáhlou odpověď. Letenky již máme z Bratislavy. Přiletíme v pátek 10 hodina dopoledne.  Cestovat budeme ve dvou.

Rád si nechám poradit a  vidím to teda  na poznání Dublinu a Galway.   Co teda takhle? 

V pátek a sobota dopoledne Dublin a následný přesun busem  do Galway  (Cliffy musíme to by mi polovička neodpustila :D ).

Plus bychom teda prošli co se dá kolem Galway bez auta.  Pokud by to nešlo zvládnout nějak normálně dopravou, tak eventulně ten řízený výlet, ale to moc nemusím. Nějaký odkaz na agenturu ? Rád si také nechám doporučit ubytko v obou městech ze snídaní něco přijatelného. Odlet máme v  pondělí 21:00 takže bych volil pak přimou cestu z Galway na letiště.  Také mě zajímá zda nemají nějaký 5 denní tarif na komplet dopravu?

Díky 


0 Citovat

Vzhledem k poctu dnu  vidim tu variantu  Dublin + Galway jako rozumnou , ruzne slevy na  zakoupeni  celkove dopravy jsou ,ale mam pocit ze se vam to nevyplati  .Asi bych spis koupil zpatecni jizdenku  Dublin  Airport - Galway a zpet , po Dublinu lze koupit celodenni jizdenku ktera plati na  takove nadzemni metro , ktere jezdi mezi  Howtem a Bray ( Dart ) i cesty z letiste (Airlink)  i  Luas  ( tramvaj )  a vsechny mestske busy  mimo  vyletnich ( okruzni jizda )

V Irsku je hode oblibene ubytovani  B+B ,ale to je spis  s autem a mimo velke mesta,  v Dublinu  jsem se  zbezne dival na ten vas termim na bookig,com a ziral jsem nad cenami  .asi tim  ze je to zacatek prazdnin a  pak noc s patku na sobotu ,trochu levnejsi ubytovani jsem videl v okrajovych ctvrtich ,ale i tak dost silene ,zalezi co chcete v Dublinu videt,  zda hlavne oblast centra , nebo i to okoli a jak chcete travit vecer   

Pokud tedy priletite v 10 dopoledne   jel bych do centra  na autobusaku je uschovna zavazadel , prosel pak  pesky  centrum ( jsou vlastne dve mista )pak zajel Dartem do Howtu  ( pekny pristav , pozorovani tulenu, specialni rybi restaurace i hezke okoli ) ,presun z jednoho konce mesta a na druhy je rychlesi  Dartem , takze ho pak vyuzit i do Bray ( Dart  pokracuje az  do Greystones ) vede tam pesina podel more , pokud byste meli  rezervaci   na vecer do Fox Pubu ,tak je to  z Bray bliz ,ale zeptejte se na d0pravu v  centru  ,pobliz jsou i pekne vodopady  je to okraj Wicklow , jinak pak zpet do Dublinu treba zase busem podle toho kde mate ubytovani , da se videt Phoenix park , Zoo , muzea jsou celkem v centru 

V patek bude v Dublinu zivo do 2 rano -) 

Zbytecne bych to pak v sobotu moc dlouho neprotahoval a radeji jel do Galway , ceny ubytovani jsou sice lepsi nez v Dublinu ,ale porad se mi to zda celkem vysoke  .mozna zkusit najit nejake B +B v Salthill   je tam promenada s   pesi zony  v Galway

V nedeli pak  tedy zajet na Cliffy  ( bus z Galway tam jede  2 hodiny , ovsem napadlo me , ze by mozna slo plout lodi  na Aranny  a pak  do Doolinu  .nebo opacne ,zkuste se na to mrknout  na internetu , ja tu cestu znam jen z Galway , kde to nabizeji  cestovky autobusem  nad Galway a pak lodi,  ale ona jede  lod  i z Doolinu, ale zrejme to takhle jako okruh nemaji  ,protoze jde o   ruzne lodni spolecnosti . ale cestovky to nabizeji i s Cliffama  , pripadne jet solo  na Cliffy  , pak do Doolinu  a  lodi   na Arany 


https://www.getyourguide.com/s/?...=1&p=1

Z Galway se da jet busem asi hodinu  na  Aran Island Ferries Ros a' Mhíl Terminal

http://www.aranislandferries.com...es_mor.php

https://www.doolinferry.com/?gcl...nYQAvD_BwN

Jeste me napadlo v Galway v Salthill je pekne akvarium  vedlle bazenu 


0 Citovat

Ahoj, jedeme dtto Irsko, prvních 10 dní v srpenci - Dublin, Limerick, Galaway a zpět. Prozatím je plán se přesouvat vlakem, v každé destinaci budeme 3 dny. Má smysl jít do auta? Koukal jsem po půjčovnách, ale zatím to beru jako možnost. Cestování busem či vlakem po okolí nám nevadí, auto je ale přece jen pohoda...

