Zdravím, chystáme se do Irska a planujeme si pujcit auto, respektive dve, ale to je jedno. Uz jsme si tam 2x pujcovali a vzdycky celkem zabrecime nad cenou plneho pojisteni. Aktualne pujceni auta pres AVIS vychazi na 125euro + pojisteni 150 euro! Tak tentokrat premyslime jestli se to neda udelat jinak. Kamarad kamarada rikal, ze to pry dela pri pujceni auta tak, ze pouziva na kryti kartu na ktere ma asi jen 10Kč. Pujcovna pry depozit z karty predem nevezeme, jen si opisou udaje, vydaji mu auto a jede. Ale jak pisu, je to kamarad kamarada, takze se chci zeptat, jestli s tim mate nekdo zkusenost? Samozrejme v pripade nejake havarie je to pruser a bude se platit randal, ale nechce se nam pujcovne davat 2x2000euro jako depozit .... .

Půjčení auta Irsko

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

pročetl jsem to poctivě a ty ceny teď v létě v covid časech jsou trochu jinde. Teď jsem bookoval na easirent na 4 dny a s plným pojištěním a promo kódem jsme na 292EUR. Odmítám deposity , kreditky a podobné nesmysly, já si jí kvůli tomu vlastně zrušil. Protože odmítám to aby mi diktovali čím budu platit.. A vždycky lze najít půjčovnu, která to nechce. Tak jsem zvědav jak to v Dublinu proběhne.

A koukám, že mailu píšou, že mám mít kreditku, to jsou kokoti když mám nulovej deposit.

Teda jestli mezi teď a odletem ty šašci ve vládě zase něco nezmění..

0 Citovat

Tak keď odmietaš, tak plať... Trochu nechápem ten výlev

0 Citovat

Kdysi mi na letisti  pujcili i na debetni u budgetu ,ale bydlim tady a chtel jsem to jen na prejezd z  Dublinu do Corku vracel jsem do 24 hodin  I pri nulovem depozitu mohou chtit kreditku 

To ze treba v Recku u mistnich pujcoven muzes zaplatit i v hotovosti  nebo na Kanarech treba nemusi chtit kreditku neznamena ze to tak bude fungovat v Irsku  ,navic tady jsou pro lidi do 25 let tvrde podminky a ne kazda pujcovna ti auto vubec pujci 

 Za 300 euro tady koupis i ojetinu , nekdy i s platnym technicakem ( NCT ) a silnicni dani ( Tax )  problem je akorat s pojistkou  ( insurance )  Ty 3 placky za sklem policajti kontroluji vic jak ridicak ,obcas prodejce necha  platnou placku ,sice to je pak nepojistene, ,protoze on to odhlasi ,ale par dnu,,,, kdyz ma Garda na ceste check-point  tak na tebe vetsina protijedoucich blika svetly  I prosle NCT muzes  objednat on line,abys mel neco v ruce  ( za 55 euro ) a Taxa se tady vetsinou kupuje na 3 mesice a  kdyz  to v tom obdobi prodavaji ,tak to zustane a je to platne 

Jinak souuhlas s tonicem  co je na kreditce spatneho , ja treba mel jednu takovou kde slo jit  do minus 4000 euro ,je fakt ze to musis hlidat, jinak platis bankam jak mourovaty  Ceske kreditky myslim zacinaji s uverovym ramcem 10 K ,ale zvysuje se to pak pri bonite 

 

0 Citovat

Takže k půjčení nebyla kreditka potřeba, on to byl jen všeobecný pokyn. Auto teda drahota, no zkoušel jsem ještě vyhledáváním před odletem a vylezlo mi 0 aut. On byl nějaký prodloužený víkend, Irové měli pondělí volno takže všude tuny turistů.

Jinak auto nám půjčili s poloprázdnou přední pneu, musel jsem dofouknout z 15PSi na předepsaných 33. A celou dobu to na mě křičelo, že mám špatný tlak v pneu. Tak jsem to ještě několikrát kontroloval a v pořádku. Při vracení mi paní řekla, že tam je nějaký blbý čidlo. Tak jsem se docela nasral, že mi to neřekli před cestou.  Jo a celou dobu tam něco šíleně hučelo, nějaký čep nebo poloosa. Prostě auto sice nacpané elektronikou ale údržba nula.

0