0 Citovat

Doporucuju precist to , co pisu vyse . na  Dublin - LImerick - Galway   auto nepotrebujete  .vlak je zbytecne drahy  .  Jedte napred  z  Dublinu do Galway busem   ( pokud chcete mermomoci vlak tak  je  to lepsi takhle )  pak v Galway mistni linky  ,nebo zakoupeni vyletu  o kterych pisu vyse  na Clify , pripadne Arany , nebo pak do Connemary ( bus Galway-Clifden ) pripadne jen na Lough Corrib  ( Ougherad )   vychozi bod do Connemary je Maam Cross  

Proc chcete byt 3 dny v Limericku ? Jedine zajet na Shannon river nahoru na Long Dergh. do O Brinesbridge  jede bus , tam lze zapujcit bez kapitanske licence  lod pro ricni plavby ( http://www.shannon-river.com/)

Pokud v Galway uvazujete jen o Clifech  ,auto nema cenu , nad autem bych premyslel kdyz byste chteli absolvovat tu Connemaru , pak bych ale vzdal ten Limerick 

0 Citovat

asi se take opakuji, ale pujceni auta v Irsku je velmi levnou zalezitosti. vlak/bus vas prepravi z bodu a do bodu b a vynecha potencialni zajimave zastavky a odpocivaci body po ceste. kdyz si vezmu jen cenu fakultativniho vyletu na cliffs of moher, tak si myslim ze mi zaplati pronajem auta na par dnu. vyjedu si od hotelu kdy chci a bez dalsich lidi, odjedu si az si vse projdu a ne dle odjezdu busu. za me jasno.

0 Citovat

Zrovna řeším to samé, jedeme ve třech v červenci do Dublinu, tam si půjčíme auto, jedeme na noc do Belfastu, pak na golfové The Open do Roayl Portrush a zpět do Dublinu. Asi nejlíp vychází Budget na letišti, chceme automat, protože nikdo z nás vlevo nikdy neřídil, takže alespoň na to řazení se nechceme soustředit. Vychází to na cca. 220€ s plnou pojistkou ( od středy do pátku ). Má někdo zkušenosti s jízdou vlevo, na co si dát největší pozor  atp. když je to poprvé ?

0 Citovat

Lubosi, ja vetsinu zivota ridim automaty (cca 25 let rizeni) a po prestehovani do Irska jsem si pujcoval manualy, protoze vychazely podstatne levneji nez automat a auta jsem po mesici vzdy v pujcovne tocil, nez jsem si nasetril na auto vlastni. Zpocatku je to divne - jako vytirat si zadek nedominantni rukou nebo tak nejak, ale cesta z Dublinu je uplne trivialni - hned u letiste najedes na M1, ktera te pres Belfast navede na M2, po ktere prijedes az nekam k Ballymena a odsud cca 40 minut po pohodove ceste do Portrush. Vzhledem k vasemu itinerari ale bude skoro jednodussi vyuzit "MHD", z pred terminalu co pul hodiny jede primy bus do centra Belfastu (Europa Bus Centre). To je propojeno s vlakovym nadrem, odkud kazdou hodinu jede vlak s konecnou stanici v Portrushi. Samozrejme nevim kolik mate zavazadel, kde bydlite behem The Open, protoze ceny ubytka v okoli poskocily asi desetinasobne atd. Ale ve 3 lidech busy + vlak vyjdou jiste levneji nez 220EUR.

0 Citovat

Díky za odpověď, my se pak ve čtvrtek  potřebujeme přesunout z Portrush zpět k Dublinu do Castleknock golf clubu kde máme ubytování + hru na hřišti druhý den brzy ráno, zpět letíme v pátek večer. Jako zavazadlo jen batohy. Takže nám auto vyšlo jako nejefektivnější způsob, zkusím zvážit ten manuál namísto automatu. Jinak ze středy na čtvrtek bydlíme v Belfastu.

0 Citovat

No ja bych na rozdil od Daniela netvrdil ,. ze pujceni auta je v Irsku levna zalezitost , navic jsou tu velmi vysoke depozity , existuji  i nejake pujcovny bez nich ale ty jsou pak drazsi , K Belfastu pak jeste zaplatite priplatek 

Na ty Clify  to rozhodne nevyjde  tak jak pise Daniel .z e si za tu cenu pujci auto na nekolik dnu  , navic ted o prazdninach tam bude narvano   Neco jineho je ta Connemara  tam muzete pojezdit a usetrit cas .  Clify jsou fajn i z more a stoji za to vzit k tomu ty Arany  Jestli nekdo jede trasu Dublin -Galway   s tim , ze chce videt Clify  Galway a Dublin  tak auto nema smysl 

Belfast za normalnich okolnosti taky ne . ten golf je trosku specificka akce to je podle programu

0 Citovat

Jestli to nebude úhlem pohledu. Myslím Daniel nemá ani statut u Ryanu😆

0 Citovat

Tak jsme si auto pujcili od Budgetu, plne pojisteni na tri dny za 256€. Jinak Irsko na nas udelalo velky dojem, hlavne Severni, ta krajina, lidi, parada, o golfu ani nemluvim, to je raj kazdeho golfisty, paradoxne za mensi penize nez tady u nas, evidentne tam golf neznamena standartni cena vynásobit třema  jako tady.  Asi pristi rok kaslu na more a udelame si road trip po Irsku a Severnim Irsku. I to rizeni vpravo sem dal, sice to vyzaduje tak 110% soustredeni za zacatku ale uz druhy den naprosto bez problemu, nikdo me nevytroubil, nikoho sem nezboural :)

0 Citovat

Nazdar,

díky tomuto fóru jsem si našel autopůjčovnu Easirent, a tak sem přidám aktuální zkušenosti:

Bez auta si člověk Irsko moc neprohlédne. Stejně tak jste potom limitováni v ubytování. Jízda vlevo je spíš psychicky náročná, než že by to byl reálný problém. Bát se toho nemusíte. Pozor ale na cesty třetí třídy - ty jsou hodně úzké. Pomáhalo mi periferně sledovat levý přední roh auta a zároveň se držet středové čáry. První den jsem měl tendenci to přehánět a jet až příliš u levého okraje. Snadno byste tak ale zničili pneumatiku, nebo odřeli auto.

Automatická převodovka mi vše strašně ulehčila.

Autopůjčovna

Auto jsem objednal přes internet na Easirentu. V pohodě jsem dojel k půjčovně z letiště jejich minibusem. Cca 30 minut čekání na 16. nástupišti. Nejspíš by pro vás dojeli, pokud dorazíte později večer.

V samotné půjčovně to bylo zmatené a taky mě to stálo nějaké množství eur navíc.

- Snaží se to mít rychle, je za vámi řada lidí, takže nemáte moc prostoru se zamýšlet nad nečekanými variantami:

o Neměli diesel, musel jsem vzít benzín. A bylo to jedno.

o Super Relax Cover není vlastně pojištění – tipoval bych to na povinné ručení s tím, že ručíte, ač depozit neskládáte, částkou 2100-3000 EURO. Co všechno je zahrnuto, nevím, a tak jsem přihodil pojištění všeho – což je navíc cca 20 Euro na den (na internetu jsem to nenašel).

o Nechcete-li nechat zálohu na plnou nádrž, tak si koupíte plnou a vracíte s prázdnou (resp. Cca 5 litry, protože samozřejmě nechcete zůstat někde na dálnici). Tohoto nelituji, nemusel jsem k večeru řešit, kde budu na poslední chvíli tankovat. Cenu mi nabídli takovou, že vykompenzovala ty litry navíc.

o Přejezd hranice nakonec stál 35 Euro, ne na internetu uváděných 30.

o Slevu Easi15 mi nejspíš na místě nepřipsali.

o Nejspíš neodečetli ani 13 předem zaplacených Euro zálohy při rezervaci.

o Terminál mě překvapil nabídkou platit v Kč, nebo Eurech s tím, že automaticky jsou Kč – moje chyba, nevšiml jsem si. Dejte si na to tedy pozor. Výhodnější je vždy platit v Eurech.

o Celkem na 5 dní Honda Jazz 318 Euro s plnou nádrží. Zde výpis položek:

 5 days Rental at E – 1 per day – 5

 5 days Basic ins at E 3.91 per day – 19,55

 Fuel Charge – 42,84

 X-unlimited mieag – 0,01

 X – relax zero – E – 21 per day – 105

 Tyre a screen – 5-11 D – E – 20 pe – 100

 Cross border GB – 35

o Dnes bych hledal takovou půjčovnu, která nabídne veškeré poplatky na internetu – a to především ono pojištění.

- Tip:

o Asi to není pravidlem, takže to není univerzální rada. Nicméně – vracel jsem auto v noci, kdy obsluha vypadala unaveně a nebylo na auto moc vidět. Nikdo nic moc nezkoumal a během 5 minut jsem měl auto vrácené a odvezli nás na letiště.


0 Citovat

Přidám zkušenost s půjčovnou Go Rentals. V červenci 2019 Fiat Tipo diesel automat na 5 dní, s pojištěním se spoluúčastí 1000 €, nádrží full to full a možností cestovat po Irsku i Severním Irsku. Kauci si přesně nepamatuji, něco kolem 500 €. Cena půjčení 210 €. Dobrá komunikace s půjčovnou před/při rezervaci.

Nevýhody: trochu složitější platba zálohy/potvrzení rezervace, nutno mj. doložit 2x proof of address (výpis z banky, účet za el. apod.). Je to daň za to, že je to malý rodinný podnik. Pro většinu asi zásadnější nevýhody (pro nás ne, bydleli jsme u přátel ve vesnici poblíž a do/z půjčovny nás zavezli): není to na letišti/poblíž v Dublinu, ale ve městě Naas, asi hodinu jízdy autem z letiště. A nemají nepřetržitý provoz.

0 Citovat

No pridam jeden tip pro ty co chteji byt  v Irsku dele nez 5 dnu , protoze za 5 dnu poznate zlomek  Irska  a kdyz mate smulu , tak s tech  5 dnu  vsech 5 proprsi pri stesti  proprsi   dva nebo tri  V soucasne dobe jsem moc z baraku za  14 dnu nevylezl  a jsem rad ze v utery zase letim pryc 

U pujcoven v Irsku je nejvetsi  zadrhel v silene vysokem depozitu a taky je problem pro lidi pod 25 let  ,samotne  pujceni taky neni uplne nejlevnejsi , jak s toho ven ? 

Prohlednout si pred cestou inzertni noviny donedeal.ie  nebo pak po priletu ztratit pulden a obejit autobazary  .je realne  koupit auto  i s NCT ( technicka  ) a Motor Tax .( povinna  ) rekneme  i za 500 euro ,ale obcas i za mene ,kdyz vite kde 

Problem je ovsem s povinnym pojistenim ,,je treba najit pojistovnu ,ktera vam to pojisti  na tu kratkou dobu  Kdyz nepriznate ze chcete za  14 dnu odjet tak se to nejak da zmaknout treba na mesic s tim ze to po 14 dnech zrusite  Da se sjednat mesicni splaceni  Ja treba platim mesicne  65 euro ,ale mam plnou pojistku .coz  nemusite mit 

 Jezdit bez Taxy bez NCT a bez pojistky  .nedoporucuju . byvaji namatkove kontroly , ridicak je moc nezajima  , ale 3 placky za sklem ano ,obcas nekdo necha tu pojistovaci placku za sklem ,ale ta uz je neplatna na rozdil od silnicni dane a technicke 

Motor tax vetsina lidi plati na  3 mesice  a kdyz prodava auto driv, tak uz to zustane , auto s NCT se da taky koupit ,ze NCT bude koncit za mesic . ,problem je s tou pojistkou ta je privatni , velky technicak vetsinou do ruky nedaji a sami zaridi prepis ,policajti  to nezjisti, ale kdyby se neco stalo tak je prusvih , 

 Auto na soucastky se da prodat za  100-200 euro  . takkze kdyz budete mit stesti a koupite neco treba za  300 euro coz neni sci fi  (lidi se zbavuji aut co jim konci technicka a nechce se jim do dalsi)  a za  150 to po 14 dnech strelite, na soucastky, tak  jezdite  po Irsku  14 dnu lip nez od jakekoliv pujcovny 

Samozrejme je treba autum trosku rozumet ,at nekoupite vrak  a pri koupi od soukromnika si ho projet ,kupte radeji manual a s ne prilis elektronickou vybavou , se znacek .treba Nissan . Toytou .Ford ,

0 Citovat

Ireland Car RentalIf you are traveling to Ireland for a vaction or family trip. I would suggest you to plan your trip before leaving for your destination. It is very important to book your flight ticket to Ireland car rental services to enjoy your trip in a planned & hazel-free manner. Your trip plan as per your stay in Ireland. Every season has its own importance & fun. 

The list of cities which is known for its beautiful attractions are as follows:

  • Belfast 
  • Dublin City
  • Armagh
  • Kerry City
  • Shannon
  • Cork City
  • Limrick City
  • County Fermanagh
  • Wexford
  • Monaghan
  • Tipperary
  • Cliffs Of Moher, etc

You first of all have to book your flights and hotel when you finalize your Ireland travel. It is recommended to book these well in advance because Dublin is a busy city and most hotels are packed during the tourist rush. You might end up with paying high rents. Same is the case with car rental service, the cars are limited and you have to book them well in advance to assure you do not have to suffer at the last moment. You are free to book a self-driven or a chauffeur driven car, or you can go for the automatic or manual car as per your convenience. There are a lot of things to do in Ireland (Visit: https://www.dan-dooley.ie/blog/b...in-ireland to get an idea about the tourist attractions in Ireland . 

0 Citovat

Soukroma inzerce  ?

